All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vera Grabocka. Show all posts
Showing posts with label Vera Grabocka. Show all posts

Saturday, 20 April 2013

"Genjeshtrat" e Vera Grabockes ne "X Factor" [VIDEO]

Vera Grabocka
Kamerat e “Klan Kosova” zbulojne detaje pikante nga “X Factor”

Vera Grabocka: Publikut duhet t’i themi genjeshtra

Programi i njohur i “showbizz-it “Prive” ne “Klan Kosova” ka transmetuar disa dite me pare nje kronike me prapaskenat e “X Factor Albania 2”, ndersa kane ndjekur me kamera momentet e provave dhe paskuintave te nates finale. Pas plot 6 muajsh transmetimi te ketij show ne “Tv Klan” dhe ne “Klan Kosova”, gazetaret e ketij programi kane menduar te sjellin nje realitet tjeter, ate te tensionit te punes jashte kamerave, duke zbuluar keshtu dhe anen e vertete ne momente pune te regjisores Vera Grabocka, moderatores Alketa Vejsiu dhe anetareve te jurise, Pandi Laco, Alban Skenderaj, Soni Malaj dhe Tuna Sejdiu. Duke e komentuar si nje show me shume emocione, stres e nervozizem qe kishte pushtuar stafin e “X Factor”, u transmetua dhe nje moment ku regjisorja Vera Grabocka i drejtohej Pandi Lacos gjate provave gjenerale se si duhet nxitur publiku per te duartrokitur. “Pandi, juria duhet te reagoje qe publiku te duartrokase fort. Edhe nese s’ju kane pelqyer konkurrentet do te themi genjeshtra, do genjejme njerezit sa me shume. S’ka gje, mjafton te kete sa me shume duartrokitje”, eshte shprehur ajo.

Revista PANORAMA PLUS - 20 Prill 2013

Revista PANORAMA PLUS, 20 Prill 2013
 • Rike, te gjithe meshkujt e banores se re te "Big Brother". Nderkohe qe flitej se eshte e lidhur me nje italian, paparaci yne e ka kapur me Erion Zeqirajn. Lidhja pasionante me Dj-in italian. Klodi Cela: Si e njoh Riken, mund te quhet Monica Bellucci shqiptare
 • Flet Anisa, e dashura e Ilirit te "Big Brother": Ju rrefej anen e tij te panjohur!
 • Drejtori i "Portokalli", Erdit Asllani: Me mire drejtor te Berisha se te Jozefina, kam frike prej saj. Si drejtor dua te punoj me bionde
 • Adelina Tahiri perfundon ne gjyq me produksionin e "Dancing", pas akuzave publike
 • Motra e Shpendit: Ariana ishte e semure nga xhelozia, prandaj eshte ndare nga vellai im
 • Elona, pranje nje djali simpatik
 • Meti i BB: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Tuesday, 19 February 2013

X Factor Albania 2: "Soul Sister" le konkurrimin, Albani ne veshtiresi

“X-Factor 2”, Albani ne veshtiresi per zgjedhjet e grupeve

5 vjetori i Pavaresise se Kosoves, pervec festimeve ne kryeqytetin shqiptar, ne Tirane, u finalizua te dielen ne mbremje me superspektaklin “X Factor Albania”, ne televizionin Klan nen prezantimin e Alketa Vejsiut. Deshmi e festivitetit, ishte celja e konkurrimit nga grupi “KSAL”, te cilet ashtu sic tha edhe mentori i tyre Alban Skenderaj, jane pikerisht ajo qe te gjithe shqiptaret duan qe te arrijne nje dite, pasi djemte jane nga Kosova dhe nga Shqiperia. Pershendetja e konkurrenteve e vecanerisht ajo e Egzones, e cila i dedikoi nje urim me kenge feste vendit te saj, kenge qe emocionoi jo vetem publikun ne salle, por me siguri te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Per t'u bashkuar ne superhitin “Hero”, qe u interpretua nga te 9 finalistet e kesaj nate, ne nje performance te kuruar si gjithmone mjeshterisht nga Vera Grabocka. Dhe ne fakt, nje kujdes i vecante tregohet per secilen kenge ne kete superprodhim televiziv. “X Factor Albania”, vijon sfiden ne kerkimin e yllit te ri te muzikes shqiptare, mes 8 konkurrenteve qe vijojne tashme garen, ne kete edicion te dyte te evenimentit te madh muzikor, ne nje transmetim HD ne televizionin Klan.

Wednesday, 26 September 2012

Revista BLUETOOTH - 22 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Shtator 2012
 • Rrefim ne dy zera, Vera & Alketa: Ju zbulojme suprizat e "X Factor 2". Soni Malaj nje nga anetaret e jurise, ja kandidatet e tjere
 • Bleona Qereti sjell "Gipsy Kings" ne Tirane
 • Arian Cani: Berisha ne 10-vjetorin e "Zone e Lire"
 • Flori Mumajesi sulm Julit dhe Gentit: Ju dhjefsha humorin qe beni!
 • Ermal Merdani: Franceska sajoi tradhtine time, per t'u vetembrojtur. Do t'i futem politikes, nga televizioni me genjyen
 • Eli Fara, per here te pare ne "Kenga Magjike"
 • Zapp & Chriss: Meritojme me shume
 • Darina Tanushi behet nene e binjakeve Neo dhe Noel
 • Lori Hoxha ne nje avion me Berishen
 • "X Factor" sjell Sonin ne Tirane
 • Vjen ne jete Giulia Eden, vajza e Almes dhe Shkelqimit
 • "E Diell" ne TCH ndahet ne Tresh: Xhemi Shehu, Gent Hazizi dhe Monika Stafa, fytyrat e se dieles
 • "VIP Shpija" zbulohen emrat e pare

Saturday, 7 April 2012

Vera Grabocka falenderon publikisht bashkeshortin Timo Flloko...[VIDEO]

Vera Grabocka: Sot nuk do isha kjo qe jam pa Timo Fllokon

“Do te doja qe per here te pare ne menyre publike te falenderoj njeriun tim shume te vecante, qe me ka komplimentuar me qindra here dhe une nuk kam pasur asnjehere rast ta falenderoj ne menyre publike. Eshte Timo Flloko, eshte bashkeshorti im, qe me eshte gjendur gjithmone afer. Sot nuk do isha kjo qe jam ne qofte se ai nuk do te me kishte mbeshtetur tere jeten time. Faleminderit Timo!”. Dridhjet e zerit per here te pare “e tradhtuan” regjisoren Vera Grabocka, teksa merrte urdhrin “Mjeshter i Madh” nga Presidenti i Republikes, Bamir Topi. Ne nje ceremoni te vecante presidenti Topi dekoroi me urdhrin “Mjeshter i Madh” dhe tre regjisoret: Vladimir Prifti, Pali Kuke dhe Albert Minga, per kontributin e vecante qe kane dhene ne fushen e krijimtarise kinematografike e televizive shqiptare dhe ne zhvillimin e artit ne vendin tone... /aida tuci/mapo/

Videoja

Sunday, 19 February 2012

Misterat e Vera Grabockes ne “Big Brother”

Shtëpia e “Big Brother” në këto kohë krize shumë luks, dhe mjaft e bukur, por edhe djemtë që hyrën shumë simpatikë. Ashtu siç kishim paralajmëruar ne si gazetë se këtë vit do të kishte modele edhe nga Kosova.

Por, le të kthemi pak në kohë, Ermal Merdani, konkurrenti në këtë reality-shou ka fituar në vitin 2010 titullin “Mister Albania 2010”, ndërsa vendin e dytë e zuri konkurrenti tjetër, që është po në “Big Brother”, djali nga Gjakova, Elvis Gjini. Duke e ditur se në një spektakël të tillë nuk lejohet të konkurrojnë persona që njihen më parë, si ka mundur të ndodhë kjo.

Ndërsa këta më parë kanë pasur një famë, të paktën në Shqipëri, pasi që ata vinin nga spektakli i Vera Grabockës. Ne nuk kemi asgjë kundër djemve, që si duket kanë fituar shumë simpati në bazë të portaleve të ndryshme, por për disa rregulla që dikur ishin në këtë spektakël./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mysteries of Vera Grabockes in "Big Brother"

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 18 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 18 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu dhe Vera Grabocka, te gjitha sekretet e suksesit. Gjithcka, para finaleve te medha
 • Fejohet Linda Halimi
 • Poni i ze vendin Aferdites
 • Genta Ismajli ndryshe!
 • Visar Vishka i "Ballkan Bazar": Habitem me fatin qe kam!
 • Rina Bilurdagu: Nuk me pelqyen? Eshte ceshtje shijesh...
 • Ku gjendet sot Amsera?
 • Nora Asani: Nuk zhvishem si Anxhela!
 • Mimoza Shkodra: I kam premtuar vetes!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 18 February 2012
Alketa Vejsiu and Vera Grabocka, all the secrets of success. All, before major finals
Linda Halimi betrothal
Poni replaced Aferdita
Genta Ismajli different!
Visar Vishka of the "Balkan Bazar": I'm surprised with my own fate!
Rina Bilurdagu: They did not like me? Is a matter of taste ...
Where is Amsera today?
Nora Asani: I do not undress as Angela!
Mimoza Shkodra: I promised myself! ]]

Wednesday, 8 February 2012

Vera Grabocka, i pari njeri qe zbriti ne planetin e show-t shqiptar...

Vera Grabocka: Punoj me te rinj, vetem ata e ndjekin ritmin tim

Fakti eshte ky: I pari njeri qe zbriti ne planetin e show-t shqiptar eshte nje femer dhe emri i saj eshte Vera Grabocka. Me dhuntine e shqises se gjashte, producentja e pashtershme, kembengulese deri ne aventure, intuitive, kreative deri ne fantazi, perjetesisht e dashuruar me televizionin”, - vlereson gazetari Pandi Laco. E, ndersa bashke me audicionet e “X Factor Albania” shohim edhe spotin prezantues per producentet dhe anetaret e jurise, kur shfaqet regjisorja Vera Grabocka dhe thuhet citati i mesiperm, gjithnje ngrihet pyetja, a jane thene te gjitha fjalet per te?! Ne kete rast nuk dime se cilat jane fjalet e duhura… Prandaj kemi zgjedhur qe te flasim permes kesaj interviste me te, me te madhen Grabocka. Ne kete bisede te shpejte, regjisorja dhe bashkeproducentja e “X Factor” ndan disa detaje te programit, qe ka mberthyer gjithe audiencen perpara televizionit, por gjithashtu edhe ndonje ndjesi speciale, sic jane ato qe i kane falur dy nipat e saj, David dhe Jonathan!

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 4 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Shkurt 2012

 • Vera Grabocka: Punoj me te rinj, vetem ata e ndjekin ritmin tim. Nipat me zbuten, deshiroj qe emrat e tyre te jene ne listen e gjenive te shekullit.
 • Zbulohen fotografite e Jonida Maliqit me te birin, Dan
 • Linda Halimi: Lidhja ime me Big D. Ne muzike jam konservative, s'me pelqen te dukem si pornostare.
 • Leonora Jakupi i pergjigjet Adelines: Te ftoj ne debat publik!
 • Stine feston 30-vjetorin: U deha pa filluar, s'e mbaj mend puthjen me te bukur. Jam ne pritje te vajzes ideale.
 • Shoket e Cimit. Rrefehen Irgeni e Melsi: Sekretet e jetes sone...
 • KKRT ndalon transmetimin e kenges "HIGH". Kenga promovon perdorimin e lendeve narkotike.
 • Blerim Destani lidh miqesi me Morgan Freeman
 • Nora Klosi dhe Blendi ne pritje te femijes se dyte vajze.

Saturday, 7 January 2012

Shqiperia dhe historia e kerkimit te talentit muzikor...

Ekranet e medha, ne gare talentesh dhe audiencash

Sot ata jane kengetaret qe mbushin skenat. Ndonjehere harrojme si jane krijuar, se sa te vegjel kane qene dhe si hodhen shtat ne vite. Kane dale nga formate popullore, me vote popullore e, si per hir te atyre koherave, vazhdojne te jene po aq te dashur. Te paret qe hapen rrugen e talent-show-ve ne Shqiperi ishin Pali Kuke e Adi Krasta. E quajten “Ethet e se premtes mbrema” dhe ua dhane skenen ca te rinjve teresisht te panjohur. Anjeza Shahini, Luis Ejlli, Marsida Saraci, Arber Arapi, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavello e shume te tjere jane produkt i “Etheve”. Pastaj e vijoi Zana Cela me “Akademine e yjeve”. Nder zerat me te mire qe ka nxjerre jane Elhaida Dani, Iris Hoxha etj. Po lindi edhe “Gjeniu i vogel” i “Promotor”, qe ka nxjerre Olta Boken, Gerta Mahmutajn etj. Kush me i suksesshem, kush me pak, kush u shua prej vitesh, kush e vazhdoi me tej… I qarte eshte fakti qe keto lloj formatesh kane audience te larte dhe ata qe kane mundur e kane kapur kete celes. Talent show-t e permendur me siper kane qene adaptime te formateve te ngjashme qe zhvillohen kudo ne bote.

Tuesday, 20 December 2011

Alketa Vejsiu: X-Factor Albania ne Ekran me 8 Janar...

Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen

Sot eshte nje prej personazheve me te pushtetshem ne median shqiptare. Me nje karriere te gjate e te lavderueshme ne televizion, Alketa Vejsiu eshte shnderruar me vitet ne nje idhull per te gjitha vajzat qe synojne ekranin. Aktualisht ka ne dore nje prej patentave me te rendesishme nderkombetare dhe eshte bashkeproducente artistike ne “X Factor Albania”. Krah saj, qendron edhe kete here njeriu qe e zbuloi dhe e shnderroi ne nje yll, regjisorja dhe producentja e famshme e spektakleve, Vera Grabocka. Mes rreshtave qe do te pasojne Vejsiu rrefen per here te pare ne nje media, takimin me ‘homologen’ e saj italiane Simona Venturen. Ka vizituar studiot e “Sky Italia” e ka zhvilluar atje nje interviste ekskluzive me ikonen e televizionit italian, per te cilen thote se e ka admiruar qe ne vogeli. Ajo flet gjithashtu per eksperiencen shqiptare ne “X Factor”, premiera e te cilit mbahet me 8 janar. Juria e talent show-t dhe rikthimi ne “Klan”. Koha me femijet dhe oret e provave me to...Alketa i rrefen te gjitha. Bashkengjitur me kete rrefim vijne edhe fotot ekskluzive.

Wednesday, 14 December 2011

Alketa dhe Vera ne Londer per "X Factor" Finale...

Alketa dhe Vera, ne Londer per finalen e “X Factor”

Jane nje dyshe qe bashkepunojne prej vitesh dhe kane prodhuar sukses te sigurt me cdo produksion qe kane marre persiper. Misioni me i fundit i tyre ka emrin “X Factor” dhe pritet te nise transmetimin ne TV Klan ne muajin janar, duke konkurruar me nje tjeter format te ngjashem per gjetjen e talenteve, qe po zhvillohet per momentin ne Top Channel, “The voice”. Regjisorja Vera Grabocka dhe moderatorja Alketa Vejsiu kane muaj qe pergatiten dhe tani, ne ditet e fundit para spektaklit, kane udhetuar drejt Londres per te ndjekur nga afer finalen e “X Factor” qe zhvillohet ne Angli, nen drejtimin e Simon Cowell-it, nderkohe qe pak dite me pare kane qene ne Itali, ku kane realizuar edhe nje interviste me Simona Venturen, drejtuesen e “X Factor Italia”. posted at albavipnews.blogspot.com. “Jemi ne “Wembley Arena” ku 10 mije angleze ne publik po kendojne kenget e Krishtlindjes. Se shpejti do te perfomojne ne skene Coldplay, Ronan Keating, Westlife dhe One Direction”, - ka shkruar ne rrjetin social te FB Alketa, ndersa pak minuta me pas ka shtuar: “Takuam Kelly Rowland, Gery Barlown e Take That dhe Lui Walsh. Te medhenj aq sa te thjeshte”. Me siguri Vera dhe Alketa po “vjedhin” disa hile lart e poshte, para se te nisin me programin e tyre ne Shqiperi, per te cilin kane blere patenten. /standard/dhjetor 2011/

Saturday, 12 November 2011

Paneli i "X Factor Albania"

Alban Skenderaj, Juliana Pasha dhe Pandi Laco bashke ne nje panel

Alban Skenderaj, Juliana Pasha dhe Pandi Laco jane tre emrat e vendosur deri tani per t’u bere trajneret e talenteve, qe do te zbulohen ne spektaklin “X Factor Albania”, qe pritet te nise transmetimin ne muajin janar. Paneli perbehet nga kater persona, por deri tani eshte rene dakord vetem per Skenderajn, Pashen, dhe Lacon, i cili nderkohe prezanton dhe spektaklin “100 kenget e botes”. Spektakli do te nise ne fillim te janarit per te vazhduar deri ne qershor, qe korrenspondon dhe me mbylljen e sezonit televiziv. Spektakli me producente Vera Grabocken dhe Alketa Vejsiun eshte parashikuar te nise me pese spektakle te konceptuara nga audicionet neper rrethe me te rinjte, per te vazhduar me 16 net finale e per te mberritur te nata e fundit, ku do te debutojne 12 finaliste. Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu rikthehen serish bashke ne nje projekt te ri televiziv ne “Tv Klan”. Pas shkeputjes se bashkepunimit ne edicionin e dyte te “Dancing with the stars”, per shkak te shtatzenise se dyte te Alketes, pergatiten per nje tjeter program ne nje tjeter ekran. Kane lene pas nje vere te gjate dhe sapo jane kthyer ne Shqiperi per kerkimin e talenteve ne gjithe Shqiperine, per programin boteror “X-Factor Albania”. Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu vijne si producente artistike, te talent/show-t “X Factor Albania”, qe realizohet si produksion i “TV Klan”, ku Grabocka do te jete edhe regjisore e spektaklit, ndersa Vejsiu prezantuese e tij. /panorama/nentor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online