All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zanfina Ismajli. Show all posts
Showing posts with label Zanfina Ismajli. Show all posts

Sunday, 14 September 2014

Zanfina, e ndjekur nga policia...


I bllokojne pasurine Zanfina Ismajlit, nuk pagoi gjobat

Zanfina Ismajli ka kerkuar me cdo kusht qe t’u ike gjobave qe i ka caktuar policia dhe po i zbaton gjykata ne Kosove, dhe behet fjale per gjobat nga ana e policise kosovare ne trafik. Gjykata Themelore ne Prishtine tashme ka sjelle vendim qe te beje pagesen e ketyre gjobave ne ndonje menyre, edhe pse ne disa raste te shqyrtimit te gjykates kengetarja eshte paraqitur e ne disa raste jo, por eshte perfaqesuar nga avokati i saj, keshtu qe gjykata permes disa permbaruesve, ne adrese te kengetares ne Prishtine ka derguar nje vendim, i cili tashme nuk kthehet mbrapa.


Thursday, 17 October 2013

Zanfina: Jeta private eshte vetem e imja...

Zanfina Ismajli
Projekte te reja per festat e fundvitit

Fundi i vitit po afrohet dhe kengetarja Zanfina Ismaili do te jete me e pergatitur se kurre, pasi ajo gjate kesaj kohe bene te ditur se ka nisur punen per projekte te reja muzikore te cilat do t’i shpalos ne programet e Vitit te Ri. Mbase ka gjase qe njerin nga keto projekte sic eshte nje kenge bashke me videoklip ta plasoj edhe para programeve te fundvitit.

“Natyrisht se angazhimet shtohen dukshem kur kemi te bejme me programet e festave te fundvitit. Por une per kete vit kam ne plan disa projekte dhe nje videoklip. Uroj qe te pelqehen ne publik”, ka thene ajo per “Zeri”. Zanfina pervec perkushtimit ndaj projekteve muzikore, nuk eshte e angazhuar ne asnje aktivitet tjeter, ku edhe ajo si shume kolege te saj nuk do te jete pjese e fushatave te asnje subjekti politik.

Wednesday, 3 July 2013

Zanfina, akoma s'e ka mendjen tek martesa...

Kengetarja Zanfina Ismajli, e cilesuar shpesh si nje femer me trupin me te bukur femeror te estrades, eshte shfaqur se fundmi me nje bashkepunim me Noizy-n, te dytin me radhe ne tere karrieren e saj, ku i kendon nje fenomeni negativ te shoqerise sone, sic eshte dhuna ndaj grave. Projekti eshte pritur shume mire nga fansat dhe mediat, por jashte saj, vemendja me e madhe serish eshte e perqendruar tek jeta e saj private.

Dy vite me pare, ne nje interviste per mediat shqiptare, ajo tha se nuk eshte aspak romantike dhe nuk enderron fare fustanin e bardhe. Mesa duket, gjerat nuk kane levizuar aspak ne kete drejtim, kur ajo deklaron po te njejten gje edhe sot.

"E verteta eshte qe per mua s'eshte primare ne jete dasma dhe nuk mendoj vetem si te martohem. Nese e krahasoj veten me vajza te tjera, them se nuk jam aq romantike, ndoshta s'kam shume hormone femerore (hahaha)", ka thene kengetarja per numrin e fundit te Revistes "Paloma".

Zanfina eshte ne nje lidhje shumevjecare me nje biznesmen nga Kosova, per te cilen lidhje ajo nuk deshiron te flet shume neper media. Duket sikur shpirti punues i saj eshte ne piedestal, pasi thote se kete vere do jete shume e angazhuar dhe nuk di nese do kete kohe as per pushime me te dashurin e saj. /Albavipnews/

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 24 June 2013

Zanfina: Muzika shqiptare, si nje xhungel e vertete...

Zanfina Ismaili: Getoarin s’e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n

Zanfina Ismajli, kengetarja e dashur nga Kosova vjen ne kete interviste te “Bluetooth” per te rrefyer bashkepunimin me te fundit me reperin e famshem shqiptar, Noizy-n... Pse nuk i pelqejne festivalet dhe e verteta e fotove te publikuara jave me pare, kur ne media u shkruajt se u zbulua i dashuri i Zanfines.

Zanfina sapo ke publikuar kengen e re ne bashkepunim me Noizy-n. Si lindi ky bashkepunim?
Ideja per bashkepunim erdhi nga nje bashkepunetori yne i perbashket, i cili me tha se ka shume kohe qe s’kam bere duet dhe me propozoi Noizy-n si nje reper shume te kerkuar.

Sunday, 23 June 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Wednesday, 19 June 2013

Noizy thote me Zanfinen “Po sikur?”

Ishte thënë se kënga në duet mes reperit Noizy dhe këngëtares seksi Zanfina Ismajli do të publikohej sot gjatë ditës së 19 qershorit, por kjo nuk ka ndodhur ende.

Ne nuk e dimë problemin, por dikush thotë se Noizy po e pret Tunën dhe Cozmanin që ta publikojnë në fillim. Gjithsesi fansat e reperit nga Durrësi janë në pritje, por edhe për të parë se si do të duket këngëtarja Zanfina dhe pse jo për të hyrë në garën e shumë dueteve që kanë pushtuar këtë sezon.

Nëse Noizyn jemi mësuar ta shohim në duete me femra të bukura, Zanfina nuk ka pasur më parë duete përvec se me motrën e saj Adelina Ismajlin./Maksim Gjokaj/


Burimi: http://teksteshqip.com/noizy/lajme_4961.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy mean Zanfinen "What if?"

It was said that the song in duet with rapper and singer Noizy sex Zanfina will be published today Ismjali day of June 19, but it has not happened yet. We do not know the problem, but if someone says Noizy Cozmanin Tune and expects to publish in the beginning.

Thursday, 16 May 2013

Zanfina, dy kenge per sezonin e veres...

Zanfina, ne Shqiperi keto dite
Zanfina jeten private e ruan me fanatizem

Kengetarja shume e bukur, Zanfina Ismaili, nuk ka te ndalur me krijimet e saj muzikore dhe pas kenges “Ku je”, te cilen e plasoi bashke me videoklip, ajo ka nisur punen per dy kenge te reja te cilat gjate ketij sezoni veror do t’i sjelle ne treg. Keto kenge do te kene edhe videoklipet, te cilat kengetarja do t’i sjelle me skena mjaft te nxehta.

“Kam nisur punen per krijime te reja, te cilat do te jene befasi per adhuruesit e mi”, ka thene ajo per “Zeri”. Krahas sukseseve ne karriere, me te cilat kengetarja ndjehet mjaft e kenaqur, si duket thashethemet ne opinion per jeten private nuk po e lene te qete, prandaj ne disa raste Zanfina irritohet nga te qenit personalitet publik. Dite me pare ajo eshte pare ne krah te nje djaloshi per te cilen eshte thene se eshte i dashuri i saj, mirepo ky ka qene nje keqkuptim, sepse ne fakt ai eshte djali i dajes se saj.

Saturday, 11 May 2013

Revista BLUETOOTH - 11 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 11 Maj 2013
 • Miss Durresi: Lidhja ime me Noizy-n! Takohemi ne fshehtesi. Shume njerez jane xheloze per marredhenien tone. Daniela Pajaziti rrefen marredhenien me reperin: Ai eshte shume i kujdesshem dhe i embel
 • Zbulohen fotot erotike te Adelina Tahirit
 • Ambasadori amerikan, fans i Aurela Gaces. Fotot e Aleksander Arvizu ne pub, duke shijuar muziken shqiptare.
 • Ola Bruko, brenda dhe jashte studios se lajmeve
 • Miss-i Arnida Capi, kandidate ne Tirane, pas Ngjeles
 • Algen Nikolla: Ju rrefej dasmen e Valeria Marinit. Si i lashe jashte Cinzia Leonen dhe Bobo Vierin
 • Elvana Gjata "djeg" Tiranen
 • "Eurosong", feste e madhe per Lulgjurajn dhe Sejkon
 • Valbona Mema dhe Shpat Kasapi, turne ne Australi
 • Te rejat e "BB6": Elona-Rikes: Ti ndjen per Ilirin; Anaidi-Joanes: S'kam hyre ne "BB" per te gjetur te dashur; Joana: Rikja eshte lesbike. Genjen, s'ka punuar per nje firme te njohur; Elona rrefen per vuajtjet e saj; Iliri i shpreh ndenjat Rikes: Nuk rri dot pa ta ndjere aromen; Shpendi: Joana eshte zero.

Monday, 6 May 2013

Zanfina prezanton te dashurin e ri?

Zanfina IsmajliE lumtur dhe e dashuruar

Deri vone shume hermetike sa i perket jetes private, kengetarja Zanfina Ismajli, koheve te fundit ka lene neper rrjete sociale mesazhe qe zakonisht i atribuohen vajzava te dashuruara, si: "Ti je problemi, por edhe sherimi im!".

Ndersa tani vjen me disa foto me konkrete ku ajo ndjehet shume "happy" sipas dicitures se kesaj fotoje, ku ajo shihet ne krahet e nje mashkulli qe i "kendon" asaj ninullen.

Fansat pyesin nese ky eshte i dashuri i saj i ri, derisa miqte qe e rrethojne e pershkruajne ate si thellesisht te dashuruar.

Edhe pak dite, Zanfina feston ditelindjen dhe i urojme qe kjo lumturi dhe dashuri e saj te kete jetegjatesi. /Albavipnews/

Sunday, 28 April 2013

Sa i beson hoxhes, Zanfina?

Zanfina Ismajli
Nje hoxhe i parashikon martese Zanfina Ismajlit

Nje program ne Kosove i ka bere nje surprize kengetares Zanfina Ismajli, pasi kane pyetur nje hoxhe se si do te shkoje jeta e saj. Hoxha ka daklaruar se ajo eshte nje artiste qe e do shume rinia, eshte shume e guximshme, por ne familje ka probleme, sepse ka shume magji qe jane te hershme. Gjithashtu hoxha ka thene se familja e saj, e ndihmuar edhe nga motra, Adelina, do te kene se shpejti nje biznes. Parashikimi tjeter eshte se Zanfina do te marre nje propozim per martese. Pasi e ka degjuar hoxhen, Zanfina ka thene se nuk ia ka qelluar asgjeje, pasi ajo nuk eshte e guximshme, familja e saj nuk e ka ndermend qe te hape biznes dhe se nuk duket as ne horizont ndonje plan per martese. Tani, nuk di hoxha apo nuk do te deklarohet Zanfina, kjo mbetet per t’u pare.

Saturday, 27 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 27 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 27 Prill 2013
 • Ingridi, feste per 1-vjetorin e djalit, Paridit. 
 • Joana dyshon per shtatzeni, publikohen pamjet duke bere seks me Anaidin
 • Zbulohet nje foto super erotike e Rikes!
 • Olta: Kur degjova se jane binjake shtanga, Fabi qeshi...
 • Big Brother; Semundja e Eldores dhe divorci i Shpendit, si mund te influencojne nje lidhje. Flet miku i Shpendit, Zgjim Sojeva: Ai e sheh vetem si shoqe Eldoren, ia njoh mire shijet; Rikja-Viganit: A do ta lije Elenen per mua?; Zgjimi: Ish-bashkeshortja e ka vuajtur ndarjen.
 • Lista e te preferuareve, me e votuara Elona
 • Rremuje me ciftet e shtepise, Elena afrohet me Anaidin, Joana me Viganin
 • Xhimi: Si i kam pare ciftet e shtepise, per mua Elona eshte lesbike. Jam penduar per sekretin qe zgjodha, e veshtire te mos flasesh per familjen, kam humbur 5 kile. Xhimi: Ja banoret me maska, te keqinjte dhe te vertetet
 • Bien dyshimet per lidhjen e Oltes me Arsimin

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Friday, 8 March 2013

Kur VIP reklamojne nenat per 8 Mars

Disa prej tyre i njihnim se i kishim parë, por disa i pamë dhe i kujtuam më shumë sot me urimin “Gëzuar 8 Marsin”.

Ju sjellim tani një kolazh me nënat e femrave më të njohura të muzikës duke nisur nga e ëma e Genta Ismajlit e deri te nëna e Ciljetës, kur kjo e fundit është bërë vetë nëna e një djali një muaj më parë.

Meqë jemi në këtë festë edhe ne u urojmë atyre Gëzuar dhe i falenderojmë që kanë rritur vajza kaq të bukura dhe mjaft punëtore në muzikë.

Sërisht meqë është festë na lejohet të zgjedhim edhe mamanë më të bukur, jeni ju lexues që mund ta bëni këtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When VIP mothers advertise on 8 March

Some of them knew that we had before, but few saw and reminded more wishes "Happy 8th of March." We bring you now a collage of the most popular women's mothers music starting Genta mother Ismajli to Ciljetës mother when the latter has become the mother of a son a few months ago.

Since we are on this holiday we wish them happy and thank that have grown so beautiful and pretty girls working in music. Again as is the feast also allowed us to choose the most beautiful mother, are you readers that can do this. / Albavipnews /

Saturday, 26 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 26 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 26 Janar 2013
 • Bleona: Ganiut nuk ia ndien per mua!
 • Aurela Gace zbulon nje sekret: Skerdin e kam pas vetes, se nuk i kerkoj martese
 • Zbulohen fotot e Anjeza Shahinit me te dashurin, diplomat anglez
 • Adi Krasta paralajmeron largimin e radhes: Nje TV i ri me ka bere oferte te mire
 • Zanfina i shpeton burgut, paguan shumen qe i ka kerkuar Gjykata
 • Juliana Pasha ne diete, sugjeron receten personale te embelsirave
 • Silva Gunbardhi, ben ne 6 dite 1 milion klikime me klipin e ri
 • Xhemi pozon prane tenxhereve
 • Meti i BB vjen ne poza hot
 • Personazhe; Homoseksualet do t'u japin cmim VIP-ave qe i perkrahin, ja 12 kandidaturat e vitit
 • Andos: Nuk i duroj dot femrat e papjekura dhe nuk fal tadhtine

Monday, 21 January 2013

Revista PALOMA - 19 Janar 2013

Revista PALOMA, 19 Janar 2013
 • Nora Istrefi: Ju rrefej sekretin e trupit tim!
 • Ani Saliasi shqiptari seks simbol ne Hollivud
 • Zanfina Ismajli denohet me 16 dite burg!
 • Albana Osmani: Nuk me intereson cfare thote Zhaku! Per mua mund te dale edhe me parulla!
 • Kush eshte Xhavit Bajrami, djali me te cilin eshte dashuruar Rudina Magjistari
 • Klaudia Veseli, ish-banorja e BB5: Nuk i duroj dot meshkujt metroseksuale!
 • Dieta e re dhe e shpejte per te humbur kilet e Vitit e Ri. Kater femra te famshme tregojne dietat e tyre: Orgesa Zaimi, Armina Mevlani, Viola Spirro, Greiss Petrovic
 • Rita Ora per pushime me Snoop Dog ne Tailande
 • C'do Bleona Qereti me Ben Affleck?
 • Facebook-u, vend sherri per VIP-at: Iva Tico vs Alketa Vejsiu, Ledri vs Dafina Zeqiri, Iva Tico vs Zhaku, Bledi Strakosha vs fotografi i Joni Pecit, Zhaku vs Albana Osmani, Vali Corleone vs Shkendije Mujaj vs Tuna, Flori Mumajesi vs Rovena Stefa, Blero vs Elvana Gjata vs Thumb, Flori Mumajesi vs Vedat Ademi

Revista PANORAMA PLUS - 19 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 19 Janar 2013
 • Zanfina: Fansi me probleme mendore e con ne burg, ja vendimi. Kengetares se njohur i shkon flet-arresti per armembajtje pa leje.
 • Soni Malaj: Ju rrefej per kontradiktat me Mirkon, ai kerkon te me kontrolloje. Soni: Dieta ime personale!
 • Zbulohet i fejuari i Laura Vorpsit prej 2 vitesh, ish-misteri Geri Shahu
 • Genta e BB5 ben gjoksin ne Selanik, dhurate nga i dashuri
 • Dafina Zeqiri: Prisni shperthimin tim ne 2013
 • Patrick Nuo, shqiptari i famshem behet pjese e "Survivor" te Gjermanise
 • Floriana Garo do prezantoje emisionin e ri "Jo vetem mode"
 • Albi Nako & Klaudia Pepa, dasma ne vere
 • Kenan Imirzaloglu (Ezel): Ka pasur periudha kur mendoja se Zoti me kishte harruar
 • Alma e BB4: Si ka ndryshuar jeta ime pas lindjes se vajzes

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Wednesday, 19 December 2012

Zanfina godet me klipin e ri "Ku je"

Kengetarja Zanfina Ismajli sapo ka lancuar videon e saj te shumepritur "Ku je" te realizuar nga produksioni Asha dhe sponsorizuar nga OnAir.FM.

Nen perkujdesjen e Kacit dhe Sellmes, Zanfina duket sensuale dhe shume "in".

Nje bashkepunim me Vigan Bardhin dhe BigBangBeats qe duket se e ka suksesin e garantuar dhe komentet e para te fansave per kengen jane shume pozitive.

Kenga eshte ritmike dhe i pershtatet festave te fundvitit. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zanfina hits with new clip "Where Are You"
Singer Zanfina Ismajli has just launched her long-awaited video, "Where are you" realized from production Asha and sponsored by OnAir.FM. Under the auspices of the Kaci and Sellmes, Zanfina looks sensual and very "in". A collaboration with Vigan Bardhin and BigBangBeats that seems to have guaranteed success and comments before the song fans are very positive. The song is rhythmic and fits the holidays. / Albavipnews / ]]

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online