All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valon Suma. Show all posts
Showing posts with label Valon Suma. Show all posts

Monday, 12 December 2011

Valon Suma dhe Qendrim Lutfiu Promovojne Klipin "Luaj Zemer"...

U promovua videoklipi, bashkepunim i Valon Sumes me Qendrim Lutfiun

Videoklipi i fundit i kengetarit te mirenjohur te muzikes zbavitese Valon Suma u promovua kete fundjave. Videoklipi eshte projekt ne te cilin kane bashkepunuar Valon Suma dhe Qendrim Lutfiu, kengetari nga Kercova, i cili vecse ka lansuar disa projekte individuale deri me tani.

Kenga titullohet “Luaj zemer”, teksti eshte shkruar nga Doruntina Raka, njekohesisht edhe e dashura e Valonit. “Fabrika production” eshte ajo qe beri te mundur realizimin e ketij videoklipi.

Promovimi i kenges u be ne lokalin “Exskluziv”, ne prani te familjareve, miqve e dashamireve te dy kengetareve te suksesshem.

Te pranishem ne kete mbremje ishin tekst shkruesi Avni Qaili, stilisti Armend Ramadani, kengetari Berkan Ahmeti, mediat televizive dhe kuptohet ekipi i “Zhurnal plus”. U urojme kengetareve edhe shume bashkepunime tjera. /zhurnal plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 25 November 2011

Valon Suma Me Kenge te Reja...

Valon Suma lanson projektet e radhes

Kane mbetur vetem edhe pak dite qe kengetari shkupjan, Valon Suma, te lansoje ne treg dy kenge te reja. Njera kenge eshte duet me Qendrim Lutfiun dhe, sipas Valonit, do te pelqehet ne publik per faktin se eshte punuar mjaft shume ne te. Keto kenge jane te realizuara nga Artan Kastrati, ndersa tekstet i ka bere Doruntina Raka.

“Pritet qe ne ditet ne vijim te lansohen te dy kenget, te cilat jane pergatitur me nje perkushtim te madh”, ka thene ai per “Zerin”. Sipas Valonit, njera kenge do ta kete edhe videoklipin te cilin e ka pergatitur me “Fabrika Production” dhe pritet qe me lansimin e saj te publikohet edhe titulli i kenges. Ndersa kenga tjeter titullohet “Luaj zemer”. Valoni shpreson qe te dy kenget te tregojne sukses ne tregun muzikor. /zeri/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valon Suma launches next projects

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online