All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vigan Shehu. Show all posts
Showing posts with label Vigan Shehu. Show all posts

Sunday, 10 November 2013

Vigani dhe Edberi gati për të pushtuar tregun muzikor

Kënga më e re e cila po vjen për pak ditë me një super video quhet “Jeta vazhdon” dhe këndohet nga djemtë simpatikë të cilët kulmin e famës e morën në reality-shoë 'Big Brother Albania 6'.

Vigani dhe Edberi do të sjellin këtë këngë pasi ata u prezantuan për herë të parë në skenë si artistë gjatë spektaklin “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Ne mësojmë se kënga e dytë është një baladë e bukur dhe bëhet fjalë për një cift që s’mundet të jetë bashkë.

Teksti është shkruar nga Vigani ndërsa kompozimi është bërë nga Aurid Gjini në Shqipëri, ndërsa klipi është xhiruar nga produksioni “Intro Creativ” dhe do të vijë gjatë fundjavës që ardhshme./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi ready to conquer the music market

Saturday, 20 July 2013

Elena, ne shtrat me Viganin, per ditelindjen e tij...

Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te

Kishin ardhur nje mbremje me pare dhe mendonin qe te argetoheshin ne Prishtine Adnani dhe Elena, ndersa kishin marre me vete edhe Elonen, qe e shoqeronte Shpendi ne “Zone Club”.

Ne ishim aty dhe vume re se Elena rrinte afer Anaidit, dhe dukej sikur nje cift. Por te nesermen, ata do te udhetonin ne Gjakove, ku ishin te ftuar ne “Effa Bar” per te festuar ditelindjen e Viganit, nje tjeter protagonist nga “BB6”.

Festa ka shkuar mjaft bukur, ku edhe torta ishte esktra me banoret e reality-show, ndersa ne qender ishte Vigani dhe Elena. Mos na thoni se ku e morem kete foto, pasi ne zbulojme cdo gje, Elena na paska perfunduar ne krevat me Viganin ate nate si dhurata me e bukur e ditelindjes se tij… Ne kete pershtypje kemi kur shohim kete foto!

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 20 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 20 Korrik 2013
 • Ami dhe Ermali ne pritje te djalit: Pas lindjes, Ami ne "greve urie"; 
 • Miriam Cani: Se shpejti dasma, do jete private dhe e qete. Me mamane e Albanit jam shume e lidhur. E lumtur qe e kam pjese te familjes.
 • Noizy mund "Babastars"
 • Foto hot te VIP-ave ne plazh; 3 faqe speciale, 16 personazhe; Rovena Stefa ne Turqi; Afroviti Goge zgjedh jugun; Kleoniki do pishinat; Sabri Fejzullahu, pushime me gruan ne Qeparo; Rozana Radi, nje koktej nga Dhermiu; Vesa Luma, ne plazh e veshur; Franceska, provokuesja e kesaj vere; Pushimet familjare te "miss" Gentes; Ermela argetohet me shoqerine ne bregdetin e jugut; Dren Abazi, det edhe kenge; Angela Martini ne St.Tropez; Luana, rrofte "Summer Fest"-i; Nora Istrefi prek Dubain; Lorik Cana pushon me Moniken; Dafina Zeqiri shfrytezon koncertet; Albana Osmani, relaks me motren; 
 • Vigani feston ditelindjen, harbohen Big Brother-istat. Fotot, me Elenen "prane e prane" si dikur

Saturday, 13 July 2013

Vigani sonte feston ditelindjen...

Vigani tek "Effaaa's Bar"
Nje Big-Party per ditelindjen

Vigani sot ka ditelindjen dhe ne mesojme se ka menduar qe te organizoje nje big party ne qytetin e tij te lindjes, ne Gjakove.

Por ideja ka qene edhe e miqve te tij me te mire dale po nga “BB6”, madje ditelindja e tij do te festohet ne lokalin e nates qe ka hapur nje tjeter ish-banore e “BB6”, Altina.

Ne kete mbremje do te jene te ftuar thuajse te gjithe banoret e ketij reality-show, pasi pjesa me e madhe e tyre vazhdon te mbesin miq edhe pas lojes qe ata bene ne shtepine me te vezhguar shqiptare.

Per muziken do te kujdeset vellai i Viganit, Valon Shehu. Nje gje eshte e sigurt, se kjo mbremje do te kete mjaft vajza te bukura qe do te vijne per protagonistin kryesor Viganin, pasi ne cdo moment ate e shikon te rrethuar me vajza shume simpatike.

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 13 Korrik 2013
 • Anaidi, surprizat e ditelindjes me Samanten. Mbush 28 vjec, femrat me te cilat festoi per 12 ore rresht. Anaidi: E kam veshtire te bie ne dashuri, Samanta po ashtu. Samanta: Me Anaidin ditelindjet ne nje dite, ja si i festuam bashke.
 • Joana fotografohet topless
 • Pushimet aktive te Lorik Canes ne Dhermi, fotot...
 • Vigani dhe Franceska, relaksohen te dy ne plazh
 • Incident ne restorantin e pronarit kosovar ne Nju Jork, klientja zhvishet topless. Lajmi i pazakonte ben xhiron e mediave te botes
 • Rita Ora provokon ne muajin e Ramazanit
 • Orinda Huta fryn buzet
 • Iliri i "BB6" me Anisen ne Paris
 • Elvana pas dobesimit shfaqet me bark te skalitur
 • Seldi pas klipit "Jam bo tape", fton te fejuaren te pine bashke ne Tirane
 • Juli: Ju rrefej takimin me Berishen, u mallengjye kur pa tatuazhin

Tuesday, 2 July 2013

Vigani dhe Edberi ne Shkoder, pushtohen nga femrat...

Vigani dhe Edberi bejne namin me vajza, tundohet edhe Samanta

Dy konkurrentet nga Kosova te “Big Brother 6”, Vigan Shehu dhe Edber Laho, te cilet hyne bashke ne loje, dihet qe kane qene miq me pare dhe akoma me shume tani. Ata i sheh kudo bashke, edhe per faktin se i lidh profesioni i modelit, qe e ushtrojne edhe tani ne Kosove. E tashme qe jane bere edhe me shume te njohur, ftesat per te qene te pranishem ne aktivitete te ndryshme artistike jane edhe me te shumta. Keshtu, para disa ditesh, ata kane qene te pranishem ne nje koncert qe eshte mbajtur ne Shkoder, bashke me Anaidin dhe disa kengetare, mes te cileve Samanta Karavella. Vigani dhe Edberi jane pushtuar nga femrat e pranishme qe kane shfaqur interes per t’i takuar dhe per t’i njohur nga afer. Por e tunduar prej tyre eshte ndier edhe Samanta, e cila eshte argetuar ne shoqerine e djemve pas fitores se “Top Fest 10”.

Monday, 27 May 2013

Revista PALOMA - 25 Maj 2013

Revista PALOMA, 25 Maj 2013
 • Ronela Hajati: Te gjitha femrat sjellin ters!
 • Joana Gjuzi: Me Janin mbetem miq pas propozimit per martese. Elona eshte lesbike!
 • Vigani i BB: Nje vajze 9 vjec me propozoi per martese me unaze ne dore...
 • Genta e BB shfaqet ne publik duke u puthur me nje djale
 • Ermal Merdani: Dashurine e pare po e perjetoj tani!
 • Rezarta Skifteri, pritja e embel e femijes se dyte. Si ia bere surprize bashkeshortit lajmin e shtatzenise!
 • Kengetaret "lufte" ne prag te finales se "Videofestit". Zbulohen konkurrentet ne 16 kategorite.
 • Flori dhe Elvana, ne rivalitet per cmimin e pare
 • Diellza Kolgeci shfaqet gjysme nudo ne film
 • Eneda Tarifa sjell ne jete vajzen, Aria
 • C'duan Noizy dhe Ardian Bujupi ne mes te Berlinit?
 • Dafina, fejese me Dj Blunt?
 • Ledri Vula rikthehet si asistent regjisor

Wednesday, 22 May 2013

Vigani, pas daljes nga BB6 takohet me familjen

Djaloshi, i cili i mblidhte nganjëherë për të kënduar të gjithë banorët e tjerë, kur ishte në BB6, Vigan Shehu, sapo e ka humbur të drejtën për të shkuar në finale dhe pse jo për të ftuar çmimin e parë.

Vigani menjëherë sapo ka lënë shtëpinë e ‘Big Brother’ është takuar me familjen e tij, që e prisnin jashtë me të vëllanë këngëtarin Valonin dhe nënën e tij, dhe duket sikur janë përmalluar për modelin e tyre.

Ndërsa Vigani ka thënë në “Fan Club” se për Elenën nuk ka pasur qëllime seksuale, por thjesht e pëlqente që të rrinte me të.M.GJ.

 Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani, after leaving the family meets BB6

Sunday, 19 May 2013

Vigani e donte Elenen, por jo per seks...?!

BB, Vigani per Elenen: Nuk kisha qellime seksuale

Vigani, i larguari i fundit nga shtepia e Big Brother, tregoi ne studion e emisionit ‘Fan Club’ eksperiencen e tij ne shtepine me te famshme ne Shqiperi.

21-vjecari nga Kosova shpjegoi marredhenien e tij me Elenen, duke saktesuar se kurre nuk ka pasur qellime seksuale ndaj saj: “I kam thene fjale qe i kam ndjere sepse ne ate shtepi te gjithe kane nevoje per dike tjeter, por jeta vazhdon dhe loja vazhdon. Elena me ka munguar pasi doli, por nuk kam dashur ta jap veten. Me pelqente Elena dhe doja te rrija me te, por nuk kam pasur qellime seksuale.”

Vigani nenvizoi se qetesia e tij beri qe te rrinte kaq gjate ne shtepine e Big Brother: “Mendoja se do dilja me heret, por kjo do te thote qe kam treguar pozitivitet ne shtepi. Une nuk doja te krijoja debate ose te provokoja. Une jam shume i qete dhe nuk doja te dilja nga vetja ime.”

Big Brother: Vigani eliminohet... [VIDEO]

“Big Brother”, Vigani le shtepine

Vigani nuk do te kete me mundesine qe te fitoje cmimin e madh prej 100 milione lekesh dhe mundesine per t’u shnderruar ne fituesin e edicionit te gjashte te “Big Brother”, pasi me votat e publikut, ai u detyrua te braktiste shtepine me te famshme ne Shqiperi ne spektaklin e madh te se shtunes.

Ne nje prej serive me emocionuese, Vigani humbi ne perballjen me tre banore te tjere te nominuar, Anaidi, Rikja dhe Eldora, te cilet vazhdojne endrren e tyre drejt suksesit perfundimtar.

Nderkohe, te nominuarit per javen e ardhshme, kur do te zhvillohet edhe gjysmefinalja e madhe e ketij edicionit te gjashte te “Big Brother” jane Elona, Iliri, Shpendi, Anaidi dhe Rikja.

Friday, 17 May 2013

Vigani, provokuesi i BB6

Ja se pse e duan dhe e votojne shume vajzat djaloshin simpatik nga Gjakova ne BB6, Vigan Shehu!

Ai kohe me pare ka realizuar kete foto qe duken me shume private, se sa per tu pare nga te gjithe, e megjithate vajzat mund te kenaqin syte duke pare trupin e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigan, provocateurs of BB6

Here's why they want more girls vote and charming boy from Gjakova in BB6, Vigan Shehu!

He realized long ago that this picture seem more private than to be seen by all, and yet can satisfy girls eyes looking at his body. / Albavipnews /

Sunday, 28 April 2013

Elena mohon seksin me Viganin, Endriti e pret jashte me lule...

Elena: Me Viganin s’kam patur marredhenie seksuale

“Ndjehem shume me mire. Lexova disa tituj gazetash dhe tani jam gati per te kthyer disa pergjigje qe duhet t’i kisha kthyer dje”. Keshtu e nisi fjalen e saj ne Fan Club, Elena, e eliminuara e kesaj jave nga vajza qe la shtepine mbremjen e se shtunes.

E para ku u ndal vajza 18-vjecare ishte afrimiteti i saj me Viganin. Ajo tha se gjithcka eshte keqkuptuar jashte dhe mohoi se ka patur marredhenies seksuale me te. “Nuk kam kryer marredhenie seksuale me Viganin por kemi fjetur vetem gjume. Nuk me kushtezon lidhja ime me Endritin, por nuk e pranoj dicka qe nuk eshte e vertete”, tha ajo.

Sunday, 21 April 2013

Meti i BB, zbulon sekrete te reja per Viganin dhe Edberin...

Meti i “BB”: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Meti Alshiqi, djaloshi i cili u be i njohur nga edicioni i kaluar i “Big brother”, pas puneve te suksesshme si model e menaxher lokalesh, ka menduar t’i futet muzikes. “Do te marrim pjese ne festivalin ‘Celesi muzikor’, jam ne duet me grupin ‘Fama’, d.m.th. Buraku & Meti. Ndersa kenga quhet ‘Falma’, ku jemi edhe pretendente per te fituar”, thekson Meti ne biseden e realizuar per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja. Mbi te gjitha, Meti komenton edhe dy banoret nga Kosova, Viganin dhe Edberin, te cilet i ka shoke shume te mire. “Sa per ‘Big brother’, une taninuk i ndjek ato, sepse nuk kam as nje minute kohe te lire duke u marre me xhirime ne Rtv21. Pastaj kam dhe lokalin tim ‘Large bar’ dhe ‘Duplex club’ dhe me nje fjale kam shume pune. Por Viganin dhe Edberin i kam shoke shume te mire prej vitesh”, thote Meti, i cili ne saje te njohjes e di se cfare i duhet shtepise se famshme e cfare jo.


Sunday, 7 April 2013

Vellai i Viganit BB6: Do e kishim pranuar Elenen si nuse ne shtepine tone...

Flet vellai, Valoni: Po te lidhej Vigani me Elenen, do e kishim pranuar

Javen qe kaloi, top teme e diskutimeve ne “Big brother” dhe jashte kane qene pikerisht skenat e nxehta mes Elenes dhe djaloshit kosovar, Vigan Shehu. Kane bere apo jo seks, kjo gje diskutohet ende, pasi jashte ka edhe versione te tjera. Ne biseduam me vellain e Viganit, i cili per shkak te angazhimeve nuk ka mundur ta ndjeke sa do te donte te vellain ne loje. Por ai nuk ngurron te na tregoje mendimin e tij mbi kete rast. “Me sa e kuptova une, ata te dy jane larguar pak nga njeri-tjetri, sepse Elena ka filluar ta ndieje veten fajtore ndaj te dashurit qe ka lene jashte. Ajo eshte duke u munduar qe t’i rezistoje shtratit te Viganit, qe te mos fleje me te me naten. Edhe po merrte mendime nga banoret e tjere se si te veproje.


Sunday, 31 March 2013

Cifti Elena-Vigani, situata po "nxehet", brenda dhe jashte shtepise...

Motra e Elenes: “Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin”, i dashuri nuk pranon te flase

Skenat e nxehta te Elenes ne Big Brother, e motra: Po e tepron, ka te dashur jashte

Ngjarja me e nxehte e ketyre diteve ne BB, eshte afrimi dhe mbase lidhja e re qe po krijohet mes Elenes dhe Viganit. Ditet e fundit, ata jo vetem qe jane afruar me njeri-tjetrin, por po sillen si nje cift i mirefillte. Neteve flene bashke duke u perkedhelur, por sapo fillon situata te “nxehet”, produksioni largon kamerat nga krevati i tyre, duke na lene te hamendesojme se mes tyre neteve mund te kete shume me teper sesa puthje dhe perkedhelje. Elena dhe Vigani jane te dy modele dhe me te rinjte e “Big Brother 6”, dhe ndoshta ky fakt i beri te afrohen me shume ndaj njeri-tjetrit per te qene dhe aleate ne loje. Fillimisht sjelljet dhe afrimiteti mes tyre u komentua si nje pikepyetje nese ata jane cifti numer 2 ne shtepine e “Big Brother 6”, pas ciftit Anaid dhe Joana, apo nese ata thjesht po luajne. Nderkohe qe perkedheljeve te fundit u eshte shtuar me shume afrimitet se kaq, duke u puthur dhe fjetur bashke.

Vigani i BB6, mik me Genta Ismajlin

Genta Ismajli & Vigan Shehu
Djaloshi që thuhet se po ia merr zemrën modelës në realiti-shoun “Big Brother Albania 6”, Vigan Shehu, edhe më parë ka pasur shoqëri të mirë me shumë VIP-a.

Siç e shihni edhe në këtë foto të zbuluara nga ne, modeli nga Gjakova duket se e ka mikeshë të mirë edhe këngëtaren atraktive, Genta Ismajlin, madje duket se miqësia e tyre është aq e madhe saqë ata, sipas fotos, janë zbavitur kaq shumë.

Djaloshi thuhet se lidhjet me femrat nuk i ka treguar shumë, por fotot me miq dhe personazhe publike janë të shumta. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani BB6, friend Genta Ismajli

The boy who reportedly takes MODELES heart realiti-reality show "Big Brother 6" Vigan Shehu previously had good company with many VIPs.

Sunday, 24 March 2013

Valon Shehu per vellain: Vigani eshte i gjithanshem, prisni surpriza...

Vigan & Valon Shehu“Ta shijoje ne maksimum ‘BB’, edhe po krijoi ndonje romance s’ka gje te keqe”

Flet Valon Shehu: Vigani i ka provuar te gjitha, prisni surpriza

Vigan Shehu eshte djaloshi qe javes se kaluar eshte bere pjese e spektaklit “Big Brother 6”, se bashku me banorin tjeter Edber Laho. Ndersa ne morem nje rrefim te vellait, Valonit, i cili per publikun shqiptar tashme eshte i afirmuar si kengetar i njohur. Valoni rrefen me shume rreth vellait te tij, Viganit, per personalitetin, deshirat dhe pasionet e tij. Per ta njohur me shume ate, lexoni intervisten ne vazhdim…

Friday, 22 March 2013

Vigani dhe Edberi, bashke dhe ne det

Janë shumë miq të mirë dhe jashtë shtëpisë së ‘Big Brother’ rrinë gjithmonë së bashku. Në fakt, ne i zbulojmë këtë foto ku djemtë e sapohyrë në BB6, Vigani nga Gjakova dhe Edberi nga Prizreni, janë në plazh dhe pushimet i bëjnë bashkë.

Djemtë simpatikë po mundohen shumë ta ruajnë sekretin e tyre në shtëpi, por duke parë se edhe në det kanë qenë së bashku, do të jetë pak e vështirë që të luajnë lojën sikur nuk njihen mirë me njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi together and at sea

Are very good friends and outside the home of 'Big Brother' always stick together. In fact, we find this picture where sapohyrë boys in BB6, Vigani Gjakova and Edberi from Prizren, are on the beach and make the holidays together.

Cute boys are trying to keep their secrets at home, but seeing that even in the sea have been together, it will be a bit difficult to play the game if not familiar with njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj /

Tuesday, 19 March 2013

Vigani dhe Edberi ruajne fort sekretin

Dy banoret me te rinj te shtepise se Big Brother ndodhen ne oborr. Nen pretekstin e pastrimit te oborrit te ata te dy e shfrytezojne per te biseduar lirshem me njeri-tjetrin dhe mbase edhe per te menduar ndonje plan per ditet ne vijim.

Ne ate moment del Elena dhe shkemben disa ngacmime me Edberin, por Vigani nderhyn duke i thene ta lere te qete sepse ajo eshte me te. Edberi gjoja i cuditur dhe me shaka i pyet nese ata te dy kane nisur te ngacmohen dhe largohet paksa nga Elena. Me pas ai i uron te dyve me nje fejese ne shtepine e Big Brother.

Pasi Elena largohet djemte kthehen tek planet e tyre. Vigani i thote Edberit se ai po e ben lojen shume mire dhe ndan detyrat. Edberit i sugjeron te merret me shume me vajzat e shtepise ndersa ai do kujdeset per te dy palet. Vigani thote se u lidh me nje pjese te banoreve edhe per shkak te kitares.

Monday, 18 March 2013

Serish modele nga Kosova hyne ne BB

Ashtu si vitin e kaluar, ku në ‘Big Brother 5’ ishin dy banorë që ishin marrë me botën e modës në Kosovë, Meti dhe Elvisi, edhe këtë vit dy të tjerë po me përvojë nga pasarelat hynë në BB6.

Megjithëse në profilet e tyre si duket këtë gjë nuk e thanë, qoftë Vigan Shehu edhe Edber Laho vijnë nga sfilatat e ‘Unë jam Top Model’, si dhe kishin marrë pjesë në spektaklin e Vera Grabockës në ‘Mister Albania 2010’.

Djemtë nga Kosova u paraqitën si shokë të futbollit, ndërsa sekreti i tyre është se të dy do të luajnë si një banor. Ajo që  ka shijuar më shumë hyrjen e djemve ka qenë Jonilda, vajza që zmadhoi gjoksin. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kosovo model again entered the BB

Just like last year, where the 'Big Brother 5' were two people who were taking the fashion world in Kosovo, Meti and Elvis, this year two others were experienced by trestles entered BB6. Although their profiles looks like it does not say whether Vigan Shehu also Edber Laho from sfilatat 'I'm Top Model', and had taken part in the spectacle of Vera Grabockes 'Mister Albania 2010'.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online