All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Vlash Martika. Show all posts
Showing posts with label Vlash Martika. Show all posts

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Friday, 18 May 2012

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Monday, 23 April 2012

Ish residentet e BB5: Fotot "hot" te Gentes jane "skandaloze"...

Fotot “hot” te Gentes: Ish-banoret e BB5 i konsiderojne “skandaloze”

Ata frekuentonin rrjete porno, benin aventura pa fund dhe kishin hobi fotografite, ku eksperimentonin gjithe fantazine e tyre seksuale. Marrezite e tyre si cift tashme nuk jane me te fshehta, pasi prej javesh po qarkullojne ne te gjitha sitet e internetit, ku 22-vjecarja nga fshati Baban i Devollit pozon me te brendshme ne prani te te dashurit te saj. Fotot ishin hedhur ne site-n “fuckbook” dhe komentohen nga gjithkush, nderkohe qe vete Genta do te perballet me kete fakt pasi te dale nga loja. Por si do te reagoje ajo para ketij fakti, sa te paparashikueshme ishin fotot per nje vajze si Genta, komentojne banoret e “Big Brother 5” qe tashme e kane lene lojen.

Doloreza: U skandalizova, per mua ato jane foto ordinere
Doloreza, 25-vjecarja e diplomuar per Arkitekture por qe ka hobi fotografine, mund te jape nje koment me profesional ne lidhje me fotot “hot’ te Gentes, qe dashur pa dashur e sollen ate ne vemendjen e publikut, e i dhane nje arsye per t’u komentuar jashte shtepise me shume se te tjeret.

Sunday, 15 April 2012

Hermes dhe Vlashi "lufta" vazhdon me femra seksi ne krah...

Hermes dhe Vlashi hakmerren ndaj njeri-tjetrit me femra seksi ne krah

Pas nje perballjeje publike, ku u duk se u finalizua me nje lloj ftohjeje mes njeri-tjetrit, duket se Hermes Nikaj dhe Vlash Martika tani po hakmerren me femra seksi, me te cilat kane vendosur te shoqerohen keto kohe qe jane perfolur per prirje homoseksuale. Nje menyre kjo per te rene ne sy, apo nje stil i ri per t’i bere karshillek njeri-tjetrit?! I pari qe ka postuar ne profilin e tij ne facebook nje foto me nje femer brune ka qene Hermes, i cili ka ndryshuar po ashtu statusin e tij nga “single” “in a relationship”, duke komentuar mbi vajzen ne foto “dashuria ime e vetme dhe e perjetshme”. Vajza me te cilen ai ka pozuar, quhet Anja Xhafa.

Wednesday, 11 April 2012

Elvisi beqar, Vlashi i lidhur?

Megjithëse ka disa ditë që e kanë lënë shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, “Big Brother Albania”, ata janë në fokus të lajmeve. Ne u munduam të dinim diçka më shumë në lidhje me Vlashin dhe intervistave dhënë për të, kur flitej se ai ka prirje seksuale të gjinisë së njëjtë dhe donin reagimin e tij ndaj këtyre deklaratave, por morëm përgjigje se nuk donte të flitej për këta persona.

Ndërsa në “Facebook”-un e tij, si për të fshirë këto lajme, vendos këtë foto ku komenton se është me të dashurën e tij. Ndërsa, nga ana tjetër, gjakovari Elvis Gjini në “Facebook”-un e tij vetëm dy ditë më parë nga statusi i lidhur është ndryshuar në “single”. Dhe, nuk dihet nëse të dy ish-banorët e BB5 e bëjnë këtë për të rënë në sy, apo po e tregojnë të vërtetën?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis single, Vlashi connected?

Although there are some days that have left the home to observe in Albania, "Big Brother", they are the focus of the news. We tried to know something more about Vlashi and interviews given to when he spoke of sexual orientation the same sex and wanted his reaction to these statements, but told us he would not talk to these people. While the "Facebook" his un, how to delete these news, put this file where commented it is his girlfriend. While, on the other hand, Elvis Gjakovari Gender in "Facebook" his un-just two days before tying status is changed to "single". And, it is not known whether the two former residents of Bb5 make it to the limelight, or are showing the truth?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Sunday, 8 April 2012

Vlash Martika pelqen karriere ne televizion si prezantues...

I eliminuari i javes ne “Big Brother” Vlash Martika: Nuk jam bere pishman per asgje

Aventura dhe ambicia e Vlash Martikes ne reality-show-n “Big Brother 5” mori fund javen e kaluar, por 28-vjecari nga Durresi qe merret me modelim, ka ende shume per te thene. Shume thashetheme qe pergenjeshtrohen, shume gjera per t’u sqaruar, deshira, ndoshta edhe inate, ndonese Vlashit nuk i pelqen te ece me inate ne jete, perkundrazi ka nje moto: “Jeto per dicka me te madhe”. Ai, pavaresisht eksperiencave te shumta brenda dhe jashte vendit, per fat te keq nuk “dha” shume brenda BB, gje qe ai vete fillimisht e shpjegoi me faktin se “aty brenda nuk u konsumuan muhabete te tilla, qe ai te ishte pjese”. “Nuk di c’te mendoj, sepse eshte i njejti publik qe me perkrah dhe me komplimenton perdite ne cfaredo lloj momenti, gjithashtu me thone qe votat e tyre kane qene te gjitha per mua, nuk di vertet c’te them”, - tregon Vlashi ndersa e pyesim se cila eshte sipas tij arsyeja qe publiku e penalizoi.

Tuesday, 3 April 2012

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim...

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim

I eliminuari i javes ne spektaklin e se shtunes se “Big Brother”, Vlash Martika, me te dale nga shtepia, eshte vene ne dijeni te gjithe atyre cfare jane shkruar keto jave per te, qe nga akuzat e ish-konkurrentit tjeter, Elvisit, per homoseksualitet, e deri te deklaratat e “Zogut te Tiranes”, Hermes Nikajt, se eshte i dashuruar pas Vlashit. Per keto ose me sakte per Hermesin, sepse per homoseksualitetin nuk ka preferuar te flase, Vlashi ka dhene dje pergjigje ne emisionin “BB Fun’s Club”, vetem pak ore pas eliminimit nga shtepia me e famshme ne Shqiperi. I ftuar se bashku me te eliminuaren tjeter, Anilen, ai ka komunikuar edhe “live” permes telefonin me Hermes Nikajn, i cili ka qene disi kontradiktor ne pergjigjet e tij, pasi nderkohe qe ne media ka thene se me Vlashin njihet mire, aty na doli se se bashku ata ishin takuar vetem nje here, shpejt e shpejt, e per me teper ne shoqerine e nje personi te trete. “Une nuk kam thene qe jam i dashuruar me Vlashin, apo ndonje gje tjeter te tille, pavaresisht se nga mediat eshte spekuluar”, - ka thene Hermes Nikaj, ndersa Vlashi i eshte kthyer: “Ti kerkon fame ne kurrizin tim dhe une nuk mund ta lejoj kete”.

Monday, 26 March 2012

Hermes Nikaj: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB...

Per here te pare, nje djale shqiptar pranon publikisht nje lidhje homoseksuale

Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nika: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB

Eshte vetem 21 vjec dhe deri tani ka arritur t’i realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes. Nje nga sfidat e tij ne kete realitet shqiptar eshte se shprehet hapur per prirjet e tij homoseksuale, dhe shfaq adhurimin qe ka per meshkujt seksi. Hermes Nikaj, ne eksperiencen e tij trevjecare si model, pohon se ka rene ne dashuri me Vlash Mertiken e “BB5”, pasi i ka bashkuar i njejti ambient. Djali qe eshte bere i njohur ne “Aldo Morning Show”, ku punon prej 7 muajsh ne “Tv Klan”, zbulon eksperiencen e tij me Vlashin, miqesine qe ai e quan “speciale” me djalin nga Durresi.

Wednesday, 21 March 2012

Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!

Eshte e gjate lista e personave te cilet, kur kane pare Vlashin brenda shtepise se “Big Brother”, kane menduar; Neve na ke leke borxh, s’ka turp shkon e futet aty brenda! Mesa duket, nje nga aktivitet e preferuara te Vlash Martikes jashte shtepise se “Big Brother” ka qene t’u marre leke borxh biznesmeneve te ndryshem.

Dhe nuk behet aspak fjale per shuma te vogla, perkundrazi, ne loje jane shuma te medha parash. Ja se cafre na ka treguar nje biznesmen, i cili eshte nje prej viktimave te tij: “Vlashin e kam njohur krejt rastesisht.

Ai m’u fut mik qe te sponsorizoja nje nga spektaklet e modes qe organizonte. Pasi biseduam, pranova. Por nuk mjaftoi kaq, me mirebesim me kerkoi edhe nje shume parash borxh, serish duke futur ne mes spektaklin dhe duke me thene, bashke me pjesen tjeter te stafit, se do te m’i kthenin shume shpejt.

Kane kaluar dy vjet dhe ato leke ende nuk i kam marre. Prandaj kur e pashe te futej aty brenda gjeja e vetme qe mendova ishte: “Si nuk kane turp keta njerez! te isha une ne vend te tij do te isha mbyllur ne shtepi e s’do dilja per gjithe jeten, sepse mesa kam degjuar une nuk jam i vetmi ndaj te cilit Vlashi ka borxhe te tilla”, – tregon biznesmeni, i cili preferon te mbetet anonim.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Mars 2012

Revista PALOMA, 10 Mars 2012
 • Klaudia e BB4, ish e dashura e Elvisit
 • Vlash Martika modeli me fotomontazh. Bashkejetesa e tij me Elvisin dy vite me pare.
 • Klaudia e lidhur me Erionin qe jashte? Flet shoku i Klaudias
 • Getoari dhe Dafina Zeqiri ofendohen publikisht
 • Poni, gati klipi i ri me nje imazh te ri
 • Ronela Hajati behet Mama Stars
 • Lorik Cana i jep fund lidhjes me Miss Albanian Arnita Beqiraj
 • Zhaku: Se shpejti do te mbetem pa leke...
 • Albulena: Erioni do te jete i imi kur te dale nga BB
 • Arjola e "Big Brother": Elvisi me kishte qejf!
 • Niko Komani: "Fashion Week" alla shqiptarce! Java e modes ne Shqiperi! Fashion Week ne bote!
 • 3 minuta me Jellmaz Dervishin
 • Neda: Big Brother 5 Deftesa...
 • Albana Osmani: Jetoj me mire se ne enderr

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Tuesday, 6 March 2012

Pse nuk flasin Ermali, Elvisi dhe Vlashi ne BB5?

Sapo ka hyrë  në “Big Brother Albania 5”, banori më i ri Vlash Martika, i cili sic u prezantua, njihet për fushën e modës, dhe te paktën edhe më parë në një TV në Tiranë ka dhënë këshilla për veshje ndaj gjinisë femërore.

Por djaloshi që vjen nga Durrësi, si duket nuk është pritur shumë mirë nga dy banorët e vjetër, Ermali dhe Elvisi, madje dhe nuk i shikon kurrë bashkë ata të tre duke biseduar me njëri-tjetrin. Por cila është arsyeja? Ja ku po jua shpjegojmë.

Nga disa persona dhe miq të tyre anonimë thuhet se më parë Vlashi dhe Ermali kanë qenë shokë, dhe madje pozonin edhe bashkë. Edhe Elvisi nga Gjakova flitet se ai ka qenë mik me Vlashin, madje edhe ky ka pasur kohë më parë gjatë qëndrimin në Tiranë në spektaklin ”Mister Albania 2010” muhabet dhe rrinte shumë me të.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online