All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Viola Spiro. Show all posts
Showing posts with label Viola Spiro. Show all posts

Sunday, 31 August 2014

Viola Spiro, me ne fund rrefen ndarjen nga Arjoni...

Viola Spiro by Daniel Dervishi
photo: daniel dervishi
Viola Spiro thyen heshtjen: Jam vetem, lidhja me Arjonin ishte fantastike, por nuk eci

Nje jete e re per bionden simpatike Viola Spiro, si ne ceshtjet e zemres, ashtu dhe profesionalisht. Pas tri vitesh lidhje me Arjon Mucen, ajo tashme deklaron se i eshte perkushtuar punes ne televizion. Kater vite e njohur si velina bionde e “Fiks Fare” ne “Top Channel”, tashme ne ekran si moderatore, pasi ka firmosur kontraten e re me “Digitalb” per dy emisione. Te henave “Eurogol” dhe cdo te shtune e te diel “Fans zone” ne Supersport. Pyetjes se nese ajo tashme del me dike tjeter pas ndarjes nga Arjoni, i pergjigjet: “Jam single dhe po i perkushtohem punes. Kam ndermend te rri gjate keshtu, e nese lidhem me dike, s’do jete me publike”. Ne fakt, pak kohe pas ndarjes se ciftit mjaft simpatik, ende asnjeri prej tyre nuk kishte pranuar te rrefehej publikisht se cfare ndodhi qe ata i dhane fund lidhjes se konsoliduar. Viola thyen heshtjen duke treguar per here te pare per “Panorama Plus” perjetimet e dhenies fund te kesaj historie te bukur dashurie.”Ishte lidhje fantastike, por nuk eci mbase per fajin e te dyve. Ndoshta s’duhet te ishim aq prefekte;” Nese e ka vuajtur ndarjen ose jo, ajo thote: “Une kam vuajtur me shume vendimin e ndarjes, pasi ne momentin qe e vendosa, kishte mbaruar. Thjesht po kuptoja qe s’do e vazhdoja; Me sakte e dinim te dy qe do ndodhte dhe u ndame shume, shume mire. Vetem se une u tregova me e prere kur e kuptova kete”.

Sunday, 28 October 2012

Revista PALOMA - 27 Tetor 2012

Revista PALOMA, 27 Tetor 2012
 • Viola dhe Petrula, per te tretin vit radhazi velinat e "Fiks Fare". Viola: "Jemi vajza te mira, prandaj na duan!; Petrula: "Me ne fund u dashurova"
 • Genta Ismajli rrefen per renien ne peshe, per floket bionde, nderhyrjen ne buze, bashkepunimin me te ri, si dhe pasionin e saj te madh, aktrimin. Ndihem mire me veten, nuk kopjoj Rita Oren!
 • Rovena Stefa sulmon Flori Mumajesin: "Ti nuk je shqiptar"
 • In Love, Semi Jaupaj & Bojken Lako. Semi: Ai s'me le kurre shkak per xhelozi; Bojkeni: Dua te jem me te ne pafundesi.
 • Si kush do shnderroheni per Halloween? Ja propozimet tona: Vali Corleone, Shkendije Mujaj, Kastro Zizo, apo...?
 • Zbulohen fotot topless te Nora Istrefit ne plazh
 • Orgesa Zaimi behet nene
 • VIP Shpija: Te gjithe kunder Zhakut!

Monday, 2 July 2012

Revista PALOMA - 30 Qershor 2012

Revista PALOMA, 30 Qershor 2012
 • Manjola Nallbani: Familja eshte e para!
 • Genta: Kam njohur nje djal qe me pelqen, Rubensi s'na le te qete!
 • Adelina Tahiri si Jennifer Lopez, Tuna si Rihanna
 • Seldi, sa seksi...
 • Klea e "Procesit sportiv", Nje yll i ri po lind!
 • Shakohoxha: Komentatori duhet te beje 15 gabime ne ndeshje
 • Pas thashethemeve, Liam le Shqiperine, shkon te Evelina per ta qetesuar
 • Gerta: Mes meje dhe Liamit nuk do te kete dashuri. Do behem kengetare!
 • Erdhi vera, u zhvesh Rovena
 • Nora Istrefi shkon ushtare!
 • Nudo e pare ne nje kopertine shqiptare
 • I dashuri ideal: Oni Pustina
 • 1 minute me Viola Spiron
 • IN & OUT: Robert Berisha, Albana Osmani, Eliza Dushku (IN); Ledri, Kryeredaktoret e revistave, Real 1 (OUT)
 • Pa te brendshme eshte moda: Angela Martini, Genta Ismajli, Arta Dobroshi, Rita Ora, Adelina Berisha, Bleona Qereti, Tuna Sejdiu

Saturday, 30 June 2012

Viola Spiro behet stiliste

Viola Spiro
photo by anjeza dyrmishi
Viola Spiro behet stiliste

Duke qene "nuse" ne nje familje qe me moden jane shume te lidhur, mesa duket edhe bukuroshes bionde te "Fiks Fare" i ka hyre ne qejf stilimi. I dashuri i saj, Arjon Muca, i cili eshte i njohur per publikun jo vetem prej pjesemarrjes ne "Big Brother", por edhe si djali i stilistes Jona Muca, mesa duket i ka induktuar Violes pasionin per stilimin. Ja tek e shohim ne kete foto duke bere matjet e nje cope, se bashku me Frensin, motren e Arjonit. Nuk e dime nese behet fjale thjesht per nje shaka, apo Viola eshte vertet duke marre ndonje leksion dhe ka per synim te nise nje karriere si stiliste. Ajo qe dime per momentin eshte qe edhe pak i ka mbetur nga perfundimi i sezonit te dyte te "Fiks Fare" dhe nuk e dime nese do te jete serish vitin e ardhshem, edhe pse deri sot nuk ka ndodhur qe velinat e atij emisioni te jene te njejtat per tre vite rresht. Se fundmi Viola ka sfiluar per Geraldina Sposen, ku e veshur me te bardha dukej nje nuse e mrekullueshme. /paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 28 June 2012

Revista PALOMA - 23 Qershor 2012

Revista PALOMA, 23 Qershor 2012
 • Elvana Gjata, kengetarja e fitoreve te medha
 • Franceska: Me Ermalin dashurohem cdo dite e me shume
 • Rezarta Shkurta shpallet e pafajshme: "Rozana do te me demshperbleje per prishje imazhi"
 • Mirjeta e BB. Bashkejetesa me Klodin dhe martesa kete vere
 • Kerkohet i dashuri ideal... Noizy (Rigels Rajku)
 • Enada dhe Gerd Vaso: "Te udhetosh me yjet"
 • Romina Shkreli: "Lufta ime me kilet e teperta"
 • Rita Ora nxjerr gjoksin jashte
 • Aferdita Dreshaj i dorezon kuroren Diana Avdiut
 • Mimoza e Big Brother, se shpejti nje reklame xhinsesh ne Dubai
 • Viola Spiro behet stiliste
 • Telenovela Ledri-Dafina vazhdon...
 • Zhaku angazhohet ne projekte bamiresie

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online