All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zone e Lire. Show all posts
Showing posts with label Zone e Lire. Show all posts

Sunday, 16 June 2013

Kryeministri Berisha zbulon pasionin e tij per muziken...

Sali Berisha ne "Zone e Lire"
Berisha ne “Zone e Lire”, nje rrefim i cilter per jeten dhe pasionet

Gjate intervistes ne “Zone e Lire”, ndryshe nga formati i intervistave te tjera, Kryeministri ka rrefyer per jeten e tij dhe pasionet. Ai ka zbuluar dhe pasionin e tij per muziken. Kryeministri ka gjetur gati te gjithe titujt e kengeve qe jane vendosur nga DJ i spektaklit. Nderkohe qe ka ndare dhe emocione per menyren sesi i ka degjuar per here te pare dhe cfare kujtimesh kish nga nje pjese e tyre. Kryeministri ka befasuar dhe me informacionet qe kishte jo vetem per kenget, por edhe per historine jetesore te kengetareve dhe te grupeve muzikore. Gjithashtu, Kryeministri tregoi se ishte nje degjues i rregullt i kengeve. Ai zbuloi se kishte nje numer te konsiderueshem hitesh ne Ipad. “Une degjoj shume kenge, kuptohet kur kam kohe. Edhe ne Ipad kam mijera kenge, 3658 kenge”,- tha Kryeministri. Vec muzikes, Berisha ka folur dhe per lidhen e tij me teknologjine. Ai u shpreh se eshte nje perdorues i rrjetit social Facebook, pasi e sheh si nje mundesi moderne per komunikimin. “Facebook eshte nje univers mendimesh”.

Saturday, 15 June 2013

Berisha "fluturon" mes yjeve te estrades tek "Zone e Lire"

Cani kontrollon Berishen: Ledio na genjeu piktori, s’ka antiplumb doktori

Kryeministri, Sali Berisha u shfaq ne emisionin “Zona e lire” e gazetarit, Arian Cani ne TV Klan spontan edhe pse pati nje dite te ngarkuar me takime elektorale.

Kjo eshte hera e pare qe lideri demokrat pranon te marre pjese ne nje emision televiziv te nje formati ndryshe nga ato politike sikunder eshte “Zona e lire”.

“Cani mes ketyre yjeve njeriu fluturon”, ishte pershtypja e pare e Berishes, pasi ne krah te tij ishin ‘eskorta e kengetareve’ qe e shoqeron me mitingjet elektorale ( Elvana Gjata, Soni Malaj, Vedat Ademi, Renis Gjoka, Ermal Mamaqi. Eni Koci, Genta Ismajli, Vesa Luma).

Sunday, 22 April 2012

Arian Cani puthje vetem per show (Video)

Vajzat e bukura sidomos kur ato janë të huaja, dhe ndoshta nuk kanë shumë komplekse sic ndodh me vajzat shqiptare që janë të ftuara në programin “Zonë e lirë”, program i cili dalëngadalë do të ktehehet si duket në “Zonë e puthjeve”, puthen në buzë më lehtë.

Këtë herë i zoti i këtij programi, Arian Cani, pa e harruar ende puthjen e ukrahinases Kaqusha, këtë të premte që kaloi i është vërsulur të puthë një bukuroshe që ishte bullgare, por që jetonte në Itali me emrin Miss Monika. Por pyesim ky Ariani këto puthje i bën vetëm për show, pasi edhe në kanalin Youtube shihet që hidhet video e regjistrimit vetëm me emrin e bukuroshes që puth./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arian Cani kiss just for show

Beautiful girls especially when they are foreign, and probably not very complex, as do Albanian girls are invited to the program "Free Zone", a program which will gradually ktehehet appears in "kissing zone" kissing on the edge more easily. This time the master of this program, Arian Cani, without forgetting Kaqusha ukrahinases kiss yet, this Friday that is spent rushing to kiss a miss that was Bulgarian, but living in Italy with the name Monica. But ask this Ariani these kiss makes only show, as seen in Channel Youtube video of census thrown only by the name of beauty, that kiss./Albavipnews/

Wednesday, 15 February 2012

Sofia e "Zone e Lire": Politikanet dhe flirtet pas kuintave

Politikanet, flirtet pas kuintave

Sofia e Canit: Bukuroshet ne studio ua japin vete numrat politikaneve

Sa here e keni pyetur veten se c’ndodh ne te vertete ne studion me te lire te televizioneve shqiptare...Besojme e keni kuptuar qe e kemi fjalen per “Zone e Lire”, nje nga emisionet me te ndjekura ne Shqiperi dhe qe cuditerisht i ka rezistuar kohes. E kush me mire se bukuroshja bionde Sofi, mund te na e shuaje kuriozitetin. Ajo eshte gjithmone aty, ne cdo puntate, me buzeqeshjen plot shkelqim qe e shoqeron gjithmone. Ajo i degjon dhe i sheh te gjitha dhe sot do te na i tregoje edhe ne prapaskenat me politikane, vajza bukuroshe dhe me kryesorin Arian Canin...

Sofi kemi vendosur te degjojme per here te pare versionin tend, duke te te konsideruar si ajo qe i sheh dhe i degjon te gjitha ne “Zone e lire”...Por si fillim duam te dime se si lindi ky bashkepunim, pra si ndodhi qe ti u bere pjese e ketij emisioni?

Saturday, 4 February 2012

Gold AG thote se ne "Lugine" ka dhe diell


Ashtu sic ishte thënë reperi më i famshëm shqiptar i momentit Gold AG ka qënë të premten që sapo kaloi, i ftuar në studio te “Zonë e Lirë” përballë Arian Canit, ku me qetësinë e tij ka treguar për këngët më të reja.

Ndërsa ka thënë kur është pyetur nga gazetari se pse quhet “Lugina e Preshevës”, ka male, dhe një luginë, por ka natyrisht dhe diell.Goldi me këtë rast ka promovuar edhe albumin e tij të ri në këtë program, njëkohësisht është trasmetuar edhe videoja e tij “Toka ime”.

Ndërsa kanë folur edhe për këngën e re “Vec për Camërinë”, e cila do të vijë së shpejti dhe me video në bashkëpunim me Afërdita Dreshaj dhe Hekuran Krasniqi, ndërsa reperi ka kënduar në këtë program këngën e tij “Made in Lugina”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG says that the "Valley" and the sun has

As was said the most famous rapper of the moment Albanian Gold AG was Friday just past, the studio guest on "Free Zone" in front Arian Cani, where his composure has been shown to newer songs. As he said when asked by a journalist why called "Presevo Valley", has mountains and a valley, but of course, and the sun.

Goldie on this occasion has also promoted his new album in this program, simultaneously broadcast the video is his "My Land". While they talked about new song "In addition to Chameria", which will come soon and the video in collaboration with Untitled and Hekuran Krasniqi, while rapper sang in his song program "Made in the Valley./Maxim Gjokaj/


Friday, 2 December 2011

Puthja e DJ Katjushes, "Dardhe Kakiqke" per Canin...

Femra gjysme e zhveshur tek “Zone e Lire”, KKRT i terheq vemendjen Arian Canit

Dalja e Katjushes, femres DJ nga Ukraina ne emisionin “Zone e Lire” te gazetarit Arian Cani, gjysme e zhveshur ka shkaktuar reagimin e Keshillit Kombetar per Radiot dhe Televizionet. Ankesa vjen pasi dalja topless e Katjushes u krye gjate fashe orare para mesnate ku audienca familjare dhe e moshave me te vogla eshte e pranishme, gjithsesi ne emision ishte vene shenja paralajmeruese qe ndalonte shikimin e sekuencave nga moshat nen 16 vjec

KKRT-ja permes nje komunikimi sot per shtyp tha se ka vizionuar (monitoruar) emisionin “Zone e Lire”, te transmetuar ne TV Klan, me 25 nentor 2011 prej ores 21.05 te kesaj date deri ne 01.15 te mesntaes. Vizionimi u ndermor nga Drejtoria e Programeve ne KKRT, konform detyrave funksionale te parashikuara ne ligj pas ankesave te shumta te mberritura nga qytetaret.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online