All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Visar Kalludra. Show all posts
Showing posts with label Visar Kalludra. Show all posts

Sunday, 29 April 2012

Sa paguhen ata qe zbukurojne spotet shqiptare?

Nuk donim me këtë temë ta ulnim aspak profesionin e të qenit modele, apo model në Kosovë, por të tregonin se një i tillë në vendin tonë, sidomos kur zbukuron një videoklip, nuk paguhet sa duhet.

Megjithëse personazhet që i takuam thonë që janë deri diku të kënaqur, japin edhe shuma të mira për tregun tonë, ne dëgjuam se në një videoklip shqiptar, djemtë, modelet nga Kosova ishin paguar vetëm 20 euro.

Megjithëse kishte edhe nga ata që nuk donin të flisnin, por disa prej modeleve më të njohur në vend na thanë se sa paguhen në një video. Ne urojmë të mos na kenë gënjyer, pasi lajmi për 20 euro në klip ishte “tmerr”, krahasuar me shumën që modelet po na tregojnë.

Bujar Ajvazi
“Edhe pse kam pasur shumë oferta nuk kam dashur të marr pjesë, sepse nuk më ka pëlqyer klipi ose roli, se sa për para nuk kemi çka të bisedojmë, ose të gënjejmë se këtu në Kosovë nuk paguhet asgjë, veç nëse dalim prej vetes e gënjejmë se të gjithë e dimë atë!”

Thursday, 23 February 2012

BB5, komentojne vajzat dhe djemte e njohur nga Kosova

Reality-shou “Big Brother 5” këtë vit në Kosovë po ndiqet edhe më shumë, pasi aty kanë hyrë banorë që jetojnë në vendin tonë, dhe sidomos dy djem, të cilët në Prishtinë janë të njohur për pasarelat. Por, si i komentojnë disa nga banorët e kësaj shtëpie të famshme, miqtë dhe mikeshat e tyre?

Sofka-Make Up artiste
Unë dua të flas për banorin Ermalin në BB5, e kam mik të mirë dhe e njoh shumë. Ai ka shumë botë brenda dhe është një djalë i zgjuar, ashtu është në jetën reale dhe uroj që të fitojë. Për mua Ermali meriton jo vetën të jetë aty, por edhe në Hollivud. Mik tjetër kam edhe Metin, modelin nga Prishtina, uroj që të jetë ashtu, por dhe të angazhohet më tepër në biseda, pasi edhe ai është djalë që ia vlen ta ndjekësh, më vjen mirë që po merr shumë komente për simpatinë, por uroj që të qëndrojë sa më tepër aty brenda.

Ylli Rexhaj –model
“Unë mendoj që kanë bërë një hap të rëndësishëm me tregu kulturën kosovare pak edhe janë duke na e zbardhur fytyrën, por edhe ne do t’i mbështesim deri në fund, ngase që të dy janë perfekt, po duken të sinqertë, ashtu siç i njoh unë, edhe Metin edhe Elvisin.”

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online