All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Xhoana Xheneti. Show all posts
Showing posts with label Xhoana Xheneti. Show all posts

Tuesday, 5 February 2013

Revista PALOMA - 2 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 2 Shkurt 2013
 • The Voice; Venera e lindur per skene; Jozefina: Shqiptaret duan cilesi, por degjojne tallava; Mjellma: Jam gati per skenat e medha!
 • Sulejmani i madherishem; Pashai qe do fronin e Sulltanit
 • Genta: Bera operacion gjoksin!
 • Intervista e deputetit te "Agimit te Arte": Skenderbeu eshte grek!; Artistet reagojne: Shqiptare, mos u merrni me nje te cmendur. Greta Koci, Noizy, Kastro Zizo, Frederik Ndoci, Zhaku
 • Liljana Kondakci: Keshillat e mia per vajzat e reja
 • Sherr ne Facebook: Roza Lati dhe Alisa Braho!
 • Olta Boka, prezantuese e "Gjeniut te vogel"?
 • Xhoana Xheneti dhe Vildane Zeneli, te preferuarat e kroateve
 • Rozana Radi me boksera ne palester!
 • Linda Halimi dobeson Tunen
 • Sexy and Single; Shota Baraliu: Puthjen e pare? E kam dhene shume vone!
 • 1 minute me Oriola Marashin

Thursday, 31 January 2013

Xhoana Xheneti, shqiptarja qe cmend kroatet


Ne nje portal super te njohur kroat ‘index.hr’, nje tjeter bukuroshe shqiptare cilesohet, sipas tyre, femra me seksi ne bote.

Kjo eshte shqiptarja Xhoana Xheneti, e cila jeton ne SHBA dhe ka shume kohe qe merret me muzike dhe modelim. Bukuroshja ka cmendur kroatet, duke e krahasuar si nje nga femrat me seksi, bashke me te edhe nje tjeter shqiptare - modelen Vildane Zeneli.

Nuk dihet nese vajza e bukur ka qene ndonjehere ne Kroaci, por nese shkon, tashme te gjithe do ta deshironin nje foto me te./Maksim Gjokaj/.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Joanna Paradise, Albanians maddening Croats

In a super portal known Croatian 'index.hr', another Albanian lovely qualify, according to them, sexiest women in the world. This is Joanna Albanians Paradise, who lives in the U.S. and has more time to deal with music and modeling.

Beauty has mad Croats, comparing as one of the sexiest women, along with another Albanian-model Vildana Zeneli. It is unknown whether beautiful daughter has ever been to Croatia, but if you go, now everyone will want a picture with him. M.Gj.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 24 Mars 2012

Revista PALOMA, 24 Mars 2012
 • Flet shoqeria e Lorenes: Nuk po e njohim Lorin brenda shtepise. Nuk duhet te kishte bere seks me Gracianon
 • Hermes Nikaj pranon lidhjen e tij me Vlash Martika
 • Ermali i BB5: Femrat per mua jane objekt seksi
 • Ndahet Getoari nga e fejuara Florenta
 • "X Factor" rikthen Ledina Celon ne skene
 • Rozana Radi pjese e nje filmi anglez
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France. "I love you more" futet ne Top 20 te festivali Protoclip
 • Ditelindja e "shthurur" e Xhoana Xhenetit
 • Dy bukuroshet Hueyda El Saed dhe Beatrix Ramosaj pelqejne te fortet
 • Rezart Veleshnja:  Bej gjithcka per te mos humbur ate qe kam"
 • Jurgen Bala, miku i Gracianos: Te atin e njihte me pare, ndersa dashuria e tij mban emrin Adela!

Tuesday, 20 April 2010

Kengetaret Shqiptare Qe Shkelqejne Jashte!


/kristine elezaj/

Plot talente

Nuk eshte vetem kengetarja Ledina Celo qe po leshohet ne televizionet gjermane. Ka edhe kengetare te tjere shqiptare.

Eshte folur shume per kengetaren Ledina Celo, e cila me kengen “Dangerous” (Scotty Remix) paraqitet shume seksi ne VIVA gjermane, por, ka edhe kengetare te tjere te cilet jane duke shkelqyer ne televizionet e huaja.

Tre vajza te tjera me emrat Kristine Elezaj, Ani Shine dhe Xhoana Xheneti, jane duke pasur nje sukses te konsiderueshem, sidomos ne Amerike me kenget e tyre.

Ne Amerike, kenget “Always” dhe “Let You Know”, te Kristine Elezaj mund ti degjosh ne shume radio lokale ose satelitore, nderkohe qe per te ka filluar te shkruhet dhe ne shtyp.

Kjo e fundit ka lansuar edhe nje video qe quhet “Souvenirs” dhe qe transmetohet ne kanalet televizive amerikane.

Xhoana Xheneti
Sukses te konsiderueshem jashte trojeve shqiptare ka pasur edhe kengetarja Xhoana Xheneti, kenga e se ciles “Blow My Mind”, transmetohet ne BBC Radio nga nentori i vitit te kaluar.

Po ashtu, Ani Shine ka pasur sukses te konsiderueshem me kengen “Something Different”, e cila po ashtu eshte transmetuar neper TV amerikane.

Sukses i madh pritet edhe nga kengetarja Rita Ora, e cila me kengen e re dhe videon ku paraqitet me nje reper amerikan, pritet te shihet edhe ne kanalet MTV dhe te tjere, aq me pak kur dihet se ajo punon nen labelin e JAY-Z.

Rita me pare ka pasur edhe nje kenge me kengetarin Craig David.

Megjithate, ka edhe kengetare te tjera shqiptare qe kane synuar te kene suksese te medha. Dy, qe kane deshtuar, jane: Genta Ismajli dhe Bleona Qereti, te cilat edhe pse konsiderohen si yje te estrades ne Shqiperi dhe Kosove nuk kane arritur qe te bindin amerikanet qe t’i transmetojne kenget e tyre.

Genta ka paralajmeruar se do te tentoj perseri tregun e huaj pasi ka postuar kenge te reja ne anglisht.

Ky eshte treguesi me i mire se te jesh seksi nuk do te thote se mund te behesh edhe kengetare e famshme. /ardian jasiqi/gazeta express/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Full talents

There is only Ledina Celo singer that is issued in German television. There are also other Albanian singers.

It is much talked about Ledina Celo singer, whose song "Dangerous" (Scotty Remix) Viva appear more sex in German, but there are other singers who are excellent at foreign television.

Three other girls names Deeja, Ani Xhoana Shine and Paradise, are having considerable success, especially in America with their songs.

In America, the songs "Always" and "Let You Know", and Deeja can be heard in many local radio or satellite, while it began to be written and in print.

The latter has launched a video called "Souvenirs" and was broadcast on American television channels.

Considerable success outside the territories have also Xhoana Paradise singer, whose song "Blow My Mind", broadcast on BBC Radio from November last year.

Also, Shine Ani had considerable success with the song "Something Different", which is also broadcast through American TV.

Great success by singer Rita expected time, that new song and video which is presented with an American milestone, we expect to see MTV and other channels, much less seeing that it works under labelin of Jay-Z .

Rita ago there was a song by singer Craig David.

However, there are also other Albanian singers who are targeting to have great success. Two, they have failed, are, and Bleona Qerret Genta, which although considered estrades stars in Albania and Kosovo have failed to convince Americans that get broadcast their songs.

Genta has warned it will try again after the foreign market has posted new songs in English.

This indicator is better than being sexy does not mean it can also become a popular singer
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online