All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xheraldina Vula. Show all posts
Showing posts with label Xheraldina Vula. Show all posts

Friday, 5 April 2013

Shkenda Dubova ben mrekullira te Xheraldina Vula

Jemi mësuar ta shohim cdo të diel në ekranin më të madh në Kosovë, në RTV21, zonjën Xheraldina Vulaj në një program shumë atraktiv gatimi në “Dicka po zihet”.

Por nëse e keni vërejtur edhe ju sikur  “Dicka po e hollon atë”. Xheri, sic e thërrasin miqtë ditëve të fundit po na vjen në këtë program gjithmonë e më elegante.

Ne nisëm hulumtimet dhe mësuam se kush është sekreti i dobësimit të saj. Qendra e dobësimit më cilësore në Kosovë “Shkenda Dubova” e ka bërë zonjën e RTV21 më elegante, falë terapive dhe mjeteve më cilësore që kjo qendër ka.

Madje kjo ka ndodhur për një kohë shumë të shkurtër trajtimi. Tashmë “Qendra Shkenda Dubova” ka sjellë pajisjet më të mira që egzistojnë, të ardhura me porosi nga Amerika, dhe ndodhet tashmë me lokacion të ri në Pejton në qendër të Prishtinës.

Saturday, 7 July 2012

Xheri ultimatum Ledrit: O Dafinen, o familjen!

“O Dafinen o familjen”, Xheri i vendos kushte te birit

Eshte bere tashme i njohur lajmi mbi ndarjen e Ledri Vules dhe Dafina Zeqirit. Sipas burimeve prane ciftit arsyet e ndarjes kishin te benin me presionin mediatik mbi lidhjen e trazuar te ciftit. Ne te vertete, presioni Ledrit nuk i ka ardhur nga media por i nga familja. Sipas burimeve jozyrtare prane ciftit, thuhet se nena e tij Xheri me te cilin Ledri ka nje lidhje shume te forte, i ka vendosur ultimatum te birit.

“Zgjidh e merr; ose Dafinen ose familjen tende”. I gjendur ne te tilla kushte, Ledri eshte shtirur sikur eshte ndare nga Dafina. Por ne te vertete thuhet se cifti vazhdojne te takohen ende. Ditet e fundit, cifti jane pare se bashku ne disa ambiente publike ne Prishtine. /bluetooth/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online