All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label X Factor. Show all posts
Showing posts with label X Factor. Show all posts

Monday, 3 June 2013

Elsa Lila, ne jurine e X-Factor?

Elsa Lila
Keto jane thashethemet qe qarkullojne per kengetaren e njohur Elsa Lila.

Sipas burimeve jo zyrtare kemi mesuar se Elsa Lila eshte ne bisedime e siper per te qene pjese e jurise kryesore ne sezonin e ri te X-Factor.

Marreveshja ende nuk eshte finalizuar, por ne kemi mesuar se kengetarja ka qene ne Tirane ku ka biseduar me producenten Grabocka dhe nese Elsa do te pranoje, atehere ajo do te jete me afer publikut shqiptar, madje duke punuar dhe duke dhene eksperiencen e saj kengetareve te rinj.

Elsa Lila prej disa vitesh i mungon skenave te muzikes, sidomos pasi u be nena e nje vajze. Jeta e saj se fundmi duket komplet e shkeputur nga muzika dhe arti.

Urojme qe ky lajm per kengetaren e njohur te jete i vertete dhe Elsa te kthehet tek publiku i saj.

Saturday, 20 April 2013

"Genjeshtrat" e Vera Grabockes ne "X Factor" [VIDEO]

Vera Grabocka
Kamerat e “Klan Kosova” zbulojne detaje pikante nga “X Factor”

Vera Grabocka: Publikut duhet t’i themi genjeshtra

Programi i njohur i “showbizz-it “Prive” ne “Klan Kosova” ka transmetuar disa dite me pare nje kronike me prapaskenat e “X Factor Albania 2”, ndersa kane ndjekur me kamera momentet e provave dhe paskuintave te nates finale. Pas plot 6 muajsh transmetimi te ketij show ne “Tv Klan” dhe ne “Klan Kosova”, gazetaret e ketij programi kane menduar te sjellin nje realitet tjeter, ate te tensionit te punes jashte kamerave, duke zbuluar keshtu dhe anen e vertete ne momente pune te regjisores Vera Grabocka, moderatores Alketa Vejsiu dhe anetareve te jurise, Pandi Laco, Alban Skenderaj, Soni Malaj dhe Tuna Sejdiu. Duke e komentuar si nje show me shume emocione, stres e nervozizem qe kishte pushtuar stafin e “X Factor”, u transmetua dhe nje moment ku regjisorja Vera Grabocka i drejtohej Pandi Lacos gjate provave gjenerale se si duhet nxitur publiku per te duartrokitur. “Pandi, juria duhet te reagoje qe publiku te duartrokase fort. Edhe nese s’ju kane pelqyer konkurrentet do te themi genjeshtra, do genjejme njerezit sa me shume. S’ka gje, mjafton te kete sa me shume duartrokitje”, eshte shprehur ajo.

Tuesday, 2 April 2013

Elvana tregon gjoksin, e keshillon mami

Elvana Gjata
Ishte fantastike dhe e mirëpritur shumë performanca e këngëtares më “in” shqiptare Elvana Gjata, në natën finale të ‘X Factor Albania 2'.

Por si duket Elvana ka treguar më shumë nga hiret e saja, sikur shihet te kjo foto, na bëjnë sytë apo vërtetë ka treguar gjoksin?.

Por edhe në Instagram, Elvana ka treguar se ka marrë një këshillë nga mami i saj për fustanin shumë të hapur.

Ndërsa këshilla, vajza e muzikës dhe e shumë hiteve shqiptare, nuk ka marrë vetëm nga gjinia mashkullore./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana shows breast, advises Mom

It was fantastic and welcomed much better performance këngëatares "in" Albanian Linkin Park on the final night of 'X Factor Albania 2 ". But apparently Linkin showed more of her graces, as seen in this photo, us or eyes really showed chest?.

Tuna seksi, por vokali jo ne nivel

Se këngëtarja shkupjane Altuna Sejdiu është seksi dhe vishet mjaft “hot” dhe bukur, kjo është më se e ditur, por në natën finale të “X Factor” na zhgënjeu pak.

Ajo ka kënduar së bashku me fituesen e këtij edicioni Arilenën, por që dukej se kjo e fundit ishte më mirë se Tuna.

Ndoshta edhe emocionet apo lodhja, ndërsa për performansë nuk flasim, pasi është dukur mjaft bukur. E rëndësishme është se edhe reklama dhe mbështetja që i dha konkurrentes së saj ishte në një finale triumfuese.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna sex, but vocals not at the level

The singer shkupjane Altuna Sejdiu is sex and dressed very "hot" and beautiful, this is more than knowing, but on the final night of "The X Factor" disappointed us a bit. She sang along with the winner of this edition Arilenën, but it seemed that the latter was better than Tuna.

Perhaps emotions or fatigue, and performance do not talk, because it seemed nice enough. The important thing is that the ads and support that gave her competitor was in a triumphant finale.
M. GJ.

Bleona Qereti e kopjon Jenifer Lopez

Performansa shumë e komentuar e Bleona Qeretit, e cila ishte pjesa më joreale e një transmetimi direkt të “X Factor Albania 2’ në natën finale, ishte një copy paste.

E në fakt, performansa ishte fantastike, pavarësisht se nuk përshtatej në kohën reale, pasi ishte regjistruar një javë më parë, por edhe këtë herë këngëtarja që e ka hedhur hapin në muzikën botërore, performansën e saj e kishte kopjuar si ajo e Jenifer Lopez një vit më parë, kur ishte e ftuar në ‘X Factor France’.

Ishin ndjekësit e shumtë të këtij shou që e vërejtën menjëherë këtë.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti copies Jenifer Lopez

Performance commenting of PAF Qereti, which was the most unrealistic of a direct transmission of "X Factor Albania 2 'on the final night, it was a copy paste.

Monday, 1 April 2013

Arilena: Kete Cmim ta dedikoj ty Babi im!...

Arilena AraX-Factor 2, fiton Arilena

Edicioni i dyte i konkursit te talenteve te kenges, X –Factor Albania 2, shpall fituesen e saj. Ajo eshte Arilena Ara nga Shkodra e cila ia dedikoi cmimin babait te saj dhe publikut mbareshqiptar. I dyti fitues i spektaklit ishte Aldo Bardhi dhe te tretat ishin pese vajzat e Grupit Natyral.

Spektakli u ndoq nga disa qindra te rinj e te reja, kryesisht mbeshtetes te finalisteve si dhe familjare te tyre, kurse jashte Teatrit te Tv Klan disa qindra te tjere shikuan permes nje ekrani te madh spektaklin e drejtperdrejte. Ky show u transmetua jo vetem ne Tv Klan dhe Klan HD por edhe nga disa televizione te tjera ne Kosove, Maqedoni, etj.

Sunday, 31 March 2013

Arilena Ara: Te qenurit ne finale, eshte fitore per mua...

Arilena Ara
Arilena: Nese fitorja troket tek une, ajo nuk me perket vetem mua

Unike. Te tille e ka cilesuar publiku dhe anetaret e jurise se spektaklit me te ndjekur muzikor ne Shqiperi, X Factor Albania 2, Arilena Aren. Eshte nje nder finalistet absolute te kesaj gare, vjen nga Shkodra dhe me talentin e saj ne kenge duket se e ka justifikuar gjithe mbeshtetjen, qe ky qytet i dhuruar. Me nje ciltersi dhe ambicie te theksuar ne muzike, ajo tregon se ky spektakel i ka dhene shume dhe cdo faze te kaluar me sukses e ka perjetuar me emocion te vecante. "Emocionet kane qene bashkudhetare me mua ne cdo nate te X Factor. Sa me shume afrohet ora e finales, aq me shume rriten emocionet, por te gjitha keto kam arritur t'i kthej ne favorin tim dhe t'ia transmetoj publikut pozitivisht", tregon finalistja. Por a e kishte menduar ne fillim te kesaj gare Arilena qe do te ishte nje nder zerat me te mire te ketij edicioni te X Factor? Si e cileson kete eksperience dhe sa optimiste eshte per finalen e madhe neser mbrema?

Friday, 29 March 2013

Albani dhe Tuna, miq te mire

“Ata që zihen duhen fort”, thotë një fjalë e urtë popullore. E në fakt tek i shikon dy artistët në këtë foto, Alban Skënderajn dhe Altuna Sejdiun, duken sikur janë miqtë më të mirë.

E në fakt, ditë më parë, ne ua sollëm lajmin që edhe në fushatën elektorale Tuna ka kënduar, në vendin e saj, me Albanin dhe natyrisht që janë miq të mirë.

Por, në panelin e “X Factor Albania” ata zihen dhe hahen si “macja me miun”, por si duket e respektojnë punën dhe gjykimin e tyre, duke mbrojtur konkurrentët e tyre./Maksim Gjokaj/

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albani and Tuna, good friends

"Those who fight to be strong," says a popular proverb. And in fact, to look at two artists in this picture, Alban Skenderaj and Altuna Sejdiu, appear to be best friends.

Tuesday, 26 March 2013

Soni Malaj, pas “X Factor”, e nis turneun

Edhe një javë dhe Soni Malaj e kolegët e saj nuk do t’i shohim më të ulur në stolin e jurisë, pasi “X Factor Albania 2” përfundon.

Por, mësojmë se Soni, e cila shpreson se të fitojë djali i saj i vetën që i ka mbetur, do të udhëtojë në disa qytete dhe jashtë Shqipërisë për ta nisur një turne, ku do t’i këndojë disa nga hitet e saj, por edhe disa superhite botërore.

Këngëtarja këtë herë mendohet se do të marrë edhe disa nga djemtë e “X Factor” në këtë turne, ku do të jetë në disa qytete më kryesore shqiptare dhe jo vetëm. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, after "X Factor" kicks off tour

Even a week and Soni Malaj her colleagues will not see them sitting on the jury bench after "X Factor Albania 2" ends. But we know Soni, who hopes to win her own son has left, will travel to several cities and abroad to start a tour, where he will sing some of her hits, but some world superhite.

Wednesday, 20 March 2013

Kanita drejt finales ne "X Factor", Tuna jo e kenaqur...

Kanita Suma
Kanita drejt nates finales, Antonela perfundon konkurrimin

X-Factor Albania” ka shenuar nje nate plot emocion dhe diversitet, fale interpretimeve te 5 artisteve te rinj dhe spektaklit plot ngjyra, qe vjen cdo te diel ne ekranin e televizionit Klan nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. Antonela, Grupi Natyral, Aldo, Kanita dhe Arilena, kane performuar ne 2 disiplina duke sjelle kenge te fuqishme, qe kane nxjerre ne pah vlerat e tyre vokale duke impresionuar jurine, publikun qe i voton nga java ne jave dhe fansat e tyre qe i ndjekin e mbeshtesin edhe ne rrjetet sociale.

Vecanerisht ne profilin e “X-Factor Albania” ne “Facebook”, ku numerohen afer 140 mije ndjekes te cilet me komentet dhe vleresimet per konkurrentet kane vijuar deri ne oret e para te mengjesit.

Sfida

Meqenese jemi vetem dy jave nga finalja e madhe, kuptohet se sfida behet gjithmone dhe me e veshtire. Dhe show-down kete here i ka takuar Antoneles nga kategoria e vajzave me mentore Tunen dhe Kanites nga kategoria No Limit, me mentor Pandi Laco.

Monday, 18 March 2013

Egzona Ademi: "X Factor" nje eksperience e papershkrueshme...

Egzona Ademi
Egzona Ademi: Nga “X-Factori”, mora ate qe deshiroja

Egzona Ademi, vajza nga Kosova e diplomuar per aktrim, e nisi rrugen e kenges si nje konkurrente e talent-shout me te njohur ne Shqiperi, “X-Factor Albania” dhe megjithese nuk mundi te dilte ne finale, ajo arriti qe te bente per vete shume teleshikues qe e mbeshtesnin jave pas jave.

Sot, pas pak javesh Egzona tregon ne nje interviste per suplementin “Koha Tjeter”, se ka marre nga ky talent-shou gjithcka qe ka dashur, njeherazi ka marre edhe shume oferta. Menjehere pas eliminimit nga “X-Factor” ajo ka nisur te performoje “live” ne klubet ku luhet muzike, por ne nje fare menyre i vjen keq per Prishtinen, sepse i duket se e ka lane pak pas dore.

Tuesday, 12 March 2013

Antonela Cekixhi, konkurrentja ne "X Factor" qe nuk mposhtet lehte...

Antonela CekixhiAntonela Cekixhi: Ne kete faze te gares, secili pretendon te jete fitues

Antonela Cekixhi eshte nje nder 6 konkurrentet ende ne gare per te fituar talentshoun e madh “X-Factor”. Ajo eshte 17 vjec dhe studion ne vitin e dyte ne gjimnazin “Ismail Qemali”.

Me nje thjeshtesi qe e karakterizon, Antonela flet ne nje interviste per gazeten “Koha Jone”, per pjesemarrjen ne kete superspektakel, duke treguar se ajo ka konkurruar edhe ne edicionin e kaluar ku mundi te shkonte deri ne fazen e vilave te jurise. Por kembengulja e saj dhe pasioni per muziken bene qe ajo te vinte serish kete vit edhe me e pergatitur per ate qe do te bente duke i kushtuar edhe me shume kohe vetes dhe muzikes Megjithese nuk e mohon faktin se do t’i pelqente qe te ishte fituesja, “ne kete faze te gares qe jemi tani, secili prej nesh do te deshironte qe te ishte fituesi”, shprehet ajo.

X Factor Albania 2: Aldo mposht grupin "KSAL"

Aldo Bardhi X Factor Albania 2
Aldo, triumfon mbi grupin "KSAL"

Vokale te konsoliduar, paraqitje perfekte, juri profesioniste, nje spektakel mbreselenes nen drejtimin profesional te Alketa Vejsiut dhe magjine e Vera Grabockes, ka qene mbremja e te dieles se super-spektaklit “X Factor Albania”. Ashtu si cdo te diel edhe kete jave, kengetaret e rinj kane sjelle interpretime te fuqishme te hiteve boterore, ndersa jane shoqeruar si cdohere nga performanca vizive ne skene, ndihmuar nga fjala e fundit e teknologjise ledwall, duke na dhene frymen e spektakleve boterore. Por nata e kesaj te diele, ka dhuruar emocione te medha, pasi mblodhi ne nje interpretim te vetem ne nje kenge kolektive konkurrentet e mbetur ende ne gare, “I Got a feeling” apo edhe dueti mbreselenes i Alketa Vejsiut me Alban Skenderaj, qe ngriti peshe publikun, jo vetem ata qe e ndjekin me shume entuziazem ne salle, por duke percjelle nje emocion te vecante edhe te telespektatoret qe e ndjekin nga ekranet e tyre.


Tuesday, 5 March 2013

Kur qan Soni Malaj

Këngëtarja Soni Malaj nuk di vetëm të këndojë, apo të mësojë dhe të kritikojë si mentor në “X Factor Albania 2’. Ajo të dielën mbrëma ka treguar se preket dhe ndjen shumë keqardhje.

Soni ka derdhur lot pasi si duket nuk e priste kurrë eliminimin e konkurrentit të grupit të saj Sardi, madje ky i fundit mundohej ta ngushëllonte atë.

Ndërsa, nga ana e tij Sardi është habitur që gati çdo javë ishte i pari në votime, ndërsa i është dashur të eliminohej, por besonte edhe te zëri i bukur i Antonelës, e cila fitoi në duel me të. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When crying Soni Malaj

Singer Soni Malaj know not only to sing, or to teach and critique as a mentor on "The X Factor Albania 2 '. She Sunday evening showed that touched and felt very sorry.

Soni has shed tears after apparently did not expect ever eliminate its competitor group Sardi, even the latter tried to comfort him. Whereas, in turn Sardi is surprising that nearly every week was the first in the polls, and had to be eliminated, but also believed beautiful voice Antonelës, which won the duel with.M. GJ.

Sunday, 3 March 2013

Alban Skenderaj: Kurorezimi me Miriamin dhe femija, proces i pashmangshem...

Alban Skenderaj
Alban Skenderaj: Pas 6 vjetesh me Miramin, duhet dhe nje femije

Kantautori dhe per te dytin vit rresht mentori i talent-shout “X-Factor”, Alban Skenderaj, vjen per te gjithe lexuesit e suplementit “Koha Tjeter”, me nje interviste ku rrefen emocionet e tij si mentor, por edhe jeten e tij private. Nuk fsheh deshiren e tij, qe te shohe kategorine qe ai perfaqeson deri ne finale, megjithese thote se deri tani jane ruajtur shume mire balancat.

Me keqardhje pranon se nuk munden qe te festonin me te fejuaren e tij Miriam Cani, festen e Shen Valentinit, ashtu sic deshironin, pa harruar qe te flase edhe per shume nga projektet e tij dhe te Miriamit, jo vetem nga ana profesionale, por edhe personale.

Saturday, 2 March 2013

Kanita Suma, 9 vjecarja qe po sakrifikon cdo gje per "X Factor"

Kanita Suma
Kanita, nje rrefim per “shkollen” e re

Eshte konkurrentja me e vogel ne spektaklin muzikor X Factor Albania, por me e klikuara deri tani nga publiku. Kanita eshte vetem 9 vjec dhe pasioni i saj per muziken eshte aq i madh, sa per te qene pjese e X Factor ka vendosur te sakrifikoje shkollen ne Shkup, shoqerine dhe aktivitetet me moshataret, rehatine ne familje, etj.. E shtyre fillimisht nga motra dhe mesuesja e saj kujdestare per te qene pjese e ketij talent-shoe, Kanita tregon se as nuk e kishte imagjinuar ndonjehere se do te arrinte deri ne kete faze te gares, ku konkurrenca eshte bere shume e forte. Me nje ze perkedheles, paksa e ndrojtur, por e qarte cfare kerkon nga vetja dhe X Factor, per here te pare ne nje interviste te cilter bukuroshja e vogel rrefen rrugetimin e saj nga Shkupi drejt suksesit, nga audicionet ne fazen finale.

Wednesday, 27 February 2013

Soni Malaj, edhe ne disko me djemte e saj

Nuk është vetëm Tuna ajo që i reklamon vajzat e saj konkurrente në talent-shoun ‘X Factor Albania 2”.

Edhe mentorja tjetër që vazhdon të punojë me djemtë në këtë spektakël, Soni Malaj, dëshiron t’i ketë me vete, qoftë edhe në një mbrëmje që ajo del.

E, në fakt, edhe në këto foto ajo shihet me ta, ndërsa kërcen dhe argëtohet në këtë disko të sapohapur në Tiranë.

Në sondazhin e drejtpërdrejtë në “Facebook”, është Soni ajo që merr më shumë pëlqime për ëmbëlsinë e saj në juri, ndërsa mendohet se këtë vit, po një djalë i saj do të triumfojë në këtë garë. M.GJ.
Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni Malaj, even in disco with her ​​boys

Tuna is not just what it advertises her daughters competing in talent-reality show 'X Factor Albania 2 ". Another mentor who continues to work with the guys on this show, Soni Malaj, wants to be with you, even on an evening she goes.

Tuesday, 19 February 2013

X Factor Albania 2: "Soul Sister" le konkurrimin, Albani ne veshtiresi

“X-Factor 2”, Albani ne veshtiresi per zgjedhjet e grupeve

5 vjetori i Pavaresise se Kosoves, pervec festimeve ne kryeqytetin shqiptar, ne Tirane, u finalizua te dielen ne mbremje me superspektaklin “X Factor Albania”, ne televizionin Klan nen prezantimin e Alketa Vejsiut. Deshmi e festivitetit, ishte celja e konkurrimit nga grupi “KSAL”, te cilet ashtu sic tha edhe mentori i tyre Alban Skenderaj, jane pikerisht ajo qe te gjithe shqiptaret duan qe te arrijne nje dite, pasi djemte jane nga Kosova dhe nga Shqiperia. Pershendetja e konkurrenteve e vecanerisht ajo e Egzones, e cila i dedikoi nje urim me kenge feste vendit te saj, kenge qe emocionoi jo vetem publikun ne salle, por me siguri te gjithe shqiptaret kudo ne bote. Per t'u bashkuar ne superhitin “Hero”, qe u interpretua nga te 9 finalistet e kesaj nate, ne nje performance te kuruar si gjithmone mjeshterisht nga Vera Grabocka. Dhe ne fakt, nje kujdes i vecante tregohet per secilen kenge ne kete superprodhim televiziv. “X Factor Albania”, vijon sfiden ne kerkimin e yllit te ri te muzikes shqiptare, mes 8 konkurrenteve qe vijojne tashme garen, ne kete edicion te dyte te evenimentit te madh muzikor, ne nje transmetim HD ne televizionin Klan.

Tuesday, 15 January 2013

Klanet ne "X Factor"-in e TV Klan

Juria e "X Factor"-it te sivjetshem mund te jete gjithcka, por jo ne harmoni.

Albani dhe Soni, nuk kane vetem uleset afer njeri tjetrit, por edhe me mendime dhe vleresime jane me te afert, duke formuar klanin e majte.

Ndersa, ne te djathte, jane Tuna dhe Pandi Laco, duke formuar klanin tjeter qe shpesh gricet me ata te majtet me te cilet nuk bien ne harmoni sa i perket vleresimeve, e qe Albani i revoltuar i quan ato "siperfaqesore".

Alketa vet, eshte ne klanin e mesem, qe zihet her me te majtet e her me te djathtet e her me personazhe krejtesisht jashte "X Factor"-it, si Iva Tico.

Natyrisht, kur dy zihen, mund te fitoi edhe i treti, e ne kete rast, kritiket nga "The Voice" lavderohen se shou i tyre eshte me profesional. /Albavipnews/

Thursday, 10 January 2013

Soni, mentore qe duhet si princeshe

Kur shqiptohet emri i secilit djalë, që vazhdon garën në spektaklin e talent-shou ‘X Factor Albania 2’, ajo rrëmbehet në krahë dhe fluturon.

Kjo është  cilësuar si mentorja më e ëmbël e ulur në panelin e jurisë, Soni Malaj. Si duket, këngëtarja jo vetëm  mëson dhe  këshillon kategorinë e djemve që ka në patronazh, por edhe hyn në emocionin e tyre, e ndërsa ata e konsiderojnë jo vetëm mentore, por edhe princeshë këngëtaren.

Djemtë e Sonit po priten shumë mirë jo vetëm nga zërat, por edhe nga paraqitja e tyre dhe mund të ndodhë që këtë herë fituesi të jetë një mashkull. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni, a mentor to be as princess

When the pronunciation of each boy, who continues to race in the spectacle of talent-show 'X Factor Albania 2', she snatched the wings and flies. This is described as sweet mentor sitting on the jury panel, Soni Malaj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online