All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhesika Polo. Show all posts
Showing posts with label Xhesika Polo. Show all posts

Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Sunday, 2 September 2012

Revista PALOMA - 1 Shtator 2012

Revista PALOMA, 1 Shtator 2012
 • Martina Ivezaj, shqiptarja perfaqesuese e Gjermanise ne Miss World: Ne "Miss World" te gjitha vajzat kishin nga nje mik
 • Dj Free Style & Brasco: Bleona eshte unike, ka energjite e nje superstari. Shqiperia na mahniti, do t'i themi Timbalandit te vije patjeter
 • Noizy ngjitet ne ring lakuriq. Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
 • Liami dhe Evelina lene Shqiperine: Ketu na u be jeta monotone!
 • Dafina Zeqiri le Ledrin, fillon alkoolin
 • Mira Konci ne forme te shkelqyer
 • Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace me klipin "Je ti": Nga mua prisni cudira!
 • Nora, seksi ne Dhermi
 • Lori Haxhiaj dhe Erion Zeqiraj, prezantuesit e rinj te "Dita Ime"
 • Valbona Mema, me disa kile me pak, tregon linjat e reja
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi, behet nuse

Tuesday, 19 June 2012

Xhesika Polo: Pas "X Factor", synoj MTV-ne


Xhesika: Synoj MTV-ne

Ajo arriti suksesin qe ne moshen 15-vjecare dhe pa e prekur kurre me pare skenen. Xhesika shpertheu menjehere dhe terhoqi vemendjen e te gjitheve. Me nje ze te vecante dhe me nje potence te jashtezakonshme, adoleshentja arriti ne finale dhe mori gjithe vleresimin e publikut e te mentoreve. Ne kete interviste, ajo na tregon se kenga eshte synimi i saj dhe se nje dite enderron qe me muziken te shkoje larg, shume larg... Ne “MTV”.

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Saturday, 16 June 2012

Revista BLUETOOTH - 16 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 16 Qershor 2012
 • "DWS", fiton Elvana: S'e kam vendosur cdo bej me apartamentin
 • Ndarjet VIP: Stine & Roza, Graciano & Lorena
 • Zhvishen vajzat: Albana, Fjolla e Tika, me bikini
 • Paparaci: Erioni & Tata per qofte; Ciljeta bllokon trafikun
 • Genta: E verteta e daljes sime pa te brendshme
 • Noizy shan Ledrin, Dafinen dhe Getoarin ne kenge, degradon sherri. Noizy zbulon te fshehta tronditese me kengen "Na Jena OTR".
 • Stresi rreh Ozinon, kurse "Baba Stars" i bejne reklame biznesit
 • Agnesa Vuthaj: S'e dua kurre nje te dashur politikan. Karriera, "Dancing With The Stars", miss-et, pushimet, dashuria, mashkulli ideal dhe ambiciet ne politike
 • Nje fans i Flori Mumajesit jep interviste ne vend te tij
 • Rezarta Shkurta, gati kenga me TDS
 • Daffy i mashtron te gjithe, mohon lidhjen me Ledrin

Saturday, 9 June 2012

Xhesika, Kristo dhe Sheila ne gare per fituesin e "X Factor Albania"

Xhesika Polo, Kristo Thano dhe Sheila Haxhiraj, ne gare per fituesin e “X Factor Albania”

Xhesika, Kristo dhe Sheila jane tre finalistet e edicionit te pare te “X Factor Albania”. Te tre aspirojne fitoren. Te tre kane arritur te prekin endrren e madhe, te performojne ne nje skene te madhe, te pelqehen dhe te marrin vleresimin e publikut. Kane bere mjaft fansa dhe kjo eshte arritje mjaft e madhe. Mirenjohes, per gjithcka kane perjetuar deri me tani, tre finalistet ndajne emocionet e tyre para nates se madhe te 10 qershorit, ku edhe do te shpallet me i miri mes tyre!

Si ndiheni qe jeni ne finalen e “X Factor Albania”?

Friday, 11 May 2012

Valbona Mema kujton bashkeshortin dhe falenderon publikun...

Valbona Mema, kujton bashkeshortin dhe falenderon publikun

Kengetarja sjell ndermend momentin kur u be nene ne ditelindjen e se bijes

Kur solli ne jete vajzen e saj ishte ne nje koncert ne Prishtine, 2 majin e shume viteve me pare. Ne krah kishte edhe bashkeshortin e saj te ndjere, i cili tani nuk eshte me prane tyre. Megjithate, Valbona Mema e kujton kete moment si nder me te lumturit e jetes se saj dhe e ndan me miqte dhe fansat. “Po shkruaj nje histori te vogel, shkeputur nga nje moment i jetes time. Para shume vitesh nisem per ne Prishtine, ne nje koncert, ku ishim nje grup shume i madh nga Tirana: Fitnete Rexha, Aurela Gace, Ema Qazimi e shume aktore dhe valltare. Nisemi, por une po prisja te sillja ne jete vajzen time. Rruges kaluam shume bukur dhe kur mberrijme i them Netit (Fitnetes), qe nuk ndihesha mire, e me thote, bej grimin dhe behu e bukur dhe me bej edhe mua grimin. Fillova, por prape nuk ndihesha mire. Dalim ne koncert ne darke dhe kur me erdhi radha mua, dola. Por brenda meje ndieja nje frike se dicka nuk shkonte.

Wednesday, 4 April 2012

Xhesika Polo, Intervista... [MAPO]

Xhesika Polo: Jo te gjithe 14-vjecaret mund te kene fatin tim

Xhesika Polo, konkurrentja 14-vjecare e “X-Factor”, tregon emocionet dhe endrrat e saj drejt muzikes te cilat po marrin krahe fale ketij shou-talenti. Me zerin e saj ajo ka bere per vete shume fansa e megjithate ajo tregohet modeste. Nuk ndihet me e famshmja e shkolles edhe pse tregon se ka pasur nje mbeshtetje te jashtezakonshme nga mesuesit e saj. Xhesi e ka muziken ne venat e saj. Mjafton te kujtojme qe ajo eshte mbesa e kengetares se njohur te muzikes qytetare te Shqiperise se Mesme, Valbona Mema. “Ambienti artistik ku jam rritur ka ndikuar vetem pozitivisht”, tregon Xhesi, ndersa shton se kjo gje e ka shtyre qe te provonte veten ne muzike. Nje shtyse qe ia ka vlejtur e sic deshiron edhe ajo, do te mbahet mend gjate nga publiku si Xhesika, 14-vjecarja e X-Factor.

Tuesday, 13 March 2012

Femrat finaliste te X Factor rrefejne per dashurite ne jeten reale...

Shtate femrat finaliste te “X Factor”: Ju rrefejme dashurite tona ne jeten reale

Ato tashme quhen finaliste dhe ia ndiejne rrezikun njera-tjetres ne ethet e gares per kupen “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. Jane shtate finalistet vajza qe kane prekur famen, aq sa kane krijuar grupe fansash qe duan te dine me shume per to. Tri vajzat e para jane konkurrente te kategorise mbi 23 vjec dhe udhehiqen nga Vesa Luma, ndersa te tjerat jane kategoria vajza qe trajnohen nga Juliana Pasha. Ne show nuk kane mundesi te thone shume per veten, ndaj per here te pare per “Panorama Plus” zbulojne dashurite e tyre ne jeten reale qe i mbeshtesin ne kete “reality show”, me regji te Vera Grabockes e qe prezantohet nga Alketa Vejsiu.

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online