All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zhurma Show. Show all posts
Showing posts with label Zhurma Show. Show all posts

Wednesday, 8 October 2014

Mira Janji shkëlqen në ‘Zhurma Show Awards’, fiton cmimin ‘Best Dance’

Edhe këtë herë jo vetëm ka shkëlqyer në dukjen e saj por edhe është vlerësuar me cmimin ‘Best Dance’ në eventin më të madh muzikor në Kosovë në ‘Zhurma Show Awards 2014’.

E kemi fjalën për biondinën simpatike të estradës muzikore shqiptare Mira Janji, këngëtarja e cila vitet e fundit është duke korrur vetëm suksese, ndërsa në këtë event që u mbajt në teatrin e Gjilanit është vlerësuar me cmim për këngën dhe klipin e saj ‘Dancing all night’ si kënga më e mirë dance duke lënë pas artistë të tjerë.

Këngëtarja nga Shqipëria është vënë re duke u pritur shumë mirë dhe me duartrokitje që nga momenti kur këmba e saj preku tapetin e kuq nga limuzina ku i sillte artistët.

Por një grup adhuruesish të rinj atë e kanë gëzuar më së shumti kur e kanë takuar, e ndërsa kishin veshur bluza me fotot e saj e për të edhe në bazë të fotos që ka realizuar ka qenë një emocion shumë i bukur.

Artistja vetëm pak muaj më parë nga kjo skenë e bukur e teatrit të Gjilanit kishte dalë sërish fituese potenciale nga festivali ‘Celësi Muzikor’ duke fituar cmimin e parë me një super baladë.

Saturday, 19 October 2013

Ludovik Karrica, cmimi ne ZHSHA i papritur (Video)

Është një personazh shumë i vecantë dhe plot stil, dhe sigurisht se është shumë falenderues për publikun shqiptar dhe eventin që mori pjesë “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Artisti Ludovik Karrica i cili mori cmimin e Diasporës, dhe duke qenë edhe në disa kategori të tjera për këngën në duet me Ledi Vokshin “Ur Fuckin Style”, dhe për këtë ai për ne ka treguar se ndjehet i lumtur dhe falenderon të gjithë ata që e kanë votuar dhe vlerësuar.

Ka qenë e papritur për të dhe sipas tij është shumë kënaqësi e madhe të punojë me shqiptarë kudo që janë në të gjitha visit, pasi muzikën e kishte punuar në Shqipëri, videon në Maqedoni e cmimin në Kosovë.

Ludovik, apo sic e njohin në art si Ludo ka plane të tjera, ndonjë projekt me të famshmin Dj Antonie, apo me ndojë artist tjetër të huaj dhe ndoshta shqiptar? Për këtë duhet të presim pasi ai vazhdon të praktikojë shprehjen  se “kudo që shkon e bën hollivud”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica , unexpected price in ZHSHA

Monday, 14 October 2013

Leonora, e bukur ne cdo cast...

Leonora Jakupi ne "Zhurma Show" by Festa Krasniqi
foto: festa krasniqi
...vanitoze, “make up” gjate gjithe spektaklit

Eshte dukur dhe komentuar nga te gjithe si mbreteresha e mbremjes gjate spektaklit “Zhurma Show Awards 2013”. E, ne fakt, ka qene edhe cmimi si femra me e bukur e ketij viti qe ka shkuar per te, pervec cmimit per dukjen me te mire ne klipin e saj te fundit. Por ne aty kemi pasur nje miken tone paparazze, dhe ja ku na sjell keto foto ekskluzive ku duket kengetarja Leonora Jakupi duke u rregulluar edhe gjate spektaklit, ndersa koleget e saj dilnin ne skene, performonin apo merrnin cmime. Madje, per pasqyre ajo ka perdorur telefonin e saj. Por Leonora ka shkelqyer ate nate dhe te gjithe shkonin e benin foto me te e per kete edhe dalja saj dy here per te marre cmim ka bere qe te jete e kujdesshme qe te duket e bukur.

Monday, 7 October 2013

Adelina Tahiri, inauguron gjoksin e ri XL...

Adelina Tahiri by Festa Krasniqi
foto: festa krasniqi
... zmadhon gjoksin disa numra me operacion

E ka mbajtur te fshehte deshiren per te pasur nje gjoks te madh dhe, sic shohim, tashme e ka bere realitet. Kengetarja 19-vjecare nga Maqedonia, Adelina Tahiri, e ka inauguruar gjoksin e saj me te madh ne mbremjen gala te “Zhurma show”. Adelina e kishte nxjerre ne pah kete ndryshim te dukshem ne trupin e saj pas nje nderhyrjeje estetike qe ka bere. Ajo kishte veshur nje fustan te bardhe bust, ndersa shoqerohej nga nena e saj, e cila po ashtu u shfaq me nje fustan shume seksi, te zi, ne krah te se bijes. Ne kete mbremje me shume personazhe VIP te “Zhurma Show”, qe per here te dyte u organizua ne Prishtine, Adelina ishte nje nder kengetaret e tjere nga Maqedonia, qe moren cmime, si: Adrian Gaxha, Tuna dhe Big Mama. Tahiri u vleresua me cmimin special te dhene nga “Alsat-M” per klipin “S’je i pari”. Ne kete klip ajo u shfaq provokuese, se bashku me nje set te nxehte fotografish te realizuara per nje reviste maqedonase. E, nese krahasojme Adelinen ne klipin me muzike orientale, me ate ne fotot e nates “gala”, vihet re ndryshimi. Keshtu, Adelina i shtohet listes se kengetareve te njohura qe kane bere nderhyrje estetike per te zmadhuar gjoksin. Por le te shohim nese ajo nuk do kete komplekse per ta pranuar publikisht kete ndryshim.

Tuesday, 1 October 2013

Gjon Karrica ne ZHSHA me veshje nga Räuber

Një nga artistët e rinj por shumë atraktiv Gjon Karrica në mbrëmjen e 2 tetorit në spektaklin Zhurma Show Awards do të jetë i pranishëm.

E duke ditur se ai është po kaq atraktiv edhe me veshjen e tij dhe stilin ne zbuluam se ai do të vishet ekstra me një stilist të famshëm i cili quhet Räuber, dhe po bën shumë zhurmë me stlimet e tij në evropë.

Stilisti i ka përgaditur eksra garderobë vetëm për artistin e hitit “Lugati”. Ne ju sjellim edhe këtë foto ekskluzive që jeni duke e parë këngëarin me disanjerin e tij./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://www.teksteshqip.com/gjon-karrica/lajme_5557.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica in ZHSHA dress from Räuber

One of the young artists but very attractive John Karrica the evening of October 2 Noise spectacle Awards Show will be present. And knowing that he is equally attractive with his clothes and style we discovered that he will wear an extra celebrity stylist who called Räuber, and is making a lot of noise with his stlimet in Europe.

Designer wardrobe eksra has prepared for the artist's hit single "ghost". We also bring you this exclusive photo you are viewing këngëarin with his disanjerin. / Maxim Gjokaj /

Thursday, 26 September 2013

Ludovik Karrica i nominuar ne ZHSHA'13 ( Video)

Artisti i njohur qe jeton dhe vepron ne Zvicer, Ludovik Karrica do te jete i ftuar ne spektaklin "Zhurma Show Awards 2013", kete here jo vetem si i ftuar por edhe i nominuar ne disa kategori ku i urojme qe te dale me ndonje cmim nga ky event prestigjioz.

Ludo sic e njohim ne art konkuron me kengen qe eshte ne bashkepunim me Ledi Vokshin " You F.. Style", ne kategorine e "Best Dance" dhe ne ate te Diaspores.

Artisti kohet e fundit po kalohet shume edhe per suksesin qe ka pasur kenga e artistit internacional Dj Antonie, ku Ludoviku eshte protagonist dhe mik i ngushte i tij./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ludovic Karrica nominations ZHSHA'13

Known artist who lives and works in Switzerland, Ludovic Karrica will be invited to the spectacle "Noise Show Awards 2013", this time not only as a guest but also nominated in several categories where you wish to come with any price from this prestigious event.

Wednesday, 25 September 2013

Gjon Karrica me plot nominime ne ZHSHA (Video)

Si duket hiti i tij i sjellë me një super video me titull “Lugati” është pëlqyer kaq shumë saqë ka ra edhe në syrin e organizatorëve të eventimentit më të madh të muzikës “Zhurma Show Awards 2013, dhe për këtë ai është i nominuar në disa vende.

Eshtë fjala për këngëtarin atraktiv Gjon Karrica ku mësojmë se do të jetë i pranishëm në këtë event dhe pse jo me plot pretendime për ndonjë cmim.

Po me kë do të shoqërohet ai në tapetin e kuq, si do të duket ai, pritet të shihet me datën 2 tetor. Artisti është nominuar në tre kategori për “Best New Artist”, “Best Male” dhe për cmimin e Diasporës.

Me poshte ndiqni nominimet e kenges “Lugati”/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
John Karrica nominations in full ZHSHA
Friday, 20 September 2013

Zhurma Show Awards’ 13 shpall nominimet

Eventi me i madh i muzikes shqiptare po vjen. Eshte fjala per ZHSHA’13 ne edicionin e nente te tij.

Organizatoret sapo kane leshuar kete komunikate per media ku thuhet keshtu:”Sot, me datën 20 shtator 2013, Bordi drejtues i spektaklit tradicional “ZHURMA SHOW AWARDS”, zyrtarisht shpall nominimet në të gjitha kategoritë.

Perzgjedhja e videoklipeve muzikore, kengeve dhe albumeve te nominuara eshte bere ne baze te lancimit te ketyre projekteve nga data 1 janar deri me 1 shtator 2013”. Gala Mbrëmja e Ndarjes së Çmimeve të Spektaklit Video-Muzikor  ‘ZHURMA SHOW AWARDS 2013/9’, mbahet me 2 Tetor 2013, në ‘Salla 1st Channel’- Prishtinë, në transmetim të drejtpërdrejtë nga: ZICO TV HD, 1ST CHANNEL, ALSAT M, LiveStream ne YouTube nga Arkiva Shqip, dhe On-Line newww.zicotv.net.

Nga ora 20:00 fillon defilimi në Tepihun e Kuq ku 'live' intervistohen VIP nga Maksim Gjokaj-Maxi dhe ne shoqerine e dy vajzave bukuroshe.

Sunday, 8 September 2013

ZHSHA’13 po vjen me madheshtor (video)

Edicioni i nëntë i spektaklit “Zhurma Show Awards 2013” është duke trokitur.

Nga programi i njohur i show-bizit shqiptar “Mix –Max” mësojmë se do të jetë data 2 Tetor gala mbrëmja e këtij eventi, i cili do të trasmetohet “live” nga Zico Tv, 1st Channel dhe Alsat Maqedoni.

Ndërsa organizatorët kanë kohë që kanë nisur përgaditjet për të vlerësuar punën e artistëve në krijimtarinë e tyre muzikore gjatë një viti, dhe do të jetë një shoë më madhështor.

Disa nga sekretet që lejohen ju mund ti zbuloni duke ndjekur si gjithmonë programin Mix-Max në Zico Tv./Albavipnews/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
ZHSHA'13 greatest coming

Friday, 19 October 2012

Ryva Kajtazi ishte e ftuar ne ZHSHA 2012

Në një të përditshme kosovare ishte shkruar se këngëtarja Ryva Kajtazi nuk kishte marrë asnjë ftesë për të qenë në spektaklin Zhurma Show Awards 2012, që sipas mendimit të këngëtares ajo ishte nominuar dhe miqtë e saj i kishin treguar.

Por në kontaktin se sa e vërtëtë është se nuk është ftuar këngëtarja Kajtazi, e cila vitin e kaluar u nderua me dy cmime nga ky event, me organizatorët, ata na treguan se aspak nuk është e vërtetë, dhe se Ryva po gënjen.

Ajo është ftuar dhe jo vetëm një herë por disa herë nga drejtoresha artistike e këtij eventi, por edhe ka qenë e përzgjedhur që të këndonte në një kolazh muzikor në ZHSHA 2012, por e ka refuzuar sipas saj se ka disa punë, dhe se në natën e 15 tetorit do të ishte në Zvicër.

Por ajo në natën e së hënës është parë në after party, ku kishte ardhur për të uruar Labin e RTV21 pasi ai festonte me një grup të tij ditëlindjen. Ndërsa spektaklin e nderuan emrat e njohur të muzikës shqiptare, por pa harruar edhe emrat e rinj të cilët si gjithmonë përkrahen nga Zhurma Show./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva Kajtazi was invited to ZHSHA 2012

Thursday, 18 October 2012

Tuna e rrethuar nga meshkujt...

Jo vetem se fitoi Cmimin e Madh ne "Zhurma Show" me klipin e saj "I asaj", por dhe emri i saj, se fundmi, eshte nder me te lakuarat ne media.

Ishte nje nder te parat qe postoi foto ne twitter nga ky eveniment muzikor, dhe ajo qe verejtem ishte se ne te gjitha fotot, Tuna ishte e rrethuar vetem nga meshkujt.

Ndoshta, edhe eshte e natyrshme kur te jesh beqare, qe terheqja e gjinise mashkullore te jete me e madhe. Nuk e dime, nese meshkujt prisnin ne rend, sikur Naim Abazi, te mesonin ate kercimin erotik te Tunes, duke e rrahur poshte, apo prisnin dicka me shume nga ajo... /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna surrounded by men ...
Not only that won the Grand Prix in the "Zhurma Show" with her ​​clip "I asaj", but her name is among the curved in media recently. Was one of the first who posted the picture on twitter of this musical event, and what we noticed was that in all the pictures, Tuna was surrounded only by men. Perhaps, it is natural when you are single, male gender attraction is greater. We do not know if the men waiting in the queue, like Naim Abazi, to learn the Tunes erotic dance, tapping down, or waiting for something more out of it ... / Albavipnews / ]]

Naim Abazi meson kercimin e Tunes

Nga tani e tutje, jo vetëm të rinjtë meshkuj do ta emitojnë këngëtaren Altuna Sejdiu për kërcimin e saj në atë pjesën shumë të përfolur, por edhe më të moshuarit.

Gjatë ndarjeve të çmimeve në “Zhurma Show Awards 2012”, prezantuesi i kësaj mbrëmjeje, Naim Abazi, ka dashur të mësonte pak nga koreografia e këngës së Tunës, “I asaj”, siç e shihni edhe në këtë foto dhe këngëtarja shumë e lumtur me këtë veprim të saj, ka nisur t’ia mësojë.

Sa shumë i lumtur duket Naimi në këtë pjesë, pasi të paktën është i sigurt se  do të komentohet kjo foto shumë. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Naim Abazi teaches dance Tune

Tuesday, 16 October 2012

Tuna me ‘I asaj' rremben cmimin e madh ne ZHSHA 2012

“Kuq e Zi” ka qenë veshja e cila është munduar të respektohet nga të gjithë artistët e shumtë të cilët kishin mbërritur për të qenë të pranishëm në mbrëmjen e së hënës në “Zhurma Show Awards 2012”.

Ndërsa më e lumtura, të paktën kur fitonte cmim, dukej Altuna Sejdiu, e cila nuk duartrokiste të tjerët kur fitonin, por kënaqej me super hitin e saj “I asaj”,  i cili jo vetëm fitoi si kënga më e klikuar në kanalin Youtube, dhe Cmimin “Best RnB” por edhe rrëmbeu cmimin kryesor ‘Best Video’.

Spektakli “Zhurma Show Awards 2012” solli edhe këtë vit nëj organizim brilant, ndërsa një pjesë e mirë e artistëve që rrallë bëhen bashkë, ishin aty falë këtij eventi i cili u trasmetua drejtpërdrejt në RTV21 dhe organizuar për të tetën herë radhazi nga Zico. Ne siguruam kete foto nga fotografi zyrtar i ketij eventi Kastriot Zhugolli.M Gjokaj.

Ja cmimet e fituara:


Sunday, 14 October 2012

Vipat e pare te “Zhurma Show 2012” mberrijne ne Prishtine

Të hënën e datës 15 tetor në Amfiteatrin e Pallatit të Rinisë në Prishtinë do të mbahet spektakli “Zhurma Show Awards 2012”.

Ndërsa mësojmë se tashmë kanë mbërritur Vipat e parë të cilët vijnë nga larg për të qenë pjesmarrës në këtë event të madh të vlerësimit muzikor shqiptar. Mimoza Shkodra, Ledi Vokshi, Loreta Abdyli (Miss Diaspora 2012), Malbora Gurra(Producentja e Miss Diaspora), Ermal Merdani (BB5), Ludovik Karrica (kërcimtar) etj janë të parët që kanë zbarkuar.

Organizatorët janë duke vënë pikën mbi “I”, mbi cdo detaj në mënyrë që ky spektakël të jetë sa më madhështor në edicionin e 8-të të tij.

Parakalimi në tepihun e kuq do të nisë në orën 19h, ku të gjithë artistët do të ngacmohem pak nga dy moderatorët Graniti dhe Maksi, ndërsa show do të moderohet nga cifti Naim Abazi dhe Mihrie Braha. Ky event do të trasmetohet drejtpërdrejti nga RTV21 dhe Zico TV. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vipat first "Noise Show" arrive in Pristina

Wednesday, 10 October 2012

Adrian Bujupi i ftuar ne ‘Zhurma Show Awards 2012’

Spektakli i ndarjeve të çmimeve të muzikës shqiptare brenda një viti, “Zhurma Show Awards 2012” edhe pak ditë dhe po vjen.

Ndërsa ne mësojmë se i ftuar në këtë event do të jetë edhe “Stari’ nga Gjermania, këngëtari shqiptar Ardian Bujupi.

Gjithashtu mësojmë se ai nuk është i ftuar në këtë mbrëmje për të kënduar, apo për të ndarë ndonjë çmim, e nëse jo kureshtja jonë shkon më tej, këngëtari si duket do të nderohet me ndonjë çmim. Porse cili do të jetë ky çmim, do ta zbulojmë gjatë mbrëmjes së hënë të 15 tetorit në ZHSHA 2012.M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Bujupi invited to 'Noise Show Awards 2012'

The spectacle of Albanian music prices divisions within a year, "Noise Show Awards 2012" a few days and is coming. As we learn that a guest at the event will be "Stari 'from Germany, Albanian singer Ardian Bujupi.

Also learn that he is not invited to this evening to sing, or to share any prize, if not our curiosity goes further, the singer seems to be honored with an award. But what will be the price, you will discover during the evening of Monday 15 October ZHSHA 2012.M.GJ.

Friday, 5 October 2012

Me te nominuarit ne ZHSHA 2012

Edicioni i tetë i ndarjeve të cmimeve ‘Zhurma Show Awards 2012” edhe pak ditë dhë do të shpërblejë artistët më të mirë të muzikës shqiptare.

Më 15 tetor në anfiteatrin e Pallatit të Rinisë në Prishtinë do të mbahet ky event ndërsa organizatorët kanë shpallur nominimet sipas kategorive.

Këtë vit si duket do të jenë këta artistë më të nominuar ku edhe do të kenë fatin të vlerësohen me më shumë trofe si Alban Skënderaj, Genta Ismajli, Tuna, Mc Kresha, Besart Halimi, Adelina Berisha, Kaltrina Selimi, Ermal Fejzullahu që shihen të nominuar dy apo tri herë sipas kategorive.

Ja nominimet
Best NEW ARTIST
1. Adelina Hasani - Merr guximin
2. Dessa - Zjarr zjarr
3. Lea – Te pres
4. Mark Marku - Ti
5. Niki - Ende me do

Tuesday, 31 July 2012

“Zhurma Show” kete here ‘Kuq e Zi”

Spektakli i madh i ndarjeve të çmimeve për një vit të këngëve dhe videoklipeve më të mira shqiptare të realizuar brenda një viti, “Zhurma Show Awards 2012”, po vjen.

Sipas organizatorëve dhe producentit “Zico” mësuam se këtë herë ky spektakël, duke u ndërthurur me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, do të jetë me një rregull edhe veshjeje “Kuq e Zi”.

Artistë të shumtë shqiptarë do të jenë të ftuar për të garuar, por edhe performuar ku do të shpaloset jo vetëm gara, emocioni dhe një shou, por dhe simbolet e shqiptarëve dhe tradita e bukur e muzikës.

Ata që menaxhojnë dhe projektojnë këtë ngjarje kanë nisur punën, ndërsa ne presim shumë surpriza nga ky shou, i cili do të mbahet në muajin tetor dhe do të transmetohet “live” nga RTV21 dhe nga ‘Zico TV’./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Noise Show" this time "Red and Black"

Friday, 21 October 2011

Rovena Stefa, Pergaditje Intenzive per "Zhurma Show"

Rovena Stefa ne “Zhurma Show” kurore me vlere 2500 euro

Edhe pak ore na ndajne nga spektakli “Zhurma Show Awards 2011’, ndersa ne Prishtine tashme artistet kane nisur te vijne. “Zhurnal Plus” meson se edhe kengetarja Rovena Stefa eshte bere gati per kete event, madje vetem dy dite para spektaklit ajo ka qene ne nje nga klubet e Prishtines duke u argetuar me miqte e saj sic e shihni edhe ne kete foto. Rovena ne “Zhurma Show” eshte e nominuar ne dy kategori, ndersa do te kete nje performance shume interesante gjate spektaklit.

“Zhurnal Plus” meson me shume per detaje se si do te duket artistja qe i kushton shume rendesi edhe dukjes. Keshtu mesuam se ajo do te duket si nje mbretereshe, ne koke do te kete nje kurore qe peshon 650 grame e punuar me filigram dhe e gjitha ne argjend, por qe kjo eshte kurore unike dhe eshte dizenjuar vetem per Rovenen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online