All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valon Hoti. Show all posts
Showing posts with label Valon Hoti. Show all posts

Sunday, 24 February 2013

Ish i dashuri i Argjentines martohet ne korrik

Nuk kaloi shumë kohë dhe djaloshi që dikur ishte i fejuari i këngëtares Argjentina Ramosaj e ka harruar këtë të fundit dhe ka gjetur një tjetër vajzë, e cila është nga Prizreni.

Është fjala për Valon Hotin dhe “Kosova Sot” mëson se ai është shumë i lumtur me lidhjen e re, madje në muajin e nxehtë të verës që vjen do të martohet, konkretisht më 25 korrik 2013.

Valoni e ka gjetur shpirtin binjak, ndërsa deri tani, të paktën siç pohon, Argjentina ende nuk e ka dikë në krahë. /Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Former Argentine boyfriend wed in July

It was not long and the boy was once Argentina Ramosaj singer husband has forgotten the past and found another girl, who is from Prizren. It comes to Valon Hotin and "Kosova Sot" learns that he is very happy with the new link, even in the hot summer comes to marry, namely on 25 July 2013.

Monday, 30 April 2012

Argjentina Ramosaj ndahet nga i fejuari...

Argjentina Ramosaj ndahet nga i fejuari

Kengetarja Argjentina Ramosaj, e cila ka qene e fejuar me biznesmenin nga Kosova Valon Hoti, duket se i ka dhene fund marredhenies se saj. Lajmi nuk eshte konfirmuar nga vete kengetarja, e cila megjithate e ka dhene nje shenje per te gjithe miqte e saj ne Facebook, duke nderruar statusin nga ne nje marredhenie ne single dhe mbi te gjitha duke hequr nga Facebook-u fotografite e shumta qe ka pasur me Valonin. Argjentina dhe Valoni jane njohur prej shume kohesh dhe prej dy vitesh bashkejetonin, duke planifikuar edhe martesen ne nje te ardhme. Gjithmone neper intervista kengetarja ka folur per marredhenien e saj, duke e cilesuar ate si nje marredhenie shume te rendesishme dhe partnerin e saj Valonin si pjese te pandashme te jetes se saj. Thene shkurt, ata te dy ishin nga ato ciftet model, qe te gjithe mund t'i merrnin per shembull, prandaj kur na mberriti lajmi nga disa te njohur te ciftit u habitem. Nuk dihen ende cilat jane arsyet e kesaj ndarjeje, por mbase largesia - duke qene se Argjentina se fundmi kalon pjesen me te madhe te kohes ne Prishtine per shkak te angazhimeve ne muzike, ndersa Valoni ne Holande - ka qene nje nga shkaqet qe e ka cuar ciftin drejt fundit te marredhenies se tyre. /gazeta paloma/

Friday, 10 February 2012

Si do ta kaloje 14 shkurtin Argjentina Ramosaj?

Po vjen dita e të dashuruarve, 14 Shkurti, ndërsa ne u interesuam të pyesnim një nga çiftet më të ëmbël, siç është Argjentina Ramosaj me Valonin e saj, se çfarë do të bëjnë për këtë ditë. Këngëtarja e hitit “Perfekt’ na ka treguar se 14 Shkurti për ta është një ditë shumë romantike dhe kanë vendosur të bëjnë gjëra shumë të veçanta dhe të bukura: do të dalin së bashku për darkë, më pas në kinema e shumë të tjera.

Argjentina njëkohësisht ka treguar për gazetën tonë se është duke u bërë gati për të marrë pjesë për herë të parë në ‘Top fest’ me një këngë të bukur, që është punuar nga Flori Mumajesi (Thredots Production). Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How would you pass Ramosaj Argentina February 14?

A day of lovers, February 14, while we were interesuam to ask one of the sweetest couples, such as Argentina Valon Ramosaj with her​​, what would do to this day. The singer's hit 'Perfect' has shown us that February 14 is a day to more romantic and have decided to make things very special and beautiful: it will come together for dinner, then in many other movies.

 Argentina also has shown to our newsletter that is getting ready to participate for the first time in 'Top fest' with a beautiful song, which is made ​​from gold Mumajesi (Thredots Production)./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online