All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vikena Kamenica. Show all posts
Showing posts with label Vikena Kamenica. Show all posts

Saturday, 6 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 6 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 6 Tetor 2012
 • Bombaj: Fitova, por e ndjej se kam humbur. Stresi apelon denimin: Ja pse jam i pafajshem!
 • Intervista, Rozana Radi: "Ju rrefej ndarjen me Mc Kreshen, burrat jane genjeshtare"
 • Kenan (Ezel) flet per here te pare mbi homoseksualitetin
 • Olta Gixhari drejt Oscar-it me filmin "Pharmakon"
 • Zbulohen personazhet e pare VIP te spektaklit "E dua vendin tim". Xhemi Shehu do te perballe ne ekran kulturen e tyre patriotike.
 • Shtatzenia e pameshirshme me linjat e Vikena Kamenices
 • Genta e BB5 perseri nudo
 • Adrian Gaxha provon per here te dyte te "Kenga Magjike" ne duet
 • Tom Doshi dhe Nikolle Lesi, te perfshire ne debate te nxehta
 • Bledar Laco: "100 vjet muzike" sjell 200 kenget me te famshme shqiptare
 • Jehona Sopi: Si ka ndryshuar jeta ime pasi jam bere nene

Saturday, 2 June 2012

Aurela, Vikena, Dafina & Tuna te ftuar special ne "X Factor"

Aurela, Vikena, Dafina dhe Tuna, live ne "X Factor"

Gjysmefinalja e "X Factor Albania" do te jete nje nate vertet unike. Kater konkurrentet, Kristo, Classic Boys, Xhesika dhe Sheila do te "luftojne" mes tyre per te zene nje vend ne naten finale te edicionit te pare te "X Factor Albania", e pastaj secili prej tyre te aspiroje, enderroje dhe pretendoje fitoren. Pervec gares, "X Factor" eshte nje spektakel qe ka mirepritur artiste te njohur te muzikes, si Dorina Leka, Ledina Celo, Bojken Lako, Mira Konci, Flaka Krelani, Eliza Hoxha etj.

Por surprizat me te medha te ketij evenimenti muzikor, regjisorja Vera Grabocka i kishte ruajtur per ne netet e rendesishme, gjysmefinale dhe finale.

Nata e kesaj te diele, sic kemi mesuar ne, ka per te qene krejt speciale, kjo jo vetem ne zgjedhjet e kengeve te konkurrenteve, performacat dhe koreografite qe i shoqerojne ato, por edhe per artistet qe do te mberrijne per te performaur live ne skenen e teatrit "Klan".

Thursday, 24 May 2012

Vikena Kamenica: Si ma ndryshoi Krista jeten dhe karrieren...

Vikena Kamenica: Si ma ka ndryshuar jeten dhe ndjeshmerine vokale Krista

Eshte nje nga artistet me te dashura te skenes sone. Nje vajze e cila mjeshterisht ka luajtur role te shumta ne Teatrin e Operas dhe Baletit. Vikena Kamenica nuk do te flase sic ben zakonisht pas nje shfaqjeje, por do te ndaje emocione unike me lexuesin tone. Krista eshte kryefjala e gjithe bisedes me Vikenen, vogelushja qe e bekoi kengetaren ne nje date te shenuar, sic ishte ajo e Krishtlindjeve. “Kisha enderruar shume per ate moment dhe realisht ia kalonte dhe endrres”, tregon ajo, teksa flet per takimin e pare me Kristen. Sigurisht, jane momente unikale, te vecanta, ku cdo nene i perjeton ne menyren e saj. E pranon qe jeta e saj ka ndryshuar, madje edhe sa i perket muzikes, “ajo cka ndiej gjate punes sime te perditshme dhe me pelqen ta mendoj qe vjen nga vajza, eshte ndjeshmeria vokale”. Nderkohe, Vikena tregon se pavaresisht angazhimit me Kristen, nuk rri dot larg muzikes. Ne fillim te qershorit ajo do te kete nje “Koncert piano–vocal” se bashku me kolegen dhe mikeshen e saj Merita Rexha Tershana. Sic citon ajo ne kete interviste, femija eshte nje stimul me shume ne karriere: “Nuk dua ta mendoj pengese femijen tim, perkundrazi nje stimul me teper. Krista ka qene ogur i mire, se periudha me e frytshme artistike per mua ka qene ne muajt e shtatzenise, ku te dyja bashke kemi kenduar ne shume koncerte dhe konkurse brenda dhe jashte Shqiperise”.

Saturday, 28 April 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Prill 2012
 • Kodi i Elvana Gjates: Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter. "Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte". "Jam dashuruar ne kete makine, Fiat 500 c, legjendare komode dhe e bukur".
 • Klaudja e BB5: Erioni do sqarohet me mua para se te shkoje ne Greqi
 • Gerta flet per ish te dashurin. Ishte shume xheloz!
 • Linda Halimi zihet me estetisten qe e dobesoi. Anila Kalleshi: Mos perdor emrin tim, me je lutur te te trajtoja falas. Kengetarja: Do ta kaloj!
 • Noizy sherr me "Babastars". Gjate sherrit prezente edhe kengetarja Dafina Zeqiri. Vershojne komentet ne Facebook, konflikti i filmuar nga nga kamerat e sigurise. Rivalet zihen me grushta ne aeroportin e Zurich-ut. Grupi kosovar me gjashte vete, reperi shqiptar vetem me nje shok. Rigels Rajku per "Bluetooth": Femrat nuk i prekem, e nisen vet konfliktin.
 • Digjet Sharmi, "Bluetooth" feston numrin e 300-te.
 • Niada Saliasi: Asnje s'e priste eliminimin tim

Friday, 23 December 2011

Vikena Kamenica Linde Vajze me emrin Krista...

Vikena Kamenica behet nene e nje vajze, e quan Krista

Vikena Kamenica, artisja e dashur e publikut shqiptar ka sjelle ne jete gjate mesdites se djeshme vajzen e saj te pare. Krista, eshte emri i vogelushes te ciles i uruan dje mireseardhjen prinderit dhe te afermit. E vogla ka ardhur ne jete permes lindjes cezariane dhe mjeku qe ka ndjekur operacionin eshte Orion Gliozheni. Sic besojme e kuptuat sopranoja ka lindur ne maternitetin "Koco Gliozheni". Krista e vogel peshon 3.300 kg dhe per prinderit e rinj eshte dhurata me e bukur qe mund te merrnin kete fundvit. Sic mesuam nga te aferm te sopranos, emri i vajzes lidhet pikerisht me festen e "Krishtlindjeve" duke qene se ajo ka lindur fare prane saj. Sic tregojne familjaret, vajza e vogel i ngjan me shume te atit, Erik. Atmosfera ne dhomen e sopranos eshte shume e gezueshme dhe sic pritej ne te nuk kane munguar lulet dhe tullumbacet, te cilat i kane dhene edhe me shume ngjyra kesaj dite te vecante. Urimeve te te aferme e miqve per nje jete sa me te gjate per Kristen e vogel, i bashkohet edhe urimi i "Gazeta Shqiptare".

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online