All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vildane Zeneli VICKY. Show all posts
Showing posts with label Vildane Zeneli VICKY. Show all posts

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Saturday, 15 June 2013

Vildane Zeneli: Fotot e mia lakuriq, i takojne botes se artit...

Vildane Zeneli by Ben Cope
Vildane Zeneli: Fotot artistike nuk jane foto per “Playboy”

Emri i saj eshte bere i njohur keto kohet e fundit edhe ketu tek ne por ne pasarelat boterore, njihet nga shume stiliste. Kjo eshte Vildane Zeneli, Vajza nga Kosova qe vec suksesit ne modelim po kerkon te gjeje suksesin edhe ne kenge. Ne nje interviste per suplementin “Summer Time” Vildania tregon se si e ka arritur suksesin ne Amerike dhe cilat jane projektet ne muzike.

Ju jeni bere nje modele shume e njohur jo vetem ne Amerike por edhe ne bote tashme, kush ju ka zbuluar si modele?

U be nje dekade qe kur kam nisur te punoj si nje modele, dhe duhet te them se ka qene nje udhetim interesant plot surpriza, momente te bukura. Une kam punuar shume fort por ku kam qene rreth 13 vjec, mu propozua nga nje agjent ne Agjencine Wilhelmina Modeling qe te merresha me modelimin. Karriera ime mori nje shtytje dhe arriti nje nivel tjeter te suksesit, kur jam takuar me dy nga fotografet me me ndikim dhe me te mahnitshme qe njihen si artist ne bote, Peter Beard dhe Raphael Mazzucco. Ju jam mirenjohese per karrieren time sot, megjithese une kam punuar shume per kete, por sepse kam punuar dhe punoj me me te miret ne kete biznes, qe besojne aq shume ne mua dhe ne punen time. Ata do te mbeten miq shume te ngushte per mua.

Wednesday, 22 May 2013

Vildane Zeneli reagon ndaj shkrimeve te sajuara...

Vildane Zeneli
Vildane Zeneli: "Dikush e krijoi ate histori"

Nje lajm i botuar ne nje nga mediet e Tiranes, fliste sikur, modelja shqiptare e famshme ne Amerike, Vildane Zeneli, i kishte shkruar nje personi te besuar ne inbox, duke share dhe ofenduar modelet e tjera te njohura.

Gazeta jone kontaktoi me te dhe ajo tha se vajzat, d.m.th., Aferdita Dreshaj, Emine Cunmulaj, Angela Martinin as nuk i njeh dhe sipas saj, ai shkrim eshte i sajuar dhe jo i shkruar nga ajo.

Sipas lajmit, Vildanja shante dhe ofendonte shume keq bukuroshet e njohura ne boten e modes dhe njekohesisht permendte edhe fotografin e famshem Fadil Berisha. /M.GJ./

Read more at: Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vildane Zeneli: "Someone created the story"
A news published in the media in Tirana, talked like, Albanian model famous in America, Vildane Zeneli, had written a trusted person in mailboxes, swearing and insulting other popular models. Our newspaper contacted with the girls and she said, Aferdita Dreshaj, Emine Cunmulaj Angela Martin she did not know and according to her, that message is fabricated and not done by her. According to the news, Vildane cursed and insulted badly the known beautys in the fashion world and also mentioned the famous photographer Fadil Berisha. / M.Gj. /]]

Sunday, 5 May 2013

Revista PALOMA - 4 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 4 Maj 2013
 • Angela Martini: Te gjithe meshkujt kerkojne te dalin me mua!
 • Elena Lika: Te flesh me dike ne "Big Brother" nuk eshte njesoj si te flesh jashte
 • Ditelindja "dasme" e vajzes se Inva Mules
 • Endri Xhafo, sherr me drejtuesit e "AS", nderpret emisionin ne mes te sezonit
 • Dajana: Grate ankohen se po i ndaj nga burrat! Ermali: Fanset kerkojne te bejne femije me mua!
 • Simone Pigliacello: Femra qe kam dashur me shume ne jete ka qene shqiptare!
 • Vildane, Tika, Emina pushtojne reklamat e huaja
 • Bombe ne familjen e kengetarit Ylli Limani
 • Nik Xhelilaj, pjese e nje tjeter telenovele turke
 • Alkena "i propozon martese" Pandeli Majkos
 • Vidhet Ryva Kajtazi
 • Grupi "Korn", logo flamurin shqiptar

Saturday, 4 May 2013

Ah, Vildanja...kjo seksi diva!

Vildane Zeneli
Provokimi i Vildanes

Ajo ia del gjithmone te terheqe vemendje. E zhveshur ose jo, Vildane Zeneli duket perhere seksi...

Dhe pas disa fotove te njepasnjeshme, ka ku vjen provokimi i saj i radhes. Disa foto te realizuara nga Albert Marashi e sjellin me te nxehte se kurre modelen.

Fotot jane publikuar nga vete ajo ne "Twitter" dhe "Facebook", dhe komentet e fansave kane qene te shumta. Ne pjesen me te madhe te tyre Vildanja pritet qe te futet shume shpejt ne industrine e kenges, me nje bashkepunim te realizuar me Will.i.am. /Bluetooth/

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Wednesday, 6 February 2013

Vildane Zeneli, "refugjatja" qe pozon per "Ford" dhe ben kenge me Will.i.am

Vildane Zeneli: Jeta ime nga lufta e Kosoves te kanceri i sime meje

Fotot e saj kane bere xhiron e botes. S’ka mbetur mashkull pa admiruar dhe femer pa u xhelozuar per format trupore te Vildane Zenelit.

Por modelja kosovare ka edhe nje jete, nje te shkuar, qe nis ne Prishtine, vazhdon ne kohen e luftes ne Kosove, pastaj me arratine drejt Amerikes, diagnostikimi me kancer i se emes, shoqet amerikane qe i shkulnin floket dhe i therrisnin “refugjate”… deri te zbulimi si modele, kontratat me firma te njohura dhe ambicia per t’i hyre rruges se muzikes. Se shpejti do te nxjerre edhe nje liber autobiografik.

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Friday, 1 February 2013

Vildane Zeneli, me dy apartamente ne Amerike


Ajo eshte tashme nje super modele dhe nje nga femrat me seksi, qe e ka thyer ka kohe tabune edhe duke pozuar nudo.

Eshte fjala per Vildane Zenelin, qe ditet e fundit ka shume lajme per te, si per te konkurruar fuqishem ne muzike, por edhe e lakuar si nje nga femrat me seksi edhe ne internet.

Ndersa, ne zbulojme se vajza e larguar nga Prishtina, kur ishte teper e vogel ne kohen e luftes, ka pasur fat, por edhe simpatia e saj ka rene ne sy qe ne moshen 12- vjecare ne Amerike, e sot atje jeton vetem dhe i ka dy banesa, nje ne Nju-Jork dhe nje tjeter ne Los Anxhelos. /M. GJ./

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vildana Zeneli, with two apartments in America

She is already a super model and one of the female sex, which has broken the taboo time posing nude. It comes to Vildana Zeneli, who has recently more news as to compete strongly in the music, but also curved as one of the sexiest women on the Internet.

Meanwhile, we discover that the girl away from Pristina, he was too small at the time of the war, has been lucky, but her sympathy has fallen out at the age of 12 years in America, today there lives alone and there are two houses, one in New York and another in Los Angeles.
M. GJ.

Saturday, 26 January 2013

Revista BLUETOOTH - 26 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 26 Janar 2013
 • Merr zyre ne PD, Greta Koci: Njerez si Berisha i vijne rralle kombit, ja bisedat e mia me te
 • Kengetarja Bleona: Cfare i kerkova Donald Trump-it!
 • Bora Meta: Incidenti ne shkolle pas videos se Priftit
 • Ne shtepine e Fidel Yllit; Deputeti rrefen lidhjen me fene dhe pasionin per te gatuar
 • Liljana Kondakci rrefen vitet e denimit
 • Pervjetori i Pavaresise se Kosoves, pa Rita Oren
 • Nora Istrefi shofere autobusi
 • Thashethemet: Krasta iken nga "Vizion"-i?
 • Blero, me klip te ri
 • Blerim Destani mysliman i devotshem, kerkon grua te mbuluar
 • Samanta Karavella, se shpejti nje kenge dance
 • Vildane Zeneli: "I'm sexy and I know it"
 • "N'Prishtine" i kapercen nje milion klikime
 • Aragona Band lancon kengen e re

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Saturday, 15 December 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Dhjetor 2012
 • Monika Lubonja: Ju rrefej Ina Ramen qe njoh une! Aktorja e dashur, ben ne kete interviste ekskluzive  per "BT", nje profil te ish-Kryeprokurores se Pergjithshme, qe per te ka qene si moter. Lubonja, sakaq tregon edhe projektet e reja ne teater, marredhenien me vajzen dhe sekretin e te qenit ne topforme...
 • Fjolla Morina vjen nxehte. Publikohet sot kenga ne bashkepunim me Flori Mumajesin. Teksti pritet te ngjalle diskutime.
 • Rosela Gjylbegu, mysafire ne shtepine e Arvizut
 • E dashura italiane Monika: E dashuroj pafund Lorik Canen! Fotot e festes se promovimit te show room-it me te ri ne Tirane "Les Grands Chateux"
 • Vildane Zeneli: Se shpejti kenga me Will.i.am. Kush nuk do t'i donte meshkujt shqiptare!?
 • Elvana Gjata: S'jam une ajo me gjoks te madh
 • Shpat Kasapi: Pse i kendova Adelines dhe jo Aferdites

Sunday, 2 December 2012

Revista PALOMA - 1 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 1 Dhjetor 2012
 • Adrola Dushi, perfaqesuesja e Shqiperise ne "Miss Universe": Press te fitoj kuroren!
 • Vildane Zeneli, nga modele kengetare: Do te behem nje artiste e madhe! Muzika ime, ndryshe nga cfare keni degjuar deri tani!
 • Dr Flori, fituesi i "VIP Shpija 3": Familjaret nuk ishin dakord te futesha ne "VIP Shpija"
 • Dafina Zeqiri cenzuron kengen "Tonight", heq pjesen e Ledrit. Ledri e ofendon ne Facebook, e quan Balotelli
 • In Love; Jonida Alickolli dhe Andi Jahollari - dashuria qe nisi nga nje pale pantallona lekure!Jonida: Behem xheloz kur e shohin ca sy dhelprash! Andi: E dija qe do bija ne dashuri me te, ka tip te rrezikshem!
 • Bleona nderron profesion, behet zyrtarisht aktore. Princ Alberto i Monakos, fansi i Bleones?
 • Pse Florian Binaj eshte i dashuri ideal?
 • Cfare bene VIP-at per 100 Vjetorin? Adelina Tahiri me qeleshe dhe me te brendshme; Marina Vjollca reagon ashper ne Facebook; Ledina Celo ngre flamurin ne Gjermani; Blerim Destani feston ne shesh; Era Rusi nje shqiptare e vertete.

Monday, 26 November 2012

Vildane Zeneli mahnit me te pasmet

Modelja shqiptare Vildane Zeneli sapo ka realizuar nje fotosesion sensual me fotografin Jesse DeYong, ku ajo tregon hiret e saj.

Linjat perfekte te saj, sidomos te pasmet, kane terhequr vemendjen e fotografeve te njohur boteror dhe interesimi per kete modele superseksi nuk ka te ndalur. Ajo ka nenshkruar nje kontrate per Ford Models, ndersa me heret u fol se do te shfaqet ne reklamen e "Chrysler Jeep".

Por imazhi i kufjeve te njohura "Beats by Dre", se shpejti do te lancon edhe videon e saj muzikore "Dance me".

"Sapo kam perfunduar me editimet e videos muzikore dhe duket shume hot", ka treguar Vildanja ne twitter.

Presim me padurim te shohim se cfare do na sjell kjo modele e "nxehte" e cila tashme ka filluar aventurat e saj edhe ne boten e muzikes. /Albavipnews/

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Sunday, 25 November 2012

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Thursday, 22 November 2012

Vildane Zeneli ne reklamen e "Chrysler Jeep"

Ka qene imazh i shume reklamave per kompani te njohura ne Amerike, ndersa kesaj radhe shfaqet ne reklamen e automobilave "Chrysler Jeep".

"Reklama ime per Chrysler Jeep do te transmetohet ne "Diten e Falenderimeve" (22 nentor) dhe jam falenderuese qe kam qene pjese e ketij projekti mbreselenes", ka shkruar ne twitter modelja shqiptare Vildane Zeneli.

Ka treguar me tej se kjo eshte nje reklame me ndryshe nga herat tjera, dhe ketu ajo luan rolin e nje nene me femije.

Poashtu ka bere te ditur se se shpejti do te lancohet videoja e saj muzikore e cila gjendet ne fazen e fundit te editimit, me te cilen ajo do te debuton ne boten e muzikes. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 2 November 2012

Vildane Zeneli prezanton kufjet "Beats by Dre - Kosovo"

Modelja qe do te behet edhe kengetare, Vildane Zeneli, keto dite ka prezantuar kufjet me te njohura ne bote "Beats by Dre" me simbolet e Kosoves. Kufjet jane me ngjyre te kaltert, kane emblemen e Kosoves dhe ne to shkruan "Kosovo".

"Kjo eshte dita ime me e lumtur! Ato (kufjet) kane tani ngjyrat e flamurit te vendit tim dhe lexojne KOSOVO. Do i vesh me krenari cdo dite!", ka shkruar Vildanja ne twitterin e saj.

Kjo nuk eshte edhe e rastesishme pasi Vildane Zeneli eshte imazh i kampanjes se kesaj firme dhe tani ka mundesi qe me keto kufje, te prezanton vendin e saj me mire.

Ndryshe, Vildanja ka shkruar se nuk ka pasur zemer te festoj Halloween, kur gjithe ata vete kane humbur jeten, shtepite, veturat, bizeneset etj. nga uragani "Sandy", dhe ajo nuk ka veshur asnje maske ne kete nate. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online