All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zajmina Vasjari. Show all posts
Showing posts with label Zajmina Vasjari. Show all posts

Monday, 17 March 2014

‘IB Events’ solli një super mbrëmje me yjet e muzikës

Gjatë mbrëmjes së shtunë të 15 marsit në diskon e njohur të shqiptarëve në Neuus të Gjermanisë në ‘GoldenTime’ kompania e njohur e organizimeve ‘Ib Events’ kishte ftuar këngëtarët më ‘in’.

Ndërsa shqiptarët që jetojnë në Gjermani kishin mbushur këtë club për të dëgjuar dhe u argëtuar me artistë me me zë sic ishte Gold Ag, Zajmina Vasjari, Noizy, Astrit Mulaj.

Artistët kanë performuar hitet e tyre për shqiptarët që jetojnë  në Diasporë, ndërsa organizime të tilla e plot sukse nën firmën e ‘IB Events’ dhe drejtuesit të saj Ilir Balija, vazhdojnë të jenë të pranishme gjithmonë  e më shumë atje. /Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
'IB Events' brought a super evening with music stars

During the evening of Saturday March 15th diskon known Neuus Albanians in Germany in 'Goldentime' organizations recognized company 'Ib Events' had invited singers 'in'. While Albanians living in Germany had filled the club to listen and entertain with sound artists as was Gold Ag, Zajmina Vasjari, Noizy, Astrit Mulaj.

Artists have performed their hits for Albanians living in the Diaspora, while organizations such successes under the full signature of 'IB Events' and its leaders Ilir Balija, continue to be more and more present there. / Maxim Gjokaj /

Tuesday, 6 August 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013

Revista PALOMA - 3 Gusht 2013
Revista PALOMA, 3 Gusht 2013
 • Zajmina: Mentaliteti shqiptar me ka ndrydhur
 • Mihrije Braha, nuk harron te zhvishet edhe kete vere
 • Marsela Cibukaj: Dua lule dhe biciklete, jo iphone dhe X5
 • Ermal Fejzullahu: Pesha e tepert po me pengon! Kengetari ne pritje te femijes se trete: Bashkeshortja ime, Ariana, do sjelle ne jete nje vajze
 • Fatmire Sinanaj, shqiptarja qe realizon film porno me ish-burrin e  Kim Kardashian
 • Rita Ora: Do kendoja me qejf ne Serbi!
 • Sa vere e nxehte.. per ish-banoret e "Big Brother". Ku dhe me ke po pushojne? Sa po u shijon kjo vere? Joana Gjuzi, ne pishina topless; Anaid Kaloti: Pushoj vetem ne fundjave; Rike Roci: Vera e ndare mes Lukes dhe Elones; Edber Laho: Nuk ndahem nga Vigani dhe Arbenita; Elena Lika, ne Capri per pushime dhe pune; Olta Leka, pa pushime prej semundjes se babit
 • Luli Bitri, aktorja shqiptare ne krahe te Michele Placido

Saturday, 27 July 2013

Zajmina, per here te pare, foto me te dashurin...

...kapet mat me te dashurin

Kengetarja 26-vjecare, Zajmina Vasjari, eshte fotografuar ne fundjave ne shoqerine e te dashurit te saj, per here te pare. Paparaci yne ka mundur te shkrepe kete foto pak dite me pare ne Himare, ku ata kane vendosur te bejne plazh vetem te dy. Mesohet se me djalin qe shihni ne foto, Zajmina ka nje lidhje prej disa vitesh, por ajo ka zgjedhur te mos flase asnjehere ne media per kete ceshtje, duke e ruajtur sekret. Kengetarja ka pohuar ne intervistat e saj dhene per shtypin roze se preferon te mos flase per dashurine, pasi e konsideron nje ceshtje shume private per ta bere publike. Kengetarja pak jave me pare festoi ditelindjen, ne nje feste madheshtore ne Tirane. Per sa i perket muzikes, ajo kete vere u shfaq ne klipin e saj “I Kom” agresive dhe sensuale, duke perdorur si vecanti artilerine e rende ushtarake dhe armet.

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 27 Korrik 2013
 • Elona e BB, ne dileme mes nje djali shqiptar dhe francez. "Partnerin e deshiroj artist. Ne shtator mund te jem ne televizion"
 • Luana, e dashuruar me menaxherin e nje qendre biznesi pas ndarjes nga Gaxha
 • Zajmina kapet mat me te dashurin ne plazhin e Himares
 • Xhensila dhe Besi, skena erotike gjate pushimeve
 • Eldora e BB6: Surpriza e Shpendit per 28-vjetor, lule te bardha dhe varese Swarovski. Fotot, dhuratat dhe detajet e festes me shume te ftuar
 • Maya: Me partnerin tim po mendojme per nje femije. Kam hequr dore nga cigarja per hir te dashurise
 • Martohen Atdheu i "Da Ligs" dhe Korabi i Xenit
 • Shkelqimi i "BB", pas ndarjes nga Alma, pushime te gezuara ne plazhet italiane
 • Soni me Aldon e "X Factor" ne Prishtine
 • Ermal Merdani, pas tre muajsh "single" del hapur me te dashuren e re

Sunday, 30 June 2013

Zajmina pas fitores se PS-se, deklarohet socialiste...

Zajmina tifo per fitoren e PS-se, edhe pse s’ka asnje plan te merret me politike

Zajmina Vasjari eshte pare te festoje per fitoren e PS-ne ne zgjedhjet e 23 qershorit, duke bere tifo ne shesh me flamuj ne ngjyren e Rilindjes.

Edhe pse gjate fushates Zajmina nuk u identifikua si mbeshtetese e njeres apo tjetres force politike, ajo ka pritur rezultatin e zgjedhjeve per t’u shfaqur hapur si fanse e se majtes.

Zajmina, e cila po mbaron studimet per Arkitekture, ka pohuar se nje dite ky do te jete profesioni i saj kryesor, pasi i pelqen te pozicionohet ne nje te ardhme profesionale me serioze dhe stabel. Po ky pasion per politiken mos ndoshta ka te beje me perfshirjen e saj tani e tutje ne strukturat rinore te PS-se?! Kengetarja e ka mohuar kete fakt, duke sqaruar se foton e ka bere thjesht per qejf dhe jo se do merret ndonjehere me politike.

Sunday, 23 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 22 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 22 Qershor 2013
 • Ciljeta, linja seksi ne plazh edhe pas lindjes se djalit
 • Sheila zhvishet per here te pare
 • Anaidi: Gati per te filluar pune ne Bashkine e Tiranes. Me femren e duhur afeksionohem qe ne momentin qe fillon te flase
 • Anaidi dhe Elona priten nga shume fansa ne Prishtine
 • Franceska e "BB5", e dashuruar me djalin e nje politikani biznesmen
 • Rike e "BB6" pas aventurave ne Tirane, rikthehet ne krahet e Lukes
 • Shpendi, pushime ne mal dhe pishina, pa Eldoren
 • Netet e cmendura te Bjordit dhe Joanes
 • Tirana i sjell fat, Olta Leka e BB6 ze te dashur nje djal simpatik
 • Iliri dhe Anisa ndajne me fansat edhe dhomen e gjumit
 • Blero e quan veten edhe yll futbolli
 • Adelina Tahiri transformohet ne nje Kim Kardashian
 • Ertemiona Mejdani, konkurron serish per miss
 • Zajmina Vasjari, fishekzjarre dhe brohoritje ne rruge per 26-vjetor

Saturday, 1 June 2013

Zajmina Vasjari shume “hot’ me ‘I kom” (Video)

Një video super e bukur, dhe këngë shumë interesante sapo ka ardhur në tregun shqiptar.

Edhe më parë fotot dhe pritshmëria e kësaj këngë nga bukuroshja e skenës shqiptare Zajmina Vasjari, ishte shumë e madhe.

Ja ku e keni një super “hot” duke thënë se ‘I kom’ vjen video e realizuar nga ‘Max Productions”, ku Zajmina duket vërtetë një ushtare super seksi, ndërsa kënga është realizuar nga ‘Stine Records”.

Ndërsa edhe Zajmina si Elvana duket se mundohet të flasë në dialektin e Kosovës./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -[[ translation by google:
Zajmina Vasjari very 'hot' with 'The com "

A video super nice and very interesting song has just arrived in the Albanian market. Even before the photos and the expectation of this song from Beauty and the Albanian scene Zajmina Vasjari was great.

Monday, 27 May 2013

Zajmina Vasjari: Klipi me artileri te rende, lancohet se shpejti...

Zajmina Vasjari
Nuk jane videoklipe te ngjashme

Kengetarja shume e bukur, Zajmina Vajsari, shume shpejt do te sjell ne treg videoklipin e ri te kenges “I kom”, te realizuar nga “Stine Records”. Ne kete videoklip Zajmina do te paraqitet me nje artileri te rende, per te cilen projekt thote se ka punuar bukur shume.

Ajo eshte munduar te sjelle dicka te re ne skenen muzikore, duke paraqitur skena te ndryshme ne klip, mirepo ajo koheve te fundit eshte perfolur mjaft rreth ketij projekti per te cilin kane dale zera se ngjason me projektin e Ingrid Gjonit. Zajmina deri me tani nuk ka dashur te komentoj per kete ceshtje, mirepo per here te pare per kete flet ne kete interviste dhene “Zerit”.

- Se fundi keni qene ne qender te vemendjes me fotografite qe keni realizuar me nje artileri te rende, duke paralajmeruar se po sillni dicka te re ne skenen tone. Si lindi kjo ide?
Ideja e videos te cilen e kemi paralajmeruar, u pershtat me tekstin e kenges. Eshte perdorur artileria e rende per te dhene nje ide me te qarte te mesazhit qe do te percjelle kenga e re.

Tuesday, 21 May 2013

Edhe Zajmina e ka ushtrine, por jo me Ibrahim Rugoven...

Zaimina 'merr peng te dashurin'

Mos u cudisni, pasi kjo eshte fabula qe ka vendosur te trajtoje ne klipin e saj te ri, kengetarja superseksi Zaimina Vasjari.

Nga sa mesuam, historia qe trajtohet ne klip eshte e ketille: Zaimina eshte e lodhur nga sjelljet mashkullore te te dashurit, tradhtite e tij, dhe per kete arsye dergon nje grup ushtaresh per ta marre peng.

Nje ide interesante, duke marre parasysh faktin qe shumica e klipeve te promovuara gjate veres kane ne fokus plazhin, detin. Zaimina vjen shume provokuese ne kete klip, i cili pritet te shfaqet shume shpejt ne televizionin muzikor "BBF".

Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Saturday, 11 May 2013

Zajmina: Bota e spektaklit, ka dy fytyra...

Zajmina VasjariZajmina Vasjari: Kesaj radhe do me shihni “hard” dhe “hot”

Do te shfaqet edhe “hard” edhe “hot” ne klipin e saj me te ri. Zajmina Vasjari flet per veten dhe jeten e saj jashte klipeve ne kete interviste per “Panorama Plus”. Si ndihet ne tregun e kengetareve, ne dashuri dhe ndryshimet qe do te beje ne jete pas moshes 30 vjec.

Zajmina, rikthehesh me nje klip ku perdoret artileria e rende e luftes ne imazhet e tij. Pse kjo ide?

Jam munduar ta pershtas me tekstin e kenges idene e videos. Kete e kam bere ne menyre qe te kene lidhje me njeri-tjetrin klipi me kengen, dhe te mos te ishin thjesht disa skena te bukura, por edhe me kuptim.

Wednesday, 8 May 2013

Nje duhanpirese seksi si Zajmina

Ka ndryshuar totalisht pamje, por duket si gjithmonë seksi. Kjo është këngëtarja Zajmina Vasjari, e cila ka realizuar foto të tjera, të cilat janë me siguri pjesë e videos më të re.

Edhe këtë herë është fotografi nga Tirana Juxhin Kurti, personi që ia ka realizuar këtë foto, ku këngëtarja duket një “Bombë’ e vërtetë.

Megjithëse cigarja puro në dorën e saj, ndoshta ia humb pak bukurinë vajzës së skenës, e megjithatë, urojmë që këtë duhan ajo e përdor vetëm artistikisht. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A sexy smoker as Zajmina

View has totally changed, but always looks like sex. This is the singer Zajmina Vasjari, which has achieved more images, which are probably part of the new videos. And this time it files from Tirana Eugene Kurti, a person who has realized this picture, where the singer seems a 'Bomb' true.

Tuesday, 7 May 2013

Zajmina, luftetare si Rihana

Siç kemi thënë edhe pak ditë më parë, këngëtarja seksi Zajmina Vasjari sapo ka xhiruar klipin e këngës më të re.

Në fakt Zajmina e hipur mbi një artileri të rëndë, të kujton këngën “Hard” të Rihanës & Young Jeezy, e cila ka vite që është në tregun e huaj dhe ka një skenë të njëjtë.

Vetëm se Zajmina ka përdorur rrobat seksi të bardha e Rihana është më ushtarake e veshur, por “hot”.

Derisa të vijë dhe video e plotë, presim nëse ka të tjera skena si video e këngëtares nga Barbadosi, megjithëse këtu faji i kopjimit është i produksionit, por Zajmina besoj se versionin e Rihanës e ka parë qindra herë. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina, fighters like Rihanna

Monday, 6 May 2013

Zajmina dhe Ingridi me klipe ushtarake...

Zajmina dhe Ingridi perplasen ne ide, te dyja rikthehen me klipe ushtarake

E para qe ka publikuar klipin e saj te ri me elemente ushtarake eshte Ingrid Gjoni, e cila i ka bere keshtu nje dhurate djalit te saj Parid per 1-vjetorin e lindjes, duke e bere imazh kryesor ne klipin e saj. Ingrid ka lancuar keshtu kengen me titull “Inshallah”, duke u rikthyer pas nje viti, nje periudhe e mjaftueshme pauze pasi u be nene. Kenga me ritme orientale vjen me nje fabul te vecante, ndersa Ingridi pret kthimin e burrit ushtar, ndaj dhe dominojne elementet ushtarake ne disa nga skenat e videoklipit, qe jane realizuar ne Durres. Nga ana tjeter, edhe kengetarja Zajmina Vasjari ka njoftuar publikimin se shpejti te klipit te saj te ri, po ashtu me mjete dhe veshje ushtrie. Zajmina ka publikuar disa foto nga xhirimet e klipit, ku shihet qe ajo e con dhe me ne agresivitet idene e ngjashme me Ingridin, pasi perdor artilerine e rende te luftes ne xhirimet e tij, qe pritet te publikohet se shpejti. Zajmina ka postuar disa fotografi nga xhirimet ne faqen e saj ne Facebook, ku pozon mbi nje tank, me rroba banje dhe e armatosur. Nuk dihet nese dy kengetaret kane qene ne dijeni te fabules se klipeve te njera-tjetres, te cilat i kane lancuar si kthesa te rendesishme ne karriere, pas nje periudhe mungese ne tregun muzikor.

Saturday, 4 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 4 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 4 Maj 2013
 • Rudina Xhunga; Jeta e re ne Tirane me sportistin. Hapja e nje biznesi te perbashket dhe planet per martese.
 • Rikja rrefen historine e dashurise: S'jam e sigurte a do me prese, u futa ne "BB" pa i thene
 • Joana behet nostalgjike: Me Janin beja jete perrallore, nderroja perdite makinat!
 • Inva dhe Hetemi shpenzojne miliona per 1-vjetorin e vajzes, detajet dhe fotot e festes
 • Anaidi me Joanen cift? Kurre nuk mund te ndodhe. Flet Syrjeva Berberi, mikja e tij me e mire: Anaidi di kur dashuron dhe kur tradhton
 • Anaidi i bindur se se Joanen e do publiku, e krahason me Ermelen
 • Joana per Eldoren: Ajo i nderron meshkujt dhe na hiqet si e ndershme
 • Sekrete qe banoret rrefejne dhe te tjera qe hamendeson publiku jashte shtepise

Revista BLUETOOTH - 4 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 4 Maj 2013
 • Festa 48-oreshe e Nines, vajzes se Inves e Hetemit
 • Mendoni se e njihni Elvanen? Mendojeni serish! "Jam e rezervuar per njohje te reja". Ylli i muzikes shqiptare performoi dje pas tri vitesh per publikun e Tiranes
 • Rudina Xhunga, fotot e para te se bijes, Alana
 • Adelina Tahiri i futet "rendshem" palestres
 • Femrat VIP ne konventen e PD-se
 • Shpati anulon ditelindjen ne Tirane, semuret e ema
 • Rezarta Shkurta pret vajze: Na u plotesua deshira mua dhe Ermalit! Kengetarja pozon shtatzene, ne breg te detit me bashkeshortin
 • VIP-at njihen me Dahlia Noir. Parfumi me i ri nga "Givenchy"
 • Te rejat e BB6; Vigani dhe Edberi: Ta mbajme mire me ciftin Anaid-Joana; Rike: Babi me porositi te bej kujdes qe te mos lendoj te dashurin; Anaidi: Jani eshte djal xhentil; Elona: Anaidi do qe ta respektojme me zor Joanen; Rikja: Nuk fle me ty, Edberi: Je hipokrite!; Anaidi: Elona eshte paragjykyese; 

Sunday, 17 March 2013

Zajmina provokon ne maksimum...

Zajmina pa te brendshme ne koncert, provokon ne maksimum

Ajo di te testoje shijen e publikut dhe kete gje e ka arritur shume me se miri. Ndryshoi look-un dhe pamjen, eshte rikthyer fuqishem dhe tani po pret koncertet, te cilat i ka kryesisht ne diaspore. Zajmina Vasjari po provokon me se shumti koheve te fundit dhe kete gje e deshmojne imazhet e nxehta, te cilat arrijne nga mbremje te ndryshme qe kengetarja i mban ne diaspore. Fiziku, linjat trupore, nxjerrja e hireve eshte nje tabu te cilen jo cdo kengetare eshte ne gjendje ta beje, por jo per Zajminen. E gjendur para publikut shqiptar ne diskoteken Enjoy, Zajmina me apo pa dashje eshte veshur me nje fund, i cili ne pjesen e poshtme ka qene i hapur nga kemba e majte, saqe nuk ka mundur te mbuloje pjeset intime te kengetares, e cila si duket synim ka pasur te cmende publikun… dhe qellimit ia ka arritur! Sa per pjesen lart, ajo eshte mjaftuar vetem me sutjen, duke kursyer parate per te blere bluza, qe ne fund te fundit vetem sa mbulojne ato qe nuk eshte keq te rrine gjithmone zbuluar.

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Wednesday, 13 March 2013

Zajmina si Tuna, me “Boy” ne kapele

Ju kujtohet javë më parë veshja dhe stili i këngëtares, Altuna Sejdiu, që kishte në kokë një kapele, ku shkruhej në të “Boy”.

E, tashmë jua sjellim një tjetër këngëtare seksi, siç e shihni, tashmë është Zajmina Vasjari, por me një kapele të tillë. E, megjithatë, kjo foto e këngëtares nga Tirana është komentuar shumë, sidomos për veshje, ndërsa është në krah të këngëtarit Ardian Bujupi, gjatë një koncerti të përbashkët.

Shpresojmë që vajzat ta mbajnë edhe në zemër “BoY”-n e tyre, përveç se në kapele. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina as Tuna, the "Boy" in caps

You remember a week ago and dress style singer, Altuna Sejdiu, having on his head a hat that read "Boy". The lock already bringing another sexy singer, as you see, is already LETRA Vasjari, but with such a hat.

And yet, this picture of the singer from Tirana was commented a lot, especially for clothing, and is next to singer Ardian Bujupi, during a joint concert. Hope to keep their daughters at heart "boy", except that in caps. M.Gj.

Friday, 1 March 2013

Zajmina Vasjari, nje “sexy in black”

E dimë se bukuroshja e skenës shqiptare, Zajmina Vasjari, është duke punuar në videon e këngës më të re dhe pas një foto që doli u fol se ajo do të vijë si rebele, me pistoletë në dorë.

Por, këngëtarja seksi vazhdon të jetë e preferuara e shumë organizatorëve për ta pasur me perfomancat e saja nëpër organizimet e tyre.

Ja ku e shohim  këngëtaren në foto, në të cilën duket shumë hot, me këtë veshje “sexy in black”, në një koncert ku ajo ka qenë e ftuar. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina Vasjari, a "sexy in black"

We know that beauty Albanian scene Zajmina Vasjari, is working on new song video and post a picture that emerged was said that it will come as a rebel, a pistol in his hand. But the sexy singer continues to be the favorite of many organizers to have with her ​​performances throughout their organizations.

Here we see the singer in the image, which looks very hot, this garment "sexy in black", at a concert where it was called. M. GJ.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online