All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zana Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Zana Krasniqi. Show all posts

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Tuesday, 11 June 2013

Zana Krasniqi behet nene

Zana Krasniqi
Zana dhe Fisniku
Nje tjeter femer e njohur e ekranit eshte bere nene para pak ditesh. Behet fjale per modelen Zana Krasniqi, e cila ka sjelle ne jete djalin e saj. Por vetem kaq kemi arritur te mesojme, pasi Zana, si gjithmone, eshte treguar shume fanatike sa i perket jetes private dhe nuk ka dashur te tregoje as emrin e djalit, as ndonje foto te tijen.

Gjithashtu, edhe pse e dime qe eshte ne nje lidhje disavjecare me nje biznesmen kosovar qe jeton ne Angli, edhe ne kete pike Zana eshte treguar shume e rezervuar, duke mos dashur te jape asnje detaj ne lidhje me partnerin e saj, madje dhe shfaqjet publike me te kane qene te ralla.

Nuk e dime nese kjo do te vleje edhe per djalin e saj, nese Zana do te jete e vendosur qe mos ta beje publik identitetin e tij apo po pret propozimin e ndonje reviste per ta pasur ne faqet e saj. Gjithsesi, ne i urojme jete te gjate dhe u befte nje djale i bukur si mami! /revista paloma/

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Revista BLUETOOTH - 5 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 5 janar 2013
 • Odeta Nishani: 2012-ta, viti i ndryshimeve, tryeza e festave, pershesh me gjel deti
 • Rudina Magjistari, zbulohet lidhja me kampionin e kickbox-it, Xhavit Bajrami. E dekonspirojne koleget e "TV Klan": Ai e sjell dhe e merr nga puna!
 • Zana Krasniqi shtatzene?
 • Almeda Abazi dashuron kengen e Nores
 • Albana Osmani pozon me presidenten e "Top Media"-s
 • Jonida Vokshi, imazh i kalendarit te vitit 2013
 • Julka dhe Andi me te dashuruar se kurre
 • Dafina Zeqiri e provon me reggae
 • Jonida Maliqi ndryshon destinacion
 • Nora Istrefi publikon kengen e re
 • Rezarta Shkurta i hyn spiritualizmit
 • Viti i Ri, si e festuan VIP-at; Adi Krasta: Ishim tek gjysherit respektive; VIP-at bashke ne Dubai; Eliza Dushku, dy gezime ne nje dite; Aferdita Dreshaj "ne pune" si dixhej; Kengetaret festojne ne skene; Rita Ora mbyll vitin e suksesit ne Dubai; Vesa feston prane Amit; Kur feston mami Xhemi; Shume dhurata per Ledrin

Saturday, 7 July 2012

Revista PANORAMA PLUS - 7 Korrik 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Korrik 2012
 • Noizy: Zbulohen fotot intime me nje adoleshente
 • Pas fitores se "Big Brother 5", Arbri ze te dashur te re
 • Anbeta Toromani: Oni Pustina me shkaterroi jeten dhe me vodhi milionat ne banke
 • Rrefehet Erleta: Jeta e re si prinder, Kastro eshte burri ideal
 • Jehona Sopi shtatzene, xhiron klipin e ri
 • Dafina operon perseri hunden dhe buzet, Samanta ndryshon look
 • Mirjeta e BB4 martohet me 9 gusht, prezanton unazen e marteses
 • Burim Jusufi, nje shqiptar ne turin e Rihanes ne Australi
 • Rilindi, ish-bashkeshorti i Tunes, marohet me modelen Besa Haxhaj
 • Endri Xhafo: Largohem nga "TCH", me pret nje page me e mire tek "AS"
 • Ne Amerike, Zana behet imazh i nje firme optike
 • Ana tjeter e Berishes

Wednesday, 20 June 2012

Ku jane sot shqiptaret me te bukura te "Miss Universe"...Ja ku jane sot shqiptaret me te bukura te “Miss Universe”

Qysh nga viti 2002 Shqiperia ka marre pjese ne garen e bukurise ne “Miss Universe”. Ndersa Kosova filloi te kishte perfaqesueset e saj si shtet vetem ne vitin 2008. Disa prej tyre kane arritur te shijojne famen pertej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Me poshte do te gjeni te gjitha bukuroshet qe na kane perfaqesuar nder vite si dhe jeten e tyre aktuale.


Sunday, 19 February 2012

Urimi i Fadil Berishës me bukuroshet shqiptare

Ka pasur urime, këngë, dhe fotografi të ndryshme, dikush me flamurin kombëtar, e dikush me flamurin e Kosovës, e dikush në një mix flamurësh.

Kështu kanë shkruar dhe vepruar artistët shqiptarë në portalin e tyre në “Facebook”, nga të katërt anët kudo që jetojnë dhe veprojnë ata. Por, fotografi i njohur botëror, Fadil Berisha, kishte zgjedhur një mënyrë të çuditshme, duke uruar 4-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me punët e tij dhe me vajzat më të bukura shqiptare që ai ka fotografuar.

Ne po ju sjellim këto foto me të cilat ai kishe uruar, duke shkruar kështu: “Gëzuar Pavarësinë Kosova me bukuroshet shqiptare”, ku tregohet në foto Zana Krasniqi, Marigona Dragusha, Matilda Mecini, Drenusha Latifi dhe Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Congratulations of Fadil Berisha in Albania beauties

There were congratulations, songs, and different files, one with the national flag, the one with the flag of Kosovo, one in a mix of flags. So artists have written and acted Albanian portal in "Facebook" from the four corners wherever they live and operate them.

Saturday, 7 January 2012

Zana dhe Kaltrina sjellin partneret ne Prishtine...

Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine!

Dy femrat e njohura te ekranit, supermodelja Zana Krasniqi dhe kengetarja e njohur Kaltrina Selimi, kane vendosur qe te sjellin dashurine e tyre ne qytetin e Prishtines. Per Zanen kane qene vetem disa dite pushimi ne Kosove ku ka vendosur qe te festoje me te dashurin e saj Fisnikun, ndersa kengetarja Kaltrina Selimi definitivisht do te bashkejetoje me te fejuarin e saj ne Prishtine, pasi Dritoni eshte larguar perfundimisht nga Londra. I dashuri i Zanes do te udhetoje perseri drejt Londres ku edhe punon, ndersa Zana do te udhetoje drejt Shteteve te Bashkuara per te permbushur obligimet e saj si modele ne kompanine Wilhemina. Ne anen tjeter, Kaltrina edhe kete vit do te vazhdoje te bashkejetoje me Dritonin, pasi nuk ka vendosur ende per martese. /panorama plus/janar 2012/

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Saturday, 8 October 2011

Zana Krasniqi, Pas Modelimit Provon Aktrimin...

Pas modelimit, Zana Krasniqi provon veten si aktore ne Los Angeles

Ka tri jave qe ka filluar punen intensive ne Nju Jork si modele e agjensise “Wilhelmina models”. Modelja e njohur kosovare, Zana Krasniqi, tashme ka marre dhe vizen e punes ne Amerike, duke u vendosur atje per tri vite me radhe. Fotosesionet kane filluar te behen perditshmeri e Zanes, saqe ajo tregon se ia ka filluar shume mbare. Brenda dites, Zana tregon se mund te kete tri-kater fotosesione, keshtu qe klientet i shohin fotot e modeleve dhe pastaj ata perzgjedhin nese mund te vazhdoje te punoje si modele, apo jo. Zana per momentin po pelqehet shume me fotot e reja. Agjencia qe punon Zana, ka seli edhe ne Los Angeles, ndaj modelja pritet te vendoset edhe atje ku deshiron te vazhdoje karrieren si aktore, perpos punes si modele. “Ata e kane bazen si agjenci modelesh ne Los Angeles, por kane lidhje me nje tjeter agjenci edhe per aktore, ndaj me kane ofruar te bej nje test per aktrim si fillim”, tregon modelja Krasniqi. Per te pasur sukses ne kete drejtim, e ke te pamundur qe punet t’i besh vete, pasi duhet doemos te kesh edhe agjenten qe te ndihmon. Ndersa agjentja e Zanes eshte nje femer nga Sllovenia, qe e kupton boten femerore dhe e ndihmon shume. Ndonese per shumekend profesioni i modeles duket i lehte, ne fakt duhet shume mund dhe pune.

Sunday, 26 June 2011

Zana Krasniqi e Therret Fadil Berishen me "Babush"

Zana Krasniqi: Fadil Berishes i therras babush!

Modelja kosovare Zana Krasniqi, e cila keto kohe ka krijuar nje lidhje te re dashurore,(nderkohe qe pas ndarjes me futbollistin e famshem nuk ishte pare me asnje mashkull), ka thene gjate nje interviste televizive se eshte shume e lidhur me fotografin e famshem shqiptar, Fadil Berisha. E ftuar ne emisionin “Takimi i Pasdites” ne tv Klan, “Miss Kosova 2008”, modelja e pare qe prezantoi shtetin e saj ne nje kompeticion bukurie, eshte shprehur se pavaresisht suksesit dhe fames qe njerezit shohin, ka pasur nje periudhe ne jeten e saj kur ajo ka dashur te terhiqej fare nga moda. “Por pastaj iu riktheva dhe aktualisht jetoj ne Amerike, ne Manhatan, shume prane studios se Fadilit”, ka thene Zana, e bija e kengetarit te mirenjohur Naim Krasniqi. Ajo realizon here pas here sherbime fotografike te papara me Fadil Berishen, me te cilin ka nje marredhenie te vecante. “Nuk rri dot pa Fadilin. Kur ai nuk eshte ne studio, une shkoj e rri atje me Albanen (asistenten e tij) dhe e marr ne telefon dhe e pyes “kur do kthehesh Daddy” (keshtu i therret Fadilit- daddy-babush ne shqip)”, ka shtuar modelja e dashuruar, duke shtuar se

Monday, 6 April 2009

Zana Krasniqi ne Miss Universe Kosova 2009

Zana Krasniqi dhe prezantimi i saj ne "Miss Universe"

Zana Krasniqi, si "Miss Universe Kosova 2008" ka prezantuar denjesisht Kosoven ne spektaklin e vjetshem nderkombetar "Miss Universe 2008" qe u mbajt ne Vietnam, ku shenoi nje sukses te vecante duke hyre ne top dhjeteshen e me te bukurave ne bote. Zana ishte prezente ne spektaklin e bukurise qe u mbajt te shtunden, me 4 prill, ne Prishtine, ku juria profesionale zgjodhi bukuroshen Marigona Dragusha si "Miss Universe Kosova 2009", e cila do te perfaqesoje Kosoven ne "Miss Universe 2009" qe do te mbahet kete vere ne Bahama. Pasi u shfaq videoja e prezentimit zyrtar te Zanes qe eshte bere ne Vietnam, Labi si moderator, ben nje bisede te shkurter ne skene me Zanen. Ju ftoj ta ndiqni me poshte!


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Saturday, 4 April 2009

Sonte "Miss Universe Kosova 2009"!

Zana Krasniqi Miss Universe Kosova 2008
/photo miss universe/

“Art motion” e Fadil Berisha organizojne “Miss Univers Kosova 2009”
Nje spektakel bukurie qe do te kete jehone

“Miss Univers Kosova 2009” gjate nje viti do ta perfaqesoje Republiken e Kosoves ne vende te ndryshme te botes, do jete pjesemarrese ne organizimet zyrtare dhe te bamiresise

Kompania “Art motion”, ne krye me Agron Selimin, Mina Selimi, Lavdim Sylejmani dhe Arben Zhjeqi, ne bashkepunim edhe me fotografin e njohur boteror Fadil Berisha, jane organizatore te spektaklit “Miss Univers 2009” qe do te mbahet sonte ne Sheshin 21. Kontributi i Fadil Berishes ka te beje edhe me marrjen e licences nga organizatoret e “Miss Univers 2009” qe do te mbahet me 23 gusht ne Bahama. Ne nje konference per media ne Prishtine u tha se per here te dyte Kosova do te prezantohet si shtet ne mesin e 84 shteteve te botes. Ne kete konference u prezantua rendesia e ketij organizimi. Sipas Agron Selimit, ne kete konkurrim aplikuan nje pjese e madhe e vajzave dhe 23 prej tyre jane perzgjedhur. Te drejten e konkurrimit e kane pasur vajzat prej moshes 18 deri 27-vjecare. Njera nga konkurrueset eshte nga Malesia e Tuzit, ndersa te gjitha te tjerat jane nga Kosova, por ka edhe prej atyre qe kane ardhur nga diaspora. Mbajtesja e titullit “Miss Univers Kosova 2009” gjate nje viti do ta perfaqesoje Republiken e Kosoves ne vende te ndryshme te botes, si dhe do jete pjesemarrese ne organizimet zyrtare dhe te bamiresise, ka thene Agroni. Sipas organizatoreve te “Miss Univers Kosova 2009” per te realizuar kete spektakel ka qene mjaft veshtire per shkak te kushteve te veshtira financiare. Por, megjithate, asnjeri prej tyre nuk e cek ndonje shifer te te hollave qe u mor ky organizim. Ndihme financiare nuk kane nga asnje institucion shteteror apo privat, madje as nga Ministria e Kultures, per te cilen Agroni thote se kane kerkuar. “Shpenzimet e larta te financimit te ketij spektakli jane te mbuluara nga mjetet vetjake dhe nje numri te konsideruar te sponsoreve, por mbetet e deshiruar edhe perkrahja nga institucionet, meqenese ky spektakel me teper i dedikohet prezantimit te shtetit te Kosoves ne pjesemarrjen e 84 shteteve te botes dhe numrit tejet te madh te shikuesve dhe medieve gjitheboterore. Ne kete kontekst vlen te permendet pjesemarrja e vitit te kaluar te kandidates nga Kosova, Zana Krasniqi, e cila arriti suksesin per t’u radhitur ne pozicionin e 6-te bukurise boterore, ka thene Arben Zhjeqi. Organizatoret shpresojne qe edhe vitin e ardhshem te realizojne “Miss Univers 2009” dhe te kene kushte me te mira financiare. /k.bajrami/kosova sot/04.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

"Art Motion" and Fadil Berisha organise the "Miss universe Kosovo 2009"
Spektakel of beauty that will echo

"Miss universe 2009 Kosovo" during a year will represent the Republic of Kosovo in various countries of the world, will be participating in official events and charity

The "Motion Art" at the top with Agron Selimi, Mina Selimi, Lavdim Sylejmani and Arben Zhjeqi, in collaboration with world files known Fadil Berisha, are host to spektaklit "Miss universe 2009" to be held tonight at 21 Square. Contribution Fadil Berisha has to do with getting the license from the organizers of the "Miss universe 2009" to be held by August 23 in Bahama. At a conference for media in Pristina told a second time that Kosovo will be presented as a state among 84 states of the world. Was introduced in this conference the importance of this organization. According Agron Selimi, applied in this competition a great number of girls and 23 of them have been selected. The right of the competition have had girls from age 18 to 27-years. One is competitive from Malesia and Tuzi, while all others are from Kosovo, but also from those who have come from the diaspora. Holder of the title "Miss universe 2009 Kosovo" during a year will represent the Republic of Kosovo in various countries of the world, and will be participating in official events and charity, has said Agroni. According to organizers of the "universe Miss Kosova 2009" to achieve this spektakel has been very difficult due to the difficult financial conditions. But, however, none of them do not touch any money that the figure was this organization. Financial assistance does not have by any state institution or private, even from the Ministry of Culture, which says Agroni have asked. "The high costs of financing this spektakli are covered by private funds and to consider a number of sponsors, but remains well supported by institutions like, since this spektakel more dedicated to the presentation of the state of Kosovo in the participation of 84 states world and the extremely large number of viewers and media gjitheboterore. In this context worth mentioning the participation of last year the candidate from Kosovo, Zana Krasniqi, who arrived to success listed in the position of 6-beauty world, has said Arben Zhjeqi. Organizers hope that the next year to realize "Miss universe 2009" and have the best financial conditions.
]]

Saturday, 10 January 2009

Zana Krasniqi dhe Lorik Cana te Dashuruar?

Zana Krasniqi dhe Lorik Cana
/photo public domain/

Miss-i Zana Krasniqi e dashuruar me futbollistin Lorik Cana

Ditet e fundit po flitet per nje lidhje te mundshme dashurie mes supermodeles kosovare Zana Krasniqit dhe futbollistit te njohur shqiptare Lorik Cana. Vitin qe kaloi te dy jane perfolur shume si personalitet dhe kane qene shume te suksesshem. Nga nje juri profesionale dhe njerez shume te njohur ne Kosove, Zana Krasniqi fitoi kuroren si “Miss Universe Kosova 2008” dhe perfaqesoi shtetin e Kosoves ne nje eveniment te madh bukurie “Miss Universe 2008”, gje qe beri per here te pare Kosoven te ndihet si shtet, por duke u radhitur ne dhjeteshen e femrave me te bukura ne rruzullin tokesor. Por nuk u ndal me kaq, duke vazhduar me shume suksese te tjera, pasi asaj iu ofruan mundesi nga kompani te ndryshme te modes per te sfiluar per ta.

Zana Krasniqi dhe Lorik Cana

Por bashke me suksesin, gjate vitit 2008 per Zanen nuk munguan as thashethemet. Duhet pasur parasysh se lidhja me Lorik Canen nuk eshte e para, qe e ve ne qender te lajmeve roze Zana Krasniqin, pasi disa vite me pare bukuroshja ka pasur edhe nje lidhje pak me te gjate me Laert Kelmendin, djalin e pronarit te Radio Televizionit 21, vend ku punoi gati gjithe familja e Zanes, babai i saj dhe motra Fjolla, e cila eshte redaktore e muzikes ne programin “21plus”. Por kjo lidhje si duket nuk ka funksionuar duke e cuar ciftin drejt ndarjes. Te dyja keta jane femije te dy personaliteteve shume te njohura ne Kosove, ajo vajze e kompozitorit te njohur kosovar Naim Krasniqit, kurse ai djali i Agim Canes menaxher i klubit futbollistik Vllaznia gjate vitit 1980 dhe nje futbollist shume i njohur ne kohen e ish-Jugosllavise. Ashtu si Zana edhe Loriku ka qene shume i suksesshem ne karriere. Si i ri ka luajtur ne nje klub futbolli zviceran, ku deri ne vitin 2000 ai ka luajtur ne “Lausanne sports”, derisa ka kaluar ne gjigantin francez Paris Saint-Germain. Zana dhe Loriku bien ne sy edhe si nje cift shume i bukur dhe duke qene kaq te rinj ne moshe kane arritur kaq shume fame. Zana ka arritur nje sukses te konsiderueshem fal ndihmeses se madhe qe i jep fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Suksesi i Zanes nuk ishte vetem kaq, ajo tashme eshte bere imazh edhe i parfumit te pare shqiptar, qe mban emrin “GENTIUS Fragrance” ku nje nder themeluesit e ketij parfumi eshte Ilir Xheladini dhe per kete parfum eshte punuar me shume se 3 vite. Ne deshirojme qe kjo lidhje te jete e gjate dhe sukseset e tyre ne karriere gjithashtu.

Lorik CanaMBRETI I FUSHES SE GJELBER

Futbollisti kosovar me fame franceze, kapiteni i ekipit Olimpique de Marseille, Liga e I-re (France), po i perjeton ditet me te bukura te rinise: luan shkelqyeshem, eshte i dashuruar, jeton ne qytetin piktoresk bregdetar te Marsejes, ku dhe ka kaluar naten e Vitit te Ri, eshte futbollist i paguar mire dhe i jane qepur keq Arsenali dhe Evertoni anglez… Sipas te gjitha gjasave, ky do te jete sezoni i fundit i Lorik Canes ne stadiumin “Veledrome”. “Nuk jam shume i sigurt, ka shume mundesi qe ky te jete viti i fundit qe une luaj ne Marseje”, ka thene ai. Bayern Munich objektiv ka edhe transferimin e mesfushorit te Marsejes, Karim Ziani si zevendesim i mundshem i Bastian Shvanshtajger. Sipas football.fr, gjiganti bavarez gjate veres mund te paguaje 25 milione euro per dyshen marsejeze Cana–Ziani. /blerand rexhepi/panorama/10.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Friday, 12 December 2008

Zana Krasniqi Nuk Ka Te Ndalur!

Zana Krasniqi Ryan Loche
/photo albaniac/public domain/

Zana Krasniqi Pozon me Ryan Loche

Ai eshte nje nder sportistet me te preferuar ne Amerike, jo vetem sepse eshte fitues olimpik dhe thyes i disa rekordeve boterore ne not,por dhe sepse ka nje pamje terheqse qe shume shpejt flitet se do te jete imazhi i ri i Calvin Klein. E ndersa ky lajm eshte perhapur ne median amerikane,nje prej fotografive me te cilen shoqerohet lajmi tregon sportistin duke pozuar me ke tjeter se…Zana Krasniqin. /elbino/albaniac/12.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Suksesi i Zana Krasniqit nuk ka te ndalur! Pas prezentimit te suksesshem ne "Miss Universe 2008" ku zuri vendin e 6-te, ajo nenshkroi nje kontrate me firmen e modes "Sherri Hill" dhe po te vizitosh faqen e tyre tek sherrihill.com verehet se sa fort dominon aty imazhi i Zana Krasniqit. Ja ketu po sjellim disa foto nga ky sajt.


/me kete fustan, zana u prezentua edhe ne miss universe 2008/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online