All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhesika Berberi. Show all posts
Showing posts with label Xhesika Berberi. Show all posts

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Tuesday, 2 July 2013

Xhesika Berberi, me e bukura e Ballkanit...

Xhesika Berberi te Kaci per fotoshoot ne Turqi
Xhesika Berberi, pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan

Xhesika Berberi, bukuroshja shqiptare qe perfaqesoi Shqiperine para dy vitesh ne “Miss Universe”, ka realizuar nje fotosesion ne Turqi, per firmen "Tarik Ediz" se bashku me modelen shqiptare, Aferdita Dreshaj. Disa prej fotove jane shperndare ne rrjetet sociale dhe kane terhequr vemendjen, duke e cilesuar Xhesiken si nje nga femrat me te bukura ne Ballkan.

Vitin e kaluar, Berberi u be imazh i stilistes se njohur Sherri Hill, duke prezantuar edhe koleksionin e saj, te shoqeruar me nje set fotosh te realizuara ne studion e fotografit Fadil Berisha. Vecantia e saj eshte qe si modele identifikohet me fustane te gjate ne stilin klasik. Ne profilin e saj ne facebook, modelja ka postuar dhe foto me te dashurin e saj, prane te cilit ka pohuar se ndihet shume e lumtur.

Monday, 1 July 2013

Xhesika dhe Evaldi, te lindur per te qene bashke...

Nje cift yjesh si Xhesika dhe Evaldi

Ata kane lindur per te qene bashke... Ajo “Miss Universe Albania”, ndersa ai nje nder pretendentet kryesore per titullin e “Mister Albania”. Xhesika Berberi dhe Evald Balla, jane padiskutim nje nder ciftet me te bukura te showbiz-it, edhe pse jo te perfshire shume ne te. Bukuroshja shqiptare, e cila pritet qe shume shpejt te niset drejt Amerikes per te nenshkruar nje kontrate te rendesishme, jeton tashme prej disa vitesh nje histori te bukur dashurie me djaloshin ne fjale. Fotot qe sjellim sot jane shkrepur gjate nje fundjave te kaluar ne plazh mes dy te dashuruarve, nderkohe qe gjate javes qe lame pas Xhesika ka festuar 22-vjetorin perkrah te dashurit dhe miqve me te afert. “Bluetooth” i uron asaj jete te gjate e te lumtur perkrah Evaldit dhe te dashurve te zemres.

Sunday, 30 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Wednesday, 20 June 2012

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Tuesday, 1 May 2012

Xhesika Berberi publikon fejesen surprize...

"Miss Universe", Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize

Bukuroshja, e cila perfaqesoi vendin ne ‘’Miss Universe’’ vitin e kaluar Xhesika Berberi, eshte bere imazh i stilistes se njohur Sherri Hill, duke prezentuar edhe koleksionin e saj, si dhe fotot e realizuara ne studion e fotografit te njohur Fadil Berisha. Fustane elegante dhe seksi mban veshur modelja e njohur, e cila per momentin eshte zhdukur nga vemendja mediatike, pasi nuk eshte shume e pranishme dhe nuk dihet vendndodhja e saj, si dhe vendi ku e zhvillon aktivitetin si modele. Flitet se bukuroshja e njohur Berberi ka nje lidhje stabel dhe eshte e fejuar, por nuk arritem te mesojme emrin e djaloshit te cilin e ka ne krah. Ne nje interviste dhene shume me heret, ajo kishte deklaruar se eshte shume e lumtur me mashkullin qe ka prane vetes, por duke mos dhene shume detaje rreth identitetit te tij. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 28 April 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
 • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
 • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
 • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
 • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
 • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
 • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
 • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
 • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
 • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
 • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Saturday, 12 November 2011

Xhesika Berberi Me Foto Te Reja...

photo by fadil berisha
“Miss Universe”, Xhesika Berberi realizon foto te reja

Ajo kryesonte listen e kandidateve ne konkursin “Miss Universe”, por nuk arriti te fitoje ndonje cmim, e as te futet ne konkurrencen me te ngushte te finalisteve. Megjithate, endrra e saj per te prekur ate skene te madhe dhe te shfaqe para botes bukurine shqiptare, eshte realizuar. Xhesika Berberi tashme ka filluar te nenshkruaje kontratat e para si modele per disa agjenci mode ne bote, por ende nuk i ka konkretizuar si definitive, pasi tani eshte duke realizuar disa sete me fotografi tek Fadil Berisha. Keto fotosesione do ta ndihmojne Xhesiken, ashtu sic i kane ndihmuar shume modele te tjera si Zana Krasniqi e Marigona Dragusha, per te fituar kontrata te majme dhe per te bere nje jete luksi ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Madje, Zana vendosi te jetoje per disa vite ne Amerike, pasi beri pauze ne karrieren si modele. Fati i Xhesikes eshte ne duart e saj, pasi per popullaritet dhe para ajo mbase duhet te ndjeke rrugen e Angela Martinit, duke bere skandale per te qene ne shtypin amerikan. 20-vjecarja eshte e njohur ne qarqet e modes dhe bukurise ne Shqiperi, sepse ka vite qe merr pjese neper sfilata dhe aktivitete te ndryshme. /panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Miss Universe", Xhesika Berberi realizes new picture

Monday, 20 June 2011

Xhesika Berberi Fiton "Miss Universe Albania 2011"

Xhesika Berberi fiton “Miss Univers Albania 2011”, tani gare ne Brazil

Xhesika Berberi u shpall vajza fituese e “Miss Univers Albania 2011”, nje spektakel i transmetuar ne “Tv Klan”, te drejten ekskluzive te se cilit e ka Joni Peci. Ne garen e vajzave modele, juria perzgjodhi fituese 18-vjecaren nga Tirana, 1.77 e gjate, me syte jeshil dhe tipare mes biondes dhe brunes. E vecanta e supermodeles ishte se pervec linjave perfekte, perfaqesonte imazhin e vajzes energjike dhe te qeshur. Nderkohe, Xhesika do te perfaqesoje Shqiperine ne spektaklin e “Miss Univers 2011”, organizuar nga Donald Trump, qe kete vit mbahet ne Brazil. “Miss Universi” eshte konkurrenca me e madhe ne bote per vajzat e reja ne nivel nderkombetar dhe organizohet nga “Miss Universe Organization” me 69 vende anetare. Nderkohe qe ne “Tv Klan” vazhdon gara 8-javeshe e 60 vajzave dhe djemve qe po ndajne

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online