All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vilson Geci. Show all posts
Showing posts with label Vilson Geci. Show all posts

Sunday, 29 December 2013

Besa Istrefi dhe Albin Muqa triumfojne ne "Top Model Dukagjini 2013"

Edhe kete vit agjensioni i modës “Top Model Agency” që aktivitetin e tij e zhvillon në rajonin e Dukagjinit ka mbajtur edicionin e 8-të me nje super organizim  te spektaklit “TOP MODEL DUKAGJINI 2013”.

Ashtu sikurse edhe vitet e mëparshme ky spektakël është mbajtur në qytetin e Klinës nën patronatin e kryetarit të Komunës së Klinës, Z. Sokol Bashota ndërsa organizator ishte Vilson Gecaj. Ky event ka ndarë 5 çmime të cilat i fituan:

Top Model Dukagjini 2013 Vendi i parë: Besa Istrefi dhe Albin Muqa.
Top Fotogjenia: Duresa Muharremaj

Top Press: Herolind Krasniqi, Duresa Muhharemaj.
Top Face: Lirije Sejda dhe Deni Muriqi

Çmimi i publikut: Aulona Muhadri
Top Stili: Ilda Kroni dhe Almir Suhudolli.
Juria e spektaklit ishte e përberë nga njerëz profesionaliste nga Kosova, Shqiperia dhe Turqia.Spektakli u transmetua nga RTK, RTV 21, KTV kurse prezantua ishte Labi, ndërkaq aty morën pjesë edhe këngëtarët; Gold Ag, Xhela Etj.

Organizatori i spektaklit Vilson Gecaj ka thënë se ndihet shumë i kënaqur për ecurinë e këtij spektakli përderisa ka falënderuar më së shumti kryetarin e Komunës së Klinës Sokol Bashota. Ndersa spektakli eshte ndjekur nga qindra te pranishem qe kishin mbushur qendren e Kuluteres ne Kline./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Istrefi and Albin Muqa triumph in "Top Model 2013 Dukagjini "

Wednesday, 8 February 2012

Vilson Geci rikthehet me surpriza...[VIDEO]

Vilson Geci rikthehet me surpriza

Ish modeli i njohur Kosovar, tashme nje prezantues i njohur ne nje interviste eskluzive per gazeten Bota Sot tregon planet e tija, dhe po ashtu flet per shume gjera tjera rreth jetes se tij private.

Bota Sot: Vilson na tregoni se cka jeni duke punuar aktualisht pasi qe ka kohe qe nuk jeni pare neper mediat tona?

Po momentalisht nuk jam duke punuar me ndonje medium, por nuk do te thote kjo se nuk jam duke punuar ne profesionin tim si prezantues, pasi qe shume shpejt do te vij me nje emision ku besoj se do te jete shume i shikuar.

Bota Sot: Si do te jete ky emision dhe tek cili TV do te transmetohet?

Thursday, 25 March 2010

Liridona Uka dhe Vilson Geci ne "Spring Fashion Week 2010"

Liridona Uka by Visar Sopi Vilson Geci
/photo public domain/

Liridona Uka dhe Vilson Geci ne "Spring Fashion Week 2010"

Agjensioni i modeleve "Fox Models Kosova" mer licencen per te derguar perfaqesues nga Kosova ne "Spring Fashion Week 2010" qe do te mbahet ne Turqi.

Liridona Uka, fituese e 2 cmimeve tek "Top Model Dukagjini 2009" dhe "Miss Puls 2009" si dhe shume cmime tjera ne Zvicer. Koheve te fundit eshte nje nder modelet me te angazhuara ne shume reklama.

Vilson Geci, model i njohur kosovar i cili ka qene pjese e shume sfilatave si ne Kosove, Shqiperi dhe Maqedoni. Fitues i shume cmimeve si model, vlen te ceket tek "Best Model Kosova 2009" ku fitoj 2 cmime si "Modeli me i suksesshem i vitit 2009 & Modeli me fame nderkomtare", po ashtu cmimin e 5 ne Ballkan tek "Top Models of Balkan".

Aktualisht keto te dy menaxhohen nga Ardijana Berisha drejtoreshe e "Fox Model Kosova", edhe pse Vili me kontrate eshte me agjensionin "Ballkan Models", po per Kosove menaxhohet nga Ardijana Berisha, kurse per Shqiperi nga Perparim Kola. /blerand rexhepi/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Liridona Uka and Wilson Geci in "Spring Fashion Week 2010"

Agency models "Fox Models Kosovo" get license to send representatives from Kosovo in the "Spring Fashion Week 2010" to be held in Turkey.

Liridona Uka, winner of the 2nd price at "Top Model Dukagjini 2009" and "Miss Puls 2009" as well as many other prices in Switzerland. Recent models is one engaged in many ads.

Geci Wilson, known model of Kosovo which has been part of many sfilatave as in Kosovo, Albania and Macedonia. Winner of many awards as a model, it is worth to mention in "Best Model Kosova 2009" where prices get 2 as "most successful Model 2009 & Model nderkomtare famous", as the price of 5 in the Balkans to "Top Models of the Balkans ".

Currently these two managed by ardijana Berisha director of "Fox Model Kosovo", even though the contract is Vili agency Balkan Models "for Kosovo is managed by ardijana Berisha, Albania and for advances Kola.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online