All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xherdan Shaqiri. Show all posts
Showing posts with label Xherdan Shaqiri. Show all posts

Tuesday, 9 July 2013

Xherdan Shaqiri, futbollisti qe ben "beatbox" [VIDEO]

Xherdan Shaqiri beatbox
Talenti tjeter i Xherdan Shaqirit

Futbollisti kosovar i Bajern Mynih, Xherdan Shaqiri, ka treguar aftesite e tij muzikore duke ofruar ritem perpara publikut ne nje festival ne Zvicer. “Roberi ka ritmin, Ribery mashtrimet me top, Muller golat, por Shaqiri mund te beje beatbox!”, shkruan portali me i famshem i futbollit, ‘Goal.com’ ne nje artikull kushtuar talentit muzikor te Shaqirit. Mesfushori i Bajern Mynih dhe perfaqesueses se Zvicres ne futboll, gjate nje qendrimi ne qytetin e tij ku jeton, Zyrih, eshte ftuar ne skenen e nje festivali te rinjsh. Xherdani e ka marre menjehere situaten ne dore duke surprizuar publikun e pranishem. Pasi ka pershendetur, ai ka marre mikrofonin dhe u ka ofruar te pranishmeve edhe ca ritme duke treguar talentin per beatbox.


Saturday, 6 July 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Thursday, 14 March 2013

Xherdan Shaqiri: Objektivi im, ta martoj nje nuse kosovare...

Xherdan Shaqiri
Xherdan Shaqiri, e do nje nuse kosovare

Xherdan Shaqiri ndihet si ne shtepi ne Munich. Atij i ka mbetur vetem ta gjeje nje nuse dhe te kompletohet. Futbollisti kosovar i ka lene paksa anash femrat, pasi qe eshte koncentruar totalisht tek ekipi i ri, Bayern Munich, pa e ndjekur me jeten e nates.

Edhe pse eshte ende i ri, 21 vjec, ai po mendon qysh tash per vendimin me te rendesishem te jetes. “Objektiv imi eshte qe ta martoj nje nuse kosovare qe jeton ne Zvicer. Por, eshte ende heret, te shohim se si do te rrjedhin gjerat”, deklaroi mesfushori kosovar ne nje interviste per magazinen zvicerane Blick.

Wednesday, 20 February 2013

Xherdan Shaqiri ne hall, prinderit duan nuse shqiptare...

Xherdan Shaqiri: I kam prinderit fanatike, duan nuse shqiptare

Ai eshte duke jetuar endrren e tij te paimagjinuar ndonjehere, gati si ne film. Qe nga klubi futbollistik i Bazelit e deri te Bayerni i Mynihut, Xherdan Shaqiri dita-dites behet akoma me i famshem. Per momentin ai shihet si nje nga meshkujt me seksi ne Zvicer e Gjermani, edhe pse gjatesia e tij nuk mund te konsiderohet si ajo e nje seks- simboli, por te pakten ka forma te mira trupore. Perkunder profesionit qe ushtron, 21-vjecari nuk e ka gjetur ende shpirtin binjak dhe vazhdon te ngelet beqar. “Veshtire te gjej kohe dhe te ulem ne ndonje restorant, te drekoj me familjen apo te kem kohe per nje person qe te ma doje zemra, sepse jetes private duhet t’i kushtohet shume rendesi, vecanerisht mashkulli duhet te kujdeset 100% per femren qe e dashuron. Per momentin ate kohe nuk e kam ne dispozicion”, eshte shprehur futbollisti i njohur Shaqiri ne nje interviste dhene per mediat zvicerane.


Sunday, 17 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Shkurt 2013
 • Zajmina ndez publikun me prekje intime
 • Xhensila provokon edhe e veshur
 • Sonila Meco, probleme me drejtorin e ri te lajmeve, zhduket nga ekrani
 • Mariza Ikonomi vjen nga Franca dhe fotografohet ne shoqerine e nje djali
 • Fillon dyshimi per falsifikim te klikimeve, Silva Gunbardhi: Jane 100% te pastra!
 • Joni Peci vijon miqesine me Blerta Gacen
 • Ermali i "BB" i hyn politikes. Merr postin e kryetarit te Forumit Rinor Demokristian te Partise se Nard Ndokes.
 • Noizy deklaron pasurine: Fitoj shume nga muzika, nuk ka pushtetar qe te me afrohet
 • Aferdita Dreshaj, a ishte me te vertete ajo ne krah te Di Caprios? Mediat e huaja japin lajme kontradiktore ne lidhje me identitetin e biondes
 • Nik Xhelilaj i dashuruar me kolegen e serialit, mediat turke i zbulojne identitetin

Friday, 14 December 2012

Edhe Shaqiri pastron boren

Ai është një personazh shumë i dashur i sportit dhe ndoshta futbollisti shqiptar më i lakuar i këtij viti.

Është fjala për Xherdan Shaqirin, i cili shihet në këtë foto duke pastruar borën me një lopatë në duar. Kosovari, i cili luan për kombëtaren zvicerane dhe me skuadrën e Bajern Munihut, nuk është se nuk ia ndien se çfarë ndodh me stinën e dimrit.

Për këtë shihet se kur është nevoja të kapë edhe lopatën e të pastrojë vendin afër ku banon këtë e bën.M. GJ.
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shaqiri cleans snow

He is a very lovable character of sports and probably the curved Albanian footballer of the year. Xherdan Shaqiri word, which is seen in this picture clearing snow with a hand shovel.

Forum, who plays for the Swiss national team and Bayern Munich squad, there is you do not feel that what happens to the winter season. For this is seen when there is a need to seize the shovel and clean place close to where you live so bën.M. GJ.


Tuesday, 27 November 2012

Xherdan Shaqiri uron Rita Oren per ditelindje

Këngëtarja e hitit ‘Shine Ya Light” e ka festuar 22-vjetorin e lindjes së saj. Por, në rrjetet e saja sociale një numër i pafund adhuruesish ia kanë uruar këngëtares së madhe, me origjinë shqiptare.

Në mesin e tyre edhe futbollisti i famshëm shqiptar që luan në Zvicër, Xherdan Shaqiri, e ka uruar këngëtaren me anë të telefonit dhe këtë ndjesi e kishte shprehur edhe në “Facebookun” e tij. Rita Ora tashmë sapo i ka bërë 22 vjet.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xherdan Shaqiri congratulates Rita birthday Hour

The singer of the hit 'Shine Ya Light "has celebrated 22 anniversary of her birth. Although so far we do not have any information on whether or not celebrating. But its social networks an infinite number adhuruesish he wished the great singer, of Albanian origin.

Among them the famous Albanian footballer who plays in Switzerland, Xherdan Shaqiri, congratulated the singer via phone and this feeling was expressed in the "Facebook". Rita Ora has just now become 22 years.
M. GJ.

Sunday, 14 October 2012

Revista PALOMA - 13 Tetor 2012

Revista PALOMA, 13 Tetor 2012
 • Xhemi Shehu, e lumtur ne kete marredhenie te re!
 • Soni Malaj: Forma ime me e mire fizike? Merite e bashkeshortit
 • Albana Osmani, prezantuesja e "VIP Shpija"?
 • Nje histori dashurie si ne perralla. Floriana: Miresia e tij te carmatos! Tedi: Tek ajo shoh princeshen cdo dite!
 • Genta Ismajli: Nuk i kam false klikimet dhe like-t. Kam shume fansa!
 • Noizy: "Hapa nje pasticeri qe te tregoj anen time te embel!"
 • Revoltohet Agron Llakaj: Njerez, behuni zoter te fateve tuaja!
 • Adelina Tahiri flirton me Blerimin. Blerimi zgjedh Albanen.
 • Enca Haxhia ben endrren realitet, takon Lady Gaga-n
 • Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te
 • Drita D'Avanzo, shqiptarja - mike e ngushte e Chris Brown
 • Vali Korleone i futet politikes, do e beje Gjilanin si Milano
 • Te veshurit me mire dhe me keq te eventeve... nga Niko Komani
 • I dashuri ideal: Adrian Gaxha

Wednesday, 10 October 2012

Xherdan Shaqiri feston ditelindjen e 21-te

Mesfushori i ekipit te Bajernit te Munihut dhe i ekipes nacionale te Zvicres, Shaqiri, eshte surprizuar nga koleget e tij me nje torte, me rastin e ditelindjes se tij te 21-te.

I pyetur ne kete rast nga "Blick" per kete surprize, Shaqiri ka treguar se ka pare torte me te mira, dhe ka shpjeguar se ne shtepi, nena e tij per ditelindje gjithmone i gatuan torte me dredheza te verteta ne krye, nje nga me te mirat qe ai ka shijuar ndonjehere. Por, tani fale angazhimeve te tij, ai ka kohe qe nuk ka festuar ditelindjen ne shtepi.

"Dhurata me e mire qe kam marre ndonjehere per ditelindje, ka qene fanella e Ronaldos. Kjo ka ndodhe ne vitin 1998 pas Kampionatit Boteror", ka treguar metutje Shaqiri per "Blick".

Ndersa i pyetur se si e ndien veten si superyll i Bajernit, Shaqiri me modesti eshte pergjigjur: "Epiteti "yll" eshte paksa i ekzagjeruar. Mediat zvicerane mund te me shohin si "yll" por ne Munih, lojtaret si Ribery, Robben, Neuer dhe Gomez jane yjet e vertete"

Ne shtator, Shaqiri shenoi golin per Zvicren ne ndeshjen kunder skuadres se Shqiperise, qe zgjoi nje debat skandaloz ne mediat shqiptare mbi lojtaret shqiptare ne mergim qe e "tradhtuan vendin". Megjithese, Shaqiri gjithmone ka deshmuar se ndjehet shqiptar me zemer dhe ka pergenjeshtruar akuzat e tilla. /Albavipnews/

Monday, 1 October 2012

Xherdan Shaqiri gjithmone shqiptar

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri edhe njëher tregon se sa patriot është.

Edhe pse Xherdani së bashku me shokët e tij shqiptarë para dhe pas ndeshjës Zvicër-Shqipëri u akuzuan për tradhti pas mbrojtën ngjyrat e kombëtares zvicerane, Shaqiri mburret dhe e pranon se ndihet shqiptar me zemer.

Një gjë të tillë më së miri e dëshmon foto ku bluzën të cilën e mban veshur e ka me flamurin kombëtar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xherdan Shaqiri Albanian always


Albanian footballer Xherdan Shaqiri once again shows how patriot is. Although Xherdani together with his Albanian friends before and after the match Switzerland and Albania were charged with treason after the Swiss national colors defended, Shaqiri boasts and admits Albanian felt with the heart. So best photo shows where the shirt which he wears the national flag. / Albavipnews /

Sunday, 16 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Shtator 2012
 • Ina Rama, imazhet seksi ne plazh
 • Franceska e BB: Ju rrefej ndarjen me Ermalin, ja si me tradhtonte me te tjera. Tani qe u mesua ndarja, kam shume oferta nga djem per lidhje.
 • Genta e BB5: Miqte e pabese shiten lajmin e abortit tim per 5 leke
 • Adela: Bashkejetesa ime e gjate me gazetaret. Ish-pjesemarresja e "Big Brother", sot gazetare, flet per projektin e saj te ri ne "News 24" dhe jeten private
 • Raphael Mazzucco, fotografi kanadez qe bindi Vildane Zenelin te zhvishet nudo
 • Flori Lloga: Si menaxher lokalesh ne SHBA, ja sa i paguaj kengetaret. Vellezerit Lloga flasin per rikthimin e fuqishem ne muzike, jeten prej milioneresh dhe suportin qe u japin kengetareve
 • Devis Xherahu, pas nje viti le pas dhimbjen, dhe konkurron ne "Kenga Magjike" me nje kenge lumturie
 • Ardit Gjebrea merr Dalina Buzin tek "E Diela Shqiptare"

Wednesday, 12 September 2012

Cana apo Shaqiri

Sot, në përballje do të vendosim djemtë e talentuar shqiptarë, të cilët dje fati i quajti kundërshtarë.

Është ky futbollisti shqiptar që shënoi golin të martën kundër Shqipërisë, ndërsa luante me skuadrën e Zvicrës, Xherdan Shaqiri, dhe futbollisti i famshëm shqiptar që luan me Shqipërisë, Lorik Cana.

 “E kemi ditur që do të ishte një lojë emocionuese për ne. Ishte një moment i mirë për Zvicrën kur shënova golin, por një moment i keq për Shqipërinë dhe për respekt nuk kam festuar, pasi familjen e kam nga Kosova”, tha futbollisti i Bajernit të Munihut, Xherdan Shaqiri.

E në fakt nuk e besojmë që dy djemtë shqiptarë, këtë herë kundërshtarë, por me gjak të njëjtë, tashmë e urrejnë njëri-tjetrin, siç ndodhi mbrëmë pas fitores së Zvicrës, që shumë njerëz pa menduar mirë ofendonin Xherdanin.

Monday, 9 April 2012

Super Gol i Xherdan Shaqirit... [VIDEO]

Super gol akrobatik i Shaqirit (VIDEO)

Xherdan Shaqiri, eshte kthyer ne talentin e Kampionatit Zviceran te futbollit dhe nje nga talentet boterore qe flitet me shume per momentin.

Gjate ndeshjeve ne Ligen e Kampioneve me Bazelin, me performancen e tij ai ka terhequr vemendjen e shume ekipeve me emer. Ne fund ishte Bajeri i Mynihut qe beri per vete shqiptarin me nje kontrate 10 milion euro, qe do te finalizohet kete vere.

Ne ndeshjen e perballe Luzernit, Shaqiri ka realizuar nje super gol me finalizim akrobatik.

Kjo eshte arsye pse tani drejtuesit e ekipit gjerman po buzeqeshin por sa keq qe drejtuesit e FSHF-se nuk mund te kene nje fat te tille, per shkak se Shaqiri luan per kombetaren e Zvicres. /f.s/shekulli/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 9 February 2012

Xherdan Shaqiri nenshkruan me Bayern Munichun


Bayern Munich përmes një deklarate të publikuar në faqen zyrtare ka zbuluar se ka kompletuar transferimin e shqiptarit Xherdan Shaqiri nga Baseli për një shumë të pazbuluar.Kosovari me nënshtetësi zvicerane ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me gjigantin gjerman dhe do t’i bashkohet klubit të ri pas fundit të sezonit.

20-vjeçari kishte udhëtuar në Gjermani në herët gjatë javës për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe anësori sot ka nënshkruar marrëveshje deri në qershor të vitit 2016“Ne jemi shumë të kënaqur që kemi arritur të nënshkruajmë me një prej të rinjve më të njohur në Evropë në Xherdan Shaqirin”, ka komentuar drejtori sportiv i Bayernit, Christian Nerlinger.

Monday, 23 January 2012

Xherdani i fushes se gjelber

I riu shumë i talentuar, ose diamanti i futbollit profesionist, Xherdan Shaqiri, ka kohë që është bërë idhull i dashamirëve të futbollit në Zvicër. Ai me të drejtë është shpallur “futbollisti i vitit” në këtë shtet, kurse pas një serie lojërash brilante, Xherdani sikur i ka krijuar një gjerdan karrierës së ndritshme të tij.

Dëshirat e trajnerëve me nam botëror tashmë janë bërë të prekshme dhe shumë të bujshme. Ai ka marrë shumë oferta, madje oferta serioze dhe të majme që të bëhet pjesë e ekipeve të tyre. Ndonëse, Xherdani ka bërë një shpërthim marramendës, ai e ruan modestinë, qetësinë dhe vetëbesimin, por edhe besnikërinë (tashpërtash) ndaj shtetit ku jeton – Zvicrës. Ekipi i tij Bazeli, pikërisht falë Xherdanit është bërë prijatar në futbollin zviceran, kurse vet ai, ylli i këtij ekipi.

Në vitin 2010 Xherdan Shaqiri ka qenë i zgjedhur si futbollisti më i mirë perspektiv i Zvicrës. Po më 2010, me skuadrën e tij FC Bazel kishte fituar dy tituj (të kampionit dhe kupën) e po ashtu kishte luajtur në tri ndeshje për kombëtaren “A” të Zvicrës dhe menjëherë pas kësaj mori besimin për suksese të mëtutjeshme me reprezentacionin në botërorin “Afrika e Jugut 2010”.

Sunday, 22 January 2012

Xherdan Shaqiri nuk kam te dashur

Futbollisti i njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka rrëfyer se ai ende nuk ka të dashur e as që ka në plan të ketë një, pasi që është i fokusuar më shumë në karrierën e tij prej futbollisti.

Futbollisti i klubit zvicëran Basel, ka rrëfyer në një intervistë ekskluzive të cilën të plotë mund ta lexoni në mbrëmje, se ai nuk ka ende të dashur.

“Po ju them një të vërtetë: zemrën ende e kam të qetë. Madje, për këtë që thoni ju, as që kam menduar, aktualisht jam i preokupuar me karrierën, por kur të vijë rasti, do të vendos dhe të shpalos”, theksoi Shaqiri. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Xherdan Shaqiri have not loved

Albanian famous footballer, Xherdan Shaqiri, has confessed that he still has not loved, nor that he plans to have one, is focused once more on his career of soccer.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online