All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vedat Ademi. Show all posts
Showing posts with label Vedat Ademi. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Thursday, 16 May 2013

Yllka dhe Vedati, nje duet veror...

Yllka & Vedati i kendojne dashurise

Si duket bashkepunimet ndermjet kengetareve te estrades sone nuk kane te ndalur, kesaj radhe do te vijne Yllka Kuqi bashke me Vedat Ademin, te cilet brenda javes do te plasojne ne treg duetin e ri, i cili eshte produkt i “Three Dots”, me tekst te Kledi Bahitit.

Sipas Yllkes kjo ide e ketij bashkepunimi ka lindur kohe me pare, mirepo per shkak te angazhimeve ne projekte te tjera, kane qene te detyruar qe bashkepunim ta shtyjne per nje kohe te pacaktuar. Nderkaq Yllka dhe Vedati kane gjetur pikerisht stinen e pranveres per te sjelle kete projekt.

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Tuesday, 16 April 2013

Vedat Ademi, tashme nje baba i perkushtuar...

Vedat Ademi
Vedat Ademi, nje baba rock

Kengetari Vedat Ademi eshte shfaqur ne rruget e Tiranes si nje baba i perkushtuar, ndersa eshte fotografuar kete jave duke shtyre karrocen e djalit te tij katermuajsh, JonArt. Ai eshte fotografuar ne zonen e ish-Bllokut me bashkeshorten, nder keto jane daljet e para te tij pas ardhjes ne jete te djalit te tyre ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ku asistoi dhe Vedati ne lindje. Kengetari kosovar i njoftoi vete fansat per kete ndryshim ne jeten e tij, duke pohuar se ndihej shume i lumtur qe eshte bere baba per here te pare.

“Faleminderit Zotit per kete dhurate dhe kete krijese te mrekullueshme!”, ka shkruar Vedati. Nderkohe qe ai vazhdon aktivitetin e tij muzikor, po pergatitet per nxjerrjen ne treg te albumit te tij me kenge te reja.

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Monday, 26 November 2012

Vedat Ademi reagon ne ‘Facebook’

“Të dashur miq në ‘Facebook’... po ju drejtohem juve si reagim normal që mund të ketë gjithkush pasi gjen emrin nëpër faqe gazetash e faqesh interneti... kam dhënë shumë intervista dhe u jam përgjigjur në mënyrë korrekte të gjithë gazetarëve...

Gjithsesi kësaj radhe në lidhje me një sherr të sajuar nuk më ka kontaktuar askush për të më pyetur profesionalisht si gazetarë të mirëfillte”, shkruan kështu këngëtari Vedat Ademi mes të tjerash në rrjetin e tij social ‘Facebook’.

Fjala është për lajmin që doli të zënkës me Argjentina Ramosajn, për shkak të duetit që nuk u bë, gjë që, sipas tij, nuk është dashur të dalë si lajm, pasi këngën nuk e shet ai, por blihet në produksion ashtu siç mund ta blejë edhe Argjentina pjesën e vet.

Më mirë këngëtari nga Mitrovica  këtë letër t’ia dërgonte koleges së tij direkt, pasi ai tashmë është mërzitur duke akuzuar edhe gazetarët të cilët shkruajnë lajme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedat Ademi responds to 'Facebook'

Sunday, 25 November 2012

Revista PALOMA - 24 Nentor 2012

Revista PALOMA, 24 Nentor 2012
 • Rita Ora ne Shqiperi me gjithe familjen. Kendon falas per 100-vjetorin. Ekskluzive per gazeten "Paloma", itinerari qe kengetarja do te ndjeke gjate 24 oreve ne Shqiperi
 • Adelina Ismajli: Ata duhet te ndiejne frike nga une!
 • Sherri qe prishi bashkepunimin dhe miqesine mes Argjentina Ramosajt dhe Vedat Ademit
 • Ulpiana Lama: Ne politike, vetem pasi te zgjidh ceshtjet personale
 • Leonora: Jam shqiptare, nuk lidhem me turq!
 • Nora Istrefi ne klipin e ri, serish pa recipeta
 • Inva Mula, dhurate per 100-vjetorin e Pavaresise, albumi me titull "Per ty atdhe"
 • Genta Ismajli, serish me kenge te vjedhur?
 • Nik Xhelilaj: E kam te veshtire te lidhem me nje femer
 • In Love: Fabiani dhe Olta, dashuri ne koherat e humorit. Fabi: Tre muajt e pare, vetem sherre!
 • Veshjet qe nuk duhet te mungojne ne garderoben e asnje femre! Nga Niko Komani

Saturday, 17 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 17 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Nentor 2012
 • Ermali i "BB" me te dashur te re ne publik. Nje bionde qe i ngjan Franceskes
 • Ermela e BB4 ndahet nga Joti pas nje viti bashkejetese. E deklaron veten "single" dhe pohon: "Ka njerez qe ikin e s'thone asnje fjale"
 • Albana Osmani dhe Zhaku perfshihen ne nje sherr banal, teksti i plote...
 • Flasin kengetaret: Ja pse u zhgenjyem nga "Kenga Magjike"
 • Ermal Mamaqi: Po perpiqem ta bind Sali Berishen nepermjet batutave.
 • Deshton dueti me Vedat Ademin, Argjentina nuk paguan parate
 • Andos Sinani: Ne dashuri nuk lendoj aq sa mund te mendohet
 • Kengetaret, te deformuara nga defektet e grimit dhe liftingu i fytyres
 • Pas ekstravagances, Rita Ora shfaqet e veshur deri ne fyt
 • Misse Beqiri shtatzene, portieri i Manchester baba per here te pare
 • Dren Abazi: Ende besoj ne dashuri pa ndonje interes te madh
 • Adelina Ismajli: Kam vendosur te heq dore nga muzika, ja arsyet.

Thursday, 6 September 2012

Vedat dhe Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe vjen per Krishtlindje...

Vedat & Dorela Ademi

Vedat & Dorela Ademi: Nje djale, dhurata qe u vjen per Krishtlindje

Vedat Ademi, kengetari i njohur i muzikes live dhe i jetes se nates ne kryeqytet, se shpejti do te behet baba. Ne pritjen e embel per t’u bere prinder, ai dhe bashkeshortja, Dorela, flasin per emocionet e bukura.

Do te jete nje djale dhe ata mezi po e presin. Madje, babi Vedati ka nisur t’i beje koncerte recitale. Dhe reagimi i tij vjen menjehere… Ca shkelmime ne barkun e mami Doreles. Muaji dhjetor, bashke me festat e fundvitit do te sjelle edhe dhuraten me te bukur ne jeten e ciftit Vedat dhe Dorela Ademi. Bashkeshortja e kengetarit aq te dashur per publikun, sidomos ate femeror, eshte ne muajin e gjashte te shtatzenise. Prej dites se pare qe mesuan lajmin e shumepritur, i gjithe cikli i jetes se tyre ka ndryshuar ndjeshem. Me te distancuar ne frekuentimin e jetes se nates dhe daljeve me shoqerine deri ne oret e para te mengjesit, pasi fokusi i momentit per te dy eshte vetem femija. Nje pervoje e panjohur per Vedatin dhe te shoqen, qe sigurisht i ka gjetur pa eksperiencen prinderore, por jo pa deshiren per te shtuar familjen dhe per t’i dhene jete krijeses se vogel qe pritet te linde pas disa muajsh.

Monday, 18 June 2012

Vedat Ademi pas “Dancing” ne “Americas Got Talent’?

Pretendenti kryesor për ta fituar “Dancing With the Stars” këngëtari Vedat Ademi, si duket nuk u mërzit që këtë çmim nuk e fitoi, flitet se artisti me armën e tij të fortë, zërin do të provojë në botë suksesin e këngës së tij.

Mësohet se ai do të konkurrojë në “Americas Got Talent”, ku në muajin që vjen më 10 korrik do të jetë në audicionin e këtij vendi.

Dhe, nëse ky lajm është i vërtetë, urojmë që këngëtari shqiptar me një zë shumë të veçantë t’i ecë sa më mirë dhe ta shohim në “Top 10” e më të mirëve në këtë talent-shou në Amerikë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedat Adam after "Dancing" on "Americas Got Talent '?

Wednesday, 13 June 2012

Vedat Ademi: Enderroj te behem baba!...


Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba

Vedat Ademi eshte nga ata njerez qe dhurojne komoditet dhe pershtaten me kedo. Gjithmone i buzeqeshur, dashamires e plot humor... Kjo nuk eshte shume e zakonshme kur flasim per nje artist te suksesshem, nga me te kerkuarit e momentit sic eshte sot Vedati ne Shqiperi. Tek ai jane bashkuar talenti, puna, pozitiviteti dhe keto kane bere qe ne te gjitha daljet e tij te jete i denje e te percjelle emocione. Ketu, perpos kenges, i referohemi edhe kercimit. Ne “Dancing With The Stars” Vedat Ademi po shkelqen dhe nese do fitonte, do bente te lumtur nje pjese te madhe te publikut shqiptar.

Sunday, 10 June 2012

Revista BLUETOOTH - 9 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 9 Qershor 2012
 • Rudina Magjistari nuse. "Ndjesite e fustanit te bardhe"
 • Agron Llakaj, braktis "Klanin" per "Vizionin"
 • Genta Ismajli shfaqet ne festival pa te brendshme?!
 • Zbulohet lidhja e Dren Abazit dhe Armina Mevlanit
 • Ish-i dashuri i Dafines rreh Ledrin, Noizy ironizon ne vargje reperin rival. Krenar Cocaj i ben prite Ledrit, shkaku xhelozia.
 • Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba!
 • "Dancing With The Stars", gjysemfinalja i kushtohet 100-vjetorit te Pavaresise, fituesi i ketij edicioni merr nje apartament. Performance surprize e Argjentina Ramosaj. Arjan Konomi dhe Bertina spektaktoret "VIP".Kurioziteti i Elvanes!
 • Ornela Bregu mbledh miqte e "Dancing"
 • Ermal Mamaqi fiton ndeshjen perballe Strakoshes dhe Shaqirit
 • Aurela Gace fiton cmimin e madh te "Neteve te Klipit"

Friday, 1 June 2012

Balerini i huaj ne videon e re te Vedat Ademit

“Një jetë me ty” kështu quhet kënga më e re e këngëtarit nga Kosova, Vedat Ademi, i cili kohët e fundit është i përqdëruar edhe te kërcimi në “Dancing ëith the Stars”.

E në fakt si duket në këtë spektakël ai na paska krijuar edhe miq, sidomos me balerinin italian Simone, të cilin e shohim si personazh në videoklipin e këngës. Kënga menjëherë edhe pse ka vetëm dy ditë që është në kanalin Youtube,  ka mbledhur shumë pëlqime dhe komente pozitive, ndërsa këndohen në frymën e baladave që i shkojnë shumë Vedatit.

Videoklipi është realizuar nga “Pro Video Albania”, ndërsa teksti mban emrin e familjes Mumajesi. Vedati si duket ka nisur të jetë nën menaxhimin e kompozitorit Flori Mumajesi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Foreign ballet dancer in the new video Vedas Adam

Friday, 25 May 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Asnje eliminim kete jave!

Asnje eliminim ne Dancing [VIDEO]

Plot surpriza ka qene mbremja e te enjtes ne spektaklin e radhes se “Dancing with the Stars”. Njera prej tyre ishte finalja, ku ethshem pritej eliminimi i nje personazhi VIP, mes Ornela Bregut, Foto Strakoshes dhe Vedat Ademit, si me pak te votuarit, por produksioni zbuloi se te tre yjet do te qendronin perseri ne gare, pa pasur largime ne kete mbremje. Por, kjo nuk ishte e vetmja surprize. Qe ne nisje te produksionit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u anoncua se tre prej VIP-ave te cilet ishin larguar me heret gjate spektaklit, do te kishin mundesi te riktheheshin, permes nje votimi nga publiku qe zgjati gjithe mbremjen. Aferdita Dreshaj, Xhani Shqera dhe Seldi Qalliu ishin te zgjedhurit e publikut per tu rikthyer keshtu ne gare javen qe vjen. Kercimi, si elementi kryesor i Dancing, ishte kete puntate nje emocion me vete.

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 3 Mars 2012

Revista PALOMA, 3 Mars 2012
 • Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla
 • Anila jashte shtepise jeton ne varferi te madhe
 • Puthje treshe mes Metit, Aniles dhe Gentes
 • Emri i Anxhela Martinit shet shtepi
 • Shkendije Mujaj tregon me mire silikonin
 • Jessie J fanse e shqiptares Rita Ora
 • Bleona e ftuar nga Elton John ne festen e tij
 • Beatrix dhe Anxhelina ne fushate kunder makeup-it
 • Diellza dhe Tuna shkrijne boren
 • Ish "Big Brother"-istat rrefejne opinionet e tyre per banoret e rinj
 • Miloti, miku i ngushte i Elvisit tregon: Elvisi, "Don Zhuani" i Big Brother-it. Asnjera nga vajzat ne BB s'eshte per Elvisin
 • Vedat Ademi ne dashuri s'jam mashtruar kurre
 • Nga Niko Komani: Vajzat e mira veshin gjithcka, e keqija veshin Channel
 • 1 minute me Barbara Dinin

Tuesday, 21 February 2012

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Thursday, 29 December 2011

Tirana dhe Prishtina së bashku në “Ne kemi një vënd”

Ne kemi një vend” (kliko per video) kështu mban titullin kënga e cila është një kartolinë e bukur që vjen nga artistë të njohur për festat e fund vitit.

Kjo kënga është një urim që Klan Kosova dhe Tv Klan japin shikuesve të tyre për Vit të Ri. Rikthehet edhe zëri që kishte munguar, i këngëtares Julka, ku këndon së bashku me Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Vedat Ademi, Lyrical Son, Teuta Kurti, Vesa Luma.

Ndërsa mësuam se videoklipi është realizuar nga “Entermedia”. Kënga mban në vete dhe mesazhin e bashkimin të dy kryeqyteteve shqiptare Tirana dhe Prishtina./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 9 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011
 • Tuna: Me rrezikohet jeta...
 • Gymysh ne nje film shqiptar
 • Vedat Ademi: single per pak kohe
 • Rrefimi i Aniles: Nje baba si Sabri Godo
 • Rita Ora, Nuse ne familjen Kardashian
 • Vipat Metroseksuale... nga Pirro Cako tek Frederik Ndoci

Ky eshte numri me i ri i Celebrity. Personazhet me te komentuar qe vijne si asnjehere tjeter, me lajme, surpriza, thashetheme etj. Nje rrefim i gjate i Tunes, per jeten private, karrieren dhe ambicjet ne muzike po jo vetem, Speciale, Vipat Metroseksual, ja cilet jane ne Shqiperi, Vedat Ademi, single per pak kohe, rrefimi i Anila Godos per marredhenien e saj me te ndjerin Sabri Godo.......Mode, eros, estetike, test dashurie, histori njerezore etj....E keni gjithe javen ne treg..Lexim te mbare....
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 9 December 2011

Tuna: My life is threatened ...
Gymysh in an Albanian film
Vedat Adam: single for a while
Confession of Aniles: A father like Sabri Godo
Rita Ora, Bride of Kardashian family
Fashion Metroseksuale ... from Pirro Cako to Frederick Ndoci

his is the new number by Celebrity. Characters with the comment coming as ever, with news, surprises, gossip etc.. A long story of Tunes for private life, career and ambitions are not only in music, specials, Metroseksual VIPs, who are here in Albania, Vedat Adam, single for some time, Anila Godo story of her relationship with the deceased Mode ....... Sabri Godo, eros, the aesthetic, love test, human history .... etc. you have all week to the market throughout Reading .... ..
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online