All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ylber Idrizi. Show all posts
Showing posts with label Ylber Idrizi. Show all posts

Monday, 8 April 2013

Ylber Idrizi, sukses pas suksesi

Këngëtari shkupjan Ylber Idrizi pas një pune tejet të mundimshe për publikimin e dy albumeve të tija me këngë të zhanreve të ndryshme, gjirimeve festive, ahengjeve familjare e mbrëmjeve të ndryshme muzikore si dhe videoklipe te realizuara, tani na shfaqet edhe me suksese të tjera.

“Sot ose nesër” titullohet videoklipi tjetër i radhës nga albumi i tij më i ri “Jeta Vazhdon”.

 “Videoklipi i këngës u realizua në Palma de Mallorca të Spanjës nga produksioni Albeni Creative, tekstshkrues i këngës është Ejup Shabani, ndërsa për muzikën dhe orkestrimin është përkujdesur kompoziori Argjend Meçe“, shprehet ai.

Për momentin këngëtari është duke punuar për publikimin e një baladë me të cilën mendon të prezantohet në festivalin “Çelësi Muzikor”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online