All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vjosa Kaba. Show all posts
Showing posts with label Vjosa Kaba. Show all posts

Wednesday, 29 February 2012

Jurgen Gjasula & Vjosa Kaba ne lidhje dashurie...

Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen

Kush do te mendonte se zemra e bukuroshit shqiptar qe mbron ngjyrat e shtetit gjerman, do te pushtohet nje dite? Eshte pikerisht bukuroshja Vjosa Kaba, ajo e cila tashme eshte ne krahet e futbollistit Jurgen Gjasula. Vjosa 23-vjecare nga qyteti i Struges me profesion eshte modele, por prej vitesh jeton ne Zürich te Zvicres. Nga ajo qe mesuam, Vjosa ka qene edhe shoqeruesja e pare e njerit prej spektakleve me te njohura atje, ‘’Miss Zvicra’’. Per lidhjen e tyre kane shkruar edhe disa media te njohura ne Zvicer, duke e quajtur Jurgenin si nje nga djemte me te bukur shqiptare qe luan ne Europe. I lindur ne Tirane, 26-vjecari Gjasula vazhdon ende te qendroje ne klubin e MSV Dusiburg te Gjermanise. Se si eshte njohur cifti, ne nuk e dime, por me siguri permes shoqerise, pasi nje mik i Jurgenit i cili po ashtu eshte futbollist, Blerim Xhemaili, po perjeton nje lidhje dashurie me bukuroshen qe ka fituar kuroren e me te bukures ne Zvicer, vajza e cila eshte mike e ngushte me modelen Vjosa Kaba. Ndoshta miqesia mes tyre ka bere qe Jurgeni dhe Vjosa te pelqehen dhe te krijojne nje lidhje dashurie. Cifti eshte bashke prej shume kohesh, por deri me tani nuk ka dashur te beje asgje publike, pasi vazhdojne fuqishem me karrieren e tyre, ai si futbollist kurse ajo si modele. /blerand rexhepi/panorama plus/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online