All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Yll Limani. Show all posts
Showing posts with label Yll Limani. Show all posts

Monday, 1 October 2012

Yjet e Ylli Limanit

‘Kam shkuar në studion e Florent Boshjakut me idenë se kjo kënga ‘Lart mbi yje’ do të dalë një këngë ritmike, por si duket zëri dhe ngjyra ime ishte më shumë  një baladë e bukur”.

Kështu ka treguar këngëtari  i ri, i zbuluar në  “The Voce” , Ylli Limani, pak ditë më parë, kur ka qenë i ftuar në programin ‘Pro Shqip” në Top Kosova Radio.

Ai ka treguar se është ndier mirë kur për këtë baladë të bukur e kanë komplimentuar edhe Miriam Cani dhe Alban Skënderaj, por ai tha se do të ecë me hapa të sigurt.

Kur e kemi pyetur se a ka yje në estradën shqiptare, ai ka treguar se yje për të me yll të madh, janë Adelina Ismajli, Ardit Gjerbrea, Alban Skënderaj, Alma Bektashi, Capital T, Tuna, Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stars of Yll Limanit

Thursday, 16 August 2012

Kengetari amerikan Ron Pope, nderon Yll Limanin...

Kengetari amerikan nderon Yll Limanin

Kengetari amerikan, Ron Pope, ka befasuar te gjithe. Duke shfrytezuar Twitterin, u ka bere thirrje rreth 30 mije ndjekesve te tij qe te shikojne askend tjeter pos kengetarin nga Prishtina, Yll Limanin.

Ylli, ish-pjesemarres i emisionit te talenteve te kendimit, The Voice Of Albania, ka performuar ne nje prej neteve kengen “A Drop In The Ocean”, qe eshte hiti me i madh i Ron Pope.

Performanca e talentit te jashtezakonshem duket se tashme ka thyer kufinjt dhe ka arritur madje edhe ne doren e vet kengetarit, i cili ka shperndare videon e performances se Yllit ne Voice.

“Shikoni Yll Limanin duke kenduar nje prej kengeve te mia ne Voice of Albania. E shikova ne harte, Shqiperia eshte prane Italise. Tani e di se nga vjen Ylli”, ka shkruar artisti i njohur nderkombetarisht duke bashkangjitur videon e performances.

Wednesday, 15 February 2012

Talentet kosovare zbulohen jashte vendit


Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani.

Ne reality-show te formatit boteror, si “The Voice” apo “X-Factor”, brenda nje periudhe njevjeçare jane zbuluar gati dhjete talente muzikore kosovare. Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani, shkruan “Koha Ditore”.

Mungesen e nje spektakli kesisoj te rinjte e shohin si hendikep, nderkaq njerezit e sferes se muzikes si mision ta pamundur, shkaku i kostos. ”Per emisionet ‘The Voice’ apo ‘X-Factor’ duhet te merret licenca nga kompanite perkatese dhe kushtojne shume”, ka thene Florent Boshnjaku, kompozitor kosovar. Ai thote se ne Kosove keta talente nuk kane perkrahje. “Askush nuk e çan koken te mendoje dhe te investoje per talente te rinj”, ka kritikuar ai.

Wednesday, 8 February 2012

Capital T bashkepunim me Yll Limanin e "The Voice"

Reperi nga Prishtina, Capital T, besohet se do të rikthehet në skenë me një bashkëpunim dhe atë me yllin nga emisioni i talentëve të këndimit “The Voice of Albania”, Yll Limanin.

Kështu së paku mësojnë burimet e Telegrafit, me Ylli Limani që po kërkon shpërthimin në skenën e muzikës argëtuese shqiptare me bashkëpunimin e planifikuar me Capital T.

Megjithëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga ndonjë prej artistëve, bashkëpunimi sigurisht nëse realizohet pritet të jetë një prej atyre që kanë potencial për t’u bërë hit, ashtu sikurse janë projektet e kaluara të Capos, “U bo von”, “Ma e mira” dhe “Make a Wish”.
/Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Capital T cooperation with Yll Limanin of "The Voice"

Rapper from Pristina, Capital T, believed to be back on stage with cooperation and that the star of the talent show singing "The Voice of Albania", Star Limani.So at least learn the sources of the telegraph, the star explosion Limani seeking entertainment in the Albanian music scene with co-planned with Capital T.

Though still not officially confirmed any of the artists, if realized, of course cooperation is expected to be one of those that have the potential to become a hit, as are past projects Capos, "U bo von", "My good "and" Make a Wish ". /Telegraph /


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online