All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Zzap. Show all posts
Showing posts with label Zzap. Show all posts

Monday, 19 November 2012

Kthehet Dafina, bashkepunon me Zzap-in dhe Chriss-in?

E ka lënë Amerikën këngëtarja atraktive Dafina Zeqiri dhe është rikthyer në Kosovën e saj. Ndërsa ajo është takuar me krijuesit e disa hiteve dhe siç e shihni në këtë foto është me Zzapin.

Nga disa burime konfidenciale mësuam se Dafina është në bashkëpunim e sipër me këta djem për ta pasur një këngë prej tyre, këngë e cila nëse ajo është dakord do të vijë shumë shpejt.

Por, megjithëse u fol se këngëtarja e hitit “Tonight” do të qëndrojë më shumë në Amerikë, ajo kthehet edhe për të qenë pse jo pjesë e regjistrimeve të programeve televizive për Vit të Ri.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Back Dafina collaborates with Zzap-in and Chriss-in?

The attractive singer has left America Dafina Zeqiri and returned to Kosovo. While she met with the creators of some hits and as you can see in this photo is Zzapin. From several confidential sources have learned that Dafina is on-going collaboration with these guys to have one of their songs, songs that if she agrees to come soon.

Friday, 16 November 2012

Zzap dhe Chriss reagojne per akuzat ndaj kenges “N’Prishtine”

Producentët e këngës që u shndërrua për pak ditë në një hit të madh, Zzap dhe Chriss, kanë reaguar për lajmin që doli se kënga “N’Prishtinë”, e kënduar nga reperi Getoar Selimi, është e vjedhur nga një këngë serbe.

Djemtë e hiteve të veçanta kanë thënë për gazetën tonë se instrumenti i kësaj këngë është bërë vitin e kaluar, ndërsa si këngë është realizuar para gjashtë muajsh.

Sipas tyre këto kritika për huazim nuk kanë të bëjnë aspak me kopjim të këngës, pasi vokali që gjendet është “sample” dhe ku 90 për qind e producentëve të botës i përdorin këto ‘sample’.

Dhe, kështu kjo këngë nuk ka të bëjë me kopjim, ajo është punuar dhe është aranzhuar nga ne, dhe nëse diçka do të ishte ashtu siç thuhej edhe kanali ‘Youtube’, do të kishte marrë masa parandaluese për transmetimin e këngës.

“E nëse ne do të fillojmë të huazojmë këngë, do të jetë vetëm dita kur ne nuk do të bëjmë më muzikë” - janë shprehur në tej Zzap dhe Chriss. Ndërsa, në fund producentët kanë treguar se kanë në dorë edhe një bashkëpunim shumë interesant që do të zbulohet shumë shpjet.
M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zzap & Chriss react to charges against song "N'Prishtinë"

Monday, 2 July 2012

Nora Istrefi sërish me Zzap-in dhe Chriss-in

Flokët e saj u lakuan shumë gjatë këtyre ditëve, por ajo si duket ka fituar vëmendjen e të gjithëve para se video të dalë.

E kemi fjalën për këngëtaren Nora Istrefi, e cila po xhiron një klip veror dhe mësuam dhe zbuluam edhe me anë të kësaj foto se ajo sërish u ka besuar duarve të producentëve Zzap dhe Chriss për këtë këngë të re.

Kujtojmë që edhe vitin e kaluar djemtë kanë krijuar një hit Norës në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun dhe sigurohemi se edhe këtë herë këngëtarja seksi, me një ndryshim total dhe të çuditshëm të prerjes së flokëve, do të sjellë një hit veror. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi again Zzap-in and Chriss-in

Lakuan her hair was too long these days, but it seems to have gained everyone's attention before the video out. We're talking to singer Norah Jones, who is running a summer clip and also learned and discovered through this picture that it was still believed Zzap hands of producers and Chriss for this new song.

Monday, 20 February 2012

Hitet e nxehta te dimrit e kane firmen e Zzap & Chriss

Dimri i ftohtë ka nevojë edhe për klipe të nxehta dhe këngë shumë ritmike. Ndërsa mes shumë këngëve dhe hiteve që kanë ardhur edhe në dy muajt e parë të vitit 2012 veçojmë dy këngë, të cilat falë dhe videove dhe këngëtareve seksi po klikohen dhe dëgjohen shumë.

Videoja e parë i referohet këngës “S’ki me ik”, kënga kjo e kënduar nga Nora Istrefi, që vjen me një dukje shumë seksi. Ndërsa, kënga e dytë e cila qysh në fillim, megjithëse u heq një ditë nga ‘Youtube’, po pëlqehet shumë është klipi i Adelina Berishës, kënga mban titullin “Ti je ai”, ku edhe vajza këtu vjen në këtë video shumë “hot”.

Por, a e dini ju se të dyja këto këngë të nxehta kanë firmën e producentëve Zzap& Chriss, djemtë të cilët ndryshe quhen Arbër dhe Kristian, që kohët e fundit njihen vetëm për prodhime hitesh./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hottest hits of winter have firm Zzap & Chriss

The cold winter also needs hot clips and more rhythmic songs. While among the many songs and hits that have come in first two months of 2012 we distinguish two songs, which thanks to video and sexy singers are clicked and listened more.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online