All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhani Shqerra. Show all posts
Showing posts with label Xhani Shqerra. Show all posts

Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Saturday, 26 May 2012

Aferdita, Seldi dhe Xhani rikthehen ne Dancing With The Stars...

Aferdita, Seldi dhe Xhani rikthehen ne “DANCING”

Sic eshte thene qe ne naten e pare te "Dancing With the Stars", surprizat ne formulen e garimit ne kete edicion nuk kane te sosur. Formula e re qe producentja perfshiu ne garen e ketij viti ishte e njohur ne te gjitha realizimet e ketij spektakli ne Itali, Amerike, Angli etj., pra rimarrja ne gare e te eliminuarve gjate javeve te ndryshme. Keshtu qe, ne fillim te puntates se kesaj te enjteje u tha se do te hapej votimi per te shtate te eliminuarit, ne te cilet nuk u perfshi Artan Imami, qe eshte larguar me deshire nga gara per arsye shendetesore. Producentja Holta Dulaku vendosi qe ne baze te votave te publikut, i cili kishte mundesi te votonte gjate gjithe nates, te riktheje ne gare tre prej shtate te eliminuarve. Ne fund te votimit, u shpallen te rikthyer Xhani Shqerra, Aferdita Dreshaj dhe Seldi Qalliu.

Friday, 25 May 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Asnje eliminim kete jave!

Asnje eliminim ne Dancing [VIDEO]

Plot surpriza ka qene mbremja e te enjtes ne spektaklin e radhes se “Dancing with the Stars”. Njera prej tyre ishte finalja, ku ethshem pritej eliminimi i nje personazhi VIP, mes Ornela Bregut, Foto Strakoshes dhe Vedat Ademit, si me pak te votuarit, por produksioni zbuloi se te tre yjet do te qendronin perseri ne gare, pa pasur largime ne kete mbremje. Por, kjo nuk ishte e vetmja surprize. Qe ne nisje te produksionit te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, u anoncua se tre prej VIP-ave te cilet ishin larguar me heret gjate spektaklit, do te kishin mundesi te riktheheshin, permes nje votimi nga publiku qe zgjati gjithe mbremjen. Aferdita Dreshaj, Xhani Shqera dhe Seldi Qalliu ishin te zgjedhurit e publikut per tu rikthyer keshtu ne gare javen qe vjen. Kercimi, si elementi kryesor i Dancing, ishte kete puntate nje emocion me vete.

Sunday, 15 April 2012

Xhani Shqerra: Ne mungese te vajzava single, me terhoqi Iva Tico...

Xhani Shqerra: Qellova ne edicionin e gabuar, asnje vajze nuk ishte single

Xhani Shqerra, djaloshi simpatik qe u be pjese e “Dancing with the stars” na tregon emocionet e tij pas eliminimit nga kjo gare. Ne fakt, dalja e tij ishte befasuese edhe per publikun nese do te kemi parasysh se perpara nje jave ai ishte i pari ne klasifikim sa i perket pikeve. Xhani, i cili me buzeqeshjen e vet beri shume fanse te tjera ne kete spektakel, tregon per projektet e tij pas kesaj gare, marredheniet me publikun shqiptar dhe fanset femra. Se shpejti ai do te vije me nje klip te ri, me nje kenge balade. Pas kesaj, e vetmja gje qe mund te themi eshte qe ta shohim Xhanin sa me shume pjese te botes se artit ne Shqiperi, per te ndare me publikun e tij edhe eksperiencen e tij te fituar jashte vendit. Aktualisht jeta e tij eshte e ndare mes dy vendeve, Shqiperise dhe Italise, mes punes dhe familjes se tij.

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Dancing With The Stars Albania: Xhani Shqerra eliminohet! [VIDEO]

Iken Xhani Shqerra nga Dancing

Tango e Xhani Shqeres u mund perballe Paso Dobles te bukuroshes Adelina Tahiri, ne puntaten e te enjtes mbrema te Dancing With the Stars Albania 3. Modeli dhe kengetarja u vune perballe njeri- tjetrit, pasi performacat e tyre u vleresuan me me pak pike mes totalit te votimeve nga juria e publiku, duke i cuar personazhet VIP ne sfiden “Dance Off”, e duke sjelle keshtu eliminimin e Xhanit dhe partneres se tij, Ledia. Me heret, spektakli me rekord audience, nje prodhim i “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, solli kete mbremje performanca krejt te vecanta. 12 personazhet VIP garuan ne gjini te ndryshme qe nga Tango, Rumba, Cacaca e deri tek Rock and Roll, FoxTrot apo Xhajv.

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Tuesday, 13 March 2012

Seldi dhe Xhani Shqerra, dy konkurrentet e "Dancing" qe u mbajten sekret...

Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra, dy konkurrentet qe u mbajten sekret

Eshte kompletuar tashme lista e personazheve te njohura te ekranit, qe do te garojne kete vit ne “Dancing with the stars”. Dy emrat e fundit te kesaj gare jane kengetari Seldi Qalliu dhe kengetari e modeli Xhani Shqerra. Me 29 mars, per here te pare do te kemi rastin te shohim konkurrentet e rinj te spektaklit “Dancing with the stars Albania’’, ndersa “Panorama plus” javen qe kaloi tregoi se sfida e ketij edicioni do te jete mes femrave seksi te skenes shqiptare. Mes shume emrave te permendur dy djemte qe u mbajten sekret si konkurrente, ishin pikerisht Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra. Te dy djemte, pervec konkurrimit ne “Dancing”, pritet te lancojne nga nje kenge te re, Seldi nje nje kenge i vetem, dhe Xhani, i cili do te jete nen nje produksion italian.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Mars 2012
 • Ezel, flasin vajzat VIP: Ja pse na terheq!Jonida Maliqi: E ndjek, me terheq intriga ne kete serial; Sonila Meco: Shqiptaret gjejne veten tek "Ezel"; Samanta Karavella: Ezeli perfaqeson mashkullin perfekt, qe i cmend femrat; Rosela Gjylbegu: Ezel eshte nje mashkull i bukur, por aktor i stisur. Kush eshte Kenan Imirzalioglu apo Ezel Bayraktar?
 • Zanfina refuzon Getoarin ne duet
 • Soni Malaj prezanton faqen zyrtare dhe fotot e reja
 • Ne shfaqjen "Miqte me femijet", Angela Martini mahnit te pranishmit me linjat seksi
 • Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare
 • Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes
 • Meshkujt me muskuj, shoqerues te Klodit
 • Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re. Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq
 • Elvana Gjata heq 5kg nga pesha e saj per garen e "Dancing"

Monday, 6 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 4 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 4 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu, Prezantuesja dhe bashkeproducentja e X Factor Albania zbulon detajet e neteve te spektaklit! "Me ka marre malli te kendoj"
 • Bleona Qereti nga tapeti i kuq ne "qilimin flutures"
 • Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula shfaqin hapur dashurine
 • Misse Beqiri, modelja shqiptare ne pozon nudo ne Suedi
 • Ervini i Big Brother: Ju prezantoj te dashuren time te re
 • Fansi kercenon: Do vras veten po nuk takova Adelina Ismajlin
 • Tuna dhe Noizy bashkepunim profesional dhe privat
 • Xhani Shqerra ndahet nga e fejuara modele
 • Bledi Strakosha hedh ne gjyq gazetarin
 • Ciljeta shume prane Hollivudit
 • Rezarta Shkurta ben realitet endrren e 15-vjecarit

Saturday, 12 November 2011

Xhani Shqerra Ne Prag Te Fejeses...

Xhani Shqerra: Fejesa ime me Vitjolen do te jete tradicionale

Lidhja e tyre daton kohe me pare, por tani kane vendosur qe ta zyrtarizojne kete histori dashurie edhe me fejese, e cila do te ndodhe shume shpejt, por ndonje date te caktuar ende nuk ka nga cifti. Xhani Shqerra, i njohur si kengetar me nje vokal melankolik si dhe president tek kompania “Emotion lifestyle agency”, ka vendosur qe te mos beje me jeten e nje beqari. Zemren e tij e ka vjedhur bukuroshja Vitjola Viso, vajza me te cilen kengetari i njohur ka vendosur te vazhdoje pjesen tjeter te jetes. Xhani dhe Vitjola jane ne lidhje prej disa vitesh, teksa mediat kane shkruar mbi kete fakt, por tashme ata kane vendosur te fejohen. “Per lidhjen tone eshte folur ne disa media, por nje rrefim te plote ende nuk e kemi bere, pasi presim ta bejme ne momentin e kryerjes se ceremonise se fejeses”, thekson Xhani. Teksa e pyetem se kur mund te ndodhe fejesa e tyre, ai nuk ishte ne gjendje te na jepte ndonje date dhe kohe te caktuar, por vetem tregoi se eshte mjaft i hapur por me tradita dhe se fejesa e tij do te jete shume tradicionale. “Jam shume i hapur, por me tradita”, tha ne fund Xhani Shqerra, i cili ende nuk ka pergatitur ndonje kenge te re per publikun e tij, nderkohe qe eshte paraqitur disa here neper festivale. /panorama/nentor 2011/

Sunday, 7 February 2010

Xhani Shqerra Ne Tirane!

Xhani Shqerra by eribert
/photo eribert/

Xhani: Ju ftoj te zhyteni ne "pafundesine" e kenges sime

Xhani Shqerra eshte nje nga ata te rinj shqiptare, i cili nuk njihet vetem ne Shqiperi, por me kenget e tij njihet ne Itali dhe France. Kane qene pikerisht kenget e tij ne gjuhen italiane, ato qe e kane bere te njohur ne fushen e muzikes.

Por, ai ka qene i njohur edhe para kengeve, ka sfiluar ne shume pasarela dhe nese e takon nuk e ke te veshtire ta dallosh kete gje, te duhet te ngresh koken per te arritur ta shohesh ne sy, aq i gjate eshte.

Xhani vjen nga nje kombinim i bukur i babait kosovar dhe i nenes shqiptare. Ka lindur ne Elbasan (3.6.1984) dhe qe ne moshe shume te vogel familja e tij ka emigruar ne Milano, por Xhani na tregon qe nuk e ka braktisur asnjehere Shqiperine, madje ka qene pikerisht publiku shqiptar i kudondodhur, ai qe i ka dhene nje shtyse me te madhe per te ardhur kete here me nje kenge shqiptare.

Madje, eshte kjo arsyeja qe Xhani ndodhet keto dite ne Tirane, ai promovon klipin dhe kengen "Pa Fund" (kliko per video), kenge e cila eshte krijuar ne bashkepunim me artiste shqiptare dhe italiane. Eshte nje kenge ndryshe...nje kenge nga ato qe kur e degjon "te le pa fryme" dhe qe te kujton se shpirti i njeriut nuk duhet te bjere ne gracken e influencave, por duhet te gjalleroje ne liri, ne te verteten dhe driten marre nga pervojat e jetes, pa humbur pafajesine dhe origjinalitetin personal njerezor.

Xhani, per te gjithe ata qe nuk e dine, cila eshte arsyeja e ardhjes suaj ne Shqiperi?

Ndodhem ne Shqiperi keto dite me rastin e promovimit te projektit tim te fundit muzikor, i cili vjen ne gjuhen meme, ne shqip dhe i ilustruar me nje klip.

Per here te pare perfaqesoheni me nje kenge ne gjuhen tuaj, na tregoni ndonje detaj me teper per kengen?

Kenga vjen si rezultat i nje pune shumevjecare... Shume bashkatdhetar, pasi jane njohur me veprimtarine time artistike si kengetar, kane shprehur interes per te me degjuar ne gjuhen tone... Per ta bere kete, deshiroja te vija si nje kengetar me i pjekur, me me pervoje dhe mbi te gjitha me nje kenge, e cila do te me perfaqesonte. Kenga vjen si rezultat i nje ndjenje personale nga e cila jam frymezuar per te krijuar melodine e saj... Kontakti me tekstshkruesin e mirenjohur shqiptar, Olti Curri, i dha veshjen e duhur kenges, duke percjelle nje mesazh te thelle shume konson me ate cka ishte ndjenja ime!

A ka dhe italiane qe kane bashkepunuar per kengen tuaj?

Pervec bashkautorit, Olti Curri, produksioni artistik eshte bere ne bashkepunim me producentin e njohur Italian, Michele Fischietti (vocal coach, producent, orkestrues i shume artisteve Italiane). Ndersa produksioni video eshte italo-francez.

Pasi te beni prezantimin e kenges suaj ne Shqiperi, do ta beni kenge dhe ne gjuhen italiane?

Po, tashme ekziston edhe version ne italisht titulluar "LUCE", vazhdim i te njejtit subjekt qe jep idene e pafundesise, shkruar nga Giuseppe Cuce', nje kantautor i njohur ne Itali dhe se fundmi edhe ne France.

Kenga juaj mban titullin "Pa fund", kush eshte pa fund?

Kenga eshte teper ngacmuese dhe i drejtohet mbrojtjes se botes natyrore dhe te sinqerte te shpirtit te njeriut ndaj forcave diktuese dhe kontrolluese te shoqerise. Nese historia njerezore mund te kuptohet si nje ndikim per te depertuar tek vlerat e njeriut dhe krijimin e nje uniformiteti, sipas kerkesave te caktuara nga shoqeria njerezore, kenga "Pa fund" te kujton se shpirti i njeriut nuk duhet te bjere ne gracken e ketyre influencave, por duhet te gjalleroje ne liri, ne te verteten dhe driten marre nga pervojat e jetes, pa humbur pafajesine dhe origjinalitetin personal njerezor.

Nderkohe, kenga ka nje videoklip qe eshte nje lloj ndryshe, per sa u perket videoklipeve shqiptare, e kujt ishte ideja?

Ideja ka qene e stafit te producenteve nisur nga deshira ime per te qene nje produkt konson me ate cka kenga percjell. Klipi nxjerr ne dukje luften midis botes personale te njeriut dhe botes te percaktuar te shoqerise. Ne te fillimisht ilustrohet individi i pushtuar dhe i lidhur nga rrjeti shoqeror, dhe me pas zhvillohen tre imazhe per te perballuar tendencat kufizuese te jetes. Ne fund, tre imazhet perputhen ne nje pas nje vallezimi te dhimbshem drejt lirise shpirterore.

Pse keni zgjedhur pikerisht Top Festin per te konkurruar me kengen tuaj?

Ky eshte nje nga projektet qe pasojne pas prezantimit te kenges "Pa Fund". Mendoj se ky format i pershtatet mjaft mire deshires per tu prezantuar denjesisht per here te pare ne nje event shqiptar dhe profesionalitetit qe nje artist kerkon kur bashkepunon. Pervec ketyre karakteristikave, mendoj se Top Fest eshte nje dritare mjaft e mire, ku mund te hyj ne maje te gishtave ne shtepite e te gjithe shqiptareve dhe te gjykohem per vlerat e verteta qe me karakterizojne!

Deri tani si eshte pritur kenga?

"Pa fund" eshte pritur mjaft mire dhe kjo me lumturon... Pavaresisht eksperiencave te mia ne vende te ndryshme, ne kultura dhe ne gjuhe te ndryshme, rikthimi si i rritur, ne gjuhen meme eshte i njejte me ate te nje femije, i cili kthehet ne familje pas nje eksperience jashte saj, dhe i duhet te deshmoje ate cka ka marre dhe sa vlen! Kjo ndjenje me ben akoma me te pergjegjshem mbi ate cka bej ne menyre qe te mberrij tek publiku im, ne menyre sa me natyrale e te sinqerte!

Cili eshte cmimi qe do donit te merrnit?

Ate cka pres eshte shkembimi i eksperiencave me artistet e tjere pjesemarres, me stafin realizues, i cili me shume perkushtim kete vit do te na jape mundesine te tregojme vlerat tona dhe t'i ofrojme publikut ndjenja, emocione dhe spektakel.

Cmimi me i madh per mua do te ishte realizimi i gjithe kesaj, duke u manifestuar me duartrokitjen e publikut ardhur si rezultat i nje ndjenje te sinqerte!

I keni degjuar kenget e tjera konkurruese ne Top Fest? A ka ndonje kenge qe te ka pelqyer?

(S'ka filluar ende) Megjithate, kam degjuar disa kenge te viteve te shkuara, te cilat kane pasur vlera te verteta artistike, i kane dhene mundesi artisteve te shumte, te rinj, te nisin hapat e tyre te pare ne kete fushe, duke realizuar endrren e tyre e te punojne per te sjelle projekte te tjera, te cilat i kane bere qe sot te jene artiste te afirmuar e te respektuar nga publiku shqiptar! /elona demollari/shekulli/06.02.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gianni: I invite you to dive in the "ethernity" of my music

Gianni Shqerra is one of those young Albanian, who is known not only in Albania, but his songs known in Italy and France. Have been precisely his songs in Italian, those who have made known in the field of music.

But, he has been known even before the songs, there are many sfiluar meets footbridge and if you do not difficult to discern this, have to carry head to reach to see in their eyes, so long is.

Gianni comes from a beautiful combination of father and mother Kosovar Albanian. He was born in Elbasan and that very small age his family emigrated to Milan, but Gianni tells us that there has never abandoned Albania, even the Albanian public was exactly the ubiquitous, he who has given a boost with great to come this time with an Albanian song.

And, is this reason that Gianni is these days in Tirana, he promotes klipin and song "No End", song which is created in cooperation with Albanian and Italian artists. It is a different song ... a song from them that when they listen "breathtaking" and that recalls the spirit of man should not fall in trap of influence, but should liven in freedom, in truth and light taken from the experiences of life, without losing the personal human innocence and authenticity.

Gianni, for all those who do not know, what is the reason for your arrival in Albania?

Am in Albania these days on the occasion of promoting my latest musical project, which comes Meme language, Albanian and illustrated with a clip.

For the first time represented with a song in your language, tell us any more detail about the song?

Re: results from a multi-year work ... Many fellow, as are my artistic activity known as the singer, have expressed interest in the language heard in our ... To do this, like the line as a singer with the mature, more experienced and above all with a song that will represent me.

Song comes as a result of a personal feeling that I am inspired to create her tune ... Contact tekstshkruesin Albanian known, Laver Curri, gave the right clothes lyrics, and conveys a very deep message konson what was my feelings!

Are there Italian and have collaborated for your song?

Besides bashkautorit, Laver Curri, artistic production is done in collaboration with famous Italian producer, Michele Fischietti (vocal coach, producer, orkestrues of many Italian artists). While the video production is Italian-France.

After the song make your presentation in Albania, and will do songs in Italian?

Yes, there is also present in the Italian version titled "Luce", a continuation of the same subject that gives the idea of pafundesise, written by Giuseppe Cuce ', a kantautor known in Italy and recently also in France.

Your song holds the title "Without end", who is without end?

Re is more exciting and run defense that natural world and sincere human soul and diktuese forces controlling society.

If human history can be understood as an influence to penetrate to the human values and creating a uniformity, according to certain requirements of human society, song "Without end" to remember that the human soul should not fall in trap of these influences , but should liven in freedom, in truth and light received by the experiences of life, without losing the personal human innocence and authenticity.

Meanwhile, song has a video that is a different kind, as for Front Page, Whose was the idea?

The idea has been initiated by staff producers my desire to be a product konson what song follows. Klipi reveal personal fight between the human world and the world to determine society.

We illustrated the individual initially occupied and connected social network, and then place three images to face life restrictive tendencies. Finally, three images in a match after a painful dancing to spiritual freedom.

Why did you choose exactly Top Festus to compete with your song?

This is one of the projects that follow after the presentation of the song "No End". I think this format fits very well wish to be presented with dignity for the first time an Albanian event and requires expertise that an artist when he cooperates.

In addition to these characteristics, I think Top Fest is a very good window, where you can enter homes fingertips of all Albanians and judged for the values that characterize true!

So far as is expected song?

"Without end" is very well received and that the lumturon ... Despite my experiences in different countries, in culture and in different languages, returning as an adult, Meme language is the same with that of a child, who returned to families after an experience abroad, and must prove it has taken and what it is! This makes sense even responsible on what do in order to get to my public, so as natural, sincere!

What is the price they want to get?

It is what I expect artists exchange experiences with other participants, staff managers who more commitment this year will give us the opportunity to show our values and to offer public feelings, emotions and spektakel.

Great price for me would be the realization of all this, being manifested duartrokitjen public the result of a sincere sense!

I have heard other songs competing in Top Fest? Are there any songs that are liked?

(Not yet started) However, I heard some songs of years past, which have had real value of art, artists have given numerous opportunities, new, to begin their first steps in this field, by realize their dream of bringing the work to other projects, which have done that today artists be respected by affirming the Albanian public!
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online