All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhensila Myrtezaj. Show all posts
Showing posts with label Xhensila Myrtezaj. Show all posts

Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Saturday, 24 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 24 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 24 Gusht 2013
 • Gaxha, ne Dhermi me nje bionde seksi: S'jam me me Luanen, jemi ndare perfundimisht!
 • Nora Istrefi, skena lesbike ne publik me nje vajze
 • Angela Martini shfaqet topless
 • Noizy: Si e perdori "Miss Durresi" lidhjen dhe emrin tim per perfitime
 • Ardit Gjebrea: Artiste te rinj me pretendime per "Kenga Magjike"
 • Tuna surprizon te dashurin gjate koncertit, torte ditelindjeje ne skene
 • Xhensila Myrtezaj: Ja pse u kendoj djemve genjeshtare
 • Rosela Gjylbegu, shijon pushimet ne Mal te Zi, shfaqet ne forme ne plazh
 • Samanta zhvishet ne Jug: E lumtur qe arrita linjat qe doja
 • Ermal Merdani, fotot e pushimeve me te dashuren e re
 • Argetimi nuk ka fund per Francesken e BB
 • Marina Vjollca shfaqet sensuale ne det pak dite para rikthimit ne TV

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Saturday, 27 July 2013

Xhensila dhe Besi, foto te "nxehta" prane detit...

... skena erotike gjate pushimeve

Zakonisht jane te permbajtur ne publik, duke u shfaqur si nje cift i dashuruar marrezisht, por pa e tepruar me sjelljet dhe afrimitetin e shfaqur mes tyre. Por keto dite te nxehta, aktori i njohur i “Portokallise” Besart Kallaku dhe kengetarja Xhensila Myrtezaj, ne arratisjen e tyre me pushime jashte Shqiperise, po shijojne dhe momente intime me njeri-tjetrin ne plazh. Ata kane postuar kete foto ne Instagram, te bere se bashku ne pushime. Natyrisht qe duken ne forme, pasi as njera as tjetri s’kane probleme me peshen, ndersa pozojne shume afer njeri-tjetrit per here te pare, pas dy vitesh fejese. Xhensila pohoi se ndihet shume e dashuruar dhe e bekuar me Besin, pak muaj me pare, kur ajo festoi ne nje dite 20-vjetorin e saj dhe dy vjetorin e fejeses se tyre.

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Sunday, 14 April 2013

Xhensila, dy gezime ne nje dite...

Xhensila Myrtezaj & Bes Kallaku
“Jam e bekuar me Besin”

Xhensila Myrtezaj feston 20-vjetorin dhe 2-vjetorin e fejeses

Kengetarja Xhensila Myrtezaj ka pasur dy gezime ne nje dite kete jave, pasi ka festuar 20-vjetorin e saj dhe dyvjetorin e fejeses me aktorin e humorit te “Portokalli”-se, Besart Kallaku. Kengetarja pohoi se kishte rene ne gjume te thelle mbremjen e se merkures, kur ne oren 12:00 te se enjtes Besi i ben nje surprize per ditelindjen e saj. Ai trokiti ne shtepine e saj, se bashku me familjaret e tij dhe disa miq duke e lene Xhensilen me goje hapur, pasi i kishte pergatitur kete feste me tullumbace e kapelet qe kishin vendosur ne koke me kete rast, ne te cilat shkruhej “Happy birthday!”. Atmosfera u plotesua me nje video mesazh, nje torte te madhe dhe 20 trendafila per 20-vjetorin e saj.


Saturday, 13 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Monday, 18 February 2013

Xhensila Myrtezaj, ngre adrenalinen te fansat...

Xhensila provokon edhe e veshur

Eshte nje nga kengetaret me vokalin me te embel qe ka skena shqiptare. Per nje kohe shume te shkurter ajo rrembeu zemrat e publikut me kengen dhe stilin magjepses, duke mos permendur edhe cmime te cilat i ka fituar neper kompeticione muzikore. Xhensila Myrtezaj eshte emri qe kohet e fundit ngjall shume interes. Ndonese ne shume raste eshte shfaqur me sensuale dhe e zhveshur per shkak se e kerkon koha, kengetarja e re di te duket bukur edhe kur vishet. Ne fotosesionin e fundit te realizuar, Xhensilen e shohim te veshur deri ne fyt, por megjithate edhe ky look dhe veshje e saj provokon ne nje fare menyre dhe ngre adrenalinen te fansat.

Monday, 21 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Monday, 20 August 2012

Revista PALOMA - 18 Gusht 2012

Revista PALOMA, 18 Gusht 2012
 • Xhensila Myrtezaj: Do te mbetem gjithmone lozonjare! Kengetarja rrefen mbi muziken, veren, femijerine e saj dhe marredhenien me Besin
 • Ndahen motrat: Luana ne Shqiperi, Marina ne Itali
 • Vere si e Bertines
 • Shkenda Dubova: Hera e fundit qe me shihni me foto te tilla
 • Ruhuni kengetare, po vjen Enca
 • Samanta Karavella: Jeten luksoze nuk e kam, por e deshiroj
 • Lira Burgija, pushime ne Ibiza me te fejuarin
 • Gent Zenelaj feston 35 vjetorin mes miqsh
 • Teuta Kurti pjese e sezonit te ri "The Voice"
 • Linda Halimi me klip erotik, skena te nxehta me femra lakuriq. Ndalohet nen 18 vjec!
 • Rezarta Shkurta, nga Ibiza ne Dubai
 • Kledi Kadiu ne festivalin e Venezias me filmin e jetes se tij: Nuk kam qene i dashuri i Maria de Filipit
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare

Thursday, 31 May 2012

Xhensila Myrtezaj: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest...

Xhensila Myrtezai: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest

Vitin e kaluar Xhensila Myrtezai, kengen “Engjelli im” me te cilen konkurroi ne “Top Fest” ia dedikoi te fejuarit te saj. Kete vit, i duhet te mendohet dy here nese duhet t’ia dedikoje edhe kete kenge tjeter sepse me shume se te fejuar, kesaj radhe Xhensila Myrtezai dhe Besmir Kallaku jane konkurrente.

Ne edicionin e vitit te kaluar te Top Fest, ju patet shume sukses me kengen “Engjelli im”, sa ndikoi suksesi i vitit te kaluar per te marre pjese edhe kete vit?
Eshte shume e vertete qe suksesi i vitit te shkuar me ka nxitur dhe me ka krijuar vetebesimin per te konkurruar jo vetem ne “Top Fest” por me ka hapur dyert edhe ne kompeticione te tjera. “Engjelli im” ka qene si nje ogur i mire per karrieren time.

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
 • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
 • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
 • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
 • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
 • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
 • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Tuesday, 8 May 2012

Besi and Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Besi dhe Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Kjo qe po ju sjellim te nderuar lexues eshte nje foto e vecante qe deshmon me se miri afeksionin dhe dashurine qe ekziston mes te dyve, Bes Kallakut, aktorit te Portokallise dhe Xhensila Myrtezait, kengetare. Cifti i fejuar prej pak muajsh ka kaluar nje fundjave ne mal nen shoqerine e miqve. Shume puthje, perkedhelje dhe shaka, ne nje dite te bukur prane vatres se zjarrit, qe gjithcka e persoste ne momente shume romantike.

Te shkujdesur nga ekzistenca e aparateve, cifti nuk e ka vrare mendjen per asgje, thjesht kane jetuar momentet e kendshme, dhe dashurine qe sa vjen dhe ju behet edhe me e bukur dhe kuptimplote. Besi dhe Xhensila jane te dy konkurrente ne festivalin e muzikes moderne “Top Fest”. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besi and Xhensila, hugs near campfire

Monday, 30 April 2012

Xhensila Myrtezaj: Si ndjehem ne konkurrim bashke me Besin...

Xhensila Myrtezaj: Si ndihem ne konkurrim bashke me te fejuarin tim, Besin

Ajo eshte nga ato vajza, qe ka fatin t’i numeroje vitet ne skene. Sapo ka festuar 19-vjetorin, dhe vazhdon t’i kendoje me besnikeri dashurise. Xhensila Myrtezaj ne “Top Fest 9” eshte ne gare per here te pare me te fejuarin e saj, Besart Kallakun. Ne stile krejt te ndryshme ne muzike nuk e konkurrojne njeri-tjetrin, me teper sesa provojne thjesht emocionet e nje gare te perbashket. Ajo me nje kenge dashurie “Edhe 1 here”, dhe ai me kengen “Regga Katunari” jane ne gare me emra te tjere te njohur. Xhensila rrefen ca plane me shume me aktorin e “Portokalli”-se.

Konkurron ne “Top Fest 9″ me kengen me titull “Edhe 1 here”. Mendon se dashurise mund t’i jepet gjithmone nje shans i dyte?
Me shume sesa nje shans i dyte, eshte mendimi i pare i dites per ate njeri qe ndien. Mezi pret momentin te jesh me te, ne krahet e tij, te shikosh yjet me te e t’i hapesh rrugen pasionit. Kjo eshte dashuria.

Saturday, 28 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
 • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
 • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
 • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
 • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
 • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
 • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
 • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
 • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
 • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
 • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Thursday, 26 April 2012

Xhensila Myrtezaj: Besi me zemren e tij me beri per vete...

Xhensila: “Nuk ishte vetem humori qe me beri per vete”

Me pelqen Sinqeriteti dhe ciltersia e tij. Jane te rralle besoj njerezit qe i kane te dyja njekohesisht

E kishe menduar ndonjehere me pare se do te dashuroje “Gjinin”, katunar e te prapambetur?
Une vec e dashuroja nga ekrani po se do e dashuroja dhe ne te vertete, s’ma kishte marre kurre mendja. Megjithate me besoni; eshte shume here me i mire keshtu si Besi.

Cfare kishe menduar kur e shihje ne skene dhe nuk e kishe njohur ende nga afer?
Ka qene nje nga figurat me te dashura ne ekran. Shikoja Besin ne televizion dhe pastaj me zinte gjumi… me buzeqeshjen qe na jepte

Thursday, 29 March 2012

Te dashuruarit qe konkurrojne njeri-tjetrin

Në Tiranë quhet një nga çiftet më simpatik të shou-bizit shqiptar. Por, si duket, ata të dy këtë vit kanë tentuar të konkurrojnë njëri-tjetrin edhe në festivalin “Top Fest 9”.

Është fjala për këngëtaren simpatike, Xhensile Myrtezaj, dhe aktorin e dashur të “Portokallisë”, i njohur me nofkën Gjini, por që në të vërtetë quhet Besart Kallaku. Edhe aktori këtë vit ka konkurruar në “Top Fest 9” me një këngë plot humor, me titull “Regga katunari”, ndërsa Xhensila ka kënduar një këngë të bukur, me titull “Edhe një herë”.

Kështu të dy të dashuruarit shumë simpatikë kanë nisur të konkurrojnë njëri-tjetrin vetëm në muzikë, pasi bukuroshja ndoshta kurrë nuk do të provojë rolin e aktores si i dashuri i saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lovers who compete each other

In Tirana, called one of the most charming couples BIZI show-Albanian. But, apparently, both this year they tried to compete each other even at "The Top Fest 9". It comes to charming singer, Xhensila Myrtezaj, and the actor had to "Portokallise", known by his nickname, Gender, but that is actually called Kallaku Besar.

Friday, 6 January 2012

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 6 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 6 Janar 2012
 • Xhensila Myrtezaj tregon te gjitha
 • Ermonela Jaho diamanti shqiptar i Royal Opera
 • Fatrin Krajka: Une kompozitori i Ralph Lauren
 • Seldi anulon koncertin, feston me Dafinen
 • Bleona feste private per miliarderin Haskell
 • Polici shqiptar puth gazetaren
 • Blerim Destani flirt me Drenushen
 • Kritika: Rona me e mira per Eurovizion
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 6 January 2012

Xhensila Myrtezaj shows all
Ermonela Jaho Albanian diamond of Royal Opera
Fatrin Krajka: I the composer of Ralph Lauren
SELDI cancels concert, celebrates with Dafina
Bleona Private party for billionaire Haskell
Albanian policeman kisses reporter
Blerim Destani flirt with Drenusha
Critics: Rona best for Eurovision
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online