All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vanesa Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Vanesa Krasniqi. Show all posts

Monday, 19 March 2012

Vanesa Krasniqi eliminohet por fansat e kerkojne te kthehet...

Adhuruesit kerkojne ta kthejne Vanesen ne gare

Kengetarja shqiptare, Vanesa Krasniqi, konsiderohej favorite ne spektaklit DSDS, por jo gjithcka perfundoi mire kete fundjave per te. 17-vjecarja u diskualifikua nga gara e metejshme.

Per diskualifikimin e saj nga ana e publikut, sic shkruajne mediet gjermane, eshte befasuar jo vetem ajo vete, por edhe juria. Ne fakt, kreu i jurise Dieter Bohlen kishte pasur verejtje mbremjen e fundit, per here te pare, per Vanesen. Gjate kendimit te kenges “Bleeding Love”, sipas tij, “nuk ka dhene mjaft”.

Kaq e madhe ka qene tronditja me renien e Vaneses saqe fansat e saj kane kumtuar se duan ta kthejne kengetaren shqiptare serish ne gare.

“Kthejeni Vanesa Krasniqin mbrapa”, eshte njeri nder sloganet qe vlojne neper rrjetet sociale gjermane. /telegrafi/

Sunday, 4 March 2012

Rita Ora vs Vanesa Krasniqi

Si duket fama e shqiptarëve, apo vajzave që kanë origjinën shqiptare, jo vetëm po bën bujë, por ndodh që të ketë edhe keqkuptime, që urojmë të jenë kështu, për patriotizmin e tyre. Në fakt këngëtarja tashmë që po bën famë kudo në botë me zërin e saj Rita Ora, nuk e ka problem të deklarojë se origjina e saj është nga Kosova.

Ndërsa Vanesa Krasniqi e cila po shkëlqen në show “Super Star” në Gjermani, sipas një lajmi, ajo paska mohuar se është nga Kosova, gjë që ka zhgënyer shumë fansat e saj. Megjithatë urojmë të mos jetë e vërtetë, ose të ndjekë rrugën që bëri po në këtë show edhe kosovari tjetër Ardian Bujupi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora vs Vanesa Krasniqi

Apparently the fame of the Albanians, or girls who have Albanian origins, not only is making headlines, but happens to have the misunderstanding that we wish to be so, for their patriotism. In fact already doing këngëtraja fame throughout the world with her ​​voice, Rita Ora, no problem to declare that its origin is from Kosovo. While Vanessa Krasniqi who is shining in showdown "Super Star" in Germany, according to a story, it is somewhat negated by Kosovo, which has no zhgënyer her many fans. However we wish to not be true, or follow the path that he is in this show and other Kosovar Ardian Bujupi. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Sunday, 26 February 2012

Vanessa Krasniqi ne Top 10 ne "Superstarin" gjerman...

Vanesa Krasniqi drejt majes se DSDS

Kengetarja e talentuar shqiptare, e cila jeton ne Gjermani, Vanesa Krasniqi, eshte kualifikuar ne top 10 te kandidateve me te mire ne spektaklin gjerman te talenteve “Deutschland Sucht Den Superstar”.

Vanesa mori vleresimin maksimal te jurise gjermane, pasi shkelqeu ne interpretimin e kenges se Mariah Carey, “I’ll be There”.

Qe nje kohe te gjate bukuroshja shqiptare njihet nga publiku i gjere gjerman dhe ai evropian, me video performancat e saj qe kane arritur ne qindra mijera klikime. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vanessa Krasniqi heading to the top of the DSDS

Albanian talented singer, who lives in Germany, Vanessa Krasniqi, has qualified in the top 10 best candidate German spectacle of talent "Suche Deutschland Den Superstar".

Vanessa received the maximum of the German jury, since excelled in the interpretation of the song of Mariah Carey, "I'll Be There".

For a long time Albanian beauty recognized by the general public German and European, with its video performances that have reached hundreds of thousands of clicks. / telegraph / ]]

Wednesday, 18 January 2012

Vanesa Krasniqi Serish ne Gare per tu bere SuperStar ne Gjermani

Vanesa, serish ne gare per kengetaren me te mire te Gjermanise

Vanessa Krasniqi edhe zyrtarisht ka filluar garen per tu bere ylli i muzikes ne Gjermani.

Vanesa Krasniqi ka mahnitur me zerin e saj te mrekullueshem mbreme jurine e shout DSDS (Gjermania kerkon superstarin), te cilet e perbejne Dieter Bohlen dhe Bruce Darnell.

Me kete fillim te suksesshem Vanessa Krasniqi edhe zyrtarisht ka filluar garen per tu bere ylli i muzikes ne Gjermani. Ajo me kengen “One Night Only” ka treguar edhe njehere se eshte talente e muzikes dhe se nuk do te heq dore per tu bere kengetare.

Wednesday, 17 February 2010

Vanesa Krasniqi Ne Kosove!

Vanesa Krasniqi by Russ Kierstead
/photo russ kierstead/

Vanessa Krasniqi rikthehet ne Kosove

Vanessa Krasniqi, kengetarja me origjine shqiptare e cila u klasifikua ne finalen e programit gjerman "Das Supertalent" dhe u vlersua per zerin e saj te mrekullueshem, eshte rikthyer ne Kosove per te marre pjese ne nje koncert humanitar per femijet e Kosoves. Me poshte keni videon me interpretimet e Vanesses. Cfare zeri! WOW! Kengen e Leona Lewis pervec ndonje stonimi te vogel e kendoi crazy fare! Shikoni ne minuten 3:50 u ku ku kuuuuuu! Kush kendoi pas Vanesses oi sa gjynah hahahahaha! Ne te njejten kohe ajo foli shqip per qejf dhe kendoi "Vetes" te Elvana Gjates. Nje keshill Vanesses; Hajde ne Amerike, se per Zotin brenda javes i ka siguruar tre kontrata!!! /albaniac/16.02.2010/

Ndiqni videon

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vanesa
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Vanessa Krasniqi returns to Kosovo

Vanessa Krasniqi, singer of Albanian origin which was classified in the finals of the German program "Das Supertalent" and valued for her magnificent voice, has returned to Kosovo to participate in a humanitarian concert for children of Kosovo. Below you Vanesses video with interpretations. What voice! WOW! Leona Lewis song in addition to any small and sang stonimi crazy at all! See minute 3:50 was where where kuuuuuu! Who sang after Vanessa oh what a pity hahahahaha! At the same time she spoke and sang merry Albanian for "Vetes" of Elvana Gjata. An advise to Vanessa: Come to America, for God within a week she will have secured three contracts!
]]

Tuesday, 18 November 2008

Vanesa Krasniqi Shtyn Perpara!

Vanesa Krasniqi
/photo rtl jenniffer felthaus/

Vanesa prape shkelqeu te shtunen mbrema me 15 nentor, ne garen "Das Super Talent" te televizionit RTL, ku ajo performoi kengen "Listen" te Beyonce dhe si duket po cane perpara ne rrugen e saj te suksesit. Ketu eshte nje video qe eshte publikuar ne youtube.com, por nese nuk punon (se po i hjekin mendoj) atehere mund ta shkarkoni nga ketu (pass:albavipnews.blogspot.com). Video eshte ne formatin .flv dhe ju duhet FLV Player.

p.s. Nje "Krasniq" deshtoi te Shtunen mbrema por nje tjeter eshte duke shkuar perpara! Suksese!


- - - - - - - - - - - - - - - -
Java e Krasniqeve

Ne Gjermani eshte ngrysur ylli i Luan Krasniqit, por shkelqyen yjet e dy Krasniqeve te rinj: Vanesses dhe Durit. Ata u plasohen ne gjysmefinale te gares gjermane “Das Supertalent 2008”, me kritika superlative

Luan Krasniqi zhgenjeu shqiptaret ne Gjermani, por dy Krasniqet tjere, Vanessa Krasniqi, 14 vjecare, dhe Duri Krasniqi, 12 vjecar, ua zbardhen faqen. Keta dy kengetare jane plasuar ne gjysmefinale te gares “Das Supertalent 2008”. Kritikat per dy kengetaret jane shume te mira, posacerisht per Vanessen.

Nuri Krasniqi
/nuri krasniqi, photo rtl jenniffer felthaus/

Anetaret e jurise shprehen keshtu: “Kur te shoh ne skene dhe degjoj zerin tend, besoj qe mund te fluturoj”, ka thene njeri. Tjetri vazhdoi : “Heren e fundit ke kenduar aq mire saqe nuk kam besuar se mund ta perseritesh. Por, e bere edhe me mire”. I treti, Dieter Bohlen,dha vleresim me superlativ: “Vanessa, ti ke cilesi te nje ylli te madh. Si producent besoj qe ti je kengetarja me e mire qe ka lindur ndonjehere ne Gjermani”. /milot hasimja/gazeta express/18.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 26 October 2008

Vanesa Krasniqi Mahnit Publikun Gjerman

Vanesa Krasniqi Photo by Sebastian Widmann
/photo sebastian widmann/

Talentet e rinje shqiptare po pushtojne Evropen!

Vanessa Krasniqi, 13 vjecare, mahnit publikun gjerman ne audicionin "Das Super Talent 2008" me kengen "Because of you". Shikoje videon:Vanesa Krasniqi Photo by Sebastian Widmann Vanesa Krasniqi Photo by Sebastian Widmann Vanesa Krasniqi Photo by Sebastian Widmann Vanesa Krasniqi Photo by Sebastian Widmann

Ndersa i riu Duri apo Durim Krasniqi, poashtu fiton tri pergjigje afirmative nga gjyqtaret per te vazhduar garen. Shih videon:


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online