All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vjollca Haxhiu. Show all posts
Showing posts with label Vjollca Haxhiu. Show all posts

Tuesday, 25 June 2013

Po vjen Meda me Gold Ag dhe Vjollcen

Ashtu sic kishte thënë edhe në programin ‘Mix-Max’ këngëtari i njohur Meda sapo ka realizuar edhe klipin më të ri i cili pritet të vijë së shpejti.

E këtë rradhë nuk do të jetë Getoar Selimi, dhe Tuna, por reperi i njohur Gold Ag dhe këngëtarja Vjollca Haxhiu në një bashkëpunim shumë intersant të tyre.

Meda ka treguar se është gjithmonë i gatshëm për bashkëpunime me kolegët, ndërsa megjithëse njihet si një artist shumë i paguar qoftë edhe në reklamën e fundit me familjë e tij, ai nuk ka dëshirë kurrë të tregojë për shuma parashë që merr apo edhe që jep për bamirësi.

Ndërsa brenda vitit ai ka thënë se do të sjellë edhe klipe të reja dhe një album në treg.

Burimi http://teksteshqip.com/meda/lajme_5005.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meda ready for cooperation with Gold Ag and blue,

Friday, 30 March 2012

Sabri Fejzullahu dhe Vjollca Haxhiu duet ne “Celesin Muzikor 6”

Sic edhe ju kemi thënë në lajmin e parë Festivali Mbarëshqiptar i muzikës moderne dhe popullore “Celësi Muzikor” po vjen. Do të jetë edicioni i 6-të me radhë këtë vit, ku nuk do të mungojnë edhe emrat më të njohur të skenës shqiptare.

Ne zbuluam një tjetër duet fantastik të cilët si duket do të sjellin një tjetër “Ilac” shërues për zemrat e shqiptarëve, këngëtari i madh shqiptar Sabri Fejzullahu sërisht do të bashkëpunojë për këtë festival me këngëtaren e njohur Vjollca Haxhiu.

Ndërsa flitet se edhe një tjetër duet atraktiv dhe një këngë fantastike do të jetë në këtë festival kënduar nga reperi Gold Ag dhe Zajmina Vasjari. E sa e sa këngë të bukura do të prezantohen këtë vit në “Celësin Muzikor 6”, ne do ti zbulojmë avash avash.

Ndersa ne video-promon qe shihni jane Edona dhe Maksi, prezantuesit e vitit te kaluar ke ketij festivali, po a do te jene edhe kete vit keta prezantues simpatike, nuk dihet ende!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabri Fejzullahu and Vjollca Haxhiu duet on "Musical Key 6"

Thursday, 22 March 2012

Ilaçi i Vjollca Haxhiut

E qetë dhe shumë e lumtur për suksesin që po korr kënga e saj, falë bashkëpunimit me këngëtarin e madh, Sabri Fejzullahu.

Kjo ishte ajo që shihet në sytë e këngëtares kosovare, Vjollca Haxhiu, e cila në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ka treguar se si arriti të ketë këtë bashkëpunim që rezultoi si një rikthim i fuqishëm, me një nga idhujt e saj, këngëtarin e madh. Madje, Vjollca mbante mend edhe datën 23 korrik të vitit 2011 kur lindi ideja e këtij bashkëpunimi për këngën “Ilaçi im”.

Ndërsa, kur ne e kemi ngacmuar se cili është ilaçi i saj për të qenë e lumtur, këngëtarja ka treguar se familja dhe shoqëria e saj e bëjnë atë të jetë gjithmonë mirë. Vjollca në këtë program ka treguar se së shpejti do të ketë edhe një këngë të re, ndërsa bashkëpunimet do të vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Medicine of Vjollca Haxhiu

Thursday, 23 February 2012

Ilaci i Sabri Fejzullahut (Video)

Sapo ka ardhur edhe një video në tregun muzikor shqiptar, dhe bëhet fjalë për një këngë që në audio është dëgjuar shumë. “Ilaci im” është kjo kënga që sapo është promovuar me videoklip, kënduar nga këngëtari i njohur i muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu dhe këngëtarja Vjollca Haxhiu.

Teksti i këngës është shkruar nga Fatmir Muja, ndërsa muzika është bërë nga Alban Furtuna dhe video e xhiruar nga Max Production.

 Kënga e cila në internet është hedhur një muaj më parë në versionin audio, është një prej këngëve më të dëgjuara shqiptare, sidomos nëpër radiostacione./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Medicine of Sabri Fejzullahu

Once a video has come to Albanian music market and it's a song that is heard on audio too. "My cure" is this song that has just been promoted with video, sung by famous singer of Albanian music Slipknot and singer of the song Haxhiu.Teksti Nader is written by Fatmir Muja, while the music is done by Rolling Storm and video shoot Max Production. Song of the Internet which is laid a month ago in audio version, is one of the most listened songs Albania, especially in radio./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online