All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhimi Laho. Show all posts
Showing posts with label Xhimi Laho. Show all posts

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
  • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
  • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
  • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
  • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
  • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
  • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
  • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
  • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Monday, 29 April 2013

Xhimi BB6: Jam penduar per sekretin qe zgjodha...

Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike

“Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile”

Nuk e priste te dilte kaq shpejt nga shtepia e “Big Brother 6”, por serish nuk e quan veten humbes. Xhimi Laho, nje 45-vjecar jo si gjithe te tjeret, pohon se ka bere shume aventura ne jete, ndaj pjesemarrja ne kete “reality show” kishte si qellim te vetem parate.

Konkurrenti qe mbajti te fshehte sekretin e te martuarit, si me i madhi i banoreve ben nje analize te karaktereve te tyre, dhe cfare ka pare me shume nga nga intimitetet e cifteve te shtepise: Anaid-Joana, Elena-Vigan, Eldora-Shpendi apo dhe Rike-Edber.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online