All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Youtube Stars. Show all posts
Showing posts with label Youtube Stars. Show all posts

Tuesday, 21 February 2012

Enca Haxhia e vazhdon famen dhe ne Youtube (Video)

Ajo quhet Enca Haxhia, dhe është nga Tirana, ndërsa jo vetëm është simpatike, por këndon edhe bukur, pavarësisht se provoi edhe në spektaklin “The Voice of Albania”, por nuk i eci ashtu sic duhet.

Vajza ka shumë video në Youtube ku këndon duke pasur shumë shikime nga njerëz të ndryshëm. Enca është vetëm 16 vjece, dhe i pëlqen shumë muzika dhe bota e spektaklit. Pa marrë parasysh se sa u pëlqeu në “The Voice”, ajo vazhdon ëndrrën e saj për të kënduar edhe në Youtube.

Por sa e sa vajza dhe djem të ri dhe të talentuar ka në kanalin më të klikuar dhe të dëgjuar Youtube, ne do ti zbulojmë një e nga një duke qenë një suport i mirë i atyre, ndoshta për tu lakuar më shumë dhe për tu thënë se janë shumë të talentuar, sic është dhe Enca. Pak më poshtë mund të shihni edhe një nga interpretimet e saja, pikërisht në Youtube./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enca Haxhia continuesfame and YouTube

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online