All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vipat ne Reklama. Show all posts
Showing posts with label Vipat ne Reklama. Show all posts

Monday, 16 January 2012

Vildan Zeneli ne reklamen e Budweiser...

Vildane Zeneli ne reklamen e Budwiser

Kete vit per fansat e futbollit amerikan,po ju japim dhe nje arsye me teper per te mos humbur ndeshjet e "Superbowl". Shqiptarja Vildane Zeneli sapo ka perfunduar reklamen me Budwiser e cila do te debutoje pikerisht gjate ketij kampionati ne shkurt. Per shqiptaret jashte Amerikes, "Superbowl" eshte kampionati me i rendesishem i futbollit ne Amerike,ndiqet nga pothuajse cdo mashkull ne kete vend dhe njekohesisht eshte eventi ku debutojne disa prej reklamave me popullore dhe me te njohura ne Sh.B.A. Kjo do te thote ...ufaaaaa u lodha tu shpjegu!...qe nese reklama e Budwiser pelqehet,Vildanen do e shihni tere vitin ne TV. OK! Ne lajme te tjera, modelja gjithashtu ka treguar se do shfaqet ne edicionin e rrobave te banjos se revistes "Sport Illustrated". Per ata qe jane jashte Amerikes...ufaaaaaa...ky eshte numri me i shitur i kesaj reviste sportive ne te cilin shfaqen modelet e reja dhe me te njohura ne vend me rroba banje. Po habiteni e di,reviste sportive me rroba banje...po sa pyetje eni dhe juve amon! /albaniac/janar 2012/

Thursday, 29 December 2011

Adrian Gaxha Imazh Publicitar i Banjove Baudom...

Adrian Gaxha nderron profesion [VIDEO]

Njeriu nuk mund të jetë gjithmonë këngëtar, ka nevoje dhe për të eksperimentuar me profesione të tjera. Tani Adriani është dhe imazhi i ri i kompanisë Baudom e cila shet banjo dhe mobilje shumë të bukura. Do ta kemi në mend kur t'i përdorim... /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha changes his profession

One can not always be the singer, needs, and to experiment with other professions. Now Adrian is the new image of the company which sells bathroom Baudom and very fine furniture. We'll have him in mind when we use them ... / albaniac /
]]Wednesday, 14 December 2011

Oni Pustina Imazh i Agjencionit Postar TNT...

Oni Pustina, vazhdon karrieren si "postier"

Para suksesit ne Dancing With The Stars, shume njerez e mbajne mend se Oni Pustina, pasi mbylli karrieren si model, punoi per disa sezone si postier ne emisionin e Maria De Filippi “C’e posta per te” ne Itali. Por duket se ai nuk ka hequr dore nga endrrat e tij e vjeter, prandaj se fundmi ka vendosur te rikthehet aty ku ndihet edhe me mire. Sapo kemi mesuar se Pustina do te jete imazhi i nje prej agjensive me te medha te dergesave postare ne bote per vitin 2012, madje fytyra e tij ka qene e pranishme ne postera dhe kalendare te ndryshem. posted at albavipnews.blogspot.com. Ne fillim Oni eshte zgjedhur si imazh nga agjensia shqiptare e dergesave postare, por duket se me vone eshte shfaqur ne te gjitha materialet publicitare. Duket se fytyra e tij ka ende dicka per te thene, ose ata qe e kane perzgjedhur kane menduar se me Onin mund te terhiqen me shume klientet per te bere dergesat e tyre. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 8 December 2011

Besa Kokedhima Imazh i Kompanise "Abissnet"...

Besa Kokedhima,fytyra zyrtare e reklames se “AbissNet” per festat e fundvitit

Kengetarja e talentuar dhe krijuesja e hitit “Always on my mind”, Besa Kokedhima eshte bere se fundmi fytyre zyrtare e reklames se kompanise “AbissNet” per festat e fundvitit. Xhirimet kane filluar sot njofton Besa ne rrjetin social “Facebook”. /grazzi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokëdhima, the official face of advertising "Abissnet" for the holidays

The talented singer and creator of the hit "Always on My Mind", Besa was recently Kokëdhima official face of the advertising company "Abissnet" for the holidays. Filming began today announces Besa social network "Facebook".
]]

Thursday, 24 November 2011

Adelina Tahiri Imazh Publicitar i "Golden Eagle"...

Adelina Tahiri Reklamon Pijen Energjike "Golden Eagle"

Adelina renditet ne listen e fytyrave publike si Ryva Kajtazi, Zanfina Ismajli, Zajmina Vasjari etj. qe jane bere imazh publicitar per pijen energjike "Golden Eagle".

Kompania ka lancuar edhe video reklamen e realizuar nga Vector Group Advertising gjate muajit nentor ne qender te Prishtines, qe mund ta ndjekni me poshte:


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri advertises energy drink "Golden Eagle"

Adelina ranks on the list of public faces like Ryva Kajtazi, Zanfina Ismaili, Vasjari Zajmina etc that have been made a publicity image for the energy drink "Golden Eagle".

The company has also launched video ads run by the Vector Group Advertising in November in downtown Pristina, you can follow below:
]]

Wednesday, 12 October 2011

Elvana Gjata Reklamon per TEB Bank...

ELVANA ME KARTELE TE TEB-IT

Pas Dafina Zeqirit, e cila kishte reklamuar njerin prej produkteve te TEB Bank, “Star Card”, tash kete do te reklamoje edhe nje kengetare tjeter e njohur – Elvana Gjata.

E njohur kryesisht ne Shqiperi por edhe ne Kosove, Elvana ne klipin e reklames paraqitet me “Star Card” duke blere produkte te ndryshme neper butiqe te Kosoves.

Sigurisht “shopingu” eshte per femra. /gazeta express/tetor 2011/

Wednesday, 23 June 2010

Reklama e Ciljetes e Kopjuar!


Per nje moment mendova sa te shkathet jemi me reklama, por ja doli qe video spoti publicitar i "Birra Tirana" nuk na qenka nje ide origjinale. Eshte teresisht e kopjuar nga reklama e birres Bavaria (birre eshte apo jo!). Por, megjithate me nje gje mund te mburremi: Ciljeta na doli me e forte se ajo tjetra, se paku sa i perket numrit te gjoksit, he he!

Shiqo videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Beer Tirana vs Beer Bavaria Commercial
For a moment I thought how versatile are the ads, but managed to spot video advertisement of "Tirana Beer" Too us an original idea. Is completely copied from Bavaria beer ads (beer is is it not!). But, however the one thing you can boast: we came Ciljeta stronger than the other, at least in terms of size of breast, he he!
]]

Saturday, 19 June 2010

Ciljeta Xhilaga TV Reklame "Birra Tirana"

Ciljeta Xhilaga TV Publicitet per "Birra Tirana"

Chili ne reklamen e birres "Tirana" nen moton "A mund te me pish te teren". Ne pyetjen se cka nuk i pelqen tek ajo, Ciljeta ka thene per nje tabloid se ndoshta eshte gjoksi i saj XXL. Por, ja ku e keni ate ne kete video spot publicitar e veshur ne rroba banjo ne permasat e saja natyrale dhe ju gjykoni vet se sa ka te drejte Ciljeta te brengoset ne lidhje me kete "defekt" te saj. Perndryshe, thuhet se ky huazim i imazhit (lexo gjoksit) te saj per Kompanine e Birres "Tirana" i ka sjelle asaj nje cek te majm!

p.s. Austrian Times ka raportuar se fundmi se Bullgaret kane zbuluar nje birre me emrin "Bohza" qe rrite gjinjte e femrave. Aha... tash po kuptoj lidhjen mes gjoksit te Ciljetes dhe birres!- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Ciljeta Xhilaga TV advertising for "Tirana Beer"

Chili in the advertising of beer "Tirana" under the slogan "Can you drink me whole." We asked what she does not like to, Ciljeta is telling a tabloid that is probably her chest XXL. But here you spot it in this video advertisement of the bathroom dressed in clothes sizes its own natural and how you judge is entitled Ciljeta be concerned about this "fault" of her. Otherwise, it is said that the borrowing of the image (read chest) of her to beer company "Tirana" has brought her a fat tip!

p.s. Austrian Times reported recently that Bulgarians have discovered a beer named "Bohza" that enlarges women's breasts. Aha ... So, we understand now the link between Ciljetes breast and beer!
]]

Monday, 6 July 2009

Stupcat TV Reklame per "Birra Peja"

Stupcat ne TV publicitet per "Birra Peja"

Ha ha ha... ma te miret ne bote!


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vedat bajrami vedati
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Tuesday, 9 June 2009

Dafina Zeqiri TV Reklame per TEB

Dafina Zeqiri ne TV Publicitet per banken TEB

Entermedia lets the sun shine with Zero Pozitive Publicis and TEB Bank !
TEB Starcard TV Ad featuring Dafina Zeqiri.

Agency: Zero Pozitive Publicis
Video: Entermedia
Audio: Ilir TolajDafina Zeqiri Reklama TEB
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: duffy'e vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 21 March 2009

Genc Prelvukaj TV Reklame per AIDS

Genc Prelvukaj ne TV Publicitet, Aids

Verzioni 1


Verzioni 2

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: hiv sida vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

TEXT ]]

Friday, 20 March 2009

Eralda Hitaj TV Reklame per Lori Caffe

Eralda Hitaj ne TV Publicitet per Lori Caffe


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: itaj vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 17 March 2009

Vesa Luma Imazh Publicitar i DigitAlb

Vesa Luma Ipko
/photo ipko/

Vesa Luma Imazh Publicitar i "DigitAlb" dhe "Ipko"

Eshte shkruar me heret ne media se Vesa kishte pranuar oferten e kompanise "Digitalb" per te qene imazh publicitar i saj. Ndersa keto dite edhe e kemi pare videon promovuese ne televizion. Eshte fjala per sherbimin e ri televiziv digital kabllor qe ka filluar te funksionoj edhe ne Kosove nga data 16 mars 2009. Kjo eshte arritur ne saje te bashkepunimit ne mes kompanise nga Shqiperia "DigitAlb" dhe asaj nga Kosova "Ipko", te dy kompani gjigante te telekomunikimit masiv.

Ndiqni me poshte videon!

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 9 January 2009

Yllka Gashi TV Reklame per Unicef

Yllka Gashi TV Publicitet, Unicef Good Will Ambasador


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuesday, 16 December 2008

Geti TV Reklame Per Bizzarro!

Kur eshte fjale per tek reklamat televizive, koheve te fundit mesiguri nuk ju ka shpetuar edhe nje e tille me reperin e njohur, Getin e Tingulli-it 3nt, si protagonist ne reklamen per mobilierine "Bizzarro".

Shih videon poshte:

- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. ndoshta eshte ide e mire me hape nje rubrike "Vipat ne Reklama"!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Stupcat Nuk i "Shkoqen" Birres se Pejes!

"ME TE MIRET, ME ME TE MIREN"

He, he... nuk eshte fjala per konzumim por per nje reklame (poster) te realizuar nga ekipi humoristik "Stupcat" per Birren e Pejes. Konsiderohen si nje nder ekipet me te suksesshme te humorit kosovar te te gjitha koherave. Ata jane Osman Azemi, Mensur Safqiu dhe Vedat Bajrami (ashtu si paraqiten ne reklame, nga e majta). Fillimisht ekipi numeronte 5 vete, por Blerim Qeriqi dhe Agron Sokoli jane larguar vite me pare per te ndjeke ambicie te tjera te natyres private. Si cdo vjet, edhe per festat e ketij fundviti, Stupcat kane lansuar DVD humoristike, qe tashme mund te shiqohen edhe ne youtube.

Stupcat ne reklame te Birres se Pejes
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: birra peja vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 8 April 2008

Genc Prelvukaj TV Reklame Golden Eagle

Genc Prelvukaj ne TV Publicitet per Golden Eagle


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online