All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhimi BB6. Show all posts
Showing posts with label Xhimi BB6. Show all posts

Monday, 29 April 2013

Xhimi BB6: Jam penduar per sekretin qe zgjodha...

Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike

“Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile”

Nuk e priste te dilte kaq shpejt nga shtepia e “Big Brother 6”, por serish nuk e quan veten humbes. Xhimi Laho, nje 45-vjecar jo si gjithe te tjeret, pohon se ka bere shume aventura ne jete, ndaj pjesemarrja ne kete “reality show” kishte si qellim te vetem parate.

Konkurrenti qe mbajti te fshehte sekretin e te martuarit, si me i madhi i banoreve ben nje analize te karaktereve te tyre, dhe cfare ka pare me shume nga nga intimitetet e cifteve te shtepise: Anaid-Joana, Elena-Vigan, Eldora-Shpendi apo dhe Rike-Edber.

Monday, 22 April 2013

Xhimi BB: Shakaja e prezervativit me eliminoi

Xhimi: Gabova me shakane e prezervativit

Mbremjen e se shtunes ishte Xhimi banori i radhes qe u largua nga shtepia e “Big Brother” dhe ne emisionin “Fan Club”, pasi theksoi se aventura ne shtepine me te famshme ne Shqiperi “ka qene nje eksperience e jashtezakonshme”, tha se shakaja e prezervativit ne ushqim mund te kete ndikuar ne daljen e tij.

“E pranoj qe ishte nje shaka e tepruar, por nuk ishte me te keq. Banoret ma mbajten vath ne vesh dhe nuk e mbyllen kete ceshtje edhe pse une kisha kerkuar falje publike. Ata e kthyen serish temen per te denigruar figuren time. Aty brenda jemi te izoluar dhe doja qe gjithmone te benim shaka dhe t’ja kalonim mire. Iliri dhe Elona me sulmuan shume dhe i thane banoreve se kete shaka une e kisha perseritur serish. Kjo nuk ishte aspak e vertete, nuk do e beja kurre. Ndoshta ky incident me eliminoi”, deklaroi 45-vjecari.

Sunday, 10 March 2013

Zbulohet gruaja e Xhimit?

A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?

Nga fotot duken tamam si nje cift bashkeshortesh qe kane vite bashke.

Ky qe shikoni eshte Xhimi, banori me i rritur ne moshe te “Big Brother 6”, 44 vjec. Sapo mesuam qe njeri nga banoret fshihte sekretin e marteses, dyshimet tona shkuan pikerisht te Xhimi.

Keto dyshime shtohen edhe me shume, pasi siguruam keto foto te Xhimit ku ka pozuar me te njejten grua. Mbetet per t’u konfirmuar gjithsesi nese eshte me te vertete ajo.

Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online