All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Valza Bajra. Show all posts
Showing posts with label Valza Bajra. Show all posts

Friday, 19 July 2013

Valza, gjen dashuri ne SHBA...

photo: edgar ovelle
... e dashuruar “deri ne vesh”


Si duket zhvendosja nga Kosova ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes kengetares Valeza Bajra i ka bere mire, per faktin se ajo pervec zhvillimit te karrieres muzikore atje, ka gjetur edhe djaloshin e endrrave te saj.

“Natyrisht qe ketu ne Amerike mundesit per te depertuar jane me lehte per faktin se shperblehet talenti. Une tani e dy vite sa jam ketu, kam arritur qe pervec krijimeve muzikore, te futem edhe ne boten e aktrimit. Ne realitet kam pasur disa performanca te mia ne disa shfaqje mjaft te rendesishme. Mirepo pervec ketyre sukseseve, une ketu kam takuar edhe shpirtin tim binjak me te cilin jam e dashuruar ‘deri ne vesh’”, ka thene ajo per “Zeri”.

Valeza edhe pse nuk preferon te flas per identitetin e te dashurit, na le te kuptojme se nuk eshte nga Kosova, mbase mund te mos jete as shqiptar. “Jam ne fillim te lidhjes se dashurise, keshtu qe nuk mund te zbuloj me shume rreth identitetit te ketij djali. Ajo qe mund t’u them eshte i dashuri im eshte kengetar dhe aktor qe jeton ketu me mua”, shton ajo.

Monday, 1 July 2013

Valza Bajra, se shpejti me nje befasi latino-amerikane...

Valza Bajra
Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare

Keni pyetur ndonjehere se ku ndodhet kengetarja Valza Bajra, dhe pse nuk e shohim me ndonje kenge te re? Ne mesojme se kengetarja ne Amerike tashme eshte shnderruar ne aktore. Per momentin, ajo po luan te “La Subasta”, ku ka si personazh nje skllave qe vuan pasojat e jetes, ndersa ka pranuar te luaje duke prezantuar nje vajze shqiptare me emrin Kosovare. Por kengetarja nuk e ka lene menjane muziken, ajo sapo ka incizuar nje kenge me motive latine, nga kompozitori Florent Boshnjaku, por tashme ne gjuhen spanjolle dhe vetem me disa fjale shqip. Ndersa ne muajin qe vjen, kjo kenge do te kete edhe versionin e videos. Gjithashtu mesojme se ajo ka tashme nje menaxher meksikan, ai po tenton dhe po e ndihmon qe ta fuse artisten shqiptare ne muziken latino-amerikane, pikerisht nepermjet klipit te ri, qe do te jete nje befasi.

Sunday, 30 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Friday, 23 November 2012

Valza Bajra ne dashuri me aktorin Henrys Aron

Nëse keni menduar ndonjëherë se ku ka humbur këngëtarja Valza Bajra dhe pse ajo nuk po e sjell ndonjë këngë të re, ja një e vërtetë për të.

Valza ka treguar për gazetën tonë se ndodhet në Çikago, duke xhiruar filmin “Dulce Niño”, pasi ajo luan një rol kryesor aty. Vajza është e dashuruar në aktorin Henrys Aron, natyrisht në këtë film që është një triler, ndërsa në shqip i bie të jetë titulli “Fëmijë i ëmbël”.

Valza tregon se e ka lënë muzikën anash pak për arsye se po merret me shkollën e aktrimit atje dhe me rolet si aktore. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valza Bajra in love with actor Henrys Aron

If you ever wondered where the singer lost Valza Bajra and why she is not bringing any new song, here's a real one. Valza showed up for our newsletter to be located in Chicago, filming the movie "Dulce Niño" because it plays a major role there. Girl is in love with actor Henrys Aron, of course, in this film is a thriller, while the slip gets to be the title of "Sweet Child".

Sunday, 22 July 2012

Valza Bajra:Do te rikthehem serisht ne Amerike per endrren time

Është rikthyer për një kohë të shkurtër në Kosovë dhe disa ditë pushimi në Shqipëri, duke lënë mënjanë studimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjatë këtyre ditëve të pushimit, këngëtarja Valza Bajra ka realizuar edhe një fotosesion shumë të nxehtë, ndërsa sot vjen në këtë intervistë për “Bluetooth” duke treguar planet e saj.

Vajza bukuroshe mes rreshtave që do të pasojnë thekson me shumë bindje se fjalët që thotë nuk janë premtime boshe, si ato që japin shumë personazhe të njohur shqiptarë, të cilët njësoj si ajo synojnë një karrierë ndërkombëtare.

Valza është duke vazhduar studimet për aktrim, ndërsa që në fillim na thotë se: ‘Ëndrra ime është të aktroj në telenovelat latino-amerikane’.


E ke menduar ndonjëherë kur ke qenë e vogël se çfarë do të punoje kur të rriteshe?
Derisa jetën time e mendova dhe e fokusova në karrierën muzikore me përpiktmëri punoja dhe nuk kisha të ndalur, nganjëherë nuk e dija se a është ditë apo natë, kështu ishte ai profesioni që mendoja se do ta kisha për tërë jetën.

Friday, 29 June 2012

Valza Bajra shume kuq dhe hot

Listët së vajzave të njohura që po provokojnë në këtë verë të nxehtë i shtohet edhe këngëtarja bionde Valza Bajra, e cila sic e shihni ka realizuar një set fotografik në studion e fotografit Veton Osmani.

E veshur kuq dhe shumë seksi, Valza duket si ndonjë aktore latine, ku edhe është ëndrra e saj të jetë e tillë.

Nëse vajzat e tjera VIP preferojnë të fotografohen në ndonjë pishinë apo në det këto ditë të nxehta, Valza ka zgjedhur ambientet brenda të pozojë kuq dhe “hot”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valza Bajra very red and hot

List of popular girls who are provoking this wine is added nxhetë Valza wavelet blonde singer, which, as we see carried a camera set in the studio of photographer Veton Osmani.

Sunday, 15 April 2012

Valza Bajra synon nje jete te re ne Amerike...

Valza po e sprovon veten ne SHBA

Ka disa muaj qe kur kengetarja Valza Bajra ka braktisur Kosoven per te jetuar ne SHBA. Ajo ka nisur shkollen ne fushen e aktrimit, profesion per te cilin thote se e ka dashur gjithnje.

Ndonese kengen e konsideron si hobi, ndersa aktrimit synon ta kete profesion. Rruget e suksesit ne aktrim kane filluar t’i hapen, realisht pritet qe shume shpejt ajo te behet pjese e nje filmi per te cilin nuk preferon te zbuloj me shume. Nderkaq planifikon qe shume shpejt te lansoj edhe nje videoprojekt muzikor me te cilin do ta shenoj kthimin e saj ne skenen muzikore ne Kosove.

Valza tani e disa muaj ndodheni ne SHBA, cfare mund te na thoni per jeten atje?

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Tuesday, 3 January 2012

Po vjen Valza si aktore telenovelash latine

Ajo ka udhëtuar përtej oqeanit jo vetëm për të kaluar një kohë të bukur në New York, por dhe me një qëllim tjetër. Këngëtarja simpatike Valza Bajra ka dashur që këtë vendim që po merr si artistë ta ndajë vetëm me neve.

Valza ka pranuar një ofertë si aktore, përvec muzikës që ajo bën, atë do ta shohim në filmat latinë dhe ajo tha se ndoshta do të jetë një fytyrë e telenovelave latine. Valza na ka rrëfyer se është shumë e lumtur për këtë, pasi ajo gjithmonë e ka dashur artit dhe po plotësohet një ëndërr e saj, por ka qenë një plus për të, pasi dhe gjuhën e flet shumë mirë për të qenë pjesë e këtyre telenovelave.

Prandaj ajo ka vendosur të rrijë më shumë në Amerikë dhe ne urojmë që ti ecë mirë dhe kjo prekje e ëndrrës së saj./Maksim Gjokaj/kosova sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Coming Valza as Latin telenovela actress

She has traveled across the ocean not only to spend a nice time in New York, but with a different purpose. Bajra Valza charming singer has had to take this decision is only as artists to share with us.

Monday, 14 November 2011

Valza Bajra dhe Lindi Se Shpjeti Me Klip...

photo: pinkmoon creative
Valza Bajra kete here me Lindin

Keto dite do te kemi mundesine te shohim klipin me te ri nga kengetarja Valza Bajra ne bashkepunim me nje kengetar te ri i cili jeton jashte Kosoves dhe qe quhet Rilind Mehmetaj, ose sic e quajne shkurt Lindi.

“Zhurnal Plus’ meson se kenga eshte punuar dhe shkruar nga Damir Jahic Cekic dhe Blero. Ndersa video eshte realizuar “Pinkmoon Creative” dhe pritet te vije keto dite ne treg.

Kete here kengetarja capkene Valza do te provoje kete duet me Lindin, ku ne siguruam edhe kete foto nga nje skene gjate xhirimeve te klipit qe jane xhiruar ne Prishtine. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 1 November 2011

Vipat Shqiptar ne Halloween...

VIP-at shqiptar per Halloween

Ja si u duken disa nga vipat shqiptar ne "Naten e Shtrigave" (Halloween) me 31 Tetor 2011:
Donat Qosja, Dafina Zeqiri, Samanta Karavella, Vesa Luma, Eshtref Durmishi, Niko Komani, Alaudin Hamiti, Aferdita Dreshaj, Valza Bajra, Shpat Kasapi, Nora Istrefi, Altuna Sejdiu, Seven Saraqi, Mirjeta Morina, Nexhat Behrami, Anxhelina Hadergjonaj etj...

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
]]

Saturday, 13 June 2009

Interviste: Valeza Bajra

Vali Bajra
/photo public domain/

INTERVISTE: VALEZA BAJRA
‘Vishu vishu shpejt’, KENGE ME TEME DASHURIE

Sapo ka nxjerr ne treg kengen dhe videoklipin “Vishu vishu shpejt”, muziken dhe tekstin e se ciles e kane realizuar Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi.“Eshte nje kenge qe trajton teme dashurie, nje tekst mjaft i bukur”, ka thene Valeza

Valeza Bajra eshte kengetarja tashme mjaft e njohur, e cila po ben buje me kenget dhe videoklipet e saj te njepasnjeshme. Vali se fundi eshte paraqitur me kengen me te re “Vishu vishu shpejt”, e cila para disa diteve eshte lansuar ne treg dhe po transmetohet mjaft shume neper televizionet tona. Kesaj kenge ia ka realizuar edhe videoklipin. Per kete projekt dhe shume te tjera, Valeza Bajra flet ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Dicka rreth projektit me te ri?
Valeza Bajra: Sapo e kam nxjerr ne treg kengen “Vishu vishu shpejt”, muziken dhe tekstin e se ciles e kane realizuar Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi. Eshte nje kenge qe trajton teme dashurie, nje tekst mjaft i bukur.

“Kosova Sot”: Kenges ia keni realizuar edhe videoklipin, sa jeni e kenaqur?
Valeza Bajra: Videoklipin e kenges e kam punuar me produksionin “Pixels”. Sikurse kengen, ashtu edhe klipin e kam punuar shpejt, afer nje muaji te dyja. Kenga dhe klipi jane punuar ashtu sic kam menduar une, pra jam mjaft e kenaqur me punen e bere. E vecanta e klipit eshte stili. Dicka e re ne tregun tone. Nje stil qe e kam krijuar me ndihmen e bashkepunetoreve. Arta dhe Kaci jane perkujdesur per dukjen time ne spot. Jam shume e kenaqur me kengen dhe klipin, sepse ka dale ashtu sic e kam paramenduar.

“Kosova Sot”: Koheve te fundit skena eshte mbushur me kengetare te shumte, mbase edhe per shkak te fitimit te madh. Eshte e mundur qe edhe ju ta keni filluar kete profesion per kete qellim?
Valeza Bajra: Eshte e vertete se ne tregun tone muzikor dominojne emra te shumte te kengetareve te rinj, e qe mendoj se pjesa dermuese e tyre i kane hyre ketij drejtimi vetem per te fituar materialisht. Mirepo, kjo tek une nuk qendron. Une nuk e kam filluar kengen per te fituar, mirepo e kam filluar ngase e dua me gjithe shpirt.

“Kosova Sot”: Keni pasur veshtiresi per te depertuar?
Valeza Bajra: Per te arritur deri ketu ku jam sot, padyshim se kam kaluar neper faza mjaft te veshtira, te cilat i kam tejkaluar me kohe. Mirepo, nje ndihme te madhe e kam nga familja, e cila me qendron gjithnje prane. Tani me kalimin e kohes nuk kam veshtiresi per te depertuar, vlen te ceket lidhja e kontrates sime trevjecare me produksionin “Max Production” ne Tirane. Se fundi kam pasur disa suksese ne Shqiperi, ku kam qene mysafire ne shume emisione.

Vali Bajra

“Kosova Sot”: Cfare lloj zhanri kultivoni?
Valeza Bajra: Me pare e kam kultivuar zhanrin e kenges popullore, te cilin e kultivoj edhe sot. Mirepo, kete kenge qe e kam lansuar tani eshte e zhanrit R&B, nje zhaner qe me pelqen shume. T’ju them te drejten jam nje nder kengetaret e rralla qe mund te interpretoj ne shume rryma muzikore. Gjate karrieres sime, te cilen e kam nisur me kengen popullore, kam kenduar hip-hop, tekno, zbavitese, R&B…

“Kosova Sot”: Pervec kenges, merreni me dicka tjeter?
Valeza Bajra: Jo, nuk merrem me asgje tjeter. Jam e lidhur vetem per kengen dhe nuk me terheq per t’u marre me ndonje profesion tjeter. Por, shpresoj qe te nis studimet, ndoshta per aktrim, sepse edhe aktrimi me shkon mjaft. Andaj, pervec kenges, deshiroj te merrem edhe me aktrim.

“Kosova Sot”: Si e kaloni kohen e lire, jeni e dashuruar?
Valeza Bajra: Kohen e lire zakonisht e kaloj me shoqeri. Ndersa, sa i perket jetes sentimentale, ende nuk jam e dashuruar. Tani kam 23 vjet dhe besoj se ende eshte heret per te vendosur. Mirepo, cdo gje vjen me kohe dhe besoj edhe dashuria.

“Kosova Sot”: Ndonje plan per te ardhmen?
Valeza Bajra: Tash kam nisur bashkepunimet me krijuesit e Shqiperise, se shpejti do te lansoj nje kenge te re, te pergatitur nga Glodis, ndersa klipin do ta punoj me “Max Production”. Tani kam nisur edhe mbremjet muzikore brenda dhe jashte vendit dhe shpresoj te kaloj sa me mire me adhuruesit e mi. Pastaj, kam ne plan nje bashkepunim te ri me nje repist kosovar, mirepo nuk dua ta zbuloj tani. Do te realizojme nje kenge R&B, qe besoj se do t’u pelqeje te gjitheve. /k.bajrami/kosova sot/13.06.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: valza vali
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

INTERVIEW: BAJRA Valeza
'Get dressed soon', the topic Love song

Once the song has been out in the market and videoklipin "Vishu vishu soon, music and text which have conducted Aida Baraku and Armend Rexhepagiqi." Is a song dealing with love theme, a very beautiful text, "said Valeza

Bajra wavelet is already very well known singer, who is making fuss with her songs and video clips successive. Vali is finally presented with the new song "Vishu vishu soon", which was launched a few days in the market and are transmitted through very many of our television. Kenge this has also videoklipin. For this project and many other wavelet Bajra speaks in interview for the "Kosova Sot".

"Kosova Sot": Something about a new project?
Wavelet Bajra: Once I out in the market song "Vishu vishu soon, music and text which have conducted Aida Baraku and Armend Rexhepagiqi. It is a song dealing with love theme, a very nice article.

"Kosova Sot": Song Contest videoklipin we have also, as you pleased?
Wavelet Bajra: Videoklipin the song I've worked with production "pixels." As song and klipin I work quickly, both near a month. Kenga klipi and are working as I thought I, so I am very satisfied with the work done. Separate is klipit style. Something new in our market. A style that I created with the help of collaborators. Kacin are golden and care for my appearance in the spot. I am very satisfied with song and klipin, because it brought as I deliberate.

"Kosova Sot": Recent scene is filled with singer to many, perhaps even because of huge profits. It is possible that even you have started this profession for this purpose?
Wavelet Bajra: It is true that we market our music names to dominate many young singers, and who think that the majority of them have entered this direction only to gain materially. However, I do not lies in this. I'm not the song I started to win, but I started because the whole spirit of love.

"Kosova Sot": Have you had difficulties to infiltrate?
Wavelet Bajra: To reach here where I am today, certainly that I passed through very difficult phases, which have exceeded the time. However, a great help to my family, which lies in the ever. Now over time I have no difficulties to infiltrate, is to note the connection of my three-year contract with the production "Max Production" in Tirana. Finally I had some success in Albania, where I was guest in many emissions.

"Kosova Sot": What kind zhanri kultivoni?
Wavelet Bajra: The first I grew zhanrin of popular song, which the farm today. However, this was kenge've launched now is zhanrit R & B, a genre that loves. The right to say I am one of the rare singers who can perform in many musical electricity. During my career, which I started with the popular song, I sing hip-hop, techno, entertainment, R & B ...

"Kosova Sot": In addition to song, you deal with something else?
Wavelet Bajra: No deal with nothing. I am only connected with the song and not withdraw to deal with any other profession. But, hope begins to study, perhaps for aktrim, because even with aktrimi goes enough. Therefore, besides song, I want to deal with aktrim.

"Kosova Sot": How switch leisure, you love?
Wavelet Bajra: leisure usually draw with society. While terms of the sentimental life, yet I am not enamored. Now 23 years and I believe it is still early to decide. However, everything comes with time and believe the love.

"Kosova Sot": Any plans for the future?
Wavelet Bajra: Now I have started collaboration with the creators of Albania, will soon be a song lansoj new, prepared by Glodis while klipin will work with "Max Production. Now I have started within the musical evenings and abroad and hope to ram as well with my adhuruesit. Then, I plan a new collaboration with a repist Kosovo, but do not want to ferret out now. Will carry a song R & B, who believe that all will enjoy.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online