All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhavit Bajrami. Show all posts
Showing posts with label Xhavit Bajrami. Show all posts

Sunday, 5 May 2013

Rudina dhe Xhaviti, hapin biznes te perbashket ne Tirane...

Rudina Magjistari & Xhavit Bajrami
Rudina dhe Xhaviti ne ditelindjen e Nines se Inva Mules
Kampioni i kik-boksit, Xhavit Bajrami dhe prezantuesja e njohur po hapin biznes ne Tirane, nderkohe qe planifikojne martesen

Rudina, jeta e re ne Tirane me sportistin kosovar

Moderatorja Rudina Magjistari dhe kampioni kosovar i kick-boksit, Xhavit Bajrami, tashme po bejne plane serioze per jeten, ndersa shihen gjithmone e me shume bashke keto kohe ne Tirane. Rudina e nisi vitin 2013, me nje rrefim te rendesishem personal per veten, historine e dashurise ne lidhjen dyvjecare me kampionin e kick-boksit, Xhavit Bajrami me origjine nga Kosova, por qe ben karriere ne Zvicer. Moderatorja e “Tv Klan” vendosi ta rrefente vete historine e saj ne emosionin “Zone e Lire” te Arian Canit, duke e pershkruar si nje njohje qe nisi nga nje mesazh i ardhur ne facebook, dhe qe pas takimit u konsiderua nga te dy “dashuri me shikim te pare”.


Monday, 21 January 2013

Revista PALOMA - 19 Janar 2013

Revista PALOMA, 19 Janar 2013
 • Nora Istrefi: Ju rrefej sekretin e trupit tim!
 • Ani Saliasi shqiptari seks simbol ne Hollivud
 • Zanfina Ismajli denohet me 16 dite burg!
 • Albana Osmani: Nuk me intereson cfare thote Zhaku! Per mua mund te dale edhe me parulla!
 • Kush eshte Xhavit Bajrami, djali me te cilin eshte dashuruar Rudina Magjistari
 • Klaudia Veseli, ish-banorja e BB5: Nuk i duroj dot meshkujt metroseksuale!
 • Dieta e re dhe e shpejte per te humbur kilet e Vitit e Ri. Kater femra te famshme tregojne dietat e tyre: Orgesa Zaimi, Armina Mevlani, Viola Spirro, Greiss Petrovic
 • Rita Ora per pushime me Snoop Dog ne Tailande
 • C'do Bleona Qereti me Ben Affleck?
 • Facebook-u, vend sherri per VIP-at: Iva Tico vs Alketa Vejsiu, Ledri vs Dafina Zeqiri, Iva Tico vs Zhaku, Bledi Strakosha vs fotografi i Joni Pecit, Zhaku vs Albana Osmani, Vali Corleone vs Shkendije Mujaj vs Tuna, Flori Mumajesi vs Rovena Stefa, Blero vs Elvana Gjata vs Thumb, Flori Mumajesi vs Vedat Ademi

Monday, 14 January 2013

Kosovari luftarak qe ia mori zemren Rudina Magjistarit

Ai ka lindur në Dumosh të Podujevës, por që në moshën e vogël ka emigruar në Zvicër, ndërsa sot llogaritet si një nga kampionët e sportit luftarak, kik-boks.

Ky është Xhavit Bajrami, i cili vetëm nëpërmjet një mesazhi në ‘Facebook’ ia ka marrë zemrën bukuroshes së ekranit shqiptar, Rudina Magjistarit.

Kampioni kosovar, i cili nuk u bë futbollist, por sportist luftarak, jeton në Zvicër, ndërsa shumë shpejt mund të presim ndonjë fejesë apo martesë me gazetaren e ëmbël.

Xhaviti nga biografia e tij sentimentale nuk është folur se ka qenë në lidhje me ndonjë vajzë, të paktën publikisht, ndërsa Rudina ka qenë e lidhur me kreun e PS-së, Edi Rama.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Forum battle that took his heart Rudina magician

Saturday, 12 January 2013

Revista BLUETOOTH - 12 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 12 Janar 2013
 • Pirro Cako: Me Inven tani jemi miq! "Pas divorcit pati nje periudhe traumatike, por me vone u pajtuam"
 • Rudina Magjistari: Ishte dashuri me shikim te pare. U njohem ne Facebook! Moderatorja rrefen lidhjen me kampionin e kick box-it, Xhavit Bajrami
 • Aksidentohet Franceska, ne makine me vellain e te dashurit
 • Laura Vorpsi zedhenesja (jo vetem) e bukur e PD: Jozefina Topalli, e preferuara ime. Argita Berisha, fisnike. "Jam e fejuar dhe shume e lumtur"
 • Silvana Brace: Rikthimi ne ekran nuk eshte ne doren time!
 • Modelet shqiptare qe konkurrojne "Victoria Secret"
 • "Te besh ekonomi" me Aurora Sulcen. Gazetarja e "News 24" tregon risite qe do te sjelle programi i ri
 • Sekreti i Sonit?! Palestra!
 • Corleone i zhgenjyer: Ne Kosove 99% pa karakter, me tradhtaret ne glob
 • Adelina Berisha ne vend te kengeve publikon vithet

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online