All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 29 December 2013

Besa Istrefi dhe Albin Muqa triumfojne ne "Top Model Dukagjini 2013"

Edhe kete vit agjensioni i modës “Top Model Agency” që aktivitetin e tij e zhvillon në rajonin e Dukagjinit ka mbajtur edicionin e 8-të me nje super organizim  te spektaklit “TOP MODEL DUKAGJINI 2013”.

Ashtu sikurse edhe vitet e mëparshme ky spektakël është mbajtur në qytetin e Klinës nën patronatin e kryetarit të Komunës së Klinës, Z. Sokol Bashota ndërsa organizator ishte Vilson Gecaj. Ky event ka ndarë 5 çmime të cilat i fituan:

Top Model Dukagjini 2013 Vendi i parë: Besa Istrefi dhe Albin Muqa.
Top Fotogjenia: Duresa Muharremaj

Top Press: Herolind Krasniqi, Duresa Muhharemaj.
Top Face: Lirije Sejda dhe Deni Muriqi

Çmimi i publikut: Aulona Muhadri
Top Stili: Ilda Kroni dhe Almir Suhudolli.
Juria e spektaklit ishte e përberë nga njerëz profesionaliste nga Kosova, Shqiperia dhe Turqia.Spektakli u transmetua nga RTK, RTV 21, KTV kurse prezantua ishte Labi, ndërkaq aty morën pjesë edhe këngëtarët; Gold Ag, Xhela Etj.

Organizatori i spektaklit Vilson Gecaj ka thënë se ndihet shumë i kënaqur për ecurinë e këtij spektakli përderisa ka falënderuar më së shumti kryetarin e Komunës së Klinës Sokol Bashota. Ndersa spektakli eshte ndjekur nga qindra te pranishem qe kishin mbushur qendren e Kuluteres ne Kline./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Istrefi and Albin Muqa triumph in "Top Model 2013 Dukagjini "

Saturday, 28 December 2013

Krishlindjet me te mira nga 'Mega Event' ne Aadorf

Nje nate madheshtore dhe e paharruar do te mberet ajo e 25 Dhjetorit 2013 ku kompania 'Mega Event' dhe organizatori Robert Ukaj kishte menduar qe tju dhuronte shqiptareve ne Diaspore nje koncert gjigand.

Remzie Osmani, Nexhat Osmani, Mark Marku, Albina Ratkoceri, Pjeter Delia kane qene artistet e ftuar te cilet me hitet e tyre kane bere qe te argetohen per kete feste te gjithe shqiptaret qe kishin ardhur nga te kater anet e kishin mbushur qendren e kultures ne Aadorf plot e perplot.

Koncerti ka zgjatur me ore te tera, ndersa te ftuarit donin qe kjo mbremje te mos kishte mbarim, ndersa ka pasur edhe dhurata te menduara shume mire nga organizatori i njohur Ukaj, e ndersa ky koncert eshte moderuar bukur nga Maksim Gjokaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best of Christmas Mega Event in Aadorf

Friday, 27 December 2013

Super mbrëmje për Vit të Ri në “Macumba”

Aty ku nata mbahet mend shumë gjatë, e aq më tepër kur është nata e fundit e vitit apo fillimi i një viti të ri.

Një nga diskotekat më të njohura shqiptare “Macumba” që ndodhet në Fribourg tu Zvicrës ka menduar tu sjellë netë super madhështore me artistët më të mirë shqiptarë për tu argëtuar në natën e ndërrimit të vitit me 31 dhjetor, ku për ju do të jenë humoristi i njohur Cima dhe këngëtarët Muharrem Ahmeti, Bekimi & Xheza.

Në natën e 1 janarit do të vijnë për ju artistët e njohur si i madhi Sabri Fejzullahu, Pandora dhe Bekimi dhe humoristët e njohur G5.

Por vazhdon festa e Vitit të Ri edhe gjatë 2 janarit ku kjo disko ka menduar të sjellë për të gjithë shqiptarët në Diasporë emrat e njohur të artistëve si: Mahmut Fehrati, Shyhrete Behluli si dhe humoristët G5.

Në të gjithë këto netë do tju argëtojnë edhe këngëtarët si : Liridoni & Vani, Ada & Arza & Sebastia. Pronari dhe organizatori i këtyre netëve  shumë i njohur për mbrëmjet madhështore Zairi ka menduar që shqiptarët të cilët kanë vendosur ta kalojnë Vitit e Ri ku po jetojnë në Diasporë të kënaqen në këto koncerte festive.

Deri tani për këto netë ka pasur shumë rezervime ku të gjithë shqiptarët duan të shkojnë aty në njërën nga këto netë vetëm në “Macumba”. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Super night for the New Year in " Macumba "

Saturday, 21 December 2013

Stilisti i Tunës dhe Leonorës vishet me trëndafila

Ky që shihni në foto është stilisti i njohur kosovar Valdrin Sahiti, i cili emrin e tij jemi mësuar ta dëgjojmë shumë nga goja e Tunës dhe Leonora Jakupit.

Por ai shquhet edhe për veshje të cuditshme që shpesh herë komentohet jo mirë nga njerëzit që e shohin, e këtë herë ai ka veshur një palë paliqeta me trëndafila e duket se mos nga nxitimi kanë qenë të Tunës apo ndonjë artisteje tjetër.

Kjo foto që shihni është komentuar shumë keq edhe në rrejtet sociale, por si duket Valdrinin nuk i bën përshtypje  pasi ai mbi të gjitha është stilist./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tune fashion designer and dresses with roses Leonorës

This you see in the picture is famous designer Valdrin Sahiti Kosovo, which are learned his name to hear a lot from the mouth of Tune and Leonora.

But he also is known for strange outfit that often poorly interpreted by people who see, and this time he is wearing a pair of roses paliqeta seems not to have been haste Tune or any other artist. This picture you see is very bad also commented on social nets, but it seems Valdrinit not impressed because he is above all stylist. / Albavipnews /

Friday, 20 December 2013

Mega Event për Krishtlindje në Zvicër

Një super spektakël është menduar të vijë në mbrëmjen e 25 Dhjetorit për festën e Krishlindjeve e cila do të mbahet për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër dhe përrreth në Aadorf TG.

Kompania e organizimeve ‘Mega Event’ ka menduar të sjellë disa artistë shumë të njohur sic janë Remzie dhe Nexhan Osmani për të argëtuar të pranishmit të cilët kanë nisur që tani të rezervojnë vendet.

Ne mësojmë se do të ketë edhe këngëtarë të tjerë të cilët do të marrin pjesë në këtë shoë sic janë ylli Mark Marku, këngëtarja simpatike Albina Ratkoceri, dhe këngëtari i ri Pjetër Delija.

Ky event mban firmën e organizatorit shumë serioz e të suksesshëm në Diasporë, Robert Ukaj, e ai ka menduar që këtë mbrëmje ta moderojë bukur gazetari i njohur Maksim Gjokaj-Maksi, dhe show do të nisë në orën 20:00 ku janë parashikuar shumë surpriza për të pranishmit si dhe argëtim pa fund./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mega Event for Christmas in Switzerland

A super spectacle is supposed to come in the evening of December 25 for the Christmas holiday which will be held for all Albanians living in Switzerland and around the Aadorf TG . Company organizations ' Mega Event' is meant to bring some very famous artists such as Bob and Osman Nexhan to entertain attendees who have started now to reserve places .

Thursday, 19 December 2013

Nata e Modës Shqiptare” nga TMF një nisje me sukses

Një natë plot fashion dhe të ftuar specialë është mbajtur në mbrëmjen e 14 Dhjetorit në Tiranë. “Nata e Modës Shqiptare” kështu është quajtur kjo mbrëmje ku stliste të rinj dhe me emër kanë paraqitur me anë të modeleve veshjet e tyre.

Presidenti i agejnsisë “Top Model Fashion”  Besnik Rama së bashku me drejtorin e kësaj agjenise Endrit Hoxha kishin menduar cdo detaj të këtij eventi, i cili u ndoq nga shumë të pranishëm e media dhe njerëz të modës.

Mes shumë stilimeve të kreatorëve të ndryshëm ra në sy koleksioni i realizuar një vit më parë nga stilistja shqiptare e cila jeton dhe vepron në Stamboll Stela Skenderaj, që tregonte simbolet dhe ngjyrat kuqezi të “100 Vjetorit të Pavarësisë”.

Dhe pikërisht cmimi kryesor ka shkuar për këtë stiliste të zonjën, cmimi i dytë shkoi për stilistin nga Kosova Pajtim Rraci, dhe i tretë për insitutin ‘Burgo’,  ndrësa u ndanë edhe 5 dhurata të bërë enkas për këtë natë nga argjendari i Papës së Romës Michaele Affidato.

Organizatorët e këtij eventi kanë premtuar pas këtij hapi të parë edhe të tjera evente ku do të dominohet puna dhe fashion që mbajnë firmën shqiptare. Ky event u prezantua nga bukuroshja Aurela Hoxha./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian Fashion Night " by TMF a successful start

Rikthehet Genta Ismajli, lobon për humanizën

Këngëtarja atraktive Genta Ismjali është rikthyer në skenë pas një pushimi të gjatë në Amrikë pranë familjes së saj. Që në ditët e para asaj nuk i ka munguar energjia dhe ka qenë e ftuar në një koncert në fundjavën e kaluar në Tiranë e më pas në Shkodër.

Ne mësojmë se Genta ishte këngëtarja kryesore që i ka thënë “Po” me plot dëshirën madje duke realizuar edhe një video ku tregon se ishte e gatshme të merrte pjese në koncertin që u mbajt të premten në Prishtinë për të ndihmuar një vajzë adolshente që vuan nga një sëmundje.

Ndërsa vullnetit të saj ia janë bashkuar edhe dhjetra këngëtarë të tjerë në mes tyre Sabri Fejzullahu, Fjolla Morina, Adelina Berisha, etj. Këngëtarja Ismajli vazhdon të mbetet beqare edher në këtë fund vit, ndërsa që ga ndarja me Milotin ajo ka ditur të ruajë mirë qoftë edhe ndonjë simpati të sajën./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Wiley returns , lobbies for humanizën

Irva Stefa si Marilyn Monroe

Motra e vogël e këngëtares së mirënjohur Rovena Stefa tregon se është frymëzuar nga stili i viteve 50-të të ikonave të bukuriëe femërore në setin e saj më të fundit fotografik.

Ky është një ndër setet fotografike që ajo i ka realizuar në fund të verës 2013. Nën qiellin blu e mbështetur nga një pamje e Tiranës Irva të sjell ndër mend pikërisht atë trend të cilin ajo pranon se do ngeli gjithnjë si një nga stilet më klasik të feminitetit.

Kjo është një kohe kur pritet edhe lancimi i videos se saj të re, prezantuese te albumit të saj te pare. Që nga debutimi i saj me videot "Tregom" dhe "Rock this party", Irva i është dedikuar muzikës së lehtë ‘live’ nga e cila ajo ndihet shumë e kënaqur./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stefa Irwaa as Marilyn Monroe

Younger sister of acclaimed singer Rovena Stefa shows that is inspired by '50s style icons of feminine bukuriëe on the set of her latest photo. This is one of the photographic sets that it has carried out in late summer 2013. Under blue skies supported by a view of Tirana Irwaa recollect exactly what trend which she admits will always remained as one of the most classic styles of femininity.

This is a time when the expected launch of her new video, presenter of her first album. Since her debut video "Tell me" and "Rock This Party" is dedicated Irwaa light music 'live' from which she felt very satisfied. / Maxim Gjokaj /

Tuesday, 17 December 2013

Albina Ratkoceri: “Do të më pëlqente një duet me Noizyn” (Video)

“Hajde ma ngat” kështu quhet kënga e parë e ardhur me video e këngëtares Albina Ratkoceri, këngë kjo e cila është duke u pritur shumë mirë.

Albina e cila jeton në Gjermani por është nga Kosova ka qenë e ftuar në programin shumë të ndjekur të shoë-bizit shqiptar “Mix-Max” ku ka treguar dashurinë e saj për muzikën dhe se si e mbështet shumë familja e saj.

Kur është pyetur se me kë do të donte të kishte një duet, këngëtarja simpatike ka thnë se gjithmonë e ka pëlqyer reperin Noizy dhe do të donte të kishte një duet me të. Albina ka në plan shumë këngë, pasi tashmë ajo nuk do të ndalet duke sjellë në tregun shqiptar këngë të bukura në rrymën RnB./Maksim Gjokaj/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albina Ratkoceri: "I would like a duet with NOIZY"

Tuesday, 10 December 2013

Elvana Gjata këndon himnin e flamurit në mes të Gjermanisë

Kanë qenë afër 3 mijë vetë të cilët kishin ardhur për të festuar Festën e Flamurit në diskon më të madhe të shqiptarëve në Europë në Enjoy në Stuttagart.

Ne ishim aty dhe ka qenë një nga mbrëmjet më të mira me rast të kësaj festë që është organizuar në natën e 30 nëntorit ku të pranishëm kanë qenë shumë artistë të njohur mes tyre Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli dhe është prezantuar ky shoë organizaur nga dy djem artdashës Samiri dhe Musa, nga gazetari Maksi.

Në momentin që do të dilte Elvana ajo është mbuluar me një flamur kuqezi dhe ka dashur që show-n e saj ta niste jo një herë por mes shumë emocioneve dy herë me himnin e flamurit ku ka bërë që të gjithë shqiptarët të ndjehen si në vendlindjen e tyre.

Ne vumë re se aty kishte përvec shqiptarëve edhe të huaj që kishin ardhur si miq të pëbashkët me shqiptarët. Ky show ka qenë një nga më mëdhenjt dhe të suksesshëm të organizuar në Gjermani nga shqiptarët. Elvana më pas me hitet e saj ka bërë që të dridhe skenën e Enjoy, ndërsa për muzikën e  saj kujdeset si gjithmonë Andi DJ./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata sings the anthem and flag in the middle of Germany

Monday, 9 December 2013

Një Mega Party në New York me Gjyste Vulën

Nata e parë e vitit të ri që po vjen 2014 këngëtaren e madhe Gjyste Vulaj do ta gjejë në Amerikë e kontretisht në New York, pasi ajo është e ftuar në një super mbrëmje që është quajtur “Nata Shqiptare në New York” për të festuar Vitin e Ri me qindra e mijëra shqiptarë atje.

Gjyste Vulaj po përgaditet që të mbledhë të gjithë shqiptarët në këtë show madhështor për të festuar ditën e parë të Vitit të Ri.

Organizatorët e sukseshëm të mbrëmjeve muzikore Rifat Demiri dhe Fatmir Cuka kanë menduar që të sjellin një mega mbrëmje në ditën e parë të vitit 2014, ndërsa mësojmë që tani kanë nisur pronotimet, pasi edhe vendet për këtë koncert janë të kufizuara.

Artisten e madhe Gjyste Vulaj do ta shoqërojë si gjithmonë bashkëshorti i saj muzikanti i njohur Sokol Vulaj si edhe artistët Hajro Ceka, Elizabeta Marku.

Një mbrëmje që nuk duhet të mungoni sidomos ju shqiptarë që jeni afër New Yorkut për të marrë pjesë në këtë mbrëmje madhështore ku 100 përqind do të jetë ‘live’ ndrësa mbrëmjet e organizuara nga Rifati kanë gjithmonë vulën e suksesit  dhe adresa është kjo: ‘5 Star Banquet 13-05 43 rd Ave Lond Island City, NY 11101’./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A Mega Party in New York with Miley Seal

Saturday, 7 December 2013

Skandal, Papushit i vidhet kënga dhe imitohet me zërin e tij (Video)

Kemi parë që shumë artistë të këndojnë këngë duke i përshtatur në gjuhën shqipe e duke i marrë edhe nga muzika e huaj.

Por nuk kishim dëgjuar dhe parë kurrë që dikush i merr këngën një artisti shqiptar dhe ia këndon me zërin e këngëtarit duke lëvizur buzën sikur po këndon ai, e këtë të tjerët e regjistronë dhe e fusin në program. Kjo ka ndodhur këto ditë me një i ashtëquajtur këngëtar Trim Jakupi ku ka kënduar në një produksion filmik për vit të ri këngën e Papush Sadikut “ A më le pak”.

Papushi pak kohë më parë në Zico TV kishte treguar se muzika ishte e huazuar dhe me leje pasi është e njëjtë me këngën e këngëtarit bullgar, por ai është skandalizuar kur e ka parë Trimin duke bërë sikur e këndonte ne këtë xhirim i cili është hedhur në Youtube.


Për ne Papushi ka thënë : “Eshtë turp se si merret kënga e gatshme pa lejen time e bëjnë marrëzira e inqizime e shpërndarje në Youtube”. Ndërsa në fund Papushi shumë i indinjuar ka treguar për ne se ka qindra mesazhe nga miq se si ai ka lejuar një gjë të tillë./Albavipnews/

Tuesday, 3 December 2013

Gazmend Rama-Gazi edhe mjeshtër i folkut

Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm. Është fjala për artistit Gazmend Rama që të gjithë  e njohin si Gazi i cili ka vite që jeton në Zvicër por prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë.

Ia thotë bukur muzikës që të gjithë shqiptarët  e duan dhe e kërcejnë asaj argëtuese, dhe është një nga këngëtarët më të kërkuar sidomos në dasmat shqiptare.

Ne mësojmë se Gazi ia thotë bukur edhe muzikës së folkut shqiptar sic e shihni edhe në këtë foto përkrah këngëtarit Mahmut Ferati ai ka qenë në një program ku është kënduar bukur muzika e pastër burimore shqiptare, ajo folk, ndërsa me të duket edhe prania e artistit Isuf Berisha që të gjithë e njohin si  një veteran  folkut nga Peja.

Ne mësojmë se dy artistët  Gazi dhe Isufi kanë kënduar në programin e vitit të ri një këngë të bukur me titull “Bashkojmë trojet”, këngë që është regjistruar në Tiranë dhe do të jete në DVD-të festive të Vitit të Ri.

Gazi është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Diasporë ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij.

Është gjithashtu një nga këngëatarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gazmend Rama - the master of folk Gas

Sunday, 1 December 2013

Besa, ngadhjen ne "Kenga Magjike 2013"

Këngëtarja Besa Kokëdhima fiton trofeun e Këngës Magjike

Këngëtarja e mirënjohur Besa Kokëdhima ka fituar me meritë edicionin e 15-të të “Këngës Magjike“, mes 20 konkurrentëve.

Festivali “Kënga Magjike 2013”, përmbylli mbrëmjen e tij finale, nën udhëheqjen e Ardit Gjebreas, Ermal Mamaqit, Ervin Bejlerit dhe dy vajzave të përzgjedhura rastësisht nga vetë Arditi, Marjela dhe Evisi.

Fituesja e çmimit të madh të festivalit, në bazë të votave të këngëtarëve pjesëmarrës, u shpall këngëtarja Besa Kokëdhima me këngën e titulluar “Tatuazh në zemër”, me muzikë të kompozuar nga Darko Dimitrov dhe tekst të shkruar nga Alban Skënderaj, i cili i ka dorëzuar edhe çmimin që mbante prej vitit të kaluar. Këngëtarja ka marrë komente pozitive që në momentin e parë që ka prezantuar këngën dhe është cilësuar edhe si favorite për ta fituar këtë çmim.

Sunday, 24 November 2013

Valer Kolnikaj, me nje kalendar te nxehte...

Valer Kolnikaj by Vito Smakaj
photo: vito smakaj
...Nje kalendar i nxehte vetem per bamiresi

“Besoj se kalendarin tim do ta blejne edhe meshkujt”

Nje nga modelet me te njohur shqiptare, ka vizituar per here te pare Kosoven. Valer Kolnikaj vinte per here te pare ne Prishtine per te takuar miqte e tij, por edhe per te treguar ne media se ai ka gati nje projekt, nje kalendar “hot” e pikerisht per kete ne e takuam dhe djaloshi tashme me status mjek dhe nje baba i nje djali te vogel, tregon me shume per gazeten tone duke na siguruar edhe dy foto ekskluzive.

Valer po zien dicka, a mund ta dime se per cfare ben fjale ky projekt ku po shihen disa foto shume te vecanta?
Eshte nje projekt te cilin e kam planifikuar qe para 2 vitesh, kam punuar shume me idete dhe detajet e tij, duke pritur momentin e duhur per ta konkretizuar. Eshte fjala per realizimin e nje kalendari te vecante ne emrin tim, kam menduar ta sjell kete trend ne Shqiperi, pasi jashte eshte shume ne mode realizimi cdo fundvit i kalendareve “te nxehte” nga personazhet publike qe kane fizik dhe pamje te admirueshme, te cilet mund te jene aktore, modele, kengetare etj. Gjithashtu se bashku me fotografin Vito Smakaj kemi menduar qe ne kalendar t’u japim rendesi edhe bukurive natyrore shqiptare te pakrahasueshme te vendit tone. Per te realizuar nje foto kemi udhetuar deri ne zonen e thelle te Thethit, tek ujevara, liqeni i Shkodres etj. Humanizmi eshte pjesa me e rendesishme e ketij kalendari, pasi te gjitha perfitimet e tij do shkojne per bamiresi, per femijet ne jetimore.

Sheila Haxhiraj, provokon me poza "hot"...

Sheila Haxhiraj
...pozon nxehte ne 20-vjetorin e saj

Eshte mjaft e pasionuar pas fotove artisike, por kesaj here ka pasur nje arsye me shume per te pozuar ne menyre provokative, pasi Sheila Haxhiraj tashme eshte 20 vjec. Ne naten e ditelindjes, qe e ka festuar ne Tirane me mikeshat e saj, ne menyre mondane dhe pa shume zhurme, Sheila ka realizuar keto foto me fustan te kuq, ku provokon dhe demonstron dashuri me veten. Fituesja e pare e “X Factor Albania” , Sheila Haxhiraj, u shfaq ndryshe ne klipin “Superfiksim”, energjike dhe me skena zhveshjeje. Ndersa ne garen e “Kenga Magjike” ajo la pas kenget ritmike, duke vendosur t’i kendoje dhembjes me baladen e saj “Ndiej”. Ajo u rikthehet emocioneve te gares ndersa konkurron me nje balade prekese kesaj here, edhe pse e ka deklaruar gjithmone se rryma muzikore qe preferon eshte R&B. Ne karrieren qe po nderton si kengetare ajo i jep nje rendesi te vecante imazhit, me galeri fotosh ku pozon here agresive dhe here sensuale, pa pasur asnje tabu.

Albana Osmani ne "Fiks Fare": Nuk zevendesoj Fiorin...!

Albana Osmani ne "Fiks Fare"
Surpriza, Fiorit te “Fiksit” do t’i duhet ta ndaje karrigen me Albana Osmanin

Ka qene nje surprize per shikuesit e “Fiks Fare” ne “Top Channel” shfaqja te premten ne mbremje ne ekran e Albana Osmanit, ne vend te Fiori Dardhes. Dy muaj pas daljes se Fiorit ne ekran si moderatorja e ketij formati te rendesishem televiziv me largimin e Saimir Kodres, drejtori i “Fiks Fare” ndryshon strategji.

Albana Osmani ne kete dalje te saj te pare ka postuar foto te realizuara ne studion e “Fiks Fare”, duke njoftuar fansat e saj ne faqen zyrtare ne Facebook: “Sonte une nis nje eksperience te re ne ‘Top Channel’. Faleminderit per besimin ne mua Filip Cakulli. Pas pak ne ‘Fiks Fare’!” Me pas pyetjeve te fansave se nese ajo ka zevendesuar Fiorin, ajo u pergjigjet: ”Fiori do jete aty, dinjitoze sic ka qene. Une jam pjese e “Fiks Fare” dhe te tjera risi ju presin.”

Saturday, 23 November 2013

Elvana, Gena..gati për ta ‘kallur’ disko ‘Enjoy’

Një nga ambientet më madhështore në Evropë, ku të gjithë shqiptarët që jetojnë në Diasprë e frekuentonjë, disco “Enjoy” po përgaditet për Festën e Flamurit.

Samiri dhe Musa që e drejton këtë club kanë menduar të sjellin për këtë festë e kontretisht më 30 Nëntor emrat më të mirë të skenës shqiptare si këngëtaren seksi Elvana Gjata, dhe këngëtarin “in” Gena, por edhe artistin e njohur të muzikës ‘live’ Bajram Gigolli.

Do të jetë një natë fantastike dhe një show madhështor i cili do të prezantohet nga moderatori i njohur Maxi.

Ne mësojmë se kanë nisur rezervimet për këtë natë festive, e cila do të mbahet në diskon e shqiptarëve duke nisur nga ora 22:00 në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana, Gena .. ready to 'burned' disco 'Enjoy'

One of the greatest venues in Europe, where all Albanians living in the frekuentonjë jasper, disco "Enjoy" is preparing for the Feast of the Flag.

“Miss dhe Mister Tattoo Albania”, po troket

Një super-show, një spektakël i paparë më parë në ballkan që quhet “Miss dhe Mister Tattoo Albania”, po vjen në natën e 5 dhjetorit në Tiranë.

“Olsi Clinic Tattoo” ka menduar të sjellë një event madhështor, ku në garë do të jenë meshkuj dhe femra me piktura në trupin e tyre për të garuar për ‘Miss dhe Mister Tattoo’.

Ne mësojmë se ky event do të sjellë atë natë edhe emrat shumë të njohur të muzikës dhe jo vetëm të skenës dhe shoë-bizit shqiptar. Spektakli nis në orën 22:00 dhe mbahet në “Dream City Club” në Tiranë, ndërsa emrat e prezantuesve dhë të jurisë nuk janë bërë ende të ditur./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Miss and Mister Albania Tattoo" is ticking

A super-showdown, a spectacle never before seen in the Balkans called "Miss and Mister Tattoo Albania", comes on the night of 5 December in Tirana. "Ols Clinic Tattoo" is supposed to bring a magnificent event, where the race will be men and women with their body paintings to compete for 'Miss and Mister Tattoo'.

Lindi Osmani, dhe kokteili i tij për Vip

Ka 5 vjet që jeton në Gjermani, djaloshi që shihni në foto përkrah këngëtares Altuna Sejdiu. Në fakt ai ka dalë me të kur kjo e fundit ishte para disa javësh e ftuar për të këdnuar në diskon “GoldenTime” në Neuss të Gjermanisë.

Quhet Lindi Osmani dhe mësojmë se është një barist shumë i mirë dhe është i zoti për të rregulluar kokteile në barin e kësaj diskoje, e natyrisht se një të tillë besoj se e ka rregulluar edhe për Tunën e për shumë artistë që vijnë në këtë ambient.

Lindi është nga Prizreni me origjinë, ndërsa përvev se punon gjatë mbrëmjeve kur ka organizime në këtë disko, ai ka edhe një punë tjetër si mbikqyrës në një market atje. Nëse shkoni nga “GoldenTime” porosisni një kokteil të mirë nga duart e Lindit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lindi Osmani , and his cocktail for Vip

Friday, 22 November 2013

Erioni, artisti i vogël mes të mëdhenjve

Quhet Erion Ajro dhe është një nga fëmijët këngëtar më të kërkuar në Kosovë dhe jo vetëm, madje edhe shtëpitë muzikore atë e duan shumë dhe mezi presin ti realizojnë atij një këngë, ne mësojmë se Roni sic e njohin artistin e vogël me këtë emër, është shumë i kërkuar edhe në programet festive dhe nga produksionet e ndryshme, ku janë emrat më të mëdhenj të muzikës do të jetë ai, sic po e shihni në këtë kolaxh me foto.

Një ditë ai mund të zëvendësojë Sabri Fejzullahun, Shkëlzen Jetishin, Ermal Fejzullahun, Medën apo edhe Sinan Hoxhën, pasi ka shumë talent dhe këndon bukur.

Ai ka qenë i ftuar si VIP në xhirimet festive të produksionit “Emra Com” ku ka kënduar dy këngët e tij më të reja “Fëmijët e botës” dhe “Si hana e bukur”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion, artist among the great small

Wednesday, 20 November 2013

Miranda Hashani, planet per rikthim ne skenen muzikore...

Miranda Hashani me dy femijet e saj
“Harron” kengen, u perkushtohet femijeve

U be kohe qe kengetarja Miranda Hashani ka braktisur Kosoven per te jetuar ne Gjermani. Ajo atje po merret me rritjen e dy djemve te saj, Donit dhe Detit, per te cilet thote se ndjehet shume e lumtur. Edhe pse jeton ne nje vend i cili i ofron nje jete te mire, Miranda perseri ndjen mall per Kosoven dhe ajo planifikon qe nje dite te kthehet, sepse ketu ka adhuruesit dhe ketu ka karrieren muzikore, te cilen duhet ta vazhdoje edhe me tutje.

Ajo planifikon qe rikthimin e saj ne skenen muzikore ta beje shume shpejt, duke sjelle nje kenge te re bashke me videoklip. Kengen dhe klipin ajo thote se do ta pergatite me te njejtit bashkepunetore qe ka pasur ne kengen e fundit “Qiraxhiu” me te cilet eshte ndare mjaft e kenaqur.

Miranda gjate kesaj periudhe eshte duke kaluar momente te lumtura me femijet dhe ne njefare menyre thote se nuk po i mungon kenga dhe ngado qe shkon e merr me vete sepse thuajse gjate tere dites kendon bashke me Donin kenget e femijerise, per te cilat thote se e paska marre malli. Ne intervisten dhene “Zerit” Miranda flet me shume per jeten ne Gjermani dhe planet e saj per te ardhmen.

"Nje telefonate" e Lindes po vjen...

Lendita Destani
“Nje telefonate” e Lindes

Kengetarja Lendita Destani ka vendosur t’i rikthehet skenes me nje kenge dhe videoklip me ndryshe. Kenga qe do te plasoj gjate ketyre diteve titullohet “Nje telefonate” dhe i referohet dashurise.

Kete kenge e ka pergatitur Arsim Bunjaku i cili e ka bere tesktin dhe Ardian Kastrati qe realizoi komponimin e orkestrimin. Linda shpreson qe kenga dhe klipi te pelqehen ne publik.

“Kenga dallon nga kenget e mia paraprake, eshte nje kenge ritmike e nderthurur me nje tekst te jashtezakonshem. Uroj te pelqehet nga te gjithe”, shprehet ajo per “Zeri”.

Por ky nuk do te jete i vetmi material i saj, paso Linda pas kesaj kenge do te nise punen per nje duet te ri, i cili do te jete me plote befasi per adhuruesit e saj.

Tuesday, 19 November 2013

Lori: “Më vjen mirë që klipi i ri komentohet edhe për BIO” (Video)

Në Kosovë komentohet si këngëtarja capkëne e estradës shqiptare. Kjo është këngëtarja Loreta Kacka, apo sic njihet në muzikë vetëm si Lori.

Ajo ka sjellë këto ditë një klip me plot ngjyra të realizuar ditë më parë në Tiranë nga produksioni “Max Productions” që mban titullin “Neve po na rrihet”. Në programin ‘Mix-Max’ Lori ka treguar mes tjerash se ndjehet mirë kur kjo video ka marrë komente të ndryshme e pozitive.

“Më behet qejfi kur duke ditur që klipi ka vende dhe produkte të vendin tonë, sidomos fshatit me plot perime, fruta e bylmete, është komentuar si një video BIO, dhe gëzohem kur më thonë se ‘Lori të lumtë se i ke dhënë shumë rëndësi me këtë video edhe femrës që jeton në fshat dhe është e lumtur dhe e bukur dhe punëtore’ ..Gëzohem shumë për këtë”.


Besar Shala, nga sfilatat e Milanos në një hair-artist në Kosovë

Simpatik dhe me plot fantazi për pasionin e tij. Kjo është përshtypja e parë që të lë kur takon djaloshim me emrin Besar Shala, i sapo ardhur nga Italia ku e ka lënë ka kohë fushën e sfilatave, por për të qëndruar afër tyre tashmë si një Hair-Artist.

Kur ne e pyesim se cila është arsyeja që e ka lënë modelizimin, ai ka shumë shpejt këtë shprehje si përgjigje “Thjesht u koncetrova te flokët më shumë”.

Ai ka lindur në Prishtinë por për 15 vite ka jetuar në Itali, dhe ka 10 vjet që ushtron profesionin e parukierit duke qenë një djalosh që e duan të gjithë madje edhe personat VIP, ai shpesh herë ka stilar për evente të ndryshme flokët e Nina Senicar, një shoë girls shumë e njohur në Itali e shumë të tjerë.

Besi sic e njohit të gjithë ka dalë nga një nga shkollat më të mira që quhet “La Paragina”, ku ka studiuar për këtë profesion 4 vjet,  ndërsa sapo ka hapur si fillim një sallon në Prizren me emrin “Besi Hair&Make Up Stuudio”, dhe ku puna e tij ka nisur të nuhatet shumë edhe nga emrat Vip të skenës shqiptare.

Sunday, 17 November 2013

Valon Karaliti, modeli seksi shqiptar

Djaloshi 19 vjecar Valon Karaliti vazhdon të jetë një nga modelët më seksi shqiptar.

Ai këtë herë ka realizuar disa foto shumë “hot” nga një fotograf i huaj, ku njërën prej të vilave jeni duke parë, atje ku jeton në Zvicër.

Valoni vazhdon të jetë një nga djemtë e kërkuar shqiptar për shkak të simpatisë së tij për të qenë i pranishëm si imazh. Kush e di tashmë mund të themi se ai do të jetë një David Beckam shqiptar?./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valon Karaliti model Albanian sex

19-year-old boy Valon Karaliti continues to be one of the sexiest models Albanian. This time he realized some photos too "hot" by a foreign photographer, where one of the villas are seeing, where living in Switzerland.

Valon continues to be one of the guys wanted to Albania because of his sympathy for being present as an image. Who knows can already say that it will be a David Beckham Albanian?. / Maxim Gjokaj /

Samir Gërvalla dhe Mus Karrica, pronarët e diskos më të madhe shqiptare

Keni dëgjuar besoj për organizimet dhe atmosfera fantastike që bëhet në Diasporë, e konkretisht në diskon ‘Enjoy’ në Stuttgart.

E pikërisht aty ku këndojnë emrat më të njohur të skenës shqiptare, dhe ku shqiptarët që jetojnë atje zgjedhin këtë vend fantastik, pas e gjithë kësaj punë madhshtore fshihen dy shqiptarët me origjinë nga Kosova, Samir Gërvalla dhe Mus Karrica.

Djemtë artdashës dhe të palodhur mundohen që të sjellin muzikën e bukur shqiptare dhe atmosferën më të mirë atdhetare falë bashkëpunimeve që ata kanë me artisttë më ‘in’ shqiptarë.

Në diskon ‘Enjoy’ që në momentin që njoftohet se cili këngëtar do të jetë i pranishëm dhe datën se kur, nisin rezervimet nga të katër anët ku jetojnë shqiptarët, pasi janë të sigurt se aty adrenalina është në maksimum.

Ne mësojmë se për festën e Pavarësisë së Shqipërisë Samiri dhe Musa kanë menduar të sjellin për të pranishmit të cilët do të jenë të shumtë që të argëtohen nën shoqërinë e këngëtarëve më të njohur Elvana Gjata, Gena, Bajram Gigolli, një show-mbrëmje që do të mbahet në këtë disko të famshme më 30 nëntor./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Samir Gërvalla and Mus Karrica , owners
greater Albanian disco

Alketa apo Soni, apo me bukur Tuna?

Ja ku jane femrat VIP te "X Factor Albania 3" sonte, por vetem dy prej tyre.

Kjo ishte fotoja qe kishte postuar ne facebookun e saj Alketa Vejsiu, e qe ne fakt edhe Soni dukej bukur, por ylli sonte duket sikur ka rene ne dukje te Tuna.

Nje mendim i yni keshtu apo edhe i uaji lexues?/Maksivipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alketa or Sonny, or beautiful Tuna?

Here are the VIP women "X Factor Albania 3" tonight, but only two of them.

This was the picture that was posted on her Facebook Alketa ng, and that in fact the Sonny looked beautiful, but the star tonight seems to have fallen out of Tuna. A so our understanding of uaji reader or ehe? / Maksivipnews /

Saturday, 16 November 2013

Neki Emra sjell këngën e tij më të mirë

“Është një nga këngët më të mira deri tani që e kam punuar të them, kështu besoj unë. Shpresoj që edhe adhuruesve të mi ti pëlqejë”

-Kështu ka treguar për ne këngëtari i njohur Neki Emra, i cili I është referuar këngës më të re që e promovo nesër me një video që do të jetë si film, xhiruar nga produksioni “Asha”.

Ne mësojmë se skenari i videos është shumë emocional, dhe do të jetë një metrazh i filmit të shkurtër, pasi në këtë spot janë angazhuar dy aktorë profesionistë të momentit më të mirët në Kosovë, sic është Dafina Berisha (Motra e këngëtares Adelina Berisha) dhe Muhamed Arifi, të cilët kanë krijuar një aktrim të fortë në video duke rritur kështu nisevin e tij.

Kënga mban titullin “Në dhimbje mbete ti” me orkestrim nga Florent Boshnjaku dhe me tekst të vetë Nekit. Por si do të jetë ragimi i publikut, këtë gjë e pret me padurim edhe vetë artisti, i cili gjithmonë ka ditur të sjellë këngë dhe klipe shumë intersante që janë kthyer në më të shikuarat dhe të dëgjuarat./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Names neki song brings his best

Mihrije Braha, i uron ditelindjen djalit: Ti je motivi yne kryesor...!

Mihria, nje mama krenare dhe e lumtur per djalin

Dikur ishte i vogel e kendonte ne festivalet e femijeve ne Prishtine, por sot eshte bere nje burre dhe djale qe prinderit e tij te famshem krenohen me te. Ky eshte Plator Abazi, femija i vetem i ciftit te njohur te show-bizit kosovar Naim Abazi dhe Mihrie Braha. Djali i tyre sapo ka festuar ditelindjen dhe nena kete gezim e shpreh keshtu ne rrjetin e saj social: “Urime ditelindjen biri yne! Zoti te bekofte ne rrugen tende drejt ardhmerise. Ti je realisht motivi yne jetesor. Mami dhe babi”. Platori eshte student ne Universitetin Amerikan ne Prishtine, ndersa vitin e kaluar tentoi te sillte nje duet me nenen e tij, por vetem per t’u reklamuar paksa ne forme hobi. Megjithese nuk duket ne skenen e programit te Naimit, ai eshte nje ndihmes i madh pas kuintash.

Puna e gjoksit te Oltes, perfundon ne gjyq...

Olta e “BB3” hedh ne gjyq spitalin privat ku kreu nderhyrje ne gjoks

Edhe pse kane kaluar me shume se tri vite nga pjesemarrja e saj ne “Big Brother 3”, ku u be e njohur, natyrisht qe nuk e keni harruar Olta Sheten, vajza e cila trazoi ujerat ne ate shtepi me lojen e saj mes ciftit Erion dhe Bertina. Keto vite Olta ka preferuar te qendroje larg medies, edhe per faktin se nuk ka mundur te depertoje dot ne boten e televizionit, nje terren qe ka rezultuar ne shumicen e rasteve i pamundur per personazhet qe dalin nga ky “reality show”. E gjithsesi, per linjat ajo vazhdon te kujdeset, duke guxuar edhe me nderhyrje plastike. E ndryshe nga shumica e vajzave qe kerkojne te zmadhojne gjoksin me ane te nderhyrjes plastike, Olta ka kerkuar ta zvogeloje ate per te qene me rehat ne plazh me bikini. Por ne vend qe operacioni t’ia thjeshtonte punen, rezultati jo i mire ne estetiken e tij pas nderhyrjes e ka detyruar Olten te mos mund te zhvishej fare kete vere.


Ardit Gjebrea, per here te pare me prezantues meshkuj ne "Kenga Magjike"...

Ermal Mamaqi dhe Ervin Bejleri, ne krah te Gjebrese tek “Kenga Magjike”

Jemi mesuar gjithmone ta shohim Ardit Gjebrene te rrethuar nga dy partnere femra, qe shpesh kane qene te huaja VIP dhe shume seksi, duke e shoqeruar ne tri netet finale te festivalit “Kenga Magjike”. Ne kete edicion te 15-te te neteve finale te “KM”, qe pritet te organizohen ne datat 27, 28, 29 ne “Pallatin e Kongreseve”, Gjebrea do te kete per here te pare dy meshkuj, dhe te dy, aktore humori, me qellimin qe ne festival te kete shume situata komike. I pari eshte Ermal Mamaqi, i cili kete vit nuk merr pjese si konkurrent per te shfaqur talentin e tij si prezantues. Dhe i dyti eshte po ashtu nje aktor humori, pikerisht Ervin Bejleri, i cili pas shkeputjes nga spektakli i “Portokalli” u shfaq si moderator i nje show me kamera te fshehta, “Game Over” ne “Vizion Plus”. Tashme qe prezantimi i kengeve pjesemarrese ka mberritur drejt fundit, le te shohim se sa e forte do te jete gara ne netet finale. 45 kengetaret qe do te kalojne ne gjysmefinale, do te votojne edhe kete vit per njeri-tjetrin. Nga ky votim do te dalin 20 kenget finaliste ne naten e fundit. “Edhe pse jane te paevitueshme miqesite mes kengetareve ose edhe inatet e shprehura ne votime, ky sistem ka rezultuar ne nje perqindje te madhe efikas ne percaktimin e renditjes te kengeve sipas vlerave te tyre, me pluset dhe minuset e veta”, kane shpjeguar organizatoret ne faqen zyrtare te “Kenga Magjike“ ne facebook.

Tuesday, 12 November 2013

Irva Stefa “Hot” ne diellin e nxehte të Shqipërisë

Këngëtarja Irva Stefa që pas publikimeve te 2 videove të saja premiere "Tregom" dhe "Rock This Party" është gati të lancojë këngën e re dhe prezantuese të albumit të saj të parë.

Pas një suksesi të performancave ku Irva ka kënduar në clubet me në zë të Tiranës për sa i përket muzikës së lehtë, per gjatë vitit të fundit, ajo thotë se këndimi ‘live’ të jep shumë emocion dhe e përcjell muzikën me gjithë forcën e saj dhe se kjo është një nga pasionet e saj me të mëdha.

Vera 2013 ka qenë një sezon i mbushur me angazhime për këngëtaren e re ku më së shumti ka performuar live në diskotekat verore në bregdet si dhe gjatë së cilës ajo ka realizuar edhe 2 sete fotografike ashtu sic thote ajo, nën diellin e nxehtë të Shqipërisë.

Monday, 11 November 2013

Stresi dhe Fjolla Morina, do e bejne "tym"...

Fjolla Morina & Stresi
Stresi: Kete here do e djeg me Fjolla Morinen, ja pse ajo me zgjodhi mua

Pas dy sukseseve te tyre me klipet e studios “Threedots”, “Love Story” dhe “Fucking bitch”, Arkimed Lushaj (Stresi) dhe Fjolla Morina do te bashkohen ne nje kenge te re te titulluar “Tym, Tym”. Dy kengetaret ndodhen ne Kosove per perfundimet e xhirimeve te klipit, qe pritet te publikohet se shpejti. ”Fjolla me zgjodhi mua dhe une e pranova. Jemi miq te mire”, tha Stresi. “Klipi do te jete perfekt ne cdo detaj, dhe une se pari si personazh do bej tym me kete kenge, pasi do u tregoj te gjitheve qe shfaqem dhe me muzike ‘house’, pra jam nje Stres ndryshe. Me pelqen ky projekt me Fjollen, pasi kam rastin te deshmoj qe kendoj si te doni, pervec tallavase”. Vargjet e kesaj kenge do te jene ironike ndaj kujdo qe do i djege dhe jane shkruar nga “Threedots”, pohon Stresi. Le te shohim se sa zhurme do te shkaktoje ky bashkepunim i Fjolles dhe Stresit ne publik, ashtu si “Fucking Bitch”, nje kenge qe zgjoi debat te ashper per shkak te tekstit, fabules dhe versionit te videos. Nderkaq, miqesia e saj me Stresin eshte bere publike qe vitin e kaluar, kur ata u fotografuan tek benin jete nate ne “Magic 4” ne Tirane.

Leonora Jakupi, vazhdon ta ruaj bukurine e saj...

Leonora Jakupi
Leonora Jakupi: Dikur isha e ndjeshme, tani s’dua t’ia di

Nje nga kengetaret me te bukura shqiptare, qe ka sjelle shume hite ne tregun muzikor shqiptar, Leonora Jakupi eshte rrefyer pas disa kohesh dhe per here te pare ne programin Mix-Max, program qe moderohet nga gazetari yne, Maksim Gjokaj. E pyetur mes te tjerash se pse ajo diskutohet kaq shume, ajo ka dhene kete pergjigje: “Ndoshta ngaqe jam gjate ne skene, u bene thuajse 20 vite prej kur kam filluar karrieren, paraqitjet e mia kane qene te shpeshta dhe jam munduar te jem e kujdesshme ne cdo prezantim timin, e ndoshta dhe kjo ben qe te jem njera prej me te diskutuarave”. Por bukuroshja e skenes shqiptare vazhdon ta ruaje nurin e saj, ndersa kur pyetet se sa rendesi kane vitet qe kalojne per te, ajo ka kete pergjigje: “Jo shume drejt te them. Secila moshe ka bukurine e vet, madje shpeshhere kur shoh nenen time, e cila ka nje fare moshe dhe per mua duket me e bukura ne bote, kam qejf t’i ngjaj asaj. “Ne ate moshe te kem bukurine tende”, i them.


Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?

Blerim Destani, biznes me puro kubaneze?
... pasionin per purot e kalon ne biznes

Djaloshi karizmatik, i cili u be i njohur ne disa filma qe preken edhe kinemate e huaja, Blerim Destani, tashme mendohet se ka nisur nje biznes tjeter.

Deri dje, ate e shihje mes femrave te bukura ose personazheve VIP dhe patjeter ne doren e tij ka pasur nje puro, cigarja e trashe e preferuara e tij.

E tashme kjo dashuri per kete cigare e ka bere te kete nje dyqan te vetin, ku do te tregtoje cigare te tilla.

Sapo u publikua kjo foto ne rrjetin e tij social, menjehere nisen komentet deri te njeri qe thoshte: “As presidenti kubanez nuk posedon nje koleksion te tille te purove”. Aktori simpatik nga Tetova kohet e fundit ka publikur nje foto ku shihet me motrat e bukura Vjollca.

Silva dhe Dafi, dashuria po i ecen ne "kale"...

... pas fejeses me Dafin planifikon ceremoni dasme me kale

Kengetarja nga Vlora, Silva Gunbardhi, duket se ka hyre ne nje faze ndryshe te jetes se saj, pas fejeses me reperin nga Dibra, Dafi Derfi, ne shtator. Silva ne profilin e saj ne facebook ka postuar foto me unazat qe ata kane shkembyer. Ceremonia e fejeses eshte organizuar nga cifti disa jave para dites se saj te lindjes, ne fillim te nentorit. Silva ka festuar keshtu ditelindjen e saj ne nje darke intime me Dafin, i cili i ka dhuruar nje tufe trendafilash te kuq me kete rast. Ajo ka realizuar nje foto me torten e ditelindjes, ku ka preferuar te mos zbuloje moshen me ane te qirinjve te vendosur ne te. Kjo eshte ditelindja e pare qe Silva feston me Dafin, nderkohe qe ditet e tyre romantike ata po i kalojne duke u marre me hipizem dhe duke u praktikuar per te qendruar me kale, qe ndoshta do te jete dhe menyra se si ajo ka vendosur te beje ceremonine e marteses.


Arbana Osmani: Te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete...

Arbana Osmani by Artan Korenica
... tani e famshme edhe si kuzhinier

Nata me VIP-a e promovimit te librit me receta gatimi

Nje modetarore e suksesshme qe suprizon duke shfaqur anen e saj krijuese ne gatim. Arbana Osmani, imazh kryesor ne “Top Channel”, ka promovuar te enjten ne mbremje ne Tirane, ne prani te miqve te saj po ashtu te njohur, nje liber special per gatimin, te titulluar “Receta per njerezit qe dua”. Ashtu sic kuptohet nga titulli, ne faqet e librit jane botuar recetat e saj speciale, ku Arbana shkrin talentin si amvise me fantazi ne kuzhine. ”10 vite me pare, une isha e afte te skuqja vetem veze, sepse mendoja qe nje vajze ekrani qe aspiron famen, nuk mund te jete dhe amvise. Por, me kalimin e viteve, zbulova se te gatuarit eshte kenaqesi dhe terapi me vete”, u tha Arbana miqve te saj gjate promovimit. Miqte VIP munden te provonin disa nga recetat e pergatitura me kete rast, veren e mire dhe muziken “live” te grupit nga Kosova “Asgje sikur dielli”. Te pranishmit ndaluan per te marre dhe nga nje autograf nga Arbana, nderkohe qe fitimet nga shitja e librit do te shkojne per bamiresi, ne ndihme te femijeve te ngujuar ne veri.

Lyrical Son, i dashuruar marrezisht...

Lyrical Son & Gresa Krasniqi
...shkon tek e dashura ne Amerike

“E kisha ne fillim shoqe dhe kurre nuk me shkonte mendja se nje dite do te behej e dashura ime, dhe, pse jo, vajza qe do te me merrte zemren time dhe drejt Amerikes do te udhetoj vetem per te”. Keshtu ka treguar per ne nje nga reperet me te mire shqiptare, Festimi, apo sic e njohim te gjithe ne art, si Lyrical Son.

Djali qe ka shume vite qe krijon rep, tashme eshte i dashuruar marrezisht me vajzen qe quhet Gresa dhe ka udhetuar ne Amerike, pas nje mbingarkese qe ka pasur gjate sezonit veror nga koncertet e shumta dhe albumit qe lancoi ne treg.

Dhe reperi ka treguar per ne se e vetmja arsye e ketij udhetimi eshte e dashura e tij, Gresa dhe, me kete rast, edhe do te pushoje disa dite ne Amerike, vend ku ndodhet momentalisht.

Sunday, 10 November 2013

Mark Marku super këngë në ‘Kënga Magjike’ (Video)

“Rrugës pa ty” kështu quhet kënga e cila sapo është prezantuar në festivalin “Kënga Magjike 2013” nga superstari Mark Marku.

Kjo këngë është pritur shumë mirë nga publiku gjatë performancës së tij, dhe pritet të jetë një nga hitet më të mira të këtij edicioni, e pse jo padiskutim të shkojë në finale për cmim.

Këngëtari këto kohë i është rikthyer seriozisht tregut shqiptar dhe ka gati të vijë edhe me një videoklip shumë intersant, sërisht në gjuhën shqipe./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mark Mark super song 'Magic Song'

"On the way without you" so called song which has just been presented at "The Magic Song 2013" by superstar Mark Mark. This song is very well received by the audience during his performance, and is expected to be one of the best hits of this edition, unquestionably, why not go for the final price.

Singer is back this time seriously Albanian market and has almost come with a lot intersant clip, again in Albanian. / Maxim Gjokaj /

Vigani dhe Edberi gati për të pushtuar tregun muzikor

Kënga më e re e cila po vjen për pak ditë me një super video quhet “Jeta vazhdon” dhe këndohet nga djemtë simpatikë të cilët kulmin e famës e morën në reality-shoë 'Big Brother Albania 6'.

Vigani dhe Edberi do të sjellin këtë këngë pasi ata u prezantuan për herë të parë në skenë si artistë gjatë spektaklin “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Ne mësojmë se kënga e dytë është një baladë e bukur dhe bëhet fjalë për një cift që s’mundet të jetë bashkë.

Teksti është shkruar nga Vigani ndërsa kompozimi është bërë nga Aurid Gjini në Shqipëri, ndërsa klipi është xhiruar nga produksioni “Intro Creativ” dhe do të vijë gjatë fundjavës që ardhshme./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi ready to conquer the music market

Angela Martini, ne krahet e bossit kinez...

... provokuese ne krahet e pronarit te Mercedesit ne New York

Nje nga femrat me seksi shqiptare dhe me nje fame boterore, dite me pare ne studion e fotografit te njohur Fadil Berisha ka realizuar foto ne krahet e nje kinezi. Eshte fjala per bukuroshen Angela Martini, ku sipas nje burimi mesojme se djaloshi afer saj, qe ka pozuar me te, eshte bossi i firmes se makinave “Mercedez" ne New York dhe quhet Jeff Lee. Angela eshte e veshur me nje fustan mjaft te bukur te punuar nga stilistja e njohur kosovare Vjollca Llapashtica, pasi ka qene e veshur keshtu edhe ne sfilaten qe mendohet se sponsorizohet dhe organizohet nga bosi kinez ne New York, “Fashion Week”. Jo rralle bukuroshja shqiptare eshte pare ne pranine e emrave me te njohur te show-t dhe biznesit amerikan, e kete here sic duket ka ditur ta hedhe serish mire grepin. Modelja seksi, Martini, terhoqi vemendjen pak kohe me pare teksa u fotografua nga paparacet ne shoqerine e ish-te dashurit te Paris Hilton, edhe ai shume i pasur.

Saturday, 9 November 2013

Gent Zenelaj, largohet nga "2XL", joshet nga oferta e "Agon"

Gent Zenelaj largohet nga "2XL", kalon tek "Agon"
Largohem nga ’2XL’, do jem me Saimirin ne programin e ri

“Bashke me Saimir Kodren do bejme nje program si ‘Fiks Fare’”

Nese dicka e ke dashur vertet, ajo behet realitet nje dite. Kjo i ka ndodhur Gentian Zenelajt, i cili 10 vite me pare ka marre pjese ne nje audicion te “Fiks Fare” per te moderuar kete program dhe nuk ishte pranuar atehere, nje peng qe e mbante dhe sot e kesaj dite. Dhe ja fati i trokiti ne dere. Nje oferte i vjen nga miku i tij, Saimir Kodra, per te drejtuar te dy programin e tij me te ri ne “Agon Channel”. Pas disa emrave te diskutuar dhe dilemave te personazheve te perfolur, vendimin e merr Zenelaj, i joshur nga nje fillim i ri ne karriere. Improvizimi ishte e vecanta e shfaqjes pa skenar qe ndodhte brenda mureve te “Apartamentit 2 XL” ne ekranin e “Vizion Plus”, dhe natyrisht qe do te vazhdoje edhe ne programin e ri te konceptuar mes “Le iene” dhe “Striscia la notizia”. Gentiani tregon arsyen pse vendosi te ike nga “Apartamenti 2XL” ne mes te sezonit, dhe paga e ofruar nga televizioni i ri.

Rike Roci: "Dancing" i veshtire pa te dashurin prane...

Rike Roci ne "Dancing With The Stars Albania"
Performanca ime e dobet, vuajta mungesen e te dashurit

Ne “Big Brother” duhet te luante me fjalen dhe strategjite e te sjellit, ndersa ne “Dancing with the stars” duhet te jete e lehte si pupel per te triumfuar. Pasionin e saj per kercimin, 24-vjecarja nga Durresi, Rike Roci, e kishte deklaruar qe ne “BB6”, spektakli qe e beri te njohur ne Shqiperi. Edhe pse nje nga konkurrentet me seksi te “Dancing with the Stars”, ne naten e pare te kesaj gare VIP-ash ne “Vizion Plus” ajo nuk mundi te grumbullonte shume pike nga kater anetaret e jurise.

Tashme me kilograme me pak, ne kete interviste ajo tregon per ambiciet ne kete gare, arsyen pse nuk ndodhej ne salle i dashuri i saj italian prej shtate vitesh, Dj. Luca Binatti, dhe miqesite e krijuara ne Tirane me konkurrentet VIP.

Jozefina Kryeziu: “Gjyste Vulaj më ndryshoi jetën”

Është nënë e dy djemve dhe bashkëshorte e mirë, por ajo adhuron dhe e përcjell gjithmonë të rejat e këngëtares së saj të preferuar Gjyste Vulaj.

Kjo është Jozefina Kryeziu me origjinë nga Kosova, por që jeton në Zvicër e cila ka dëshirë me shumë emocione të tregojë për artisten e saj që e don më së shumtë dhe që e dëgjon nga mëngjesi deri në darkë.

“Pse unë e dua këtë këngëtare është sepse jo vetëm ka këngë të bukura dhe bën muzikë të mirë, por është edhe një person shumë i dashur, dhe sa herë unë e kam takuar ose kam biseduar me të kanë ndryshuar shumë gjëra në jetën time, me një fjala Gjystja dhe muzika e saj kanë ndryshuar jetën time.”-Kështu tregon për ne Jozefina e cila e ka takuar atisten për herë të parë në një koncert në Diasporë në muajin Maj të vitin 2012.

Friday, 8 November 2013

Artisti i ri Erion Ajro, sjell videon e parë (Video)

Kënga më e dëgjuar për fëmijë e cila gjatë prezantimin në radio dhe televizione kur kishte programme për fëmijë fitonte vendin e parë tashmë ka ardhur me një video të bukur.

Është fjala për këngën “Nëna ime”, kënduar mjaft ëmbël nga këngëtari i ri Erion Ajro, tashmë të gjithë fëmijët dhe jo vetëm do të kenë mundësi ta shohin edhe me anë të videoklipit realizuar nga “Amol Studio”.

Kënga që ka një tekst shumë të bukur të dashurisë të madhe mes djalit dhe nënës, falë tashmë edhe videos ka nisur të dëgjohet edhe më shumë, ndërsa djaloshi simpatik Erioni ka dashur që në video të aktrojë edhe nëna e tij për të dalë sa më origjinale idea.

Erioni është duke u përgaditur të sjellë dy këngë të reja dhe shumë ritmike së shpejti, ndërsa videoklipin e këngës së tij të parë ju mund ta shihni më poshtë./Maksim Gjokaj/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion young artist brings the first video Ajro

Carmela Barretta, italo-shqiptarja VIP në Gjermani

E bukur dhe mjaft seksi. Kjo është vajza e cila e shihni në foto ku ne zbulojmë që ka gjak shqiptari, pasi nëna e saj është nga Kosova, ndërsa me baba italian.

Quhet Carmela Barretta dhe që në moshën 12 vjecare ka marrë pjesë në një konkurs bukurie në Itali quajtur “Miss Excalibur 2003” duke nisur më pas rrugën e spektakleve të bukurisë dhe duke e finalizuar atë me një cmim ku gjatë spektaklit “Miss Italia nel Mondo” ose shqip “Miss Italia në Botë” fiton titullin “Miss Eleganca”.

Për momentin bukoshja italo-shqiptare jeton në Gjermani ku punon duke reklamuar mbrëmjet italiane në këtë vend dhe duke intervistuar VIP nga Italia po aty.

Në bisedën me të u munduam të kuptohemi në gjuhën shqipe të cilën e fliste mirë, pavarësisht që ndonjë fjalë e kuptuam në gjuhën italiane, e megjithatë gëzohemi kur dëgjojmë për vajza të bukura të cilat si Carmela kanë njërin prind shqiptar dhe kanë arritur famë në vendet ku jetojnë. /Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Carmela Barrett , Italo - Albanian VIP in Germany

Wednesday, 6 November 2013

Valoni qe la futbollin per modelizmin

Eshte vetem 19 vjec dhe eshte nje nga djemte me simpatike shqiptare.

Quhet Valon Karaliti dhe jeton ne Zvicer, ndersa mesojme se pasioni i tij per futbollin eshte lene anash duke pasur nje lendim ne gjuhe e tash ka pak kohe qe i ka hyre botes se modes dhe ka shume oferta per te marre pjese si imazh i kompanive te huaja.

Mesojme se Valoni me origjine nga Kosova deshiron qe nje dite te jete ne pistat e modes ne Paris./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valon that left football for modelizmi

Is only 19 years of age and is one of the cute boys Albania. Valon called Karaliti and lives in Switzerland, while we learn that his passion for football is having a left side injury in the language now has little time that has entered the fashion world and has many offers to participate as an image of companies foreign.

Valon learn that originated from Kosovo wants to one day be in the fashion runways in Paris. / Maxim Gjokaj /

Të duash Gjysten dhe Sokolin si Fran Bezhi

Kemi dëgjuar shpesh herë se VIP-at e huaj kanë shumë fansa, por tashmë nëse do të flasim për një artiste shqiptare sic është Gjyste Vulaj, atëherë edhe ajo ka shumë fansa.

Ne e kemi takuar një djalosh i cili quhet Fran Bezhi dhe që e adhuron shumë Gjysten dhe për ne ka treguar se pse e do ai kaq shumë. “Ajo është një këngëtare shumë e mirë dhe njëkohësisht ka një jetë private shumë të pëlqyer”-thotë mes tjerash djaloshi i ri i cili ruan si kujtim shumë takime me artisten dhe me bashkëshortin e saj Sokolin, ai është takuar me ta 8 herë.

Adhuruesi i këngëtares jeton në Augusburg të Gjermanisë, ka lindur në Berlin por që origjina e tij është Gjakova, sapo ka marrë një dhuratë nga artistja e tij e preferuar, konkretisht një dvd ku në të është 20 vjetori i Gjystes dhe për këtë ndjehet shumë i nderuar.

Frani tregon se këngëtaren e ka takuar  për herë të parë në vitin 2009-të në Lucern dhe nga emocioni vetëm ka bërë fotografi me të dhe nuk ka folur aspak, ndërsa nuk e harron kurrë dhe e mban si një kujtim të bukur një mbrëmje në Kressbronn (Bodensee) kur ai ka pasur mundësi të rrijë me Gjysten dhe Sokolin.

Tuesday, 5 November 2013

Meda dhe Noizy “kallin” publikun e Diasporës

Natyrisht se ku është Meda dhe reperi Noizy, publiku është i pafund, por edhe kur një organizim ka firmën e “IB Event”.

Në natën e fundit të muajit të sapo kaluar në Neuss në Düsseldorf të Gjermanisë në diskon ‘Golden Time’ është mbajtur një super mbrëmje ku artistët Meda dhe Noizy janë pritur shumë mirë nga pupliku i madh i shqiptarëve që kishte mbushur këtë disko të madhe plot e përplot.

Kompania e organizimeve ‘IB Events’ që drejtohet nga Ilir Balija ka gati organizimin e rradhës ku do të mbahet në disko Reyna në Hanover me 16 nëntor e ku do të këndojnë artistët Meda, Bajram Gigolli dhe Astrit Mulaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Track and Noizy "stir" public Diaspora

Of course that is where Meda and rapper Noizy, the public is endless, but when an organization has the signature of "IB Events". In last night just last month in Düsseldorf Neuss in Germany at the disco 'Golden Time' was held a super evening where artists Noizy Track and were extremely well received by big pupliku Albanians had filled this huge disco full of overflows.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online