All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Yllka Gashi. Show all posts
Showing posts with label Yllka Gashi. Show all posts

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
  • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
  • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
  • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
  • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
  • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
  • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Monday, 19 November 2012

Yllka Gashi behet nene, vjen ne jete Nina

Aktorja Yllka Gashi eshte bere nene, transmeton Indexonline. Eshte femija i pare i saj dhe bashkeshortit Albin Gagica, nje vajze qe ata e kane pagezuar me emrin Nina.

Yllka i eshte perkushtuar shtatzenise se saj duke e pershkruar si "nje ndenje te thelle te lumturise". Gjate kesaj periudhe, shpesh eshte komplimentuar, edhe pse shtatzene, qe nuk ka humbur aspak bukurine e saj natyrale.

"Mezi po pres femijen, qe te nis nje jete te re!", ka deklaruar me pare per media ajo.

Urojme qe kjo jete e re e aktores te shijohet sa me bukur ne rolin e nje nene te perkryer. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 24 October 2012

Yllka Gashi, nje Julia Roberts shqiptare

Aktorja Yllka Gashi, eshte fotografuar derisa ishte rregulluar ne studion e Sellmes dhe Kacit, mesiguri per numrin e fundit te revistes "Teuta" ku ajo ka rrefyer gjithcka per shtatzenine e saj, qe e ka perjetuar si "nje ndjenje te thelle te lumturise".

Se shpejti, do ti shtohet listes se nenave vip, ndersa per kete foto ka pranuar komplimente se i ngjan shume aktores se bukur amerikane Julia Roberts qe luajti ne filmin e njohur "Pretty Woman".

Dhe me te vertete, megjithese eshte shtatzene dhe natyrshem ka shtuar peshe, Yllka ne kete foto duket nje "pretty woman" e vertete shqiptare. Urojme qe sa me shpejt te na sjell ne jete dhe nje femije njeashtu te bukur. Yllka eshte martuar ne Amerike, me Albian Gagicen, dhe ate ne diten kur Obama u zgjodh president. /Albavipnews/

Friday, 21 September 2012

Yllka Gashi deshiron nje karriere ne Amerike

Yllka Gashi është një nga personazhet më të famshme të televizionit kosovar falë rolit në sitcom-in “Familja Moderne”, seriali i parë që është realizuar në Kosovë.

E ftuar në emisionin ‘Pasdite në Top Channel’, Yllka thekson se përvoja që ka marrë në këtë eksperiencë “është shumë e vlefshme”.

“Momentalisht po punoj në serialin tjetër “Kombinati” dhe pres edhe projekte të tjera. Kemi shumë sitcom-e në Kosovë sepse nuk kemi pasur televizion për një kohë të gjatë dhe njerëzit janë të uritur për zbavitje”, shprehet Gashi, e cila ka nisur karrierën si aktore në moshën 17-vjeçare.

“Isha 17 vjeç kur përfundoi lufta në Kosovë dhe ishte një kaos total. Vendosa të merrja pjesë në një audicion për rolin e Ofelias tek Hamleti, në një projekt eksperimental”, tregon Yllka.

Monday, 21 May 2012

Vajzat e ekranit, ne pritje te femijeve te pare

Listës që vajzave Vip, të cilat priten të bëhen nëna, si duket këtë vit do t’i shtohen më tepër se asnjëherë tjetër. Mësuam se aktorja e njohur kosovare, Yllka Gashi, është shtatzënë dhe pret të sjellë në jetë një fëmijë.

Po ashtu, edhe çifti simpatik i ekranit, Ermali dhe Ami, presin më në fund të bëhen prindër, por jo vetëm edhe vajza e ëmbël e ‘Portokallisë’, këngëtarja Eneida Tarifaj është shtatzënë dhe pret të bëhen nënë për herë të parë.

Megjithëse këto janë burime të sigurta, vetë vajzat e ekranin ende nuk janë prononcuar për ta ndarë këtë gëzim me mediet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girls of the screen, expecting first child

Vip Ticket to girls, which are expected to become mothers, it seems this year will be added more than ever. We learned that the famous actress Kosovo Yllka Gashi, is pregnant and expects to bring to life a child.

Saturday, 21 January 2012

Dancing With the Stars Albania 3: Ja emrat e disa nga konkurrentet...

Zbulojme konkurentet e edicionit te trete te ‘’Dancing with the stars’’

Organizatoret ftojne: ‘’Nora Istrefin, Big Mamen, Yllka Gashin, Blerim Destanin, Bleona Qeretin, Adrian Gaxhen, Adelina Tahirin”

Oni Pustina dhe Enver Petrovci jane dy fituesit e dy edicioneve te kaluara te spektaklit ‘’Dancing with the stars Albania’’ qe trasmetimin e ka pasur ne ‘’Vision plus’’. Tashme organizatoret e ketij spektakli po pregaditen per rradhen e trete te edicionit qe pritet te filloje se shpejti. Sikurse edhe heret e kaluara, edhe per kete edicion ofertat ndaj fytyrave publike kane arritur, ndersa ne zbulojme disa nga pretendentet per te cilet thuhet se mund te jene ne garen e madhe te kercimit. Edhe kete edicion mes te konkurenteve do te kete kengetare shume te njohur te cilet edhe pse disponojme informacione se do te jene pjese e spektaklit per shkak se nuk kane mare konfirmimin perfundimtare nuk deshirojne te japin detaje.

Wednesday, 14 December 2011

Yllka Gashi: Nuk Di Te Bej As Grim...

photo: arton humolli
Yllka Gashi: Deshiroj t’i vazhdoj endrrat e mia!

Yllka Gashi e filloi karrieren e saj qe ne moshen 17-vjecare dhe sot konsiderohet nder aktoret tona me te dashura te skenes sone.

Yllka, e cila ka luajtur me sukses ne shume shfaqje, filma dhe se fundi me rolin e Zanes, ne “Familjen moderne”, rrefen jeten prej personazhi publik.

E cilter dhe e zgjuar, Yllka pohon kenaqesine e te qenit femer, por nder te tjera rendesine e ndjekjes se endrrave kurdohere, qofshin keto te nje aktoreje apo te kujtdo profesioni tjeter...

Yllka, a eshte kjo e jotja nje histori suksesi?
Them se po. Histori suksesi dhe pune, mbi te gjitha.

Tregona pak per fillimet e karrieres tende, edhe pse e dime qe keni nisur qe 17 vjece. Pse pikerisht aktore?
Aktrimi ishte zgjedhja ime, pasi eshte nje nga artet me te veshtira, ku perfshihen shume emocione: kenga, loja, vallezimi.

Tuesday, 21 April 2009

Yllka Gashi: Adoleshenca Ime!

Yllka Gashi
/photo kosova sot/

Aktorja Yllka Gashi flet per adoleshencen e saj
Gjithmone shembullore!

”Si nxenese shembullore qe kam qene, me kane terhequr shume shkencat natyrore, kam qene gjithmone e shkelqyeshme ne matematike. Prandaj shpesh kam menduar qe kur te “rritem” do te merrem me ndonje profesion tjeter,” ka thene Yllka

Yllka Gashi, tani aktore ne serine “Familja moderne”, kur ishte vajze e re ishte e dhene pas mesimit. Ka qene nje nxenese e shkelqyeshme, e interesuar per te mesuar cdo gje. Si adoleshente nuk ka menduar ne profesionin qe e zoteron sot, ndonese ka pasur prirje per shkenca shoqerore. Yllka gjate adoleshences se saj ka perjetuar edhe kohen e luftes, te cilen e ka kaluar me mjaft veshtiresi. Momentet me te veshtira ajo i kujton kur shqiptaret u debuan nga shtepite, ndersa moment me te lumtur per te ka qene kthimi pas perfundimit te luftes ne shtepine e saj. Me shume rreth adoleshences se saj, Yllka Gashi flet per “Kosoven Sot”.

ME SHUME SHOKE SE SHOQE

“Kosova Sot”: Si e kujtoni kohen kur keni qene adoleshente?
Yllka Gashi: Tash me qeshet me shume gjera qe kam mundur t’i bej apo t’i mendoj ne ate kohe. Kohen e adoleshences e kujtoj si faze shume te mire ne jeten time, kur kam filluar te formoj personalitetin tim, bindjet e mia si dhe te formoj rrethin dhe shoqerine time.

“Kosova Sot”: Sa jeni shoqeruar dhe me cilen shoqe apo shok keni qendruar me shume?
Yllka Gashi: Une ndjehem me shume fat qe kam tri motra me te medha se une, te cilat gjithmone i kam pasur shoqet me te mira. Megjithate, gjate adoleshences jam shoqeruar me shume njerez te moshave dhe te profileve te ndryshme. Si ne femijeri po ashtu edhe gjate adoleshences me shume kam pasur shoke sesa shoqe.

“Kosova Sot”: C’nxenese keni qene?
Yllka Gashi: Kam qene nxenese e shkelqyeshme. Isha shembullore, notat i kam pasur te gjitha pesa. Gjithmone shembullore!

“Kosova Sot”: Atebote, ku e keni kaluar kohen e lire?
Yllka Gashi: Adoleshenca ime dhe e gjenerates sime ka kaluar neper nje faze kur Kosova ishte nen presion te tmerrshem politik te Serbise, kur prinderit tane ishin larguar me dhune nga vendet e tyre te punes dhe kushtet ekonomike ishin shume te veshtira. Prandaj, kohen e lire kryesisht e kam kaluar ne shtepi duke lexuar, sepse atehere interneti dhe keto perparesite e kohes se sotme per ne nuk ekzistonin. Me kujtohen ndejat qe u benin neper shtepi te shokeve te mi, te cilat ishin jashtezakonisht te hareshme dhe te paharruara per mua!

“Kosova Sot”: Ku i keni kaluar pushimet?
Yllka Gashi: Hahaha. Ne Ulqin!

“Kosova Sot”: Me cfare problemesh jeni ballafaquar ne ate moshe?
Yllka Gashi: Ballafaqoheshim me shkollat e ndara, pastaj me shkollat “shtepi” si dhe me atmosferen e luftes qe arrinte gradualisht.

RIKTHIMI NE SHTEPI,MOMENTI ME I LUMTUR

“Kosova Sot”: A keni menduar ne karrieren te cilen e keni arritur sot?
Yllka Gashi: Jo edhe aq. Si nxenese shembullore qe kam qene me kane terhequr shume shkencat natyrore, kam qene gjithmone e shkelqyeshme ne matematike. Prandaj shpesh kam menduar qe kur te “rritem” do te merrem me ndonje profesion tjeter.

“Kosova Sot”: Cili ka qene momenti me i lumtur dhe me i hidhur qe e rikujtoni?
Yllka Gashi: Kam perjetuar kohen e luftes. Pra, momenti me i hidhur ishte fillimi i luftes dhe tmerri i te qenit “mysafir ne shtepine tende”. Ndersa momenti me i lumtur ishte kthimi nga “refugjatlleku” ne shtepi, ne Kosoven e lire!

“Kosova Sot”: Cfare keshille do t’u kishe dhene adoleshenteve tane?
Yllka Gashi: Kenaquni sa me shume. Jetoni keto dite me shume dashuri e perkushtim, sepse nuk do te kthehen me!

DALLIMET

“Kosova Sot”: Cilat jane dallimet e adoleshences se atehershme me ate qe e kane sot te rinjte tane?
Yllka Gashi: Ka mjaft dallime. Por, ndoshta jo shume drastike. Te rinjte sot kane me shume perparesi ne fusha te ndryshme, jane me te lire, kane me shume mundesi te zgjedhjes se shkollimit etj. Megjithate, me vjen shume keq qe fatkeqesisht ende nuk jane mundesite me te mira per ta shijuar kenaqesine e te qenit adoleshent ne Kosove. Duhet ende shume pune per te arritur ate qe te rinjte e tjere te Evropes e kane.
/k.bajrami/21.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Actress Yllka Gashi speaks about her adolescence
Always exemplary!

"As students who have been exemplary, with the natural sciences have attracted many, I have always been excellent in mathematics. So often I think that when you "shoot" will deal with any other profession, "said Yllka

Yllka Gashi, now actress in the series "Modern Family", when was the new girl was given after the lessons. A student has been excellent, interested to learn everything. As a teenage no thought in the profession that possesses today, although there was tendency for the social sciences. Yllka during its adoleshences that has experienced the time of war, which has passed with many difficulties. The difficult moments she remembers when Albanians were expelled from the houses, while the moment was happy to return after the war in her home. More about adoleshences that its Yllka Gashi speaks for "Kosova Sot".

MORE THAN FRIEND match

"Kosova Sot": How do you remember the time when were teenage?
Yllka Gashi: Now with more things I could have to do or to think at that time. Adoleshences time of recall as a very good stage in my life when I began to form my personality, my beliefs and to form the district and my society.

"Kosova Sot": How are you and accompanied by friends or friends which have remained more?
Yllka Gashi: I feel more lucky that I have three sisters greater than I, which I've always been good friends with. However, during adoleshences be accompanied by many people of ages and different profiles. As in childhood as well as during adoleshences I had more friends than friends.

"Kosova Sot": What student have you been?
Yllka Gashi: I have been excellent students. I was exemplary, I had marks all grade five. Always exemplary!

"Kosova Sot": Those times, where you have free time spent?
Yllka Gashi: my teens and my generation has passed through a stage when Kosovo was under terrible pressure on Serbia's political, when our fathers were away with violence from their jobs and the economic conditions were very difficult. Therefore, leisure I spent mostly at home reading, because then the advantages of the internet and time to us today did not exist. Tauten remember to do that was through my friends houses, which were overwhelmingly Të hareshme and unforgotten for me!

"Kosova Sot": Where did you last vacation?
Yllka Gashi: Hahaha. We Ulcinj!

"Kosova Sot": What problems are you facing at that age?
Yllka Gashi: We were faced with separate schools, then schools with "home" and the atmosphere of war was reached gradually.

Rollback home happy moment with

"Kosova Sot": Do you think the careers who have achieved today?
Gashi Yllka Not so. As students who have been exemplary with the natural sciences have attracted many, I have always been excellent in mathematics. So often I think that when you "shoot" will deal with any other profession.

"Kosova Sot": What was the happiest moment and bitter that you remember?
Yllka Gashi: I have experienced wartime. So bitter was the moment to the beginning of the war and the horror of being a "guest house in effort." While the moment was happy to return from "refugee-ship" at home, in free Kosovo!

"Kosova Sot": What advice would you give to our teenagers?
Yllka Gashi: Enjoy more. Live these days with much love and dedication, because it will not return!

Differences

"Kosova Sot": What are the differences between adolescence then what have our youth today?
Yllka Gashi: There are many differences. But, perhaps not very drastic. Young people today have more priority in different areas, are free, have more opportunity to choose the education etc.. However, deeply regret that unfortunately are still the best opportunities to enjoy the satisfaction of being a teenager in Kosovo. Still needs much work to reach it from other European youth have.
]]

Monday, 2 February 2009

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Yllka Gashi dhe Albian Gagica RTK
/yllka gashi dhe albian gagica ne kafen e mengjesit, photo rtk/

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Kesaj radhe, Fitore Rexhepi, reporterja e RTK-s kishte kenaqesine /besoj/ te ishte mysafire ne shtepine e ciftit te posa martuar Yllka Gashi dhe Albian Gagica. Aty Yllka si nuse e re, sherbeu kafe stafit te RTK-s dhe rrefeu gjera interesante ne lidhje me jeten e saj me Albianin ne banesen "finqe" te re. Mesuam se Yllka na qenka mjaft "konzervative" nga natyra /nuk do te thote edhe gje negative/ pasi nuk lejoi te shohim garderoben e saj apo dhomen e fjetjes, qe deri me tani ishte nje gje rutinore ne kete emision. Si duket gjerat private i ruan me xhelozi. Ohh... poashtu, mesuam se vjehrria e Yllkes megjithate jetojne ne te njejten shtepi, por ne katin perdhese ne nje banese te vecante. Nje zgjidhje ideale mendoj per te dy palet, edhe afer edhe larg!

Ndersa per te gjitha vajzat e pamartuara, Yllka la nje mesazh shume domethenes:

Fitore Rexhepi: "Si po ndihesh si e martuar?"
Yllka Gashi: "Shume mire! Me pas dite qe asht kaq mire, ma heret isha martuar, ha ha ha!... Pasha zotin po! U knaqa!"


Pra, ju te pamartuarat, e degjuat! C'ka po pritni! Martohuni dhe knaqnu!

Ndiqni me poshte intervisten ne teresi dhe natyrisht kenaquni edhe ju!

Pjesa 1


Pjesa 2


Prinderit dhe Vjehrria e Yllka Gashit
Yllka Gashi

Yllka Gashi
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kafja kafeja kafeneja e mengjesit mengjezit me yllka gashin
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Friday, 9 January 2009

Yllka Gashi TV Reklame per Unicef

Yllka Gashi TV Publicitet, Unicef Good Will Ambasador


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Monday, 5 January 2009

Yllka Gashi ne "Express Live" Festiv

YLLKA GASHI: JAM MARTUAR NGA DASHURIA!

Keshtu thote Yllka Gashi ne nje interviste dhene per emisionin festiv te "Express live" te KTVs duke mohuar mediat te cilat kane spekuluar se eshte martuar per shkak se kishte mbetur shtatzene. Yllka konfirmoi edhe nje here per shikuesit se ajo nuk eshte shtatzene! Ndersa verteton se kujtimi i saj me i mire per vitin 2008 eshte pikerisht martesa me Albian Gagicen. Ajo permend dy udhetime qe asaj i kane lene mbrese gjate vitit 2008, ajo ne Spanje dhe New York. Poashtu flet per aktivitetet e saja profesionale gjate vitit 2008 dhe planet per vitin 2009. Shikojeni videon!Yllka Gashi dhe Albian Gagica
FOTO NGA DARSMA

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa

Yllka Gashi dhe Albian Gagica Martesa
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 16 December 2008

Yllka Gashi, Zjarri i "Familjes"

Yllka Gashi
/photo gazeta express/

Zjarri i “Familjes moderne”

Ajo luan rolin e nje personazhi shume te gjalle, eksploziv, por pse jo edhe autoritativ ne disa raste. Eshte kjo aktorja Yllka Gashi, e cila luan ne serialin “Familja moderne”.

Javen qe po e leme pas, “Familja moderne” vendosi te dale komplet jashte baneses se tyre.

“Familja moderne” udhetoi per ne nje fshat te bukur, i quajtur Krushe. Atje “Familja” shperndau dhurata modeste per femijet e fshatit. Nder pjesetaret e “Familjes” ishte edhe aktorja Yllka Gashi. Yllka luan rolin e Zanes, nje personazh shume i gjalle, shume here eksploziv, por pse jo edhe autoritativ ne disa raste.

Kjo, si duket, vjen nga Dini, babai i saj. Yllka thote se pervoja e saj ne “Familjen moderne” e ka mesuar shumecka ne jete, si nga ana profesionale, ashtu edhe private. “Pervoja ka qene dhe vazhdon te mbetet shume e mire”, tha Yllka.

Yllka GashiKur flasim nga ana profesionale, Yllka thote se secilin rol qe aktori e ka per detyre ta luaje, duhet ta pelqeje, ta kuptoje dhe ta arsyetoje. “Perndryshe nuk ka kuptim. Zanen, pa dyshim e dua shume. Eshte personazh i kendshem per t’u luajtur dhe fatbardhesisht pelqehet shume nga publiku”, shprehet ajo. Ndersa kur flet me te per koleget e “Familjes moderne”, atehere fjalet jane me te mira. E vlereson si nje ekip qe ka thyer rekord ne komunitetin artistik kosovar per nje mirekuptim dhe pune te shkelqyeshme ekipore.

Gashi, ndonese me nje pauze jo fort te shkurte, jave me pare iu eshte kthyer edhe derrasave te teatrit. Ajo luajti ne shfaqjen "Zonjusha Xhulia" e regjisores Valmira Baruti, shfaqje kjo e cila ishte pjese e festivalit “Skena UP”.

Por nese nuk eshte ne “Familje moderne” apo ne teater, atehere Yllken e gjeni ne shtepi duke lexuar apo me telepilot ne dore. “Mundohem te shoh filma sa me shume. Kjo varet edhe prej angazhimeve te mia ditore, megjithate, po shikoj filma. Eshte pjese e pandashme e profesionit tim”, shprehet ajo. Nese e pyetni se a i pelqen politika, atehere do te merrni nje Joo te gjate. /gazeta express/14.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Tuesday, 4 November 2008

Yllka dhe Albiani Ne New York Per Muajin e Mjaltit

Yllka Gashi dhe Albian Gagica te martuar
/photo infopress/

Ne Njujork do ta ripertrijme ndjenjen e te qenit te martuar

Me Albianin eshte takuar para shtate vjetesh, aktorja Yllka Gashi e njohur me shume si Zana e “Familjes Moderne”, ka rrefyer per dasmen e saj, e cila, sipas aktores ka vajtur ashtu sic eshte planifikuar. “Dasma u be ne sallen e re te hotelit “Princi i Arbrit”, me rreth 300 te ftuar… Per muzike zgjodhem motrat Libohova si dhe bendin "Turntables on the Hudson", ka rrefyer Yllka. Ajo ka treguar se muajin e mjaltit do ta kalojne ne Nju Jork ku edhe do t’i blejne unazat per njeri-tjetrin, “sepse duam qe edhe atje ta riperterijme ndjenjen e te qenit te martuar”. Pyetjes se revistes se cka e bene Albianin nje burre te mire, aktorja i eshte pergjigjur, “Shumecka, Albiani eshte nje njeri i bute me zemer shume te madhe. eshte shume punetor, ambicioz, gjithmone e do me te miren per lidhjen tone, kurre nuk e thote fjalen e fundit te paren, eshte i kujdesshem dhe, cfare eshte me shume rendesi, ka shume mirekuptim per mua dhe ‘teket’ e mia”. /infopress/04.11.08/

Yllka Gashi Revista Teuta
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Me Ke U Martua Yllka Gashi?

Yllka Gashi dhe Albian Gagica
/photo public domain/

Me heret u njoftuam nga gazeta "Tung" se Yllka e kishte ndermend te martohet dhe sipas kesaj reviste kjo duhet te kishte ngjare diku ne muajin tetor. Ndersa, nuk u dha ndonje informacion ne lidhje me bashkeshortin e saj. Por, sipas Express Live te dates 3.11.08, Yllka na qenka martuar me Albian Gagicen, pronar i Init Production (init.tv) dhe cifti eshte ne pritje te femijes se pare. Sipas informatave qe "vijne" nga Google (motori kerkues normalisht), Albiani eshte nga Prishtina, i lindur me 1977 dhe ka specialitet dizejnin grafik. CV-n e tij mund ta gjeni tek albanianarts.com! Eh... ja edhe kjo u muarr vesh!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Wednesday, 15 October 2008

Martohet "Zana" e "Familjes Moderne"

Yllka Gashi
/photo unknown/

Martohet "Zana" e "Familjes Moderne"

Yllka Gashi po martohet. Ky eshte lajmi me i ri qe eshte duke qarkulluar tash e disa dite neper Prishtine per aktoren e njohur kosovare. "Zana" e serialit "Familja Moderne" mesohet se eshte ne prag te marteses. Nuk eshte "Gjoni" e as ndonje aktor tjeter i serialit, por djaloshi me te cilin Yllka do te martohet eshte nje prishtinas me te cilin Yllka eshte ne lidhje prej me shume se shtate vitesh. Nje burim i ka thene gazetes "Tung & Nata" se te gjitha pergaditjet rreth ceremonise martesore, jane duke shkuar mbare: "Nuk e di saktesisht vendin se ku do te mbahet martesa, por ajo qe mund te ju them eshte se ceremonia e marteses do te mbahet me 18 tetor ne Prishtine, ku pritet te jene te ftuara numer i madh i fytyrave tona publike". Burimi ne fjale, nuk deshi ta permend emrin e djaloshit, duke e ruajtur privatesine e Yllkes, por theksoi se nuk eshte fytyre publike. Gazeta provoi te merr nje deklarate nga Yllka, por ajo keto dite kishte nderruar numrin e telefonit dhe kontakti me te ne kohen kur provuam ishte i pamundur./tung/15.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online