All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valon Maloku. Show all posts
Showing posts with label Valon Maloku. Show all posts

Monday, 28 November 2011

Valon Maloku Risjell "Perralle me Tupan"...

RIKTHEHET “PERRALLE ME TUPAN”

Pas nje pauze te gjate do te rikthehen ne skene emisionet argetuese “Vala Mala Show” dhe “Perralle Me Tupan”. Permes televizionit te ri “1st Channel”, i cili fillon transmetimin me 28 nentor te ketij muaji. Autoret e dy emisioneve te njohura humoristike, Valon Maloku dhe Antigona Kotorri do te rikthehen serish dhe jo vetem me keto dy emisione, por ata kane vendosur qe e tere skema programore e ketij televizioni te jete e karakterit argetues.

Drejtori i televizionit 1st Channel , Valon Maloku, te shtunen ne nje konference per medie ka thene se arsyeja se pse ky emision do te kete karakter humoristik eshte pasi ne vendin tone mungojne programet e tilla.

Tuesday, 24 February 2009

Valon Maloku: Adoleshenca Ime!

Valon Maloku
/photo valamala/

Valon Maloku flet per adoleshencen e tij
Valoni, i urte dhe tejet i turpshem

“E kujtoj me shume mall periudhen e adoleshences sime. Besoj se shumekush prej nesh thote se kjo periudhe jetesore eshte me e vecuara. Une ne ate kohe kam qene nje femije shume i urte. Ne shkolle kam qene nje nxenes i shkelqyeshem dhe, thene te verteten, po te merrja ndonje note katershe, menjehere qaja nga inati”, ka thene Valoni

Valon Maloku, dikur nje femije i urte, i turpshem dhe nje nxenes i shkelqyeshem. Periudha e adoleshences thote se ka qene koha me e mire qe e ka kaluar deri me tani. “E kujtoj me shume mall periudhen e adoleshences sime. Besoj se shumekush prej nesh thote se kjo periudhe jetesore eshte me e vecuara. Une ne ate kohe kam qene nje femije shume i urte. Ne shkolle kam qene nje nxenes i shkelqyeshem dhe, thene te verteten, po te merrja ndonje note katershe menjehere, qaja nga inati. Jam mesuar qe gjithnje te marr nota te larta”, shprehet ai per “Kosova Sot”. Valoni, nje mangesi thote se e ka pasur ne sport, gjegjesisht ne futboll, qe asnjehere nuk ka mundur ta mesoje dhe te ushtroje kete lloj sporti. Ndersa talenti i tij me i madh thote se ka qene ne humor. Ndonese nje djalosh me shume turp, por me vizione te larta per kete lloj arti. “Ne ate kohe nuk kam ditur te luaj futboll, ndersa sa i perket humorit kam pasur prirje, mirepo me ka munduar turpi qe kam pasur. Edhe pse me shume turp ia arrija te dal ne profesionin qe e deshiroja, gradualisht duke u munduar qe te arrije cdo gje qe e synoja”, shton ai. Turpi i Valonit ka bere qe mos te shoqerohet as me vajza. Ka qene nje adoleshent qe nuk ka pasur guxim t’i afrohet asnje femre. “T’ju them te drejten kam pasur turp te flas me vajza ne rruge”, thote ai. Talent tjeter i Valonit ka qene edhe puna e dores, ku te gjitha keto njohuri i ka pasur nga me te vjetrit. Ai di te qendise, te punoje me grep, te thure me kerrabeza xhempere dhe shume pune te tjera te dores. /k.bajrami/kosova sot/24.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online