All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Veton Osmani. Show all posts
Showing posts with label Veton Osmani. Show all posts

Sunday, 25 November 2012

Genta Ismajli, imazh urimi i Veton Osmanit

Një ide, e cila menjëherë sapo është postuar në rrjetet sociale të Gentës dhe të fotografit është pëlqyer shumë. Siç e shihni, fotografi shqiptar, Veton Osmani, ka dashur të përdorë këngëtaren më “in’ të momentit që ta sjellë një foto urimi për 100-vjetorin e Shqipërisë.

Mësuam se kjo ka qenë ideja e fotografit dhe Genta e ka pranuar me shumë kënaqësi dhe kur e ka parë realizimin e fotografisë është shokuar, ndërsa për fustanin e kuq është kujdesur stilistja Vjollca Llapashtica. Edhe nga ne kjo ide meriton notën 10-të.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismaili, image cards Veton Osmani

An idea that as soon as it is posted on social networks Genta and the photographer is preferred. As you see, Albanian files Veton Osmani, wanted to use the singer "in 'the moment to bring a photo of congratulations for the 100th anniversary of Albania.

We learned that this was the idea of the photographer and Genta has accepted with pleasure, and when he saw the realization of the photography is shocked, while red dress is caring stylists Vjollca Llapashtica. Even in this idea deserves the 10th grade.
M. GJ.

Monday, 30 July 2012

Top-modelja shqiptare zhvishet para Veton Osmanit

Një nga vajzat më të bukura shqiptare, Albana Guri, këto ditë ndodhet në Kosovë për ta realizuar një foto shoting me fotografin Veton Osmani.

Dhe, ne e siguruam këtë fotografi, në të cilën vajza është zhveshur para fotografit dhe ka realizuar disa foto si rrallë ndonjë modele shqiptare, fashion dhe shumë “hot”, ndërsa më pas ka udhëtuar drejt bregdetit shqiptar për të shkrepur foto të tjera.

Albana është tepër fotogjene dhe shumë e kërkuar në Evropë, ndërsa së shpejti e ka një projekt të madh për ta realizuar. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top-model Albanian Veton undress in front of Osman

One of the most beautiful Albanian girls, Albana stone in Kosovo these days is to achieve a photo shoting with photographer Veton Osmani. And, we got this picture, in which the girl is naked before the photographer and has performed several rare photos as an Albanian models, fashion and more "hot", and later traveled to the Albanian coast for shooting pictures.

Thursday, 23 February 2012

BB5, komentojne vajzat dhe djemte e njohur nga Kosova

Reality-shou “Big Brother 5” këtë vit në Kosovë po ndiqet edhe më shumë, pasi aty kanë hyrë banorë që jetojnë në vendin tonë, dhe sidomos dy djem, të cilët në Prishtinë janë të njohur për pasarelat. Por, si i komentojnë disa nga banorët e kësaj shtëpie të famshme, miqtë dhe mikeshat e tyre?

Sofka-Make Up artiste
Unë dua të flas për banorin Ermalin në BB5, e kam mik të mirë dhe e njoh shumë. Ai ka shumë botë brenda dhe është një djalë i zgjuar, ashtu është në jetën reale dhe uroj që të fitojë. Për mua Ermali meriton jo vetën të jetë aty, por edhe në Hollivud. Mik tjetër kam edhe Metin, modelin nga Prishtina, uroj që të jetë ashtu, por dhe të angazhohet më tepër në biseda, pasi edhe ai është djalë që ia vlen ta ndjekësh, më vjen mirë që po merr shumë komente për simpatinë, por uroj që të qëndrojë sa më tepër aty brenda.

Ylli Rexhaj –model
“Unë mendoj që kanë bërë një hap të rëndësishëm me tregu kulturën kosovare pak edhe janë duke na e zbardhur fytyrën, por edhe ne do t’i mbështesim deri në fund, ngase që të dy janë perfekt, po duken të sinqertë, ashtu siç i njoh unë, edhe Metin edhe Elvisin.”

Tuesday, 24 January 2012

Rinohet Shkurte Fejza

Këngëtarja e super-hitit mbarëshqiptar “Xhamadani vija-vija”, Shkurte Fejza, si duket i ka pëlqyer kaq shumë dora e fotografit Veton Osmani, kur ai i fotografoi javë më parë dy vajzat e saj, sa vendosi që edhe ajo të bëjë te i njëjti fotograf disa fotografi.

Siç e shihni në këtë foto, këngëtarja kosovare Shkurte Fejza vjen me pozimet e saj shumë elegante, si një vajzë e re. Këto foto artistja i ka realizuar për qejf dhe nuk do të jetë vetëm një, por plot një set fotografish. Nëse duket kështu në formë dhe si një vajzë 25-vjeçare, kjo është edhe falë dorës të fotografit, pasi vetëm dy muaj më parë artistja i ka mbushur 50 vjet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkurte Fejza renewed

The singer hit the super-pan "Xhamadani belted" Shkurte Fejza, apparently liked so much hand Veton Osmani photographer when he photographed two weeks ago, her daughters, as he decided to make it to the same photographer some files.

As you see in this picture, Christmas Songs Kosovar singer comes with its very elegant project proposals, as a young girl. These photo artist has made ​​for fun and there will be only one, but a full set of photographs.

Saturday, 21 January 2012

Fotografi shqiptar Veton Osmani vazhdon te befasoje

Bukuroshja Kadrie Canolli sensuale para aparatit te Veton Osmanit

Një nga fotografët më të mirë shqiptar, i cili ka vetëm pak javë që është kthyer nga një tjetër eksperincë e të madhit Fadil berisha, nga Amerika, Veton Osmani vazhdon me fotografitë shumë interesante. Këtë herë është një mis dhe një modele shumë e njohur kosovare me emrin Kadrie Canolli, që josh me sensualitetin e saj, ndërsa shihet edhe një model me një fizik shumë të mirë me emrin Bujar Ajvazi, i cili tregon interesim për bukuroshen. Ndersa per make up eshte kujdesur vajza me me stil per kete pune ne Prishtine, Krenare Limani.

 Një ide më shumë se interesante dhe shumë e nxehtë, falë mendjen dhe dorës të fotografit Veton Osmanin, i cili gjithmonë e më tepër vazhdon të befasojë. Ne mund të themi se fotografitë e tij padyshim mund të konkurojnë dhe të jenë edhe në kopertinat, dhe revistat e huaja, ashtu sic ishte dhe ajo e fundit e modeles Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Veton Osmani photographer continues to surprise

One of the best photographers Albanian, who has just returned from week to another experience of the great Fadil Berisha, from America, Veton Osman continues with more interesting pictures. This time is a mis and a very famous model named Kosovo Canolli Kadri, who bewitch with its sensitivities, as seen in a physical model with a very good, which shows bukuroshen interest.

Tuesday, 3 January 2012

Djaloshi që shkoi në Amerikë për miset e botës

Ai quhet Veton Osmani, është një talent i madh i fotografisë shqiptare, ndërsa të gjithë Vipat shqiptarë e kanë , ose do të duhet ta kishin një foto nga duart e tij. Prishtinaliu ka tërhequr vëmendjen e shumë artistëve shqiptarë, dhe jo vetëm për fotot shumë me stil dhe fashion të tij.

Gjatë muajit të funtit të vitit që iku, ai ka qenë i ftuar nga fotografi i njohur botëror Fadil Berisha që të punonte me të. Në fakt Vetoni me aparatin e tij mësuam se ka fotografuar mise të ndryshme mes tyre Miss Tanzaninë, Miss NeW Jersy e shumë të tjera.


Por Vetoni është rikthyer vetëm dy ditë para ndërrimit të mot moteve dhe ne u gëzuam pasi misse dhe artistë shqiptare e prisnin këtu në rradhë për tu fotografuar nga duart e tij, ndërsa ne kishim frikën se mos ndonjë bukuroshe e huaj na i kishte rrëmbyer zemrën djaloshit fotograf, pasi sa në dimë zemrën e ka të zënë më një bukuroshe kosovare./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The boy who went to America to the world mise

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online