All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valton Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Valton Krasniqi. Show all posts

Tuesday, 19 February 2013

Valton Krasniqi merr leksione ne kickbox

Valton Krasniqi me kickbox mban trupin ne forme

Fotot e fundit nga kengetari Valton Krasniqi kane te bejne me format trupore te cilave ai u jep shume rendesi. Ai ka vendosur qe se bashku me disa kickbokser te njohur ne Bazel te Zvicres, me sakte me vellezerit Mergim dhe Fadon Vukshinaj, te ushtroje disa sporte luftarake. Keshtu, per nje kohe te shkurter pritet te sjelle trupin ne forme. Valtoni eshte duke pergatitur edhe disa kenge te reja ne bashkepunim me kengetare shqiptare, ndersa mesojme se ne studion e tij ne Zvicer eshte duke punuar projekte muzikore per disa kengetare shume te njohura bullgare, si Andrea, Gergana, Galena, te cilat pasi kane degjuar kenget e tij kane pelqyer vijat melodike.

Sunday, 4 November 2012

Valton Krasniqi ne romance dashurie me Afrona Dika

Kengetari Valton Krasniqi, i cili nuk preferon te flas shume per jeten e tij private, duket se ka "leshuar pe" dhe ka vendosur te behet pjese e lajmeve te kesaj jave me nje rrefim per romancen e tij me banoren me te re te "VIP Shpija", aktoren dhe modelen Afrona Dika.

"Po eshte e vertete qe ka nje lidhje me te. Por, per sa i perket pyetjes, me mire do ta quaja jo histori, por romance dashurie", eshte pergjigjur Valtoni per suplementin "Panorama Plus", i pyetur nese eshte histori dashurie apo vetem flirt i tij me modelen.

Ka rrefyer me tej se si ai takohet me te neper baret e Zvicres, atehere kur ka mundesi, pasi Afrona eshte nje modele e cila jeton mes Miamit dhe Zvicres, per shkak te angazhimeve te shumta qe ka.

Saturday, 3 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 3 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Nentor 2012
 • Monika & Ulpiana, fansat i cilesojne "te merzitshme" ne prezantim
 • Zhaku: Nga "VIP Shpija" nuk me nxoren, por me shkelmuan per 2 minuta
 • Sabiani: Si po me persekutojne pasi i kendova Berishes, por fitova vemendje
 • "Kenga Magjike", Alban Skenderaj favorit per kupen, Gaxha ne internet
 • Sot, masa e sigurise per Stresin. U gjet me arme, rrezikon 7 vite burg.
 • Enkel Demi dhe forumistet e PD tallin socialistet
 • Adrola Dushi nga Rresheni, missi qe zgjodhi Fadil Berisha per "Miss Universe"
 • Rezarta Shkurta, vajza e lumtur ne cift, qe i kendon trishtimit
 • Alban Skenderaj, nuk eshte supersticioz, i kendon ndarjes
 • Valton Krasniqi: Romanca ime e dashurise me Afrona Dika e "VIP Shpija"
 • Eli Fara, Artiola Toska & Ermali, pagesa te larta per koncertet ne Australi
 • Halloween, ja si ndryshuan personazhet VIP

Friday, 7 September 2012

Kengetaret shqiptare dhe plazhet nudo

Ndërsa këto ditë në të gjitha portalet shqiptare po qarkullojnë disa foto nudo të këngëtares Bleona Qereti, ndoshta si tentativë keqdashëse para koncertit të saj që do të mbahet sot në Prishtinë, besoj se kolegëve të saj kur i kanë parë këto foto u ka ardhur keq dhe janë tronditur duke bërë që të reflektojnë më mirë ata.

Por, jashtë kësaj, ne ditë më parë, gjatë temperaturave të larta të verës, e realizuam një anketë me disa këngëtarë shqiptarë që pranuan të flasin se a u pëlqen atyre që të marrin ngjyrë kudo dhe t’i frekuentojnë plazhet nudo.

Ne kemi dëgjuar se disa artistë shqiptarë i kanë frekuentuar ato, sidomos në Ulqin, por si duket artistët që ne pyetëm nuk i pëlqejnë plazhet e tilla, madje dikush e quan absurde pozimin në plazh nudo, por kishte edhe nga ata që nuk u pengonte. Por, ndërsa në bregdetin shqiptar në Shqipëri një plazh nudistësh ndalohet ende me ligj, çfarë thonë këngëtarët tanë në lidhje me frekuentimin e një plazhi të tillë?

Drenusha Latifi:
- Unë i falënderohem Zotit që më jep mundësinë të shkoj në dete e pishina dhe pak ka rëndësi se nga cilat anë marr ngjyrë, unë edhe kështu nuk jam e bardhë, marr lehtë ngjyrë nuk kam çfarë të ekspozohem shumë.

Thursday, 30 August 2012

Valton Krasniqi shkon “larg” në Monako

Pas këngës ‘Mister Superfly’, këngëtari Valton Krasniqi tregon për gazetën tonë se ka gati videoklipin e radhës, që do të vijë në tregun muzikor shqiptar së shpejti.

Kënga do të mbajë titullin ‘Larg’, ndërsa Valtoni ka pasur kohë këtë vit që, përveç angazhimeve, të bëjë edhe pushim. Këngëtari i cili ka provuar të jetë i suksesshëm edhe në kanalet muzikore të huaja, tashmë tregon se  klipi i radhës thuhet se do të jetë bashkëpunim me një produksion zviceran dhe pamjet janë xhiruar në qytetin ekstravagant dhe vende luksoze në Monako dhe Monte Karlo.

Videoklipi pritet të lansohet nga mesi i shtatorit ku do të promovohet në fillim në kanalin e tij zyrtar në ‘Youtube’ dhe në ‘Itunes’ dhe më pas nëpër mediet shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valton Krasniqi goes "away" in Monaco

After the song 'Mister Superfly', the singer Valton Krasniqi tells our newspaper there about the next video clip, which will come to market soon Albanian music. Will hold the title song 'Away', while Valton had time this year, in addition to commitments, to do the rest.

Friday, 20 July 2012

Bezdia e VIP-ave ne foto me fansat ne plazh

Nuk kanë shumë kohë për të bërë pushime dhe për të marrë rreze, sepse ata punojnë të paktën në ditët më të nxehta të verës.

Por artistët tanë ndonjë ditë para se të këndojnë në mbrëmje në një ambient veror, shfrytëzojnë ndonjë orë për të marrë disa rreze.

Por si reagojnë ata nëse ndonjë fans i tyre i takon afër pishinës apo detit dhe do të ketë një kujtim me artistin e preferuar. A janë këngëtarët tanë të ‘marrueshëm’ kur gjenden përballë fansit me rroba banje dhe u shmangen fotove të tilla? Ne i kemi pyetur disa prej tyre dhe ja se çfarë na tregojnë ata në këtë situatë.

Drenusha Latifi
Zakonisht po i shmangem se edhe munden ta keqpërdorin, unë kam shumë frikë dhe bezdi.

Grupi Aurora
Të jesh njeri i famshëm ngërthen me vete elemente pozitive dhe negative.

Saturday, 16 June 2012

Valton Krasniqi blen makine prej 280 mije frangash...

Valton Krasniqi blen makine "Maserati" me vlere 280 mije franga

Kengetari Valton Krasniqi keto dite ka shtuar edhe nje makine ne garazhin e tij. Nje makine luksoze “Maserati”, e cila ka kushtuar 280 mije franga, eshte bere pjese e makinave te kengetarit, pasi thuhet se ai eshte i cmendur pas tyre, nderkohe do ta ndihmoje Valtonin per udhetime me te shpejta per shkak te angazhimeve muzikore qe ka. Deri me tani neper duar te tij kane kaluar vetura te tipit “Ferrari” dhe “Lamborghini”, kurse Maseratin e ka blere per here te pare. Ai eshte shume i lumtur qe e ka blere kete makine, si dhe ka vendosur fotot e para ne profilin e tij ne facebook per te marre urimet nga miqte dhe shoket. /panorama plus/

Sunday, 6 May 2012

Kengetaret komentojne incidentin ndermjet Baba Stars dhe Noizyt


Të enjten në programin e natës “Top Vip” në Top Kosova Radio është komentuar incidenti i pavërtetuar ende mirë e që u quajt edhe “rrahje me grushte” mes dy labelëve, “Baba Stars” dhe “OTR”, duke pasur të drejtë të gjithë dëgjuesit të japin komentin e tyre për këtë ngjarje që shëmton në përgjithësi artistët shqiptarë dhe sjell urrejtje gjithëshqiptare.

Për këtë ngjarje që thuhet se ndodhur në aeroportin e Cyrihut në Zvicër, mes djemve të ‘Baba Stars’ dhe reperit nga Shqipëria Noizyt, kanë reaguar edhe komentuar edhe kolegët e tyre, këngëtarët e njohur shqiptarë, ku disa nuk kanë qenë të informuar, e disa të tjerë preferonin nga çudia të thoshin “No koment”, ose binin në hall për një përgjigje.

Linda Halimi:
“S’i kam përcjellë kurrë karrierën ose muzikën e asnjërit, kam respekt për të dyja palët, kaq.”

Gjyste Vulaj:
“Pse a janë rrahur përnjëmend? A çfarë i kisha rrah që të dytë, edhe mos me i lan me qajt bile.”

Friday, 27 April 2012

Valton Krasniqi flirton me bukuroshen Asani?

Vetëm pak ditë më parë këngëtari Valton Krasniqi kishte deklaruar se femrat nuk janë të rëndësishme në jetën e tij, por kjo foto tregon të kundërtën.

Në këtë foto Valtoni shihet shumë afër me topmodelen shqiptare e cila jeton në Amerikë, Nora Asani. Ka qenë një rastësi apo diçka më shumë, ndonjë flirt mes këngëtarit të njohur dhe bukuroshes Asani? Hetimet tona vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valton Krasniqi flirton with Asani Beauties?

Just a few days ago the singer Valton Krasniqi stated that women are not important in his life, but this photo shows the opposite. In this photo Valton topmodelen seen very close to the Albanian who lives in America, Nora Asani. There was a coincidence or something more, a famous flirt between singer and Asani Beauty? Our investigations are continuing./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Monday, 19 March 2012

Valton Krasniqi fiton me shume nga lokali i tij se sa nga kendimi...

Jo gjithnje me mikrofon ne dore

Nje pjese e madhe e personaliteteve tona publike, te cilet pos qe njihen ne opinion per nje profesion te caktuar shoubiznesi, ata jane te diplomuar ne profesione te tjera ku edhe kane vende te mira te punes. Dhe jo gjithnje ata mund t’i shohesh me mikrofon ne duar, pune kjo qe u ka hapur dyert e suksesit dhe ka ndikuar ne ngritjen e fames se tyre. Ndonese pjesa dermuese e tyre me punen ne profesionet dytesore vazhdojne te kene mjaft fitim dhe atraktivitet.

Valton Krasniqi, njeri nga kengetaret e njohur te estrades sone fitimin me te madh e arrin ne punen menaxheriale te lokalit te tij, qe ndodhet ne Zvicer. Ndonese nje pune te madhe thote qe e ben edhe ne studion e tij muzikore, ku arrin te kete mjaft suksese.

“Une pervec qe kendoj dhe njihem si kengetar, jam edhe producent. Prej disa vitesh kam studion time ketu ne Zvicer dhe punoj per shume kengetare te tjere dhe DJ nga vende te ndryshme te botes. Mirepo pervec saj merrem me gastronomi, e kam “launge” tim. Dhe puna tjeter qe bej dhe qe fitoj me shume eshte menaxhimi i kafenese sime”, ka thene ai per “Zerin”.

Wednesday, 29 February 2012

Nje vit pa Emmy-n...

Vellai i Emmy-t: 1 vit pas vrasjes, ja cilat ishin pengjet e kengetares

Nje vit pa Emmy-n. 1 vit pa driten e syve per prinderit. 1 vit pa motren e dashur per vellezerit dhe motren. 1 vit pa shoqen dhe kolegen e cilter, 1 vit pa vajzen qe i qeshnin syte. 1 vit pa kengetaren e preferuar per fansat. 1 vit pa Emmy-n.

Si sot nje vit me pare, i dha lamtumiren kesaj jete e gjithckaje ajo permban, bukuroshja me zerin e embel, e adhuruar nga shume te rinj, Emmy. E ky vit i shkuar, na kthehu serish ne lagjen ku jetonte kengetarja bukuroshe. Kemi ndaluar ne lokalin e familjes se saj, i cili mban tani emrin e Emmy-t.

Monday, 27 February 2012

Valton Krasniqi shtrihet ne spital...

Valton Krasniqi anulon koncertet, shtrohet ne spital

Kengetari i njohur Valton Krasniqi javes qe kaloi ka anuluar te gjitha aktivitetet muzikore, duke u vendosur ne nje spital te Zvicres per sherim, pas nje infektimi qe ai ka pesuar nga virusi i gripit dhe i ftohti polar qe perfshiu nje pjese te madhe te Europes.

Valtoni pervec koncerteve dhe aktiviteteve te tjera muzikore te cilat i ka pasur, ka shtyre edhe lancimin e klipit te fundit te cilin e kishte realizuar gjate muajit qe kaloi dhe qe i kishte kushtuar me shume se 10 mije euro, ”Mister superfly”. Kengetari eshte ende nen trajtimin e mjekeve ne spitalin “Universitet BS” te Bazelit, ku se shpejti pritet te sherohet dhe te vazhdoje me koncerte dhe mbremje muzikore, te cilat i ka lene me gjysme per shkak te shtrimit ne spital.

MAPO ka siguruar edhe fotot e para ne spital te kengetarit teksa ka qene duke marre infuzione. Pas kengeve “Did you know & One day”, kenge qe korren nje sukses shume te madh neper top-listat europiane, Valton Krasniqi ne nje interviste iu kishte premtuar simpatizuesve te tij qe se shpejti do te realizoje nje videoklip i cili do te prodhohet ne Kosove.

Friday, 27 January 2012

Valton Krasniqi me videoclip 10.000 euro!

Klipi i ri i Valton Krasniqit gati ne dy versione

Pas suksesit të këngëve “Did you knoë” dhe “ One Day”, këngë të cilat u pëlqyen shumë dhe u renditën mirë edhe nëpër top listat europiane si: Viva, apo Mtv, tani  Valton krasniqi po vjen me një videoklip të ri, ashtu sic kishte premtuar “Made in Kosova”.

Këto ditë djaloshin e kemi parë në Prishtinë ku ka realizuar një projekt gjigand, pas shumë ofertave që kishte pasur nga produksionet e vendit, por që videon e tij këtë herë ia besoi “Imagine” .Kjo kompani e para në vend ofroi që të përmbush kërkesat e Valtonit dhe të xhirohet me kamer filmike dhe ndricim profesional IM të cilët e përdorin në videospote yjet e huaja si: Lady Gaga, Jenifer Lopes etj.

Dhe mësuam se e gjitha kjo video ka kushtuar 10 mijë euro. Ndërsa modelet do të jenë 100 përqind shqiptare, dhe do të ketë dhe pjesë kërcimi nga grupi i njohur nga Kosova “Future Step”, ndërsa këngëtari vjen me një look më ndryshe, sic e shihni në këtë foto .

Projekti po realizohet në dy versione, një në gjuhën angleze për Viva & Mtv dhe tjetra në gjuhën shqipe për mediat shqiptare./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Videoclip Valton Krasniqi with Euro 10,000!

Saturday, 31 December 2011

Ëndrrat dhe vipat shqiptarë

Gjyste Vulaj fle mbi varrin e Skënderbeut

Artistët turbullohen nganjëherë edhe nga ëndrrat, madje dikush as nuk do ta kujtojë atë pasi nuk iu beson. Ndërsa kush e ka parë në ëndërr Skënderbeun, po gjarpërinjtë, po idhullin e tij? Dikush nga artistët do edhe ta shpjegojë ëndrrën ashtu siç e ka dëgjuar nga të tjerët. Ja cilat ishin ëndrrat e vërteta që kanë parë artistët shqiptarë.

DRENUSHA LATIFI: “Nuk shoh ëndrra  dhe uroj mos të shoh kurrë, sepse nuk ndjehem mirë asnjëherë kur shoh ndonjë ëndërr, por po bëhet kohë që nuk shoh dhe jam rehat.”


GENA LITO: “Eee nuk do të thosha se më ka turbulluar, sesa më ka kënaqur, sepse u ngrita me një humor të mirë pas kësaj ëndrre.....gjithashtu është dhe pak qesharake........atëherë kam ëndërruar sikur isha pjesë e grupit Rrolling Stones dhe po jepnim një koncert në një stadium gjigant që ishte e mbushur me gazetarët më të njohur nga e gjithë bota (ishe dhe ti atje Maksi,hahahaha), kjo ka qenë një ëndërr që më ka turbulluar disi....shpresoj që një ditë ndoshta të bëhet dhe realitet hahahaha.”

Wednesday, 21 December 2011

Valton Krasniqi me nje look te ri...

Valton Krasniqi rikthehet me nje look te ri

Eshte nje nga personazhet publik qe me stilin e tij unik ka bere gjithmone nje figure sexy. por Valtoni mbetet seksi dhe cdo here na surprizon me look-un dhe me vecantite e tij.

Jo vetem kenget super te kenduara dhe bashkepunimet me kengtare tee muzikes evropiane por edhe pamja e tij e jashtme ka bere qe Valtoni te jete nje nga emrat me te lakuar te shou biznesit shqiptare.

Jo vetem si kengetar, por Valtoni ka pasur suksese pasi ka sfiluar edhe per kompanine e madhe prestigjioze Jack & Jones. Ai tashme shfaqet ne cover-in e revistes prestigjioze “Trendy” ne Zvicer me nje pamje super seksi te cilet do ta shfaqe revista ne fund te muaji dhjetore.

Valtoni tani eshte duke punar reth projektit te ri dhe planifikon per sezonen verore te lancoje album e ri. posted at albavipnews.blogspot.com. Nga facebook-u i tij personal mesuam per disa foto ku Valtoni shfaqet me nje look krejt te ri e jo sikur qe jemi mesuar ta shohim ate.

Gjithesesi, te gjithe jane te bindur se fotografite e tij do te flasin shume me teper ne fund te muajit dhjetore. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Saturday, 12 November 2011

Mediat Zvicerane per Valtonin: Me i miri...

Revista zvicerane shpall pretendent Valton Krasniqin per “Eurosong”

“Nga Baseli ne Baku”. Keshtu titullohet artikulli ne nje reviste zvicerane, qe i eshte kushtuar kengetarit te njohur Valton Krasniqi, per te cilin tashme kemi informuar se eshte ne gare per te perfaqesuar Zvicren ne edicionin e ardhshem te “EuroSong”, qe do te mbahet ne Azerbajxhan. Artikulli tek revista “Trend Magazin” thote keshtu: “Dy talente nga qyteti i Baselit prezantojne kengen per Eurovizion Contest 2012 per Zvicren. I pari eshte Valton Krasniqi, i cili me kengen e tij te zhanrit pop-hous, te titulluar ”Turn off lights”, kenge kjo shume e bukur, pritet te vleresohet si nje nga me te mirat ne gare, pas suksesit qe ka pasur Valtoni ne paraqitjet e tij neper televizione zvicerane. Pra, ai pritet te jete nje nga finalistet. Madje, ne shkrimin ne fjale Valtonin e krahasojne edhe si talent se bashku me yllin e Star Academy, qe gjithashtu eshte ne konkurim per festivalin e madh europian per te perfaqesuar Zvicren, Kay Aston. Ky i fundit do te paraqitet me kengen “Romeo & Zhuljeta”, nje kenge romantike me te cilen rikthehet ne muzike pas nje kohe te gjate. /panorama/nentor 2011/

p.s. Mediat me pas kan raportuar qe te gjithe konkurrentet shqiptare kane deshtuar te perfaqesojne Zvicren ne "Eurosong"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Swiss Magazine places Valton Krasniqi contender for "Eurosong"

Saturday, 11 June 2011

Valton Krasniqi Se Shpejti Me Nje Klip Ekzotik...

Valtoni realizon klip ekzotik ne plazhet e Ohrit me modele seksi

Pas suksesit te disa kengeve ne gjuhen angleze, Valton Krasniqi vazhdon te shenoje suksese te tjera me kenge edhe me te mira e te realizuara ne gjuhe te huaja. Ai keto dite pritet te paraqitet me nje videoklip te ri dhe shume ekzotik, te cilin e ka realizuar ne qytetin turistik te Ohrit, ne Maqedoni. Behet fjale per kengen “One day”, e cila po ashtu do te kete trasmetimin e saj edhe ne kanalin e njohur “VIVA” ne Zvicer. Valtoni kesaj radhe do te prezantohet me nje ide me te vecante. “Videoklipi eshte xhiruar ne Oher, ne nje muze shume te vjeter dhe per kete gje na eshte dashur te kerkojme leje nga Ministria e Kultures e Maqedonise, pasi Muzeu ndodhet

Thursday, 1 July 2010

Valton Krasniqi: Fati Im Ka Qene Muzika...


/photo public domain/

Muzika dhunti e Valtonit

Te arrish sot sukses ne muzike nuk eshte aspak e veshtire, mjafton te realizosh nje kenge bashké me nje video klip te bukur, dhe ai me pas do vershojé mediumet tona. Mirepo te depertosh me muzike ne mediumet boterore sic eshte MTV apo VIVA kjo nuk eshte aspak e lehte. Kengetari tashme i mirenjohur Valton Krasniqi edhe pse nuk e kishte menduar me herét nje gje te tille, papritur verejti video klipin e tij deri sa po transmetohej ne kanalet boterore te muzikes, ndonese me pas kenget dhe video klipet e Valtonit vazhduan se transmetuari, madje duke u radhitur edhe ne TOP 5. Se si arriti te shkojé aq larg me muzike, cila eshte formula qe duhet ndjekur edhe kengetaret e tjere ne kete drejtim, flet ekskluzivisht per ZHURNAL vet protagonisti i ketij realiteti, kengetari kosovar Valton Krasniqi.

Zhurnal: Aktualisht cilesoheni si njeri nder kengetaret e muzikes moderne qe punon dhe jeni i angazhuar mjaft shume. Sa ishte ne pergjithesi periudhé e suksesshme kjo per ju ?

Valton Krasniqi: Eshte nje angazhim i madh i imi, mirepo ketu bene pjese edhe vullneti si pjese e suksesit. Jam ne pergjithesi tip shume komunikativ, per cfare gjithmone konsultohem me njerez qe i kam afer. Tani kam edhe studion time, gje qe me ofron shume me shume komoditet per pune, ndersa mua me mbetet qe gjithmone ta jap maksimumin sa i perket kengeve qe ato te pelqehen nga publiku. Mund te them se posedoj shume energji pozitive, cdo gje qe filloi kam deshire te kete suksese, deri me tani jam shume i kenaqur.

Zhurnal: Keni realizuar mjaft video klipe profesionale. Sa kane hasur ne perkrahjen mediale ne keto projekte ?

Valton Krasniqi: Klipet e para i kam realizuar per mediumin zviceran dhe gjerman Viva dhe MTV, me pas kur kam pare se klipet e mija po transmetohen rregullisht ne programet e ketyre dy mediumeve gjigante Viva dhe MTV, ka filluar perkrahja edhe nga mediat ne Kosove, Shqiperi, per cfare ju falenderohem per ndihmen qe me dhane te depertoi tek publiku tani me i dashur per mua.

Zhurnal: Po ashtu keni edituar mjaft kenge tashme hite. Cili eshte zhanri juaj qe me teper e preferoni, dhe a ndryshon kjo preference e juaj varesisht atmosferes dhe vendit ku ju shfaqni ?

Valton Krasniqi: Kenga ime e pare ka qene e zhanrit Pop, pikerisht ajo qe ka filluar transmetimin ne Viva dhe ka arritur te futet ne Top 5. Kurse kenga e dyte ka qene Raggaeton, per cfare mund te them se kam qene i pari qe kam sjelle ne shqiptari zhanrin Raggaeton me elemente shqip. Ky ka qene bashkepunimi me Brahim dhe Supersonic. Megjithate nuk e kam problem ti kendoj edhe zhanret tjera muzikore, personalisht me pelqen shume pop-i, baladat dhe muzika ‘party club’.

Zhurnal: Jo vetem ne Kosove kenget tuaja jane hite, konsideroheni mjaft i pelqyer edhe ne Shqiperi, Maqedoni dhe treva tjera. Cilin publik mund ta veconi nga keto qe i permendem ?

Valton Krasniqi: Une me kete rast do ti pershendes te gjithe ata qe e adhurojne muziken time, dhe jam shume i kenaqur qe pelqehen kenget e mia. Per mua kjo gje eshte e ngjashme sikur ti kem te gjitha shtetet e botes ne doren time dhe ne koncertet e mia. Pergjithesisht mund te them se kenget e mia jane mirepritur né té gjitha trojet shqiptare.

Zhurnal: Per gjitha ata qe nuk e kane ditur, vlen te theksohet se klipet e juaja jane publikuar edhe ne MTV dhe VIVA. Na tregoni dicka me teper per keto arritje ?

Valton Krasniqi: Kjo ka qene nje porte e suksesit qe me eshte hapur, dhe me kete rast jam ndier shume krenar me faktin se jam konsideruar shqiptari i pare qe kenga dhe klipi i tij transmetohej ne MTV dhe Viva. Nje element tjeter qe me bente te ndihesha perfekt ka qene fakti se sa here qe transmetohet video klipi im shfaqet edhe flamuri kombetar shqiptar, ku me kete rast kam pas mundesi t’ju tregojme te gjithe atyre qe nuk e kan njohur akoma Kosoven si shtet, te ju bejme me dije se edhe ne kemi kualitet dhe vlera. Dua te potencojé gjithashtu se ne te gjitha kenget e mia, tekstet jane ne gjuhen shqipe.

Zhurnal: A vazhdoni te keni edhe me tutje ndonje kontrate me kompani jashte vendit ?

Valton Krasniqi: Po, tani sa kam nenshkruar kontraten me Sony BMG dhe Ferini Records per nje kenge qe eshte e zhanrit ‘house comercial’ ne gjuhen angleze, ku po ashtu do te kete edhe nje videoklip te cilin do te mundohem ta xhirojé ne Kosove dhe t’ju jap hapesire produksioneve Kosovare qe punen dhe talentin e tyre ta promovojne neper televizione evropiane.

Valtoni dhe Nora ne klipin Sonte
Zhurnal: Se fundmi keni realizuar nje videoklip ne Paris. Na tregoni dicka me teper per kete projekt ?

Valton Krasniqi: Po. Kenga titullohet “Sonte” dhe eshte punuar nga produksioni Maximus. Jam shume i kenaqur qe jam i pari qe me eshte dhene mundesia te realizoje nje video klip ne Paris, per cfare dua te falenderoj modelen e famshme Nora Asani e cila pranoi ftesen per te qene pjese e video klipit. Tani vec kam informata se kenga eshte pelqyer shume dhe klipi ka filluar te radhitet edhe neper top-lista.

Zhurnal: Sa i perket albumeve. A planifikoni te editoni ndonje album ne te ardhmen e afert ?

Valton Krasniqi: Jo. Une mendoj se nuk eshte kohe per albume, sepse tani produksioneve tona nuk ju shiten me albumet per shkak te piraterise dhe internetit. Andaj deri sa ligjerisht te rregullohen keto gjera, album nuk besoj se do kete.

Zhurnal: Sa jeni i angazhuar ne mbremje te ndryshme muzikore ?

Valton Krasniqi: Deri me tani me mbremje dhe koncerte kam qene shume aktiv. Edhe gjate kesaj vere do kem mjaft angazhime, do te kendoj ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni, dhe gjitha keto do jene te organizuara nga Ershcompany.

Zhurnal: A ju sjell perfitime te mjaftueshme muzika, apo ndoshta keni edhe ndonje biznes tjeter ?

Valton Krasniqi: Pike se pari une e dua shume muziken dhe gjithcka qe beje ne kete aspekt rrjedh nga shpirti im. Fatmiresisht dua te potencoje se nga muzika tani edhe perfitoj, mirepo edhe investoi mjaft. Pervec muzikes kam edhe nje biznes tjeter.

Zhurnal: Cfare plane keni gjate kesaj vere. Ku do jeni i angazhuar me teper, ne ndonje bregdet apo do levizni ?

Valton Krasniqi: Do jem ne levizje gjate gjithe kohes ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni. Te gjitha datat i kam te caktuara, do mundohem te jem ne cdo qytet, te shfaqe ‘live’ per te gjithe adhuruesit e mi.

Zhurnal: Flasim per nje aspekt tjeter tuajin. Na tregoni prej nga vjen Valtoni, dhe cila ishte ajo rruge e cila ju solli tek nje kengetar i njohur ?

Valton Krasniqi: Une kam lindur ne Prizren dhe qe nga mosha 6 vjecare jetoi ne Zvicer. Pasion e kam pasur gjithmone muziken dhe instrumenti im pare qe kam ditur ti bie ka qene ciftelia. Kam diplomuar per hoteleri, por nuk kam punuar asnjehere ne kete profesion. Fati im ka qene muzika derisa zeri dhurata me e cmuar nga Zoti.

Zhurnal: Jeta private, cfare mund te din dicka me teper fansat e juaj ne kete aspekt ?

Valton Krasniqi: Per momentin jam vetem, dhe rendesi shume te madhe i jap punes. Mendoj se akoma nuk kam takuar vajzen e endrrave te mia, perndryshe ende ka kohe... hahahaha.

Zhurnal: Cfare presim ne te ardhmen e afert nga Valtoni, cilat do jene projektet e juaja pasuese ?

Valton Krasniqi: Tani kam pergatitur edhe dy kenge verore, kolazhe. Projekti im i fundit eshte kenga ne gjuhen angleze “Did you know” te cilen shume shpejt do keni mundesi ta shikon edhe me videoklip.

Zhurnal: Valton ju faleminderit per intervisten, suksese ne karriere ?

Valton Krasniqi: Ju faleminderit shume juve. Pershendes te gjithe stafin dhe lexuesit e Portalit “ZHURNAL”, si dhe gjithe adhuruesit e mi. /rajan arapi/zhurnal/korrik 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Music Valton's talent

To achieve success in music today is not at all difficult enough to achieve a song with a beautiful video clips, and then he will overrun our media. However, the depertosh the world music in media such as MTV or Viva this is far from easy. Already known singer Valton Krasniqi had not even thought such a thing before, suddenly noticed his video klipin until channels are transmitted in the music world, although after the songs and video clips that transmetuari Valtonit continued, even was also ranked in the top five. How managed to go so far with music, which is the formula to be followed by other singers in this area, speaks exclusively to his ZHURNAL-part of this reality, singer Valton Krasniqi Kosovo.

Zhurnal: Currently cilesoheni as one of the singers of modern music that works and you're pretty much committed. As was generally successful period it for you?

Valton Krasniqi: It is a big commitment of mine, but made here will also participate as part of success. I generally tip more communication, for what always consult with people who have close. Now I have also my studio, which is much more to offer convenience for work, and that always remains with me to give the maximum in terms of songs that they pelqehen the public. You can say that possess more positive energy, everything that I desire began to succeed, so far I am very pleased.

Zhurnal: Did you realize very professional video clips. How many have encountered in media support in these projects?

Valton Krasniqi: Clips before I realized for the Swiss and German media Viva and MTV, then when I see that my clips are broadcast regularly in programs of these two giant media Viva and MTV, has begun to support the media in Kosovo, Albania, for what you falenderohem for helping with the public gave the depertoi now dear to me.

Zhurnal: Also have plenty of songs already edited hits. Genre What is your prefer that more, and whether it varies depending on your preference and country atmosphere where you show?

Valton Krasniqi: My first song was the Pop genre, exactly what has started broadcasting in Viva and has managed to enter the Top 5. But the second song was Raggaeton, for what I can say that I was the first to have brought the genre Raggaeton Albanian Albanian elements. This has been cooperative with Brahim and Supersonic. However there is no problem to sing the other musical genres, personally I like the pop, and music saga "disco club".

Zhurnal: Not only in Kosovo, your songs are hits, are considered very well liked in Albania, Macedonia and other regions. Public which can veconi of these was mentioned?

Valton Krasniqi: in this case I would welcome all those who worship my music, and am very happy that my songs pelqehen. For me this is similar as to obtain all the countries in the world in my hand and my concerts. In general I can say that my songs are welcome in all Albanian territories.

Zhurnal: For all those who have not known, it is worth to note that your clips are published in the MTV and Viva. Tell us something more about these achievements?

Valton Krasniqi: It was a success that the port is open, and with this case I felt very proud of the fact that I considered the first Albanian to his songs and clips aired on MTV and Viva. One other element that made me felt perfect was the fact that whenever my broadcast video clips show the Albanian national flag, which in this case I had the opportunity to show all those who have not yet recognized Kosovo as a state, you are hereby notified that we have quality and value. I want to stress also that in all my songs, the texts are in Albanian.

Zhurnal: Did you continue to forward any contract with the company abroad?

Valton Krasniqi: Yes, now I just signed the contract with Sony BMG and Ferini Records for a song that is the genre 'comercial house' in English, which also will also be a video which will try to run in Kosovo and Kosovo give you space to work and production talents to promote their European through television.

Zhurnal: Recently you made a video in Paris. Tell us something more about this project?

Valton Krasniqi: Yes. The song is called "Tonight" and is working from Maximus Productions. I am very happy that I am the first to have been given the opportunity to realize a video clip in Paris, for what I want to thank the famous Nora Asani modelen which accepted the invitation to be part of the video klipit. Now I know that song already is favored more and clips has started through the ranks top-list.

Zhurnal: Regarding Album. Do you plan to edit an album in the near future?

Valton Krasniqi: No. I think that it is time for albums, because our production is now sold albums not because of piracy and the Internet. So until these things legally regulated, the album will not believe this.

Zhurnal: How are engaged in various musical evening?

Valton Krasniqi: Until now the evenings and concerts have been very active. Even during this summer will have plenty of commitments, will sing in Kosovo, Albania, Macedonia, and all these will be organized by Ershcompany.

Zhurnal: Did you bring enough benefits to music, or maybe you and any other business?

Valton Krasniqi: First of all I want more music and everything to do in this regard stems from my soul. Fortunately I want to stress that the music now avail, but also invested quite a bit. Besides music, I also one other business.

Zhurnal: What are your plans during this summer. Where are more engaged, in any coast or remove?

Valton Krasniqi: I will be in motion all the time in Kosovo, Albania, Macedonia. All specific dates I will try to be in every city, feature 'live' to all my fans.

Zhurnal: Talk about a different aspect of your own. Tell us Valtoni come from, and what was it that you brought the street to a famous singer?

Valton Krasniqi: I was born in Prizren and 6 years of age who lived in Switzerland. I was always passionate music and my first instrument that I know you pick has been Çiftelia. I graduated the hotel, but I've never worked in this profession. My fate has been the voice of the music while the precious gifts from God.

Zhurnal: private life, what you can know something more of your fans in this respect?

Valton Krasniqi: For the moment I am alone, and of great importance given work. I think that still have not met my daughter's dreams, otherwise there is still time ... hahahaha.

Zhurnal: What we expect in the near future by Valtoni, which will be your next project?

Valton Krasniqi: Now I prepared two summer song, collage. My latest project is the song in English "Did you know" which very soon will have the opportunity to see the video.

Zhurnal: Valton Thank you for the interview, success in career?

Valton Krasniqi: Thank you very much for you. Welcome all the staff and readers of the Portal "ZHURNAL" and all my fans.
]]

Monday, 3 May 2010

Valton Krasniqi Puthet Me Modelen Nora Asani...

Valton Krasniqi, puthet me top modelen Nora Asani ne klipin e ri

Kengetari kosovar Valton Krasniqi, mesa duket ka gjetur nje strategji te mire per te rene ne sy, dhe per te bere me shume karriere ne muzike. Sekreti i tij jane femrat e bukura qe fton ne klipe, te cilat ne shumicen e rasteve jane modele. Keshtu ka bere dhe me klipin me te ri balade “Sonte”, xhirimet per te cilin jane realizuar ne rruget kryesore te Parisit. Kesaj here, ai ka zgjedhur te luaje ne klip me fotomodelen shqiptare, e njohur ne Zvicer, Gjermani dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes, 23-vjecaren Nora Asani.

“Sonte” duket sikur behet fjale per nje flirt qe ka zgjatur vetem nje nate. Eshte keshtu, apo jo?

Jo ne fakt eshte e kunderta, pasi fabula e klipit ben fjale per nje lidhje mes meje dhe nje vajze qe une e kam dashuruar vertet, por fatkeqesisht ndahemi shume papritur. Keshtu une mbetem i vetmuar ne rruget e Parisit, ku sjell ne mendje kujtimet me te. Klipi eshte shume romantik, ka momente prekese te ndjenjave te verteta te dashurise dhe vjen si muzike e perzier; Pop dhe R and B.

Pse zgjodhet per kete klip fotomodelen Nora Asani, njiheshit me pare

Ishte nje propozim qe i bera une, per faktin se me pelqen karriera qe ajo ka bere ne Evrope dhe Amerike si fotomodele, nderkohe qe di te aktroje. Per here te pare e kam takuar Noren para tre vitesh por nuk kemi kontaktuar rregullisht, per shkak te udhetimeve te saj te vazhdueshme ne SHBA, ku punon per agjenci te ndryshme mode.

Cfare ju ka terhequr tek ajo per ta ftuar protagoniste ne klip?

Me terheq pamja e saj seksi, eshte e sjellshme dhe shume e zgjuar.

That me siper qe Nora di te aktroje, ka pranuar ajo skena puthjesh ne klip?

Edhe pse dua te mos shuaj kuriozitetin pasi klipi ende s’eshte publikuar, mund te them se kemi realizuar skena puthjesh te cilat shfaqen ne plan te dyte. Kjo pasi ne ekran diktohet nje forme censure, qe puthja nuk duket ne plan te pare. Mund te them se per mua eshte nje kujtim i paharrushem, pasi behet fjale per nje aktrim modern.

Ky eshte klipi i pare ku ju dilni me skena provokative?

Ne klipet e mia vertete nuk ka pasur puthje direkte, por nuk kane munguar asnjehere skenat provokative si ne klipin “E imja s’je”. /panorama plus/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Valton Krasniqi, kiss the top modelen Nora Asani in new klipin

Valton Krasniqi Kosovo singer, apparently has found a good strategy for the fallen in the eyes, and make more career in music. His secret of beautiful women who are inviting the videos, which in most cases are models. Has done so with the new klipin saga "Tonight" recordings for which are performed in main streets of Paris. This time, he has chosen to play the clips with the Albanian fotomodelen, known in Switzerland, Germany and the United States of America, 23-vjecaren Nora Asani.

"Tonight" comes to seem a flirtation that lasted only one night. So, or not?

Not the opposite, in fact, after the fable comes to klipit makes a connection between me and a girl who I've really loved, but unfortunately many depart unexpectedly. So I remain alone on the streets of Paris, which bring to mind memories with. Clips is very romantic, has moments of touching the emotions of love and truth comes as a mixed music, pop and R and B.

Why did you choose for this clip fotomodelen Nora Asani, previously known?

It was a proposal that I made, I like the fact that it has made careers in Europe and America as fotomodele, while the aktroje know. For the first time I met Noren three years but have not contacted regularly, because of her constant travel in the U.S., where different agencies working for the mode.

What attracted you to invite it to protagonists in clips?

With her appearance attracts sex, is polite and very smart.

Dry above that Nora knows the aktroje, she received the kiss scene videos?

Although not want to quench curiosity as none yet published clips, you can say that we realized that kiss scene displayed in the second plan. This is because the screen dictated a form of censure, that kiss did not appear in the first plan. You can say that for me is a reminder of paharrushem, as it comes to a modern acting.

This is the first clips of the scenes where you get provocative?

In my real property and had no direct kiss, but there have been provocative scenes ever as we klipin "The mine Province.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online