All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhafer Kadiri. Show all posts
Showing posts with label Xhafer Kadiri. Show all posts

Monday, 25 February 2013

Albana Osmani, portretizon ushtarin e perlotur te UCK-se

Albana dhe portreti i ushtarit te UCK-se, Xhafer Kadiri
Pasioni shumengjyresh i Albana Osmanit

Moderatorja e njohur dhe nje nga vajzat me simpatike te ekranit, Albana Osmani, keto kohe i eshte perkushtuar pasionit te saj, piktures. Prezantuesja e Top-Channel, e cila ka mbaruar studimet per pikture, shihet ne kete foto mes nje larmi bojerash dhe telajosh. Ajo madje ka bere edhe nje dhurate te bukur per pavaresine e Kosoves, portretin e nje ushtari te UCK-se, ku duke u kthyer pas ne kohe ka shkruar: “Ne 5-vjetorin e Kosoves, ndersa dhe une urova ne faqen me shume miq urimin tim, ndersa shikoja ne internet te thena e te pathena, ndalova ne portretin e ketij ushtari. Syte e tij te perlotur kushedi sesa ngjarje te dhimbshme kishin pare dhe kushedi sa here kishte uruar diten ne te cilen syte e tij do perloteshin nen ngjyren e flamurit, i cili do valevitej i lire. Sot harrova oret qe po kalonin dhe ndersa mbi telajo nisa te realizoj portretin e tij, me erdhen nder mend ata qe u strehuan ne pallatin tim aso kohe. Nje doktor qe rrinte i ulur, i heshtur, as nuk hante, as nuk pinte, per dite dhe qe gruaja e tij, nje zonje qe nuk mbante mend as emrin e saj, pas humbjes se dy vajzave te tyre gjate luftes”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online